بازدید ۲۲۴۶۳
مهمترین اخبار دی 97؛
۹۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان هنوز گاز ندارند، یک اصلاح‌طلب: سر آقازاده‌ها را باید برید!، بحران کله‌پاچه!، روایتی از دیدار پادشاه عربستان با رهبری، پخش صحنه‌های مستهجن از شبکه کیش صداوسیما، یازده هزار امام‌زاده در ایران داریم!، برداشته شدن نرده‌های جداکننده مردم و مسئولان در نماز جمعه تهران، توضیحات نماینده‌ای که پدرش امامزاده است!، زبان فارسی در خطر است...
کد خبر: ۸۸۸۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴ 30 March 2019

مرور مهمترین اتفاقات و رویدادهای سالی که گذشت در ایام نوروز یکی از سبک های مرسوم در رسانه هاست که «تابناک» هم از این قاعده مستثنی نیست. در گزارش پیش روی، مروری خواهیم داشت بر مهمترین اتفاقات دهمین ماه سال 1397 یعنی دی که در دهمین روز سال 98 پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین در گزارش های جداگانه برای ایام خلاصه ای از مهمترین رویدادهای خبری و اتفاقات سال 97 را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش «تابناک»؛ ۹۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان هنوز گاز ندارند، یک اصلاح‌طلب: سر آقازاده‌ها را باید برید!، بحران کله‌پاچه!، روایتی از دیدار پادشاه عربستان با رهبری، پخش صحنه‌های مستهجن از شبکه کیش صداوسیما، یازده هزار امام‌زاده در ایران داریم!، برداشته شدن نرده‌های جداکننده مردم و مسئولان در نماز جمعه تهران، توضیحات نماینده‌ای که پدرش امامزاده است!، نظر علی مطهری درباره نتیجه برگزاری رفراندوم حجاب، زبان فارسی در خطر است، تومان هم‌قیمت دلار می‌شود!، به نمایندگی از خدا و امام زمان در امور مردم دخالت می‌کنیم، محدودیت سفر ایرانیان به آمریکا لغو نمی‌شود، برادر میرحسین: قوچانی شریعتمداری پیوندتان مبارک!، ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت، رئیس سازمان خصوصی‌سازی ممنوع‌الخروج شد؟، استعفای قاضی‌زاده هاشمی و معرفی نمکی به عنوان وزیر بهداشت و ... مهمترین اخبار دی ماه 97 بود.

۹۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان هنوز گاز ندارند

امام جمعه موقت زاهدان: چرا با وجود اینکه می‌گویند گاز به این استان آمده، ۹۰ درصد مردم هنوز بدون گاز هستند و برای زاهدان هنوز هیچ خدمتی در این زمینه نشده است. امیدواریم مسئولین و نمایندگان مسأله گاز رسانی را جدا پیگیری کرده و همچنین مشکل مربوط به مدارس غیراستاندارد را نیز برطرف کنند.

یک اصلاح‌طلب: سر آقازاده‌ها را باید برید!

غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، با بیانی طنزآمیز درباره‌ی به کارگیری آقازاده‌ها در پست‌های دولتی گفت: به نظرم سر آقازاده‌ها را باید لب باغچه گذاشت و برید؛ مثل کاری که حضرت ابراهیم می‌خواست بکند! آقای کرباسچی گفت: «من که خودم آقازاده ندارم و سه دختر دارم که در حد شما هم فعال نیستند و خانه‌دارند، ولی نمی‌شود بیش از حد حساسیت‌ها را برانگیخت، هر کسی را آقازاده نامید و از حق برخورداری از روال عادی کار و زندگی محروم کرد. بالاخره اگر بخواهیم مطلق نگاه کنیم هرکسی پدری دارد که او را آقا می‌داند و خودش را آقازاده. البته اگر کسی با رانت سمتی بگیرد، مثلا پسر وزیری باشد که پدرش آن را بر سر فلان پست بگذارد، این خلاف است؛ یا مثلا بخواهد به وزیر یا شهردار باج دهد خلاف است، یا اگر نماینده‌ای در قبال رأی به وزیر یا مطلبی متوقع انتصاب فرزند، همشهری، هم محلی باشد، خلاف است».

وی در پاسخ به این که با توجه به حساسیت‌هایی که از طرف افکار عمومی نسبت به پست‌های مدیریتی آقازاده‌ها ایجاد شده است برخی معتقدند بهتر است که آقازاده‌ها حتی در صورت لیاقت برای چند سالی از این گونه فعالیت‌ها بپرهیزند، گفت: نه! من معتقدم اگر کسی لیاقت دارد و می‌تواند گرهی از کار‌های اجرایی و مدیریتی را بگشاید نباید از جوسازی‌ها نگران بود. اگر کاری واقعا درست و قابل دفاع است باید ایستاد و دفاع کرد. کرباسچی ادامه داد: مثلا فرزندان بزرگوار مطهری و هاشمی را مردم انتخاب کرده‌اند و از انتخاب خود هم دفاع می‌کنند. حتما عملکرد علی مطهری و محسن هاشمی هم برای همه‌ی انتخاب کنندگان افتخاری است؛ روزی اگر امثال فرزندان شهید بهشتی هم برای سمتی مطرح باشند همین طور است.

بحران کله‌پاچه!

 کمبود دام نه‌ تنها قیمت گوشت را جهشی بالا برده است که نرخ هر دست کله‌پاچه در برخی نقاط تهران به ٢٠٠‌هزار تومان هم رسیده است و همین موضوع موجب شده که بسیاری از طباخی‌های تهران شیفت ناهار و شام‌شان را تعطیل کرده و به صبحانه بسنده کنند. حالا کمبود کله‌پاچه سبب گشته که قاچاقچیان رو به قاچاق عجیب بیاورند و از آن طرف مشتری‌های ارزان‌ترین اقلام کله‌پاچه‌فروشی‌ها یعنی سیرابی و شیردان بیشتر از گذشته شود.

پخش صحنه‌های مستهجن از شبکه کیش صداوسیما

به دنبال پخش صحنه های رابطه جنسی در یک فیلم سینمایی و عدم حذف آنها، چند کارمند این شبکه برکنار شدند و مدیر شبکه کیش صداوسیما نیز عذرخواهی کرد. در یکی از شب‌های گذشته فیلمی سینمایی از شبکه کیش پخش شد که متأسفانه در بخشی از آن، صحنه‌های مبتذل این فیلم حذف نشده بود. مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش گفت: متأسفانه به‌دلیل اهمال، کوتاهی و البته عملی ناخواسته از سوی برخی از کارکنان این مرکز، تصاویری نامناسب در بخش کوتاهی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در این خصوص بررسی‌ها انجام شده، عوامل دخیل در این اتفاق ناخواسته، به ترتیب از پست‌های سازمانی خود برکنار و توبیخ شده‌اند. تمامی تصاویر نامناسب مشخص و قرار بر حذف آن بوده است، متأسفانه به دلیل اهمال مدیران و ناظران برنامه، این تصاویر پخش شده است. البته چند روز بعد از این اتفاق مدیر صدا و سیمای مرکز کیش هم برکنار شد.

یازده هزار امام‌زاده در ایران داریم!

«سازمان اوقاف در این دکان‌ها را ببندد»؛ این جمله‌ای است که نماینده رشت آن را درباره امامزاده‌ها به کار می‌برد. امامزاده‌هایی که برخی معتقدند بدون حساب و کتاب در حال افزایش هستند و گویا چندان سد سخت و محکمی در برابر آن‌ها وجود ندارد؛ شاهد این ادعا هم صحبت‌های غلامعلی جعفرزاده است که به خانه ملت می‌گوید: «در همین فاصله مجلس نهم تا مجلس دهم چندهزارتایی به آمار امامزاده‌ها اضافه شد؛ سؤالی که مردم می‌پرسند، این است که داستان امامزاده‌ها کی تمام می‌شود؟ یعنی چه که تعداد آن‌ها رو به تزاید است و چرا مرتب افزایش پیدا می‌کند؟ این افزایش امامزاده‌ها در نزد جوانان فاقد معناست، یک جایی باید پرونده کشف امامزاده را ببندند و مرتبا نباید امامزاده تولید شود.» محمدعلی پورمختار که در مجلس نهم ریاست کمیسیون اصل ۹۰ را به عهده داشت و اتفاقا در آن مقطع پرونده‌هایی درباره امام‌زاده‌ها در این کمیسیون مطرح شده بود، گفت: من اکنون آمار دقیقی ندارم، اما آخرین باری که این پرونده را در کمیسیون اصل ۹۰ پیگیری می‌کردیم تعداد امام‌زاده‌ها به ۱۱ هزار رسیده بود.

روایتی از دیدار پادشاه عربستان با رهبری

حجت الاسلام گلپایگانی: بنده از خود رهبری شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می‌رفتم. در دفتر ایشان ماشین‌هایی وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش ماه یک بار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده‌اند، به حفاظت برمی‌گردانند. آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند، رعایت بیت المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده و حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند. پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند. وی هدیه بسیار گران قیمتی برای حضرت آقا آورد، اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند؛ هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید، اما هیچ یک را تصرف نمی‌کنند.

برداشته شدن نرده‌های جداکننده مردم و مسئولان در نماز جمعه تهران

پس از آنکه سال گذشته ائمه جمعه برخی شهرهای کشور، خواستار برداشته شدن نرده های جداکننده بین مردم و مسئولان شدند، با برگزاری اولین نماز جمعه توسط خطیب جوان و تازه منصوب از سوی رهبر انقلاب به امامت جمعه تهران، نرده های جداکننده مردم و مسئولان در نماز جمعه پایتخت نیز برداشته شد تا بسیاری از این رویه خوب و مردمی شکل گرفته حمایت و قدردانی کنند.

پس از آنکه در روز اول انجام این اقدام یعنی جمعه گذشته، سیل تبریک و تهنیت ها و قدردانی ها از این اقدام که فاصله بین مردم و مسئولان را حداقل در نماز جمعه کم و کمتر می کند، فرصتی در برخی رسانه ها و توسط برخی صاحب نظران و فعالان سیاسی ایجاد شد تا این موضوع را دقیق تر به واکاوی و تحلیل بگذارند و برخی مطالب را در حاشیه این موضوع بیان کنند.

توضیحات نماینده‌ای که پدرش امامزاده است!

وجود هزاران امامزاده در گوشه و کنار ایران در تمام سال‌های گذشته، یکی از داغ‌ترین سوژه‌های رسانه‌ها بوده است. واکنش رسانه‌ها به چنین خبرهایی هم پیگیری از فلان مسئول و متولی بوده و کمتر کسی به سراغ خانواده‌های در قید حیات امامزاده‌ها رفته است؛ اما حالا در مورد یکی از این امامزاده‌ها چنین فرصتی فراهم شده، جالب‌تر این‌که پسر این امامزاده که مقبره‌اش در دشت مغان قرار دارد و صاحب گنبد، بارگاه و هیأت امنا و متولی است، نماینده مجلس هم است. میرحمایت میرزاده، نماینده مردم گرمی استان اردبیل در مجلس که گنبد و بارگاه پدرش در دشت مقان مکان زیارت مردم است در این باره گفت: من به‌عنوان پسر آن مرحوم بهتر است درباره‌اش حرف نزنم. بروید از مردم منطقه که به ایشان ارادت دارند بپرسید که ایشان چه کسی بوده و برای چه مردم از جیب خودشان برای مقبره ایشان هزینه و نذر می‌کنند. پدر مرحوم من یک سیدی بوده که مردم او را صاحب کرامت می‌شناختند و برای ایشان احترام زیادی قائل بوده‌اند. پدر مرحومم در همان زمانی که زنده بودند، بسیار مورد احترام بودند و زمانی هم که به رحمت خدا رفتند، این احترام و ارادت باقی ماند و مردم خودشان تصمیم گرفتند که برای ایشان مقبره‌ای بسازند که محل مراجعه خودشان باشد.

نظر علی مطهری درباره نتیجه برگزاری رفراندوم حجاب

نایب رئیس مجلس گفت: اگر موضوع حجاب به رفراندوم گذاشته شود، اکثریت جامعه به آن رأی خواهند داد. علی مطهری در سخنرانی خود با موضوع حجاب که در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، گفت: من بر اساس شناختی که از جامعه دارم، می‌گویم همین امروز اگر برای حجاب رفراندوم برگزار کنیم جامعه به حجاب رأی می‌دهد. البته در مسائل فکری و ایدئولوژیک کسی نظرسنجی برگزار نمی‌کند، اما بخشی از همین خانم‌های بی‌حجاب و بدحجاب در رفراندوم به حجاب رأی می‌دهند، زیرا آثار بی‌حجابی و بدحجابی را می‌دانند؛ بنابراین، فکر نکنید اگر نظرسنجی برگزار شود، همه به بی‌حجابی رأی خواهند داد.وی افزود: در حال حاضر جامعه ما به معنی واقعی اجبار در مورد حجاب وجود ندارد. اگر ما شکل خاصی از حجاب را اجبار کنیم مثلا بگوییم همه چادر به سر کنند یا روبنده بزنند این به معنی اجبار است، اما وضعیت الان به شکل حجاب اجباری نیست و اگر غیر از وجه و کفین بقیه بدن پوشیده باشد، حجاب است.

زبان فارسی در خطر است

غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی گفت: شک نکنید که زبان فارسی در خطر است، کافی است که به نقاط مختلفی از شهر و کشور خود مراجعه کنید که ببینید اثری از زبان فارسی نیست، در نقاط مختلف هم خلاف قانون شاهد استفاده نشدن از زبان فارسی و به کار بردن زبان خارجی هستیم. در حالی که حفظ زبان فارسی به معنای حفظ هویت ماست و همه باید برای حفظ آن همت کنیم. در تمام دنیا صداوسیما و شبکه های رادیویی و تلویزیونی پشتیبان زبان ملی هستند در ایران هم که زبان ما دارای چنین سابقه تاریخی است، باید رسانه ملی بیش از این برای حفظ آن فعالیت کند.

تومان هم‌قیمت دلار می‌شود!

برای چهارمین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بحث رفرم پولی مطرح شده که این بار گویا جدی‌تر از دفعات قبل بوده و بر اساس آن قرار است چهار صفر از پول ملی حذف شود. در این صورت ریال به تومان تبدیل می‌شود و هر ۱۰۰ ریال جدید برابر یک تومان خواهد بود؛ تغییری که به نوعی مدل پول ایران را شبیه به دلار خواهد کرد، چون بر این اساس هر تومان همتای یک دلار و هر ریال همتای یک سنت در نظر گرفته می‌شود.

به نمایندگی از خدا و امام زمان در امور مردم دخالت می‌کنیم

حجت الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: هدف اصلاح است اما وقتی با جمعیت انبوه در زندانها مواجه می شویم اهداف قانونی و شرعی تربیت فرد با رعایت کرامت انسانی محقق نمی شود. وی افزود: اصلاح این موارد نیز بر عهده قانونگذار است؛ هرچند همه دستگاه های اجرایی، قانونگذاران و قوه قضاییه نیز باید به وظیفه عمومی خود عمل کنند. وی اظهار داشت: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود.

محدودیت سفر ایرانیان به آمریکا لغو نمی‌شود

«برایان هوک» رئیس گروه اقدام ویژه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا گفته است: به دلیل آنکه حکومت ایران سابقه شهروندان ایرانی را برای بررسی در اختیار آمریکا قرار نمی‌دهد، محدودیت سفر ایرانی‌ها به آمریکا لغو نخواهد شد. هوک در ویدیویی که در حساب توییتری وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده ادعا کرد که حکومت ایران مقصر این وضعیت است. ترامپ از سال ۱۳۹۵ محدودیت‌های بیشتر و تازه‌تری را برای سفر ایرانیان به آمریکا وضع کرد.

برادر میرحسین: قوچانی شریعتمداری پیوندتان مبارک!

میرمحمود موسوی برادر میرحسین موسوی به تیتر یک روزنامه سازندگی واکنش نشان داد.

میرمحمود موسوی در توییتر خود در واکنش به تیتر یک امروز روزنامه سازندگی نوشت: «این روزنامه سازندگی روز به روز بیشتر زرد میشود تا با دروغ مشتری جمع کند.من می‌گویم تغییری در وضعیت حصر میرحسین به وجود نیامده است. قوچانی از قول من در شماره امروز در بالای صفحه اول میزند تغییر به وجود آمده است. می‌توانم بگویم قوچانی -شریعتمداری پیوندتان مبارک.»

 میرمحمود موسوی درباره آخرین وضعیت حصر گفته بود: تغییری در وضعیت برادرم و خانم رهنورد به‌ وجود نیامده است. حصر به همان شکلی که از قبل بود همچنان ادامه دارد. اواخر سال گذشته اعلام کردند که خانواده و خواهر و برادر‌های آقای موسوی و خانم رهنورد می‌توانند با آنان دیدار داشته باشند و آنان هم اگر مایل باشند، می‌توانند به دیدار اقوام (خواهر و برادر) بروند. البته این روند برای مدتی متوقف شد و بعد دوباره به وضعیت گذشته بازگشت.

به گفته او، میرحسین موسوی در طول ۱۱ ماه گذشته به خانه هر کدام از خواهر‌ها و برادر‌های خود یک بار و فقط به خانه یکی از خواهران دو بار رفته است.

ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت

اساسا شکست، بخش جداشناشدنی پرتاب‌های فضایی است؛ اما از آنجا که در سال‌های گذشته، همواره شکست‌های رخ داده در این حوزه در کشورمان را رسما اعلام نکردیم و تنها اخبار موفقیت‌های رقم خورده را اعلام کردیم، این باور غلط شکل گرفته که کارنامه کشورمان در این حوزه کاملا موفقیت آمیز بوده است.

به فاصله چند ساعت از سخنان رئیس جمهور در جمع مردم گلستان و وعده پرتاب دو ماهواره به فضا توسط کشورمان، لحظه موعود فرا رسید، ولی نتیجه آن چیزی نبود که انتظار می‌رفت؛ «ماهواره پیام در مدار قرار نگرفت.»

خبری که وزیر جوان کابینه آن را در صفحه شخصی خود در توئیتر مخابره کرد و در توضیح آن نوشت: «دوست داشتم با #خبر خوب همه را شاد کنم، اما گاهی زندگی آن ‌طور که انتظار داریم پیش نمی‌رود...»

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ممنوع‌الخروج شد؟

شنیده‌ها حکایت از ممنوع‌الخروجی میرعلی اشرف پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با حکم بازپرس پرونده دارد.

اوایل دی ماه امسال بود که رسانه‌ها از درخواست ۵۰ نماینده مجلس از رئیس قوه‌قضاییه برای ممنوع‌الخروجی پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر دادند.

این مطلب را احمد امیرآبادی، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود داده و اعلام کرده بود: نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه برای ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی سازی این نامه را بیش از ۵۰ نفر از همکاران امضا کردند.

بعد از این اتفاق بود که پوری حسینی بلافاصله در گفت وگو با خانه ملت گفت: چنین درخواستی از سوی نمایندگان از قوه قضاییه مطرح شده است، اما بنده با هیچ شخصی مشکلی نداشته و تاکنون ممنوع‌الخروج نشده‌ام.

حالا پس از گذشت کمتر از یک ماه، شنیده می‌شود میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی (یا به قول رسانه‌ها همان آقای حاشیه خودمان، که از قضا دو دوره ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی را نیز بر عهده داشته است) با حکم بازپرس پرونده ممنوع‌الخروج شده است.

استعفای قاضی‌زاده هاشمی و معرفی نمکی به عنوان وزیر بهداشت

پس از آنکه «سید حسن قاضی زاده هاشمی» به دلیل آنچه کاهش اعتبارات حوزه بهداشت و درمان در بودجه عنوان شد، از سمت خود استعفاء کرد، «سعید نمکی» به عنوان سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب و پس از آن با اخذ رأی اعتماد نمایندگان مجلس وزیر بهداشت شد.

رئیس جمهور نیز از خدمات خالصانه و تلاش‌های صادقانه دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم، به ویژه در اجرا و پیشبرد طرح تحول سلامت قدردانی کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۶۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
خیلی نادانید که فکر می کنید با حذف 6 صفر ریال مثل تومان می شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
کلک است نه نادانی
معلم ناامید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مایه تاسف و ننگ باید باشه گرانی گوشت پیاز خودرو و....
کاش مدیریتها در همه نهادها و ارگانها فقط بر اساس تخصص و سلامت و پاکدستی بود نه سیاسی جناحی و...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حذف صفر پاک کردن صورت مسئله است. پول باید پشتوانه داشته باشد. با حذف صفر پول صاحب پشتوانه نمی‌شود.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
وحوقوق 2000000تومان میشود 200تومان
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اگراگاه بودند که اوضاع این نبود
نکته سنج
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
آخه بنده خدا، باهوش که گفتی با حذف 4 صفر تومان برابر دلار می شود
با حذف 4 صفر 10000 ریال تبدیل به یک تومان جدید می شود در صورتی که دلار در حال حاضر 130 هزار ریال است یعنی با حذف 5 صفر هم معادل نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
امام زاده هاي ان زمان مثل اقازاده هاي امروزه براي تحصيل به ايران امده بودند و تا اخر عمر ماندند ، درست مثل اقازاده ها كه براي تحصيل به خارج رفتند و فقط براي انحصار وراثت پدر بزرگوار و گرفتن سهمشان از پدر خواهد امد.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ضربه ای که در این سالها به اعتقادات و باورهای پاک و ناب مردم از ناحیه مدیران زده شده است در تاریخ بی همتا است
یکی از همین ها، داستان امامزاده سازی های مشکوک و دروغگویی و اختلاس و آقازاده بازی ها است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مگه کسی هم دیگه نماز جمعه میره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
سربازای پادگان اجباری میرن و عده ای که نسبت به جمعیت 10 میلیونی تهران فقط مایه حجالت و رسوایی است
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دین و ایمان رخت بسته و رفته دیگه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
دولتمردان مولتی میلیاردر روحانی چه میفهمند ما مردم چه میکشیم در این گرونی و بیکاری
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
چرا فقط به دولت محدودش میکنید. شورای نگهبان ظرف چند روز به پرونده هزار و ششصد داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری رسیدگی نکند و چهار نفر را معرفی میکند سهمش در این نابسامانی چقدر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نه تنها سر آقازاده ها بریده نشد بلکه به اژدهای هفت سر تبدیل شدند .
منفورترین موجودات زمین نزد مردم، همین آقازاده های فاسد هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
والبته برخی از آقا ها شون که بیشتر منفور هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نه خیر جناب مطهری مردم به حجاب اختیاری رای خواهند داد
در ضمن اگر حجاب الان اجباری نیست چرا گشت ارشاد داریم ؟؟
چرا ماشین های مردم را به جرم حجاب راننده می خوابانند و جریمه می کنند ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حجاب اختیاری باید باشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
باید هم حجاب اختیاری باشد هم عبور از چراغ قرمز راهنمائی و رانندگی. جریمه های راهنمائی و رانندگی را بطور کلی حذف کنید چرا که با آزادی مردم و رانندگان مغایرت دارد!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بستگی به نوع سوال خواهد داشت.
نوع اول: آیا داشتن حجاب را تائید می کند؟ آرا بسیار نزدیک به هم خواهد بود با برد ضعیف جوابهای آری.
نوع دوم: آیا حجاب اجباری را تائید می کنید؟ بیشتر جوابها منفی خواهد بود.
نوع سوم: آیا حجاب باید اختیاری باشد؟ مجددا بیشتر جوابها آری خواهد بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
در کل دنیا حتی جزایر گومبا گومبا رعایت قوانین راهنمایی الزامه و رعایت نکردنش جریمه داره
ولی در هیچ جای دنیا حتی کشورهای اسلامی حجاب اجباری نیست
بنابراین مقایسه ی حجاب با قوانین راهنمایی یا دستگیری جانیان و آدم کشها خیلی مسخره است
این استدلالهای مسخره مرغ پخته را هم قانع نمی کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ما الانه افرادی را داریم که معلوم بودن موی سر را با عریانی کامل و اقدام به فحشا مترادف می بینند !
از نظر اونها اگه زنی حجاب سر نداشته باشه مثل تمام مردم دنیا ،فاحشه تشریف داره !
تا وقتی افکار بعضیهامون این شکلیه و هیچ منطقی را هم نمی پذیریم جامعه راه خودشو می ره و این افراد خوش منطق هم راه خودشونو
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مگه نمیدونید یک سری میخوان همه رو به بهشت ببرن ولی نمیدونم چرا ما داریم تو جهنم زندگی میکنیم.
ناشناس
| Germany |
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اگر از چراغ قرمز رد شوی تصادف میشود و عده ای زخمی و کشته میشوند. حالا شما بگو در دویست کشور که حجاب آزاد است و میلیاردها زن و دختر با موهای باز در خیابانها راه میروند این چه کسی را تهدید میکند.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
با اینه من در جامعه ای بزرگ شده ام که همه زنان قوم و خویشم همواره حجاب داشته اند و الان هم حجابشان کامل است ولی مخالف حجاب اجباری ام حجاب باید اختیاری باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای کرباسچی اگر کسی در رقابت با دیگران شرکت کند و سمتی را بدست بیاورد مشکلی نیست. اگر کسی از کف سازمان شروع کند و بعد ده یا بیست سال مدیر یا مدیرکل بشود مشکلی نیست اما بله با شما موافقم باید سر آن کسی را برید که با دیپلم و در سن 18 سالگی در حالیکه که حتی سربازی هم نرفته یک شبه مدیر یک مجموعه بشود که ده ها و صد ها دکتر و مهندس با تجربه زیر دستش کار کنند.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
در این کشور تمام مردم به هر صورت در فامیل و همسایه و آشنایان و همکاران و دوستان و قوم و طایفه و شهرشان ، حداقل ده داستان واقعی از پدیده نامطلوب و کثیف پارتی بازی آقازاده ها و اختلاس ها و رانت خواری های آنها را دیده و شنیده و برخورد کرده اند کاملا برای اکثر مردم معلوم و واضح است و علت بدبختی های کشور و مردم اکثرا ناشی از عملکرد همین آقازاده هایی هستند که هزاران نفر به جای یک شاهزاده در کشور حرام و حلال میکنند و اموال کشور را تاراج میبرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
جناب مطهری اول جواب بدن
1- این حجاب اجباری را از کجای قران استخراج کرده اند چون در هیچ جای قران صحبت از حجاب اجباری نیست و حجاب فقط به همسران پیامبر و زنان مومن توصیه شده (مراجعه کنید به آیه 31 سوره نور و سوره احزاب و ...)
2- چرا بسیاری از علما که قائل به حجاب اجباری نیستند تریبون برای سخن گفتن ندارند و فقط اون تعداد که سختگیرانه ترین برداشتها را دارند تریبون هم دارند
3- چرا در کشورهای اسلامی دیگر برای موضوع زنان و کلا موضوعات مربوط به جوانان این همه بگیر و ببند و سختگیری نیست ؟؟ نمونه اش لبنا و سوریه و امارات و ترکیه و مالزی
4- فقط موضوع حجاب مورد اعتراض خانم ها نیست موضوعاتی چون ارث و دیه و شهادت و حضانت و طلاق و قیمومیت و ... که علنا زن را نصف مرد می بیند و قوانین ما هم بر آنها استوار شده مورد اعتراض زنان است و باعث شده دختران جوان از اصل دین فراری بشوند
چرا شما و دیگر مسئولین در این امور ورود نمی کنید و تا دیر نشده نسل جوان را از خطر بی دینی نجات نمی دهید؟؟؟
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نشان سلطان سنگ پا به پاس استعفا ندادن با این سبک مملکت داری تعلق میگیرد به: دولت فخیمه حسن روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نگید امامزاده بگید قلکهای اداره اوقاف بهتره .
سراب
|
France
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
هرجا حرف از ساده زیستی شنیدید دوپا دارید دوپا دیگه هم قرض کنید و فرار کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مجبورین مزخرف بگین ؟؟؟!
دلار برابر تومان میشود ؟؟؟!!!
تومان برابر تمبان میشود صحیح تر است !!!
siya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
سخنان گهر بار حاج مظفری خودش گویای همین وضعیت داغون ماست پس تو کشورای دیگه زندانی بشیم خدا میگه قبول نیس اینورم حالتو باس بگیرم
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حالا ما بخواهیم اونور حالمان گرفته شود باید چکار منیم؟
یاشار
|
United States
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای حداد عادل زبان مادری هر کسی برایش با ارزش و حفظ و نگهداری ان برایش یک وظیفه است اگر خداوند میخواست میتوانست یک زبان برای همه بیافریند و همه بدان تکلم کنند ولی خداوند اینگونه صلاح دیده که انسانها به زبانهای دیگری گفت گو کنند .لذا اصرار ورزی شما بیهوده و مربوط میشود به عصر قدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
كاملاموافقم
ایرانلی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
ساغول
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
یاشا.زبان مادری هر کسی برایش مقدس است پس از آن زبان ملی و غیره
ناشناس
|
Turkey
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مرحوم پدر بنده هم آدم خوبی بود کرامت هم داشت چون دعا نویس بودودرد مردم را و جهل مردم را خوب می شناخت و خودش هم سیدبود. من خواستم جا نشینش بشم چون ریش داشتم جماعت قبول نکرد پدر مرحومم ریش نداشت.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
پادشاه عربستان هرگز به ایران نیانده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مطهری معلوم نیست اصلوگراست یا اصلاح طلب یا اصلاح طلب تندرو
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
مطهری یک معتقدی است که متاسفانه دارد خود را ضایع میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
انشاا... از انتخابات بعدی شروع میکنیم و شرکت نمیکنیم.
ناشناس
|
Denmark
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تومان یا ریال با دستمال فرقی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
تومان لفظی مغولی است . بهتر است اسمی ایرانی برای جانشینی ریال پیدا کنید . آقای حداد عال کجاست ؟
پاسخ ها
سراب
| France |
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بزاریم پوشال یا پشمک یه همچین چیزایی
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای نماینده برفرض محال پدر شما صاحب کرامات بوده چگونه صاحب امامزاده شده و نزولات گرد آوری میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای کرباسچی برادر محترم، هنوز هم خیلی زرنگ تشریف دارند. مطلب رو چند ماه قبل بطور طنز بیان کرده تا زمینه تسهیل حضور آقازاده ها در مناصب رو فراهم کنند. هنوز یادمان نرفته قیمت زمین و خانه رو در این شهر چند برابر نمودید و آثار منفی اون رو به سایر نقاط کشور تسری دادید. در واقع در برهه ای از زمان جنابعالی یکی از عوامل اصلی دامن زدن به گرونی و تورم در کشور شدید.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
بله تومان و دلار برابر میشود ولی همون روز اول و از روز دوم سقوط آزاد و به سال نرسیده میشود ریال امروز، بی ارزش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
گیرم پدر این امام زاده ها بود فاضل از فضل پدر این امام زاده ها را چه حاصل؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
از فضل پدر احترامی است که نصیب فرزندان آنها می‌شود و مردم چشم بسته به آنها رأی میدن و راهی مجلس می‌کنند. نماینده های دیگری هم بودند که پدرانشون صاحب قبه و بارگاه هستند
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
متاسفانه مردمی که خدا را ول کرده اند و به آهن و سنگ چسبیده اند همیشه بدبخت باقی می مانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
فرض كنيم اصلاً دامهاي وطني ما كله و پاچه ندارند ، انهمه گوسفند زنده وارداتي ، كله و پاچه شان چه شد ؟ ما كه نه گوشت شون رو ديديم و نه كله و پاچه شون رو !!!! معلومه زبون بسته ها رو پس از ورود ، قبل از اينكه مهر ورود پاسپورت شون خشك بشه ، به كشور ديگري صادر مي كنن . اين دلار 4200 تومني هم معظلي شده براي اين ملت و نون دوني براي رانت خوار ها .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
حجاب اجباری هیچ ارزشی ندارد. حتی درکشورهای عربی هم این تعدادامامزاده وجودندارد.
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای مطهری شما رفراندم بگذار با این عنوان آیا مایلید حجاب داشته باشید یا خیر تا مردم به شما بگویند خیر.
پاسخ ها
سراب
| France |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اومدی و نسازیا! نظر مردم در حد کامنت برا تابناک خوبه نه دیگه رفراندوم برا نحوه زندگیشون
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
آقای مطهری اگه اینقدر مطمئنید خب یه رفراندوم برای حجاب اجباری بذارید و برای همیشه این بحث رو تموم کنید چرا معطل میکنید؟
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
چرا برای همیشه آیا ما حق داریم برای نسلهای آینده تعیین تکلیف کنیم ؟ بگو برای الان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۰
چند سال پیش برای یک ماموریت به ترکمنستان رفته بودم نزدیک شب عید بود خانم های ترکمن گرد گیری وخانه تکانی میکردن شب چارشنه سوری آتش روشن کردن واز روی آتش میپریدن ازخانم صاحب خانه پرسیدم این رسم ما ایرانیها است شما که ایرانی نیستید گفت ما هم درگذشته ایرانی بودیم ورسم ماهم هست گفتم دوست دارید هنوز هم ایرانی باشید خیلی تند وباعصبانیت گفت خیر ایران بزور برسر خانم ها چادور یاروسری میکنند وما اینهارادوست نداریم پس حجاب اجباری راهمه دوستندارند
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
حداد عادل! فارسی در خطر است درسته اما ترکی نابود شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
تومان هم‌قیمت دلار می‌شود!
پ کی چرا همیشه اینقدر تعلل میکنن تا یک تصمیم کاراییشو از دست بده بعد اجراش کنن .
علی راد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
سلام. زمانی که حضرت آیت الله لنکرانی وفات یافتند فرزند ارشد ایشان مهر پدر را سکستند تا کسی از آن سوء استفاده نکند و شایدم وسوسه و دسیسه خیلی باعث انحراف وی نشود تا از مهر پدر سوء استفاده کنند.
چطور یک نماینده نمی داند علی رغم ارادت مردم به پدر بزرگوار ایشان نبایستی اجازه چنین کاری از سوی مردم در بنای امازاده میداند . یا شما سیاستمدار و مردی فهیم در این امور نیستید یا اینکه خود بانی و سوء استفاده کننده از این امر بودید و هستید.. سرتان را زیر برف کردید که چی شود!!!
مردم محله شما عوام و ساده و مذهبی.. آیا بعضی اقدام که با عقاید خاص خود بدعت های مذهبی در دین اسلام ایجاد کردند هم اجازه فعالیت دارند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
برای نجات ارزش پول کشور نیازی به حذف چند صفر نیست فقط مدیران را حذف کنید همه چیز درست می شود!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
تنها راه و بهترین راه جلوگیری و از بین بردن راههای فساد و اختلاس این است که امتیازات خاص به مدیران داده نشود و همه در یک حد یا نزدیک به هم حقوق و پاداش بگیرند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
دولت نباید اختیار را به بانک مرکزی و گروه قفل اقتصادی بدهد باید در این سال به فکر کار و رونق کار باشد و جلوی واردات و صادرات را باز کند و صرف نگه داشتن دلار اقدام به بیکار کردن کشور نکند این دولت باید بداند ارزش پول به کار و رونق کار است نه به جنگ با تجارت و جنگ با سرمایه داران اقتصادی .سال قبل با انگهای بسیار بخشی را به عنوان سلطان... و بخشی را به عنوان دلال و بخش را به عنوان .... از نظام اقتصادی به دروغ خارج کردیم و بازار صنعت را بکلی قفل کرده ایم و الان صنایع تعطیل و بشدت ناراحت کننده و نامیدی است لذا باید شرایط بازار را ازاد گذاشت و کمک به گردش کار کرد .بانک مرکزی فقط برای خود نمای دارد اقتصاد را می بندد و مطمئا بیکاری و گرانی بیشتر و بیشتر و ناموجودبی ابزار الات بیشتر و بیشتر میش.د و عرصه بر مردم تنگتر و ......
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
بعد از چهل سال تصمیم گرفتند که دو تغییر را انجام دهند.

-- تغییر اول: تغییر ائمه جمعه که اکثراً جوان هستند و ماشین ندارند و در خانه ی اجاره ای زندگی میکنند و مردمی هستند و ساعت 7 صبح از منزل بیرون رفته و ساعت 9 شب به منزل بر می گردند(شغل). در مسیر برگشت از کسبه ی شهر خوش و بش میکنند و با جوانان دوست هستند و فوتبال و والیبال بازی میکنند و ...

-- تغییر دوم: در فیلم ها و سریال ها که در ناخودآگاه ذهن بینندگان تأثیر بالایی دارد ، موضوع اشتغال و کار کردن روحانی ها را نشان میدهند
اتفاقات بدی نیست
تقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
برای حذف صفر ها مقدماتی لازمست و ان اینکه ابتدا همه قیمت های اجناس موجود روند شود یعنی مثلا وقتیکه شما به پمپ سی ان جی رفتی که گاز بزنی انجا کارت خوان داشته باشه که مثل الان پول خر د های مردم را نخورند. اینکار یک گام دیگر بضرر مصرف کنندگانست مگر اینکه همه جا کارتخوان نصب باشه و اگر کسی کارتخوان نداشت اون باید از خرده پول خود بگذره نه اینکه از مشتری بتیغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
جناب حداد عادل . لطفا با فرهنگها و زبانها عادلانه رفتار کتید و از تنوع انسانها به گفته قران بزرگ بیشتر لذت ببرید. این همه بودجه صرف کردید اما متوجه خیلی از مسایل نیستید. نمیگم مسئله رو . بگردین و از کسانی که غیر فارسی بودن و از مرزهای ادبیات فارسی و مرزهای ایران دفاع کردندیادی کنید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه حسن نوروزی کریم همتی