بازدید 14790

ادعای تازه دانشمندان درباره کلسترولِ تخم مرغ

کد خبر: ۸۸۶۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰ 16 March 2019
کلسترول ناشی از مصرف روزانه تخم‌مرغ احتمال مرگ بر اثر حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا گروهی از متخصصان علوم پزشکی و تغذیه در آمریکا در بررسی جدیدی روی مضرات کلسترول در رژیم غذایی روزانه اظهار داشتند: مصرف بیش از سه یا چهار عدد تخم مرغ در طول هفته خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را افزایش می‌دهد.

در این بررسی که روی نزدیک به ۳۰ هزار نفر انجام گرفت، مشخص شد افرادی که در روز دو عدد تخم مرغ مصرف می‌کنند ۲۷ درصد بیشتر احتمال دارد به حمله قلبی و دیگر مشکلات قلبی عروقی دچار شوند. همچنین احتمال فوت آنان بر اثر عوامل مختلف ۳۴ درصد بیشتر می‌شود.

متخصصان آمریکایی با بیان اینکه نتایج مطالعاتی که اخیرا در این رابطه انجام گرفته با اطلاعات متضادی همراه بوده، اظهار داشتند: هدف از انجام بررسی‌های بیشتر این است که افراد بخصوص جوانان از وجود کلسترول در تخم مرغ و مضرات آن برای سلامت آگاه باشند.

بنابر گزارش محققان آمریکایی، دریافت میزان کمتری از کلسترول بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. افرادی که میزان کمتری از کلسترول دریافت می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.

در این مطالعه، شرکت کنندگان حدود ۱۷ سال تحت کنترل بودند که ۵۴۰۰ مورد حمله قلبی و سکته مغزی و ۶۱۳۲ مورد فوتی بر اثر عوامل مختلف در میان آنان گزارش شد. به طور میانگین افراد شرکت کننده در این مطالعه هر سه روز یک تخم مرغ مصرف کرده، حدود ۱۱ درصد دچار حمله قلبی شده و ۱۲ درصد جان خود را از دست دادند.

این متخصصان همچنین مشاهده کردند افرادی که روزانه دو یا تعداد بیشتری تخم مرغ مصرف کرده‌اند بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی بوده‌اند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، آن‌ها در عین حال هشدار دادنده‌اند که احتمال افزایش مصرف تخم مرغ در آینده وجود دارد، زیرا آگاهی در مورد مضرات کلسترول در عموم مردم کاهش پیدا کرده است.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی