بازدید ۸۴۴۰
کد خبر: ۹۲۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰ 31 August 2019
نماینده دادستان تهران گفت: در شرکت‌های زیرمجموعه جهانبانی که آن را هلدینگ نام نهاده‌اند، برخی آقازاده‌ها و فرزندان مسئولان کشور حضور دارند و حقوق مردم را تضییع می‌کنند

به گزارش «تابناک»،  رسول قهرمانی در ادامه سومین جلسه محاکمه باند جهانبانی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام اظهار کرد: در شرکت‌های زیرمجموعه جهانبانی که آن را هلدینگ نام نهاده‌اند، برخی آقازاده‌ها و فرزندان مسئولان کشور حضور دارند و حقوق مردم را تضییع می‌کنند و واریز پول‌های مردم از بانک سرمایه به این شرکت‌ها بوده است.

به نوشته تسنیم، وی افزود: در یکی از این موارد یک میلیارد تومان از شرکت نور احسان به شرکت آرمان واریز شده است و در جایی دیگر یک میلیارد تومان از شرکت شکوه نور احسان به حساب شرکت تجارت نور ابرار رفته است و دو میلیارد تومان نیز از تجارت نصر البرز به حساب تجارت نور ابرا رفته است.

نماینده دادستان اضافه کرد: آقازاده‌ها که با پول مردم سهامدار می‌شوند بدانند اگر قصد خدمت به کشور را داشتند اشخاص زیادی از نخبگان علمی و تولیدی در کشور وجود دارند که می‌توانند راه خدمت را از آنان یاد بگیرند.

قهرمانی خطاب به عمار صالحی یکی از متهمان این پرونده گفت: چه کسی دفتر توسعه تجارت آرمانی را در سعادت آباد خریده است و شما چه حق مشاوره‌ای می‌گرفتید؟

وی با اشاره به اختلافات مالی عمار صالحی و محمدرضا جهانبانی گفت: کارشناس رسمی دادگستری نظر داده که صالحی ۳۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به شرکت‌های جهانی بدهکار است، ولی سوال این است که چرا آقای صالحی تاکنون سند مالی ارائه نداده و چرا بدون سند مالی قرارداد امضا می‌کرده است.

قهرمانی بازداشت صالحی را به خاطر اتهاماتش دانست و گفت: وضعیت بانک سرمایه به گونه‌ای آشفته بوده که افراد درخواست را می‌نوشتند و قرارداد را در دفاتر آقایان امضاء می‌کردند در حالی که مراحل مربوطه باید در شعبه انجام می‌شده است.

در ادامه جلسه، عمار صالحی که به معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در بخشی از تسهیلات به مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان متهم است در دفاع از خود گفت: از اول شهریور سال ۹۲ به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت جهان تجارت تیوا فعالیت می‌کردم، ولی در ۲۰ اردیبهشت سال ۹۳ از شرکت خارج شدم.

وی افزود: ایرادات شکلی را به بازپرس گفتم که بیش از دو سال است تحقیقات مقدماتی در دادسرا انجام شده و سال گذشته منجر به قرار منع تعقیب شد که به دلیل احراز عدم ارتکاب بزه بود. البته پیش از تفهیم اتهام جلسه‌ای در دادسرا تشکیل شد و آقای قهرمانی به حق صحبت کرد.

این متهم اضافه کرد: نماینده دادستان اعلام کرد که در ردیابی‌ها محرز شده فلان ملکی که به شرکت آرمانی تعلق داشته از منابع تحصیل شده از بانک سرمایه بوده و من گفتم اگر در اموالی که مربوط به بنده است و ثابت شود ملکی به شکل ناسالم تامین شده و در اختیار مجموعه‌ای قرار گرفته که بنده در آن سهمی داشته ام آن را پس می‌دهم.

صالحی گفت: گفته شده که از سوی جهانبانی خودرویی به بنده داده شده، ولی من از صندوق شرکت آرمانی طلبکار هستم و جهانبانی ۱۷ میلیارد تومان بدهی دارد. البته جهانبانی نه مستقیماً پولی پرداخت کرده و نه خودرویی داده، ولی در گزارش اختلافات بانک سرمایه گفته شده که بیشتر مطالبات جهانبانی از دیگران چه مبلغی بوده است. جهانبانی در سال‌های ۹۰ و ۹۱ تاجر متمکن و ثروتمندی بوده و از نظر شخصیتی یک فرد محترم به حساب می‌آمده است.

وی اضافه کرد: سرمایه جهانبانی فقط در بانک سرمایه نبوده بلکه تسهیلات وی با سایر دارایی‌هایش مخلوط شده و با این پول تا پایان ۹۳ نیز سود‌های کلانی داشته است.

صالحی به اختلافات مالی چندین ساله خود با جهانبانی اشاره کرد و گفت: جهانبانی پنج مرتبه داور و حکم را عوض کرد، ولی من اصرار به حل اختلافات مالی داشتم. جهانبانی می‌گوید هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کالای اساسی وارد کشور کرده و اگر منابع او فقط بانک سرمایه بوده چگونه می‌توانسته است تا این حجم کالا وارد کند؟ معتقدم منابع بانک سرمایه یک چهارم سرمایه جهانبانی بوده است و اگر شیوه اخذ تسهیلات، جرم تلقی می‌شود، من در مقدمات اخذ تسهیلات هیچ نقشی نداشتم.

وی افزود: استعفای من نیز به دلیل مخالفت با این موضوع بود و ۲۰ سال است که در شرکت‌ها فعالیت می‌کنم و هیچ تسهیلاتی نیز نگرفته‌ام.

نماینده دادستان گفت: شما قبل از مهاجرت به شرکت "تیوا" قائم مقام شرکت "تجارت نور ابرار" بودید و این شرکت با تیوا معامله و فاکتور صادر می‌کرده است در حالی که خرید و فروشی در بین نبوده و همه معاملات، صوری بوده و بر اساس آن تسهیلات ۴۰ میلیارد تومانی را دریافت کرده‌اند.

* خرید بنز ۶۵۰ میلیونی برای صالحی

قهرمانی به صالحی گفت: شما در ۱۳ اردیبهشت ۹۳ درخواست دریافت تسهیلات اعتباری را به میزان ۶۸ میلیارد تومان به بانک سرمایه دادید و دو روز بعد این مسئله در بانک سرمایه تصویب می‌شود و پول‌ها نیز در ۲۲ اردیبهشت واریز می‌شود. صالحی به محضر می‌رود و به حسن جهانبانی برادر متهم وکالت می‌دهد و آنگاه سهام تیوا را واگذار می‌کند و می‌گوید از شرکت خارج شده است در حالی که خروج از شرکت نیاز به تشریفات قانونی دارد.

وی خطاب به متهم گفت: اگر شما از شرکت خارج شدید چرا در ۲۴ اردیبهشت ۹۳ درخواست تسهیلات به بانک سرمایه دادید و شما گفتید که از محل تسهیلات بانک سرمایه، ملک شبهه دار استفاده نمی‌کنید، ولی یک بنز ۶۵۰ میلیون تومانی توسط جهانبانی برای شما خریداری شده است. شما گفتید که ملکه زعفرانیه را پس داده، ولی در یک جا گفتید که حق مشاوره می‌گیرید یا طلب دارید. اگر شما طلب دارید باید اسناد مالی ارائه دهید.

نماینده دادستان گفت: شما مدیرعامل شرکت توسعه تجارت آرمانی هستید که در ابتدا ۹۸ درصد سهام را داشتید و دو درصد آن متعلق به جهانبانی بود و بعدا ۴۵ درصد آن را به جهانبانی دادید و خودتان ۵۵ درصد سهام را برداشتید. چهار میلیارد تومان از این پول‌ها از شرکت جهان تجارت تیوا به تجارت ابرار می‌رود و بعد به حساب شخصی جهانبانی واریز می‌شود و بعد ۴ میلیارد تومان از حساب شخصی جهانبانی به حساب شرکت تیوا واریز می‌شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بخدا دیگه خسته شدیم!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آی دل مردم شاد میشه این دسته آقازاده های فاسد و برخی آقاهای فاسد به اشد مجازات برسند و اموالشون اعم از اصل نامشروع و فرع و سودهای آن برگرده به بیت المال حتی اگر در کابین زنانشان باشد به قول بنده پاک خداوند و سلطان عدل و امیر ولایت ... یعنی نوکرت میشم آقای رییسی .... مملکت بیچاره شده از دستشون ...چقدر جوون به گناه افتادند یا بدبخت شدند از مشکلات اقتصادی و چقدر خانواده ها بیچاره شدند که ناشی از همین خباثت ها و سوءمدیریت ها و بی کفایتی هاست. تحریم تاثیر شدیدی ندارد و مشکل اصلی همین هاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مسئولین برکنار و طبق فرمایشات رهبر ا زجوانان استفاده شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
لعنت به هرچی آقازاده دزد و زالوصفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اینا آقا زاده نیستند این جوری خطابشون نکنید اینا مفت خور های سوسل تازه بدوران رسیده نون به نرخ روز خور هستند که مردم ساده لوح رو میچاپند نمونه هم زیاد یکی سبحانی و .... آقازاده های واقعی مثل خیامی و قندچی و القانیان و سلیمانی و رضایی و... هستند . نه اون کسی که دارو تاریخ مصرف گذشته وارد کنه و بعد هم هر روز نماز و قرآن و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقازاده‌ها؟ بهتر نیست اسم آقا و آقاشون از روشون برداشته بشه ؟اصلا کی گقته اینها آقا هستند ؟پس بقیه چی اند؟
از ماست که بر ماست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خدا لعنتتون کنه اگه با پول بیت المال رفتین اونور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
هیولای مهران مدیری در مقابل اینها فنچ هم نیست
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خدا از این آقازاده ها و ژن های بر تر نگذره که مردم را به خاک سیاه نشوندند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
کلا ژنهای خوب( بخوانید خوک) ،مملکت و به گند کشیدن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سوابق کاندیداهای اصولگرایان تهران احمد امیرآبادی فراهانی