بازدید 9293

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات "پامپئو"

کد خبر: ۹۰۳۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶ 02 June 2019

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اظهارات وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات امروز مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی بدون پیش‌شرط ایالات متحده برای مذاکره با ایران گفت: برای جمهوری اسلامی ایران بازی با کلمات و بیان اهداف پنهانی در قالب کلمات جدید ملاک عمل نیست؛ بلکه تغییر رویکرد کلی و رفتار عملی این کشور در قبال ملت ایران ملاک است.

وی افزود: تأکید آقای پامپئو مبنی بر تداوم کارزار فشار حداکثری بر ایران نشان‌دهنده تداوم رویکرد نادرست قبلی است که باید اصلاح شود.

وزیر خارجه آمریکا که پیش از این 12 شرط برای گفت‌وگو با ایران تعیین کرده بود امروز یکشنبه با عقب‌نشینی از این شروط گفته دولت این کشور «بدون پیش‌شرط» آماده گفت‌وگو با ایران است. وی علی‌رغم این، گفته که کارزار فشار علیه ایران ادامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا که در شهر «بلانزونا»ی سوئیس و در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه این کشور صحبت می‌کرد گفت لازم است ایران مانند یک «کشور نرمال» رفتار کند. وی گفت: «آماده گفت‌وگو با ایران بدون پیش‌شرط هستیم».

پامپئو، اردیبهشت‌ماه سال گذشته بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام 12 شرط برای عقد توافق جدید با ایران تعیین کرده بود. توقف برنامه هسته‌ای و برنامه غنی‌سازی، توقف برنامه موشکی و محدود شدن فعالیت‌های منطقه‌ای جزو شرایط وزیر خارجه آمریکا در آن زمان بود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی