بازدید 115717

عنبر نسارا چیست و چه کاربردی دارد؟

کد خبر: ۸۸۰۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹ 23 February 2019

دود دادن عنبر نسارا در محیط‌های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاه گاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد بروز بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی دارد.

به گزارش سایت طب شیعه، با شنیدن این اسم پرطمطراق، انسان ناخودآگاه، یک داروی خوش رنگ و بو را در ذهن خود مجسم می‌کند؛ اما در واقع، عنبر نسارا، پشگل الاغ ماده (به گویش محلی ماچه الاغ) است.

در کتب داروسازی طب قدیم، خواص دارویی انواع مدفوع و ادرار انسان و حیوانات مختلف شرح داده شده است. جالب آنجاست که این آثار درمانی به طور مکرر تجربه شده است و در بسیاری موارد گره گشای درمان بیماری‌هایی بوده اند که در حالت عادی درمان آن‌ها بسیار سخت است. برای مثال با مراجعه به یادداشت‌های مرحوم فقید، دکتر عبدالله احمدیه-که خدایش رحمت کناد- موارد متعددی را می‌توان یافت که درد‌های شدید مفصلی و روماتیسمی را با ضماد سرگین گاو درمان نموده اند.

البته در کتب طبی قدیم، حتی آثار استفاده خوراکی! از این دارو‌ها هم ذکر شده است، اما از آنجا که استفاده خوراکی آن‌ها در فقه ما حرام شمرده شده است – به استثنای ادرار شتر که با رعایت شرایط و از نظر بعضی فقها، قابل شرب است – ترجیح می‌دهم از این موارد عبور کنم و به سایر خواص عنبر نسارا بپردازم.

۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط‌های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجهی در کاهش موارد بروز بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می‌توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محل زندگی کاست.

۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه‌های مناسب برای درمان سینوزیت‌های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردرد‌های کهنه نیز موثر است. برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش‌های بسیار موثر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول‌ها و زخم‌های ترشح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش‌های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم‌ها به ویژه زخم‌های سوختگی دارد.

۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

۵- به روش‌های ذیل می‌توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:

۵-۱- استنشاق عصاره خشک آن با سرکه.

۵-۲- استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.

۶- پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم‌های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آن‌ها را نیز متوقّف می‌کند.

۷- دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت‌های واژینال مفید است. روش استفاده به این شرح است:

برای این کار ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را همراه با خاکشی و اسپند، روی کمی ذغال انداخته و گلدان سفالی که ته آن سوراخ داشته باشد را روی آن برگردانید، که در این صورت مانند دودکش می‌شود، لباس زیر خود را درآورده و دامن بلندی بپوشید و به حالت نیم خیز روی آن بایستید. البته این کار بدون خاکشی و اسپند هم موثر است. اگر هم حوصله ندارید می‌توانید بدون این تشریفات خاص درمان را انجام دهید. برای این کار کمی عنبرنسارا را روی اسفنددودکن روی شعله کم قرار داده بگذارید دودش به واژن بخورد.

عنبر نسارا چیست و چه کاربردی دارد؟

این کار را ۲ روز قبل از زمان پریود، ۲ روز در زمان پریود و ۲ روز بعد از پریود انجام دهید.

۸- به همان شیوه فوق الذّکر، دود عنبرنسارا در درمان و و کاهش عوارض بواسیر هم بسیار موثر است.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹۸
انتشار یافته: ۲۷
دانشمندان عزیز داروسازی در ایران این موارد را تایید می کنند؟ پزشکان عزیز از این روش درمانی استفاده می کنند؟
برای کاهش تورم وگرانی نیز عنبر نسارا در سطح شهر دود کنید
به سرعت باور نکردنی قیمتها افت میکند!

:)))
ممنون که عکسشم گذاشتید
حالا اگر این الاغ ماده ، بیماری مشمشه داشته باشد ، نتیجه اش مرگ مصرف کننده می شود
من امتحان کردم برای درمان سرماخوردگی خیلی مفید بود
احسنت ، در درمان الرژی و رفع ابریزش بینی هم بسیار موثر است.
خدایا سال 2019 کجا داریم میریم و تابناک چی داره تیتر میزنه
زشته در قرن بیست و یکم شما به جای توصیه مردم نسبت به دوری از مهملات و خرافات اونها رو به مصرف فضله خر ماده دعوت و توصیه کنید!!!
تابناک جان با انتشار این خرافات خنده دار و چندش آور که هیچ مبنای علمی ندارد اعتبار خودت رو کم نکن
برای ضد عفونی کردن خونه حرف نداره

اما بوش بده بد
تابناک از تو بعیده چیزی که جزو شایعاته و به طور علمی اثبات نشده رو منتشر کنی
کلمه انگلیس هست یا عربی؟
مرد مومن بوی گندش همه جا رو در بر می گیره حرفی می زنید عوارضش هم بگید
جه جالب . کجا میشه تهیه کرد؟
ما بارها امتحان کردیم. به سرعت عفونتها رو درمان میکنه. مخصوصا عفونت هایی که در سیستم تنفسی هستش مثل انواع سرماخوردگی و انفولانزا. همچنین خانم ها در عفونتهایی که مخصوص اونهاست میتونن از دود عنبر نسا برای درمان استفاده کنند. برای دود کردنش نیاز به هیچ زغالی ندارید. فقط با کبریت یا فندک یک تکه رو آتش بزنید خودش تا ته میسوزه
پشگل الاغ ماده که هنوز زایمان نکرده بهترین انبر نشا هستش البته الاغ ش حتما باید سیاه رنگ هم باشه
مادر من ، سرطان ریه داشت و در این اواخر که نگرانی بیشتر شده بود بنابر نسخه یک پزشک خودخوانده براش عنبر نسارا تجویز شد . حیف محیط رو هم ضد عفونی نکرد و سرانجام در اثر بروز عفونت در ریه هاش از این دنیا رفت . کاش تاثیر می گذاشت .
میکروب کشی سرماخوردگی
بابا سوپر دارویی واسه خودش.
ادرار و مدفوع حیوانات حلال گوشت پاک بوده و در روایات استفاده خوراکی آنها به عنوان دارو مجاز است و تنها اختصاص به ادرار شتر ندارد .
اینکه خودش پر از میکروب و باکتریه . چجوری میاد ضد میکروب و عفونت عمل میکنه ؟
عالی است عالی من درمان های عجیب غریبی از عنبر نسارا دیدم یه روز یه پیرمرد بهم گفت قدیما زنها بیماری مراقبتی نمیگرفتند آتیش کرسی که درست میکردند عنبرنسارا روش میریختند بعد چادرشون رو دورشون میگرفتند و روی آتیش نیم خیز میشدند ضد عفونی میشدند !!! من توجهم جلب شد و هر بیماری گرفتم یه دست شویی تو حیاط داریم از دود عنبرنسارا استفاده کردم شاخص این درمانها درمان سرفه کردن و سرماخوردگی ضد عفونی مجاری ادرار و مدفوع_ تبخال ( که البته یه روش خاص داره علم پزشکی هم از درمانش عاجزه) و مهمتر از همه آبله مرغون بود بچم آبله گرفت همون وقت که متوجه شدم روزی 2 بار دود دادم معجزه بود بدون خارش شد زخمهاش و بعد از مدت کوتاهی خوب خوب شد هیچ اثریم ازش نموند.البته پیدا کردنشم و اینکه شرایطی که عنبر نسارا که اون بالا اشاره شده داشته باشه سخته . خیلی من رو این پشکل معجزه گر امتحان کردم که بخوام بگم یه کتاب میشه . تابناک یه ماده معجزه گر و دارای خواص متعدد دیگم هست که من چندین سال روش آزمایش کردم وجواب داد شاید خندتون بگیره ولی نوره کردن(واجبی کشیدن ) هم به پیشگیری و درمان خیلی از بیماریها کمک میکنه حیف که نمیتونم تجربیات این ماده رو بگم طولانی میشه ولی چند وقت یک بار استفاده بشه خیلی از بیماریهای پوستی و درونی ( نم و بیماری و از بدن میکشه )و عفونی رو درمان یا پیشگیری میکنه ... حیف که داره اینا قدیمی میشه
راستی یادم رفت بگم اصلاح کنید : پشکل الاغ ماده شیرده باید باشه شیردهشو شما ننوشتی
من یک روز عنبر نسارا و یا مدفوع الاغ را در خانه دود کردم تا هوا را ضدعفونی کنم . صدای همه همسایه ها درآمده بود و هنوز بوی تعفن از خانه ام بیرون نرفته است . هنوز هم نمی دانم با این علمی که وجود دارد چرا اینکار را کردم و هنوز هم نمی دانم ایا کار درستی هست که مدفوع الاغ را در بینی بریزیم!!!!!!!!!!!!
یه اشتباه دیگتونم اینکه تو محیط بسته خونه میشه استفاده کرد و قطعا موثره ولی یه اشکال داره بوی بدش حالا حالاها از اتاق خارج نمیشه و همه وسایلتون رو بد بو میکنه بهترین کار اینه که یه جایی باشه که استفاده نمیکنید مثل انباری
پر از تخم انگل و میکروب است اگر خوب بود اروپا پروش الاغ دایر کرده بود ادار و مدفوع حیوان پر از انگل و میکروب است
درضمن من دانشجوی دکترای یکی از رشته های انسانی هستم یعنی میخوام بگم تحصیلات آکادمیک دارم امل و خرافاتیم نیستم همه اینها رو هم که کوچولوشو براتون نوشتم تجربی رو خودم خانوادم و خیلی از دوستانم امتحان کردم چون اگرم سودی نداشته که داشته ضررم نداشته
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی