بازدید ۳۴۴۰
کد خبر: ۹۲۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۶ 25 September 2019
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روابط مرزی خوب با جمهوری آذربایجان، عراق، ترکیه و مرز‌های آبی را از جمله نکات مطرح شده در جلسه این کمیسیون با ناجا عنوان و اظهار کرد: در این جلسه مطرح شد که سرقت و تصاحب سرمایه‌های مردم در سال‌های اخیر افزایش یافته است و همچنین بیان شد که مقابله با پدیده بی حجابی انرژی زیادی از ناجا می‌گیرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینیدر توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه در نیروی انتظامی با سردار اشتری فرمانده ناجا و معاونانش برگزار شد که بعد از خیرمقدم فرماندهی ناجا معاونان وی گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه ماموریت خود ارائه کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه سردار ساجدی معاون عملیات ناجا توضیح داد که در این حوزه حدود ۷۵ سناریو را اجرایی کردیم که اجرای مانور‌ها و رزمایش ها، تقویت یگان‌های تکاوری با هدف مبارزه با اشرار، قاچاقچیان، برهم زنندگان نظم، اهتمام در سازمان دوم رزم، ساماندهی کارکنان (سازمان دوم انتظامی)، تقویت یگان‌های ویژه و امداد، تدوین نقشه راه فرماندهی و کنترل، سامانه پایش تصویری با حدود ۱۳۶۵ دوربین و استفاده از حدود ۶ هزار دوربین بخش‌های غیرانتظامی، تهیه کتاب جامع عملیاتی، تدوین تقویم امنیتی منطبق با تقویم مناسبتی، فعال کردن قرارگاه‌های انتظامی امام علی (ع)، قرارگاه اربعین و قرارگاه نوروزی، آمادگی برای برگزاری انتخابات، مبارزه و کشف سرقت، مبارزه با قاچاق و کشف آن از جمله آن‌ها است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: سردار ساجدی نیا در این جلسه توضیح داد که عملیات‌های نیروی انتظامی حدود ۴۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

به گفته وی در این جلسه سردار رضایی فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی در گزارشی توضیح داد: یکی از ماموریت‌های مهم نیروی انتظامی مرزبانی است؛ با توجه به این که باید بیش از ۸ هزار کیلومتر مرز را حراست کرد ماموریت ما دفاعی و حفظ امنیت مرز است و حتی از طریق دیپلماسی مرزی با ۱۰ کشور همسایه برای حفظ امنیت تلاش می‌شود.

نقوی حسینی با اشاره به صحبت‌های فرمانده مرزبانی گفت که طبق توضیحات داده شده روابط مرزی ما با جمهوری آذربایجان، عراق، ترکیه و مرز‌های آبی در شرایط خوبی است البته تعیین حدود مرز‌ها در برخی از کشور‌ها که عدم تعریف دقیق آن، گاهی ما را دچار مشکل می‌کند و نقش دیپلماسی مرزی نیروی انتظامی نقش قابل توجهی است.

وی افزود: در ادامه جلسه سردار بابایی فرمانده پلیس اطلاعات و امنیت در گزارشی گفت که حوزه امنیت اخلاقی با مدیریت خارج از کشور روبروست، از بیرون تلاش می‌شود سبک زندگی را تغییر دهند که مجموعه ناجا در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند، مثلا مقابله با پدیده بی حجابی انرژی زیادی از ناجا می‌گیرد. در پدیده بی حجابی در خودرو‌های شخصی، پلیس امنیت اخلاقی در مرحله اول تذکر می‌دهد، در مرحله دوم اخطار داده می‌شود و اگر طرف باز هم عناد نشان داد و تکرار کرد، توقف خودرو انجام می‌شود.

نقوی حسینی ادامه داد: سردار بابایی همچنین توضیح داد که در کشف، جمع آوری و کنترل سلاح غیرمجاز نیز اقدامات مستمر و زیادی انجام شده است همچنین در مقابله با تولید و توزیع مشروبات الکی هم اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به صحبت‌های رئیس پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: سردار مقیمی گزارشی داد که ما با مقابله شروع نمی‌کنیم، بلکه باید با پیش بینی و پیش گیری و کنترل، شناسایی صورت گیرد و اقدامات لازم بعد از این مراحل طی می‌شود. عمده‌ترین موضوع هم در این زمینه قاچاق‌های مختلف به ویژه پارچه است. در حال حاضر میزان کشفیات یکی دو سال اخیر محصولات و کالا‌های قاچاق به شدت افزایش یافته و مناطق آلوده نیز تحت کنترل و نظارت هستند.

نقوی حسینی اضافه کرد: سردار مقیمی در این جلسه گفت که مبارزه با مفاسد بانکی و دیجیتالی در حال کنترل دقیق است و استمرار دارد. ما باید کالا‌های کشف شده را آتش بزنیم نه مثل الان که افراد امیدوار به دریافت کالا‌ها توسط قاچاقچی هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به صحبت‌های رئیس پلیس مقابله با جرایم سایبری گفت: وی توضیحات مفصلی در حوزه ماموریت‌های بخش خود ارائه کرد و گفت که کلاهبرداری، سرقت، تصاحب سرمایه‌های مردم در سال‌های اخیر افزایش یافته است و فراخوان‌های سایبری از حدود ۶ هزار به ۴ هزار در سال ۹۸ کاهش یافته است.

به گفته وی در ادامه جلسه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هفته نیروی انتظامی را گرامی داشت و از زحمات تمام نیرو‌های ناجا در تمام سطوح قدردانی و تشکر کرد و گفت که هدف از حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در مرکز کنترل و فرماندهی ناجا را تقدیر و تشکر از این نیرو مطرح و اشاره کرد که با وجود ماموریت‌های متنوع ناجا و مشکلات و موانع، کمبودها، فقر امکانات و توقعات بیشتر عملکرد ناجا قابل تقدیر است و قطعاً کمیسیون با کمک سایر نمایندگان تقویت ناجا را در دستور کار قرار می‌دهد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت
آخرین اخبار