بازدید 4788

سرلشکر سلامی: ما به پیروزی نزدیک هستیم

کد خبر: ۹۲۲۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰ 09 September 2019

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حل مشکلات به دست خودمان است زیرا هیچ‌گاه دشمن به دشمن راه حل نمی‌دهد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان ضمن ابراز خرسندی از حضور در پایتخت شور و شعور حسینی، از زنجان به عنوان کانون مهر و محبت نسبت به اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) یاد کرد و افزود: بی‌تردید اگر بخواهیم باشکوه‌ترین رویداد هستی را نام ببریم، واژه‌ای جز عاشورا قادر به توصیف باشکوهی این روز نخواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز قرائن و شواهد گواه این مطلب است که عاشورا به جغرافیای کوچکی محدود نبوده و مدام در حال گسترش است، تصریح کرد: امروز واقعه عاشورا بیش از گذشته با گوش‌های درونی شنیده و احساس می‌شود و همین امر باعث شده است که محدوده جغرافیایی عاشورا افزایش پیدا کند، تا جایی که در قلب اروپا و آمریکا می‌توان نجوای عاشوراییان را شنید.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه اگر بخواهیم امام حسین (ع) را توصیف کنیم، باید معترف شد که همه فضائل و خوبی‌ها در وجود عزیز ایشان متجلی شده و به واسطه همین ویژگی است که سالار شهیدان را خلیفه الهی می‌نامند، ادامه داد: خداوند متعال به واسطه برخورداری امام حسین (ع) از این ویژگی‌ها است که ایشان و یاران و خاندان سالار شهیدان را در امتحانی سخت برای احیای دین پیامبر قرار می‌دهد.

سلامی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های بارز امام حسین (ع) این بود که ایشان از هر فرصتی برای دعوت نزدیکان به خداوند و یکتاپرستی دعوت می‌کرد، اظهار کرد: اگر بخواهیم عظمت اسلام را در یک جمله برای همگان بیان کنیم، کاری که امام حسین (ع) با خود، خاندان و اصحابش کرد و باعث به وجود آمدن واقعه‌ای چون عاشورا شد، بیانگر این عظمت خواهد بود.

وی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک حادثه نبود؛ چرا که امام حسین (ع) این راه را بر اساس منطق برگزیدند، بیان کرد: اسلام ناب محمدی به معنای واقعی کلمه بعد از واقعه عاشورا در اوج ماند؛ چرا که امام حسین (ع) با راهی که برگزیدند، کاری کردند که مبارزه در برابر ستمگران و جهاد واقعی مستضعفان بر روی زمین به تصویر کشیده شود و این تصویر بعد از چهارده قرن رنگ نباخته است.

سلامی با بیان اینکه ایستادگی ما بر اساس منطق است؛ ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است، گفت: حل مشکلات به دست خودمان است زیرا هیچ‌گاه دشمن به دشمن راه حل نمی‌دهد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه هر کس به دنبال رسیدن به سعادت و حیات انسانی است، می‌تواند عاشورا را به عنوان یک الگو در زندگی خود نهادینه کند، تاکید کرد: عاشورا را باید یک واقعه هنرمندانه دانست که توانسته است باشکوه‌ترین صحنه‌های ایثار و شهادت و پاسداری از دین را در دل خود جای دهد و مهم‌تر از همه اینکه امام حسین (ع) تا به انتها نظاره‌گر همه این صحنه‌های دردناک بودند.

سلامی از حضرت ابوالفضل‌العباس به عنوان کسی که امروز همه شیعیان عاشقانه به خاطر غیرت و مردانگی ایشان در واقعه عاشورا، دست‌های خود را به آسمان بلند می‌کنند، یاد کرد و گفت: مرور آنچه که به واسطه اقدام حضرت ابوالفضل (ع) در کربلا در اذهان تداعی می‌کند، این است که راه رسیدن به سعادت، مقاومت و ایستادگی است و این نبرد در عصر حاضر نیز دنبال شده و لشکر دشمن در مقابل امام و امت خویش به صف شده‌اند.

وی با یادآوری اینکه فراموشی تاریخ و تنها گذاشتن امام در میدان نبرد، کار بسیاری از انسان‌های سست‌ایمان است، افزود: امروز بیرق در دست نائب امام زمان (عج) است و اگر شاهد تکرار واقعه عاشورا در برهه کنونی نیستیم به این خاطر است که امت در زمان حاضر، امتی بیدار و آگاه بوده و هیچ‌گاه امام خود را تنها نخواهند گذاشت و اجازه نخواهند داد که عاشورایی دیگر خلق شود.

سلامی با تاکید بر اینکه ملت‌ها برای رشید شدن به منابع هویت پایدار نیاز دارند و محور قدرت یک ملت، کرامت و هویت اوست افزود: در جهان امروز این معانی به زیبایی عمل می‌کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وجود هزاران شهید در ایران اسلامی، خود گواه بر بصیرت‌مندی مردمان این سرزمین است که همواره در میدان مقاومت حضور داشته و امام خود را تنها نگذاشتند، ادامه داد: جوانان این مرز و بوم کاری کردند که دشمن به شکست خود در همه زمینه‌ها اعتراف کند و امروز ما به وضوح مشاهده می‌کنیم که قدرت‌های شیطانی بر این شکست معترف‌اند.

سلامی با اشاره به اینکه حرکت رو به جلوی جوانان مسلمان این سرزمین، همواره دشمنان را زمین‌گیر کرده و آن‌ها مجبور به عقب‌نشینی هستند، تصریح کرد: تدابیر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب ازیک‌طرف و آگاهی و بیداری ملت ایران از سوی دیگر باعث شده است که دشمنان این انقلاب بیش‌ازپیش احساس حقارت و شکست داشته باشند.

وی بابیان اینکه همین تدابیر و هدایت‌های پیامبرگونه امام راحل و رهبر معظم انقلاب باعث شده است که ترسی از قدرت‌های بزرگ نداشته باشیم، خاطرنشان کرد: امروز آنچه که برای همه از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، حرکت به سمت جلو و رفع مشکلات در بخش‌های مختلف ازجمله فرهنگی است، بنابراین تسلیم و سازش در قاموس ما جایی نداشته و نخواهد داشت.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری