بازدید 2684
سردار کمالی خبر داد

آموزش مهارتِ مالی و سایبری به سربازان

کد خبر: ۹۲۱۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸ 02 September 2019
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح از برنامه‌ریزی برای ارائه آموزش‌های تخصصی به بیش از ۴۰۰هزار سرباز در سال جاری خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار موسی کمالی با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه شورایعالی سیاستگذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت: در این جلسه که با حضور فرماندهانی از ستادکل نیرو‌های مسلح، ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و نیز وزرا و نمایندگان وزرای آموزش و پرورش، علوم، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهادکشاورزی، صنعت معدن و تجارت و معاونت توسعه مناطق روستایی رییس جمهور و روسای هلال احمر و سازمان فنی و حرفه‌ای و ... برگزار شد، گزارش نهایی اقدامات انجام شده در حوزه مهارت آموزی سربازان در سال گذشته اعلام و تصمیمات در خصوص مهارت آموزی به سربازان در سالجاری اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۶۲هزار و ۵۰۰ سرباز در دو گروه آزمون‌ها و کلاس‌ها شرکت کردند، گفت: ۱۳۴ هزار سرباز ر. آزمون‌های مهارت آموزی شرکت کرده و ۱۲۵هزار و ۵۰۰ نفر نیز در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند که در مجموع برای ۱۶۵ هزار نفر گواهی مهارت صادر شد.

کمالی از افزایش رشته مهارت‌های سربازان خبر داد و گفت: در سال ۹۶، ۱۵ رشته مهارت برای سربازان وجود داشت، اما در سال ۹۷ این رشته مهارت‌ها با ۱۴۲ مورد افزایش یافت.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح اهداف اجرای طرح مهارت آموزی را ایجاد نشاط، جذابیت سربازی، آمادگی شغلی جوانان و اشتغال عنوان کرد و گفت: این مهارت‌ها در دو دسته تخصصی و عمومی انجام خواهد شد و بر این اساس هر سرباز می‌بایست دست کم یک مهارت تخصصی را فرا بگیرد، مهارت‌های عمومی نیز برای همه سربازان الزامی است و به آنان ارائه می‌شود.

کمالی در مورد مهارت‌های تخصصی ارائه شده به سربازان گفت: در توافقات صورت گرفته برای امسال مقرر شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۲۰۰ هزار سرباز، سازمان فنی و حرفه‌ای به ۱۲۰ هزار سرباز، وزارت جهاد کشاورزی به ۳۰ هزار سرباز، وزارت ورزش و جوانان به ۴۰ هزار سرباز و عقیدتی و سیاسی ستادکل نیرو‌های مسلح نیز به ۲۰ هزار سرباز آموزش‌های تخصصی را ارائه دهند.

وی در مورد آموزش‌های عمومی نیز گفت: آموزش‌های مربوط به امدادونجات، سبک زندگی، مهارت‌های مالی و مهارت‌های سایبری جزو این آموزش هاست که به ترتیب جمعیت هلال احمر، وزارت ورزش و جوانان، بانک انصار و شرکت ایرانسل اقدام به ارائه آن خواهند کرد.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح افزود: امسال سازمان هلال احمر به ۲۰۰ هزار سرباز، آموزش امداد و نجات خواهد داد.

کمالی افزود: امیدواریم که با همکاری دیگر دستگاه‌ها شرایطی فراهم شود تا هر سرباز در پایان دوره خدمت سربازی علاوه بر کارت پایان خدمت، یک گواهی مهارت نیز دریافت کند تا بتواند در مراحل اشتغال موفق عمل کند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
وب گردی