بازدید ۳۷۰۵
کد خبر: ۸۷۸۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸ 13 February 2019

شرکت بیمه معلم در حالی دهمین ماه سال ۹۷ را پشت سر می گذارد که توانست با چند پله ارتقاء، به استناد صورتهای مالی سال ۹۶ در میان ۱۰ شرکت برتر صنعت بیمه به لحاظ فروش و درآمد قرار گیرد و البته آمار ده ماهه ۹۷ نیز حاکی از آن است که این شرکت بیمه ای در شاخص فروش روند روبه رشدی را طی کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی بیمه معلم، در سال ۹۷ مجموع فروش ده ماهه شرکت بیمه معلم ۱۲ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است که در مقایسه با فروش ده ماهه سال ۹۶ که میزان ۹ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال بوده، رشد ۳۴ درصدی را تجربه کرده است.

بررسی های آماری نشان می دهد، طی ده ماه سال ۹۷ این شرکت ۶ هزار و ۶۰۳ میلیارد ریال خسارت پرداختی داشته است.لذا با توجه به استراتژی ‏های بیمه معلم در خصوص جلب رضایت حداکثری مشتریان، این شرکت می‏ کوشد تا عمده پرونده ‏های خسارت را پیش از پایان سال رسیدگی و به زیان دیدگان پرداخت نماید.

در همین راستا، مطابق با اطلاعات منتشره، شرکت در دی ماه ۹۷ بیش از هزار و صد میلیارد از پرونده های خسارت را به زیان دیدگان پرداخت نموده است.

ارزیابی سهم گروه های بیمه ای مختلف شرکت بیمه معلم در ده ماهه سال ۹۷ حاکی از آن است که بیمه اتومبیل با فروش ۶ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریالی ۵۰ درصد از حق بیمه صادره را در این دوره به خود اختصاص داده است. در بخش عمر و حوادث گروهی نیز حق بیمه ای بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال توسط شرکت صادر شده است که ۱۶ درصد از کل حق بیمه صادره شرکت را به خود اختصاص داده است. بیمه عمر انفرادی و درمان گروهی نیز به ترتیب با میزان فروش یک هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال و یک هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال سهمی ۱۰ تا ۱۱ درصدی از کل حق بیمه صادره این شرکت را به خود اختصاص داده است.

۱۲ درصد از حق بیمه باقیمانده نیز به ترتیب سهم، به گروه مسئولیت، آتش سوزی، مخصوص، مهندسی، باربری و حوادث انفرادی اختصاص یافته است.

لازم بذکر است که آمار فروش شرکت بیمه معلم در رشته های مختلف نشان می دهد این شرکت بیمه ای توانسته نسبت به دوره مشابه سال قبل ضمن تنوع بخشی در ترکیب پرتفوی ، تمرکز بر فروش خرد با تاکید بر کنترل فروش ثالث و اتکاء بر فروش بیمه های عمر را در دستور کار خود قرار دهد.

جهت تمرکز بر فروش خرد بیمه نامه ها حضور در بازار رقابت مجازی با ارائه طرح و فروش بیمه نامه های خرد از جمله مسافرتی خارج از کشور و حوادث انفرادی از طریق برنامه های چند منظوره و ارتباط با استارت آپ ها نیز طی ده ماهه سال ۹۷ مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، از انجا که علاوه بر مدیریت بهینه پرتفوی در قالب ارزیابی ریسک و پرداخت به موقع خسارت ، مدیریت سرمایه گذاری منابع حاصل از بیمه گری نیز از دیگر راهبردهای شرکت بیمه معلم در سال ۹۷ بوده است در این راستا کسب سودی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال و رشد ۴۸ درصدی حجم و بازدهی بیش از ۵۰ درصدی سرمایه گذاریهای بورسی و فرابورسی از دیگر نکات قابل ملاحظه کارنامه ده ماهه بیمه معلم محسوب می شود.

گفتنی است بیمه معلم به منظور شفاف سازی بیشتر ،ضمن پیاده سازی آیین نامه حاکمیت شرکتی؛برای اولین بار در صنعت بیمه صورتهای مالی خود را بر مبنای استاندارد گزارشگری مالی تهیه و تنطیم خواهد کرد که این تصمیم نیز در ده ماهه سال ۹۷ به تصویب هیات مدیره بیمه معلم رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله بهجت پنومونی ملکه رنجبر لیله الرغائب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده