بازدید ۲۸۴۲۴
مرور روزنامه‌های پنجشنبه نهم خردادماه؛
افشای نقشه فشار و مذاکره توسط رهبر انقلاب، پایان زندگی خصوصی یک سیاستمدار، بهترین وقت برای خداحافظی با اقتصاد نفتی، روی خوش مالیات به اصناف، رونمایی از بسته جدید رونق مسکن، قتل سحرگاهی امام جمعه کازرون، استقبال ایران از روز قدس، کلید پرونده ۱۰ کشتی گمشده، بازنگری در قوانین مهریه، حقیقت قرن، «مقاومت» است نه معامله و «گفت‌وگوی ملی» یا ژست سیاسی؟! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۹۰۲۳۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷ 30 May 2019

افشای نقشه فشار و مذاکره توسط رهبر انقلاب، پایان زندگی خصوصی یک سیاستمدار، بهترین وقت برای خداحافظی با اقتصاد نفتی، روی خوش مالیات به اصناف، رونمایی از بسته جدید رونق مسکن، قتل سحرگاهی امام جمعه کازرون، استقبال ایران از روز قدس، کلید پرونده ۱۰ کشتی گمشده، بازنگری در قوانین مهریه، حقیقت قرن، «مقاومت» است نه معامله و «گفت‌وگوی ملی» یا ژست سیاسی؟! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز پنجشنبه نهم خردادماه در حالی چاپ و منتشر شد که ادامه گزارش‌ها و تحلیل‌ها در رابطه با قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران و واکنش‌ها به پوشش رسانه‌ای این اتفاق با تیتر‌ها و عناوین مختلف در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است. بیانات رهبر انقلاب در جمع اساتید دانشگاه‌ها با محوریت مذاکره و مقاومت نیز از دیگر محور‌های برجسته روز در روزنامه‌های امروز است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

خرده ‏جنایات‏ ما انسان‏ های شریف 

ژوبین صفاری در سرمقاله امروز روزنامه ابتکار با عنوان خرده ‏جنایت‏ های ما انسان‏ های شریف نوشت: خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی همزمان با خبر قتل امام ‏جمعه کازرون در یک روز، عریانی خشونتی را به تصویر کشید که زنگ خطر آن از مدت‌ها قبل به صدا درآمده بود. فارغ از اینکه باید دلایل هر دو اتفاق توسط کارشناسان امر واکاوی شود؛ باید دانست که خرده ‏تراژیک‌های هولناک جامعه تا چه حد می‌تواند ابعاد گسترده‏تر از امروز به خود بگیرد. واکنش‌ها، اما به این رخداد‌ها به خصوص در مورد قتل میترا استاد، از آن جهت مهم است که طیف وسیعی از جامعه خواسته یا ناخواسته به ترویج خشونت دامن می‌زنند. بهره ‏برداری رسانه‌های اصولگرا از این موضوع، ساختن لطیفه برای این رویداد و قضاوت‏های عجولانه در مورد این حادثه به غیر‏اخلاقی‌ترین شکل ممکن نمود یافت. هرچند کاسبی از یک واقعه هولناک موضوع تازه‌ای برای برخی از رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی نیست، چنانکه در حوادث تروریستی پاریس نیز همان رسانه‌ها با شعفی زیرپوستی و با تیتر‌هایی جذاب، دست در گردن همان بیمارانی انداختند که برای مطرح ‏شدن در شبکه‏ های اجتماعی دست به هر اقدام غیر‏معقولی می‏زنند.
دلیل تغییر رویه یک شبه رویکرد صدا و سیما در قبال قتل میترا استاد چیست؟ /خرده ‏جنایت‏‌های ما انسان‏های شریف/فشارآمریکا برای مذاکره بی‌فایده است
ماجرا‌های پیش ‏آمده باز هم نشان داد که برای عقب‏ رفتن از پرتگاه زوال اجتماعی نیازمند بهره‏ گرفتن بیشتر از علوم اجتماعی در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور هستیم. هرچند عدم بهره‌گیری از سایر علوم مانند اقتصاد، سیاست و... در تصمیم‏ های مهم کشور امیدی به تغییر در این زمینه بیدار نخواهد کرد، با این حال برخورد با مسئله عمیق و پیچیده بروز خشونت در جامعه، اگر همچنان به منوال نظرسنجی رئیس‏ جمهوری از شرایط کشور باشد باید منتظر اتفاقات هولناک‌تری در سپهر اجتماعی کشور باشیم. محمد‏علی نجفی به گفته بسیاری از کسانی که با او برخورد داشته‌اند، انسانی متین، آرام و منطقی بوده است که تحصیلاتش و سایر برچسب‌های مثبت دیگر او هیچ‏کدام کمکی به عدم ارتکاب وی به جنایت نکرده است. گو اینکه باید خشم فروخورده‌اش را درست زمانی که در هتل لاله دست به خودکشی زده بود واکاوی می‌کردند. این همان درسی است که باید از سایر خشم‌های فروخورده در تک تک افراد جامعه گرفت، تا مبادا هر‏کدام از ما مردم عصبانی و شریف تبدیل به قاتلان بالفعل نشویم. بهتر است تصمیم‏سازان هرچند که دیر، اما به آمار‌های جامعه عصیان‏زده این روز‌ها نگاه عمیق‏تری داشته باشند. جامعه‏ای که به واسطه عملکرد منفی تصمیم‏ سازان دچار بحران معنا شده و حالا قاتلی با عضویت در یک گروه انحرافی، امام‏ جمعه را سدِ راه ظهور امام ‏زمان (عج) می‌داند و دست به یک جنایت هولناک می‌زند. این همان بحران بی‏م عنایی است که رسانه‌های سیاسی نیز با بهره ‏برداری جناحی از یک قتل، در شکل دیگری به آن دچار شده‌اند. قتل‌های چند روز گذشته باز هم به ما یادآور می‌شود که تا چه اندازه آموزش‏ و ‏پروش ما نیاز به تغییر در نوع تربیت آدم‌های این جامعه را دارد که از اتفاق نجفی روزی وزیر آن بوده است. هشدار بزرگ این است که از دل یک نخبه متین، آرام و البته مدیری با کارنامه معقول، می‌تواند یک قاتل بیرون بیاید، همچنان که از دل همه مردمی که عصیان‌شان سال‌ها به عناوین مختلف سرکوب شده نیز، اگر به همین روال دست روی دستمان بگذاریم.

فشارآمریکا برای مذاکره بی‌فایده است
محسن پیرهادی در بخشی از سرمقاله امروز روزنامه رسالت با عنوان فشار برای مذاکره بی‌فایده نوشت: چند روز پیش، رئیس‌جمهور آمریکا، به خیال خود، برای آن‌که تهدید ایران را عینی‌تر کند، در جشن فارغ‌التحصیلی افسران جوان آمریکایی از آن‌ها خواست خود را برای جنگ در آینده نه‌چندان دور آماده کنند، افسران مات و مبهوتی که نمی‌دانستند روی این سخن اصلاً به آن‌ها نیست و خطاب به مسئولان ایران است. اما روز گذشته، مقام معظم رهبری در دیدار اساتید، راهبرد مقابله ایران با دوگانه فشار – مذاکره آمریکا را به‌روشنی بیان کردند. حالا دیگر همه مطمئن هستند که حداقل در دوران دولت فعلی آمریکا، هیچ مذاکره‌ای در کار نخواهد بود و تشدید فشار هم مؤثر نیست.
دلیل تغییر رویه یک شبه رویکرد صدا و سیما در قبال قتل میترا استاد چیست؟ /خرده ‏جنایت‏‌های ما انسان‏های شریف/فشارآمریکا برای مذاکره بی‌فایده است
از همه مهم‌تر، در جبهه خودی و بر اساس محاسبات منطقی، هیچ‌کس تهدیدات آمریکا را جدی نمی‌گیرد. در خبر‌ها آمده بود که در هفته‌های گذشته مرتباً فرستادگانی از دیگر کشور‌ها که حامل پیام واشنگتن بودند، به تهران سفرکرده‌اند، اما این‌همه پیام، شب گذشته در یک‌کلام رهبری پاسخ داده شد: ایشان در واکنش به درخواست‌های غیررسمی دولت آمریکا برای مذاکره فرمودند:: «مثل قضیه آن خواستگاری که از او پرسیدند چه شد؟ گفت: همه‌چیز پیش رفته غیر از دو چیز: ما می‌گوییم دختر شمارا می‌خواهیم و آن‌ها می‌گویند غلط می‌کنید! منظور این‌ها از مذاکره، مذاکره با آمریکا است که درباره این هم گفتیم که مذاکره نمی‌کنیم؛ علتش این است که مذاکره هیچ فایده‌ای ندارد و ضرر هم دارد.»


شاید بیش از یک سال باشد که رهبر معظم انقلاب، تقریب در تمام دیدار‌ها و سخنرانی‌های رسمی که به موضوعات بین‌المللی پرداخته‌اند، بر دو اصل «جنگ نمی‌شود، مذاکره نمی‌کنیم» تأکید ورزیده‌اند، اما این تأکیدات چندباره حتماً دلیلی دارد. دشمن باید مطمئن شود که ما اهل آن مذاکره‌ای که آمریکا می‌خواهد، نیستیم. در داخل هم عموم مردم باید مطمئن شوند که هیچ تهدید جدی و نزدیکی متوجه کشور نیست، اما این تمام ماجرا نیست، گویا برخی مسئولان داخلی بیشتر از همه مخاطب این پیام هستند.


پدر خانواده، چه زمانی مجبور است چندین بار تکرار کند که آن خوراکی که از بیرون برای شما تدارک شده، سم است؟ مشخص است که مخاطب این سخن، بیرون مرز نیست، بلکه زمانی است که برخی فرزندان هنوز هم نسبت به خوراکی که از بیرون می‌رسد، تمایل یا حداقل تردید دارند. به نظر می‌رسد بعضی از مسئولان خودمان هم باید حقیقتاً باور کنند که نه جنگی در کار است و نه ما با آمریکا مذاکره می‌کنیم که اگر چنین شد، احتمالاً امیدشان هم بیشتر متوجه ظرفیت‌های داخلی و وقت و دغدغه‌شان، بیش‌ازپیش صرف اداره صحیح امور کشور خواهد شد!

دلیل تغییر رویه یک شبه رویکرد صدا و سیما در قبال قتل میترا استاد چیست؟
ولی الله شجاع پوریان، مدیرمسئول روزنامه همدلی در سرمقاله امروز این روزنامه با عنوان لزوم واکاوی تراژدی نجفی نوشت: شاید پررنگ‌ترین و متفاوت‌ترین واکنش در ماجرای اخیر، رفتار رسانه ملی باشد، رسانه ملی در ۴۸ ساعت گذشته به اندازه همه دوران مدیریت نجفی در شهرداری تهران، فیلم، تصویر، مصاحبه و خبر از نجفی منتشر کرد، البته که جرمی اتفاق افتاده و فرد خاطی باید بر اساس روال قانونی محاکمه شود، اما آیا مخاطبان تلویزیون حق دارند این پرسش را مطرح کنند که واکنش رسانه ملی به همه جرم‌ها همین گونه بوده است؟! رسانه ملی چرا یک حادثه شخصی را به محملی برای انتقام‌گیری سیاسی و تخریب یک جریان خاص تبدیل کرده است؟ رسانه ملی که تصویر متهمین اختلاس و قتل‌های زنجیره‌ای را به صورت شطرنجی و با اسم مختصر اعلام می‌کرد، چگونه یک شبه تغییر رویه داد و خبرنگارش را به صورت آنلاین در اداره آگهی مستقر کرد؟ این نحوه پوشش رسانه ملی چه چیزی را به ذهن افکار عمومی متبادر می‌سازد؟!
اصولا بر اساس کدام قانون تا پیش از تشکیل دادگاه و بررسی پرونده با متهم مصاحبه و اعترافات متهم از رسانه منتشر می‌شود؟ اسلحه متهم در دست خبرنگار چه می‌کند؟
دلیل تغییر رویه یک شبه رویکرد صدا و سیما در قبال قتل میترا استاد چیست؟ /خرده ‏جنایت‏‌های ما انسان‏های شریف/فشارآمریکا برای مذاکره بی‌فایده است
- صرف نظراز عملکرد رسانه ملی، نحوه برخورد سایر رسانه‌ها و به‌ویژه رسانه‌های اصلاح طلب به این موضوع هم جای نقد و تامل داشت، قتل اتفاق افتاده، متهم به قتل اعتراف و دستگیر شده، اما آیا این موارد مجوزی برای رسانه‌ها و فعالان سیاسی است که این‌گونه به زندگی خصوصی دیگران سرک بکشند و ابعاد روانی و جامعه‌شناسی این ماجرا را نادیده بگیرند؟! نجفی یک نفر را کشت، اما رفتار برخی رسانه‌ها و عده‌ای در برابر این ماجرا عقده‌گشایی و ذبح اخلاق در جامعه اسلامی بود. این حادثه‌ای بود که برای هر فردی در هر جایگاهی و با هر گرایشی می‌تواند پیش بیاید و بهره‌برداری‌های سیاسی کثیف‌ترین برخوردی بود که در مقابل این ماجرا می‌توانست اتفاق بیفتد.
- به یقین این قتل ابعاد پیچیده و ناگفته‌های زیادی دارد، اما یک برداشت کلی از این نوع اتفاقات در جامعه می‌توان داشت که مدارای اجتماعی جامعه در سطح پایینی قرار دارد، اگر شخصیتی، چون نجفی با آن آرامش مثال‌زدنی‌اش امروز دچار این خطای فاحش شده، پس باید کلاه خودمان را بالاتر بگیریم و آسیب‌شناسی دقیق‌تری از این اتفاقات داشته باشیم، آمار بالای نزاع‌های زناشویی، طلاق و حتی نزاع‌های خیابانی نشان می‌دهد وضعیت اخلاقی جامعه رو به افول است، و اگر بخواهیم با عینک سیاسی و مغرضانه، این وضعیت را به رفتار یک جریان خاص تقلیل دهیم، در آینده پیامد‌های ناگوار آن قربانیان بیشتری را گرفتار خواهد کرد.
- نجفی در جلسه بازپرسی گفته است: «همسرم صدای مرا برای نهاد‌های امنیتی کشور ارسال می‌کرد. بر سر همین موضوع با ایشان به شدت درگیری داشتیم.» نجفی به صراحت اشاره می‌کند ارتباط همسرش با نهاد‌های امنیتی یکی از دلایل دیگری ایشان بوده است. باید مشخص شود کدام نهاد امنیتی و با چه هدفی وارد حریم خصوصی نجفی شده اند. اجرای عدالت مستلزم آن است که سهم این نهاد‌ها در شکل گیری این فاجعه نیز مورد بررسی قرار گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
صرف اقرار دليل كافي براي اثبات جرم نيست !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
یا اقرار صحیح است ویا ایشان شخص قاتل را که برای ایشان خیلی مهم است حمایت می کند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
تحلیلت در باره صداوسیما عالی وبی نقص و بدون نظر سیاسی بود اینست اخلاق رسانه ای تابناک احسنت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
حالا اگر صدا و سیما خبری هم در مورد نجفی پخش نمیکرد شایعه میکردید که دیگران کشتند گردن این آقا انداختند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
روزنامه همدلی نوشته: بهره برداری سیاسی از حادثه دکترنجفی اشتباهترین کاریست که میشده انجام داد که رسانه های اصولگرا انجام دادند و قبل از رسیدگی قضایی و .... از این حادثه به نفع خودشون بهره برداری سیاسی کردند
و در آخر این مطلب نوشته که نجفی گفته یکی از دلایل انجام این قتل همکاری مقتوله با یک نهاد امنیتی بوده
آخه اقای شجاع پوریان ، شما اگه بیل زنی اول باغچه خودتو بیل بزن
اقای شجاع پوریان خودش از بین اعترافات منتشر شده نجفی درمورد این قتل رفته سراغ اون قسمتش که میتونسته این حادثه رو به جناح مقابل وصل کنه و از اون یک بهره برداری سیاسی بکنه و درواقع خودش هم مرتکب به قول خودش کثیفترین کار شده در حالیکه این بخش از صحبتای نجفی هم هنوز رسیدگی نشده و هیچ چیزی اثبات نشده و اصلا این موضوع رو آقای نجفی بعنوان دلیل قتل عنوان نکرده
از طرف دیگه ، رسانه های اصلاحطلب که الان مدعی رعایت اخلاق و انصاف هستند هم بد نیست یک سری به کارنامه خودشون در ارتباط با موضوعاتی بزنند که پای اصولگراها در میان بود و ببینند در مورد مسائلی که بسیار خفیفتر از قتل بوده جگونه عمل کردند که الان از جناح مقابل خواهان رعایت اخلاق هستند و اگر این اتفاق رو یک شخص نزدیک به اصولگراها مرتکب شده بود اونها چکارهایی که نمیکردند ، و در بدترین حالت اصولگراها دارند با اونها مقابل به مثل میکنند
ولی در کل متاسفانه نه اصولگراها و نه اصلاح طلبها هیچ کدام اخلاق رو رعایت نمیکنند ولی به نظر من اصلاح طلبها در چنین شرایطی فرصت طلبانه تر عمل میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اصلا چرا پول بیت المال و رسانه صرف یه قتل اینقدر هدر میرود؟ آیا برای همه برابر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
آقای تابناک لطفاً سری به روزنامه ها و خبرگزاییهای دنیا بزنید تا ببینید خبر را آنها چگونه نقل می کنند . مطمئن خواهید شد بسیاری از انها تیتر اولشان است و حداقل با آب و تاب روایت کرده است....اما صدا و سیما این خبر را در طبقه چندم سرخط خبرهایش قرار داده است(قتل همسر نجفی)...........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
صداو سیمای ما خصوصی نیست.
صدا و سیما همه جرم ها رو اینگونه پوشش میده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
ا ز حقوق زنان برای ورود به ورزشگاه و دوچرخه سواری بانوان چه خبر،کجان این مدعیان حقوق زنان که حالا همدسته آنان به حقوق یک زن که حق زنده ماندن است تجاوز کرد ،چرا امثال ابتکار ،مولاوردی مهناز افشار وپرویز پرستویی ساکتند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اینکه رهبری چندین بار تاکید کرد که جنگ نمیشود و مذاکره هم نمی کنیم را همه شنیده اند. البته جنگ مسابقه ورزشی نیست که دو طرف با فصد قبلی به آن مبادرت کنند. گاه یک اشتباه از طرفبن می تواند ناخواسته آتش جنگ را روشن کند. حادثه بندر فجیره به راحتی میتوانست فتیله این جنگ باشد. اما این آمریکا بود که خوبشتنداری کرد
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
وزارت اطلاعات که رد کرد!! یعنی از اول هم معلوم بود!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
وقتی جامعه شناسی و روانسناسی در جامعه توسط آقایان راس امور هستند یا فقط بدنبال سیاست و سیاسی بازی هستند پشیزی ارزش نداره و فقط در موردش حرف میزنن و عمل نمی کنن و وقتی توی همه مباحث جامعه شناسی و روانسناسی افراد ناکارآزموده در راس امور قرار میگیرن میشه همین. واز این هم بدتر میشه.
ناشناس
|
Australia
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
وضعیت اخلاقی جامعه رو به افول است؟؟ وضع مالیه کردم بد است؟؟ پس چرا روحانی اعزام می کنید به خارج از کشور به طور مثال عراق که تبلیغ دین را انجا بکنند؟؟؟
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
بقول مشاور احمدی نژاد نجفی برای حذف میترا استاد چرا از یه کسه دیگه استفاده نکرده راحت میتونست اون کار بکنه؟
ناشناس
|
Australia
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
تابی قوانین کشورها بر اساس مزایا و سود و زیان اونها در جامعه تصویب می شن!! الان شما بر پایه آمار معتبر علمی و ... در دادگاهها کلا به این نتیجه می رسید که قانون دو یا سه زنه بودن مزایاش بیشتره تا معایبش؟؟؟ آیا به یاد دارید ماجرای شهلا جاهد رو؟؟؟ و این هم نجفی که همه اینها باعث نا امیدی و سرخوردگی بین مردم مملکت اسلامی می شه!!

می شه ایراد گرفت به اینکه در حال حاضر و در شرایط کنونی این قوانین فقط داره مایه ابروریزی و از هم پاشیدگی و... می شه، چقدر دید مردم رو به مسئولین بد کرده؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
ما در ترکی یه ضرب المثل داریم که معنیش این هست:
افراد سرشناس و معروف و بزرگ، بلا ها و دردسرهاشون هم بزرگه.
واقعا افراد عادی و غیر معروف عجب آرامشی دارن.
مخصوصا به اصطلاح سلبریتی ها بدبخت تر هستند چون نه مال و مکنت معروف های سیاسی رو دارن نه آرامش دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
رسانه ملی ، سخنگوی جناحی است .
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
قتل رو از مسیر اصلی منحرف نکنید لطفا
چه سرپوشهایی می گذارند. خنی ریخته شده و صدایی خاموش شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
کاملا موافقم. صدا و سیما اگر رسالتش این است که موضوعات رسانه ای را رسانه ای کند، باید بدون تبعیض و جناح گرائی، همه موضوعات رسانه ای را رسانه ای کند. کارهای بد افراد زیادی از رسانه ای شدن توسط صدا و سیما مصون میمانند در حالی که عده ای دیگر چنان رسانه ای می شوند که دیگر راهی جز خودکشی برایشان باقی نماند. ثدا و سیما باید بداند این کار، اصلا و اصلا و اصلا مورد رضایت خدا نیست. بلکه مورد غضب خدا هست. حالا هی نوحه پخش کنین که خدا دوستتون داشته باشه. نه جانم. عدالت رسانه ای رو برقرار کنین که خدا دوستتون داشته باشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
دفاع از‌ قاتل نوبر است!
متاسفانه تاریخ اصلاحات پر است خشونت طلبی و‌ تحمیل تحریمها اما حمایت از همسرکشی آنهم توسط وزیراصلاحات در رسانه هایشان نوبر است!؟
#اعتراف_قتل
#ماله_کشی_جناحی
پاسخ ها
مهدی خان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
صداوسیمای شما فقط آبروی اختلاسگران را خوب حفظ میکند
قاتل اعتراف کرده و بالاخره محاکمه خواهد شد اما دزدان و اختلاسگران بعد از محکمه هم در امانند
صدا و سیمای میلیییییی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
خدایا ما در مملکت اسلامی زندگی می کنیم!!!!! وای به حال ما
انصاف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
جناب ولی الله پور شجاعیان جواب شما واضح است وقت مردم را با تحلیل های ابکی نگیرید اولا مدتی است سیاست صدا و سیما تغییر کرده و نمونه اش تمام مفسدین اقتصادی صورتشان معلوم بود دوما در دنیای امروز با فضای مجازی خبرها را نمی توان پنهان کرد سوما جناب نجفی وزیر اسبق اموزش و پرورش فرد عادی نبوده برای پایان دادن له شایعات شما باید گزارش لحظه به لحظه پخش شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
ابن هم دو کلمه حرف حسابی.
یامهدی ادرکنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اقای روزنامه همدلی وقتی کسی اقرارمیکند به جرم خود دیگر نیازی نیست که اوراشطرنجی نشان دهنددر ضمن ایشان فرد عادی نیست که مثل بقیه پوشش خبری شود نخبه بودن اینجور چیزها را دارد.
پاسخ ها
مهدی خان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
ب ز چی
مفسدان بانکی و اختلاسگران چی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
جرم در دادگاه باید محرز بشه.صرف اعتراف برای صدور حکم کافی نیست.طبق آیین نامه انتشار تصویر و مشخصات مربوط به هویت متهم در مراحل مقدماتی تحقیق ممنوع است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
به روزنامه همدلی باید گفت:
همانگونه که خود شما سرمقاله ات را به قضیه قتل اختصاص دادی صدا و سیما نیز به خاطر علاقه مردم به این موضوع این کار را کرد.
در تابناک هم این قضیه بیشتر از 300 کامنت در ساعات کوتاه داشته که نشان از کنجکاوی و اظهار نظرهای مردم بوده است.
اما صدا و سیما برخلاف شما این قتل را به دولت و مخالفین نسبت نداده است
دکتر سیف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
موضوع گسترش خشونت در جامعه آشکار و عیانتر از گذشته قابل مشاهده است در مورد دلایل بروز این پدیده باید کارهای پژوهشی علمی صورت گیرد و شورای عالی فرهنگی اگر به این موضوع وارد نشود همه بافته هایش پنبه خواهد شد نکته ای که قابل تامل است نقش سیمای ملی است که باید یک راهبرد جدید در عدم پخش سوژه های خشونت انتخاب کند امسال تقزیبا در تمام سریالهای ماه رمضان مردم با صحنه های خشونت آمیز مواجه هستند و همه برای گرفتن حقشان اقدام شخصی میکنند و انگار این مملکت پلیس و قضا ندارد این کار باید در سریالها متوقف شود
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
خیلی دیر به فکر واکاوی جامعه افتادید. خیلی دیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اصولا اصلاح طلبان همیشه طلب کارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
الان که اصلاح طلبان دم از شرافت رسانه ای میزنند واقعا خودش چقدر به شرافت رسانه ای اعتقاد دارند من هیچ وقت تیتر های مثل پسر استاندار احمدی نژاد ویا داماد خواهر احمدی نژاد. ویا خواهر هم کلاسی احمدی نژاد هنوز یادم هست .که سعی در کوبیدن طرف مقابل با هر روشی بودند وبرخی از رسانه ها در حادثه پلاسکو و ایضا بقیه موارد ...رطب خورده کی منع رطب کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
آفرین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
هر چند نقدهای به عمل کرد صدا و سیما وارده اما چند برابر آن به برخی رسانه ها که خط و ربطی با نجفی دارند وارده این رسانه ها طوری افسانه سازی و قهرمان سازی از نجفی میکنند که امر بر انسان مشتبه میشه گویا نجفی دیو هفت سر در مبارزی جوانمردانه کشته ...بابا ایشون هر کی که بود مرتکب بزرگترین جنایت که اون هم قتل یه انسان آن هم یک زن شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
ابتکار گرفته آموزش و پروش باید بیشتر کار کنه تا بداخلاقی ها از بین بره
یادش رفته مسئول چند ساله این ارگان الان به خاطر قتل توی زندانه
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
سال ۹۷ که ایشون ازدواج دوم کردازبس آبروشون روبردن شده بودن تیتراول روزنامه ومردم ماهم هر کی براخودش چیزی گفت الان هم که این اتفاق افتاده همین طورهرکی نظری میده وای به حال مابااین رفتارهامون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
با وجود سرعت عمل رسانه ملی در پخش اعتراف و دلیل قتل قاتل آرام و شاد، رسانه های همسو با جناب نجفی به شبهه پراکنی بر علیه مقتول و نهاد های امنیتی پرداختند
اتفاقا کار خوب و بجایی بود
طیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
متاسفانه رسانه ملی در این مورد اشتباه میکند
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
از کجا معلوم که دختر نجفی کشته باشد و نجفی برای رهایی دخترش قتل را به گردن گرفته باشد
و یا برادر زن اولش کشته باشد و یا..‌‌‌‌
چرا قبل از مشخص شدن واقعیت اعترافات پخش شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اتفاقا این حالت ریلکس و خونسردنجفی میتونه دلیلی بر این ادعا باشه که شاید قاتل شخص دیگه ای باشه و ایشون داره گردن میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
همدلی بهتره سکوت کنه هم حزبی های خودشون کارهای سیاسی در مورد های مشابه مثل پلاسکو و دادگاه های مفسدان اقتصادی انجام دادن حالا شدن عابد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
یادمان نرفته همین اقایانی که الان دم از اخلاقو ...میزنند در جریان دیدار رقیب انتخباتی خودشان با یک خواننده زیرزمینی دست به چه افعال نزدند و چه حرفها که بر زیان نراندند ... ضمنا خود اقای نجفی ارتباط همسرش با یک نهاد امنیتی را تکذیب کرده .. به این میگویند ماهی گرفتن از آب گل الود. بهر حال برای مردم مشخص شده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
با سلام. به خانواده محترم مرحومه میترا استاد تسلیت عرض می کنم. از طرفی برای جناب استاد نجفی هم بسیار ناراحت هستم. نه بدلیل اینکه مرتکب قتل شده و حالا باید بعنوان متهم بطریقی که قانون مشخص میکنه مجازات بشه یا با پرداخت دیه در صورت توافق با خانواده مقتوله از مجازات قصاص رها بشه، بلکه برای ایشون بدلیل جایگاه ممتاز علمی و اخلاقی (با تفکر و مشی سیاسی ایشون کاری ندارم)، که سالها رعایت کردند و در لحظه ای بر باد دادند، ناراحت هستم. حقیقتاً درس عبرتی برای همه ماست. از خداوند میخواهم هیچ هموطنی به این شکل در تنگنا قرار نگیره و در چنین مخمصه ای قرار نگیره و از طرفی دعا میکنم که حضرت حق ما رو از قضاوت ناآگاهانه در مورد دیگران حفظ کنه. چرا که بزرگان ما تاکید دارند که هرکس از سر ناآگاهی دیگری رو قضاوت کنه خود او هم به همان درد و مشکل دچار خواهد شد.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
آقایانی که از موضوع نجفی اینقدر شادی می کنید یادتان به آن نماینده مجلس که هست
ناسناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
حرف مرد یکیه مذاکره روبرو نه واسطه هان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
صدا و سیما خیلی بی انصافی کرد، در بدترین لحظات و سخت ترین لحظات دوربین برد داخل کلانتری، نجفی انسان است. بعلاوه حق و حقوقی دارد، متهم تا قطعی نشدن حکم نباید اسم اش فاش بشه چه برسه به تصویرش اون هم خارج از دادگاه، من جای وکیل اش باشم از صدا و سیما شکایت میکنم، از نجفی خوشم نمیاد ولی واقعاً دلم می سوزه و از صمیم قلب برای این حالش غمگینم. خدایا به همه رحم کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
صدا و سیما چنان با این بیچاره آقای نجفی برخورد کرد و چنان انبوه اخبارش رو پخش کرد که واقعا عجیب بود ولی مجری خودش رو که در جزیره کیش آبروی صدا و سیما رو برده بود نه تنها حتی یک خبر در موردش پخش نکرد بلکه مجددا سر کار آورده بود و چند برنامه از نمایشگاه کتاب اجرای زنده اش پخش شد و با اعتراض مردم دیگه پاش از تریبون سیما قطع شد. صدا و سیما جان یه سوزن به خودت هم بزن. به قول آقای ارجمند مجری های مََردت مانکن شده اند با اون شلوارهای تنگشون. البته مانکن هایی که شکمشون یه متر جلوتر از خودشون راه میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اولا که نجفی دیگه سمتی نداشته ثانیا وزارت اطلاعات معطل همسر یکنفر است که اطلاعات دریافت کند؟؟؟ خود وزارت خانه به اندازه کافی دست و پا ندارد؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 کنکور 99 انفجار بیروت حزب کتائب لبنان محمود صارمی روز خبرنگار
آخرین اخبار