بازدید 3996

جعفری: آمریکا فرمانده پروژه تابستان داغ بود

کد خبر: ۸۷۲۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳ 24 January 2019
فرمانده سپاه گفت: ضد انقلاب آموزش‌دیده پس از شکست در برابر هوشمندی مردم، در پی آن بودند تا نیات شوم خود را تحت فرمان و پشتیبانی آمریکایی‌ها در تابستان امسال موسوم به "تابستان داغ" دنبال کنند که شکست خوردند.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین اجلاسیه مجمع اساتید طرح صالحین کشور که در مجتمع فرهنگی -آموزشی امامت مشهد برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردها و ثمرات گرانسنگ و ارزشمند بسیاری داشته است و برشمردن آن زمان زیادی را می‌طلبد ،اما مروری بر آن در چهل سالگی انقلاب اسلامی یک ضرورت است.

وی با اشاره به اهمیت شناخت مولفه اصلی در رقم خوردن این دستاوردها و پیروزی‌ها و ضرورت تقویت آن، تصریح کرد: نقش مردم در انقلاب اسلامی و به‌ویژه دفاع مقدس نقشی بی‌نظیر و مثال‌زدنی بود که می‌توان از آن به عنوان یک الگو یاد کرد ؛ اینکه موتور انقلاب اسلامی روشن است و به جلو می‌رود به دلیل الگوی درخشان دفاع مقدس و حماسه‌های شکل گرفته دراین مقطع تاریخ ساز است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به نقش پذیری درست مردم و به‌خصوص جوانان در دوران دفاع مقدس و عبور پیروزمندانه از آن ، گفت: در روزهای اول جنگ تحمیلی و زمانی که فرماندهی کل قوا با بنی صدر بود ، دیدگاه لیبرالی بنی صدر با طرفداری از جنگ کلاسیک ، حضور مردم را مضر و مزاحم می‌دانست.

وی افزود : در دی ماه سال 1359 عملیات هویزه که بنی صدر تمام امیدش را به آن بسته بود شکست خورد و او به حضور حضرت امام(ره) رفت و گفت نمی‌توانیم جنگ را ادامه دهیم و باید با رژیم صدام مذاکره کرد که حضرت امام واکنش نشان دادند و فرمودند:" اگر تو نمی‌توانی نیروهای مردمی می‌توانند".

سرلشکر جعفری با بیان اینکه پس از عزل بنی صدر با مدیریت انقلابی و بهره گیری از توان عظیم مردمی در مدت کوتاهی ورق در جبهه ها برگشت ،تصریح کرد: پس از عزل بنی صدر شهید صیاد شیرازی که تفکر بسیجی داشت به عنوان فرمانده نیروی زمینی با فرمانده کل سپاه همراه شد و در جبهه‌ها میدان برای انجام عملیات محدود مردمی و کسب تجربه باز شد و با ایفای نقش تعیین کننده مردم، دستاورد ها و پیروزی های مهمی همچون آزادسازی خرمشهر و عقب نشینی دشمن در مرزها در سال 61 رقم خورد.

وی افزود: مدیریت نیروهای مردمی که در حل یک بحران بزرگ اجتماعی نظیر جنگ بسیار تاثیرگذار بود و آن را به دفاعی مقدس و عزت بخش تبدیل کرد، امروز نیز در حل مشکلات موجود می‌تواند راهگشا باشد.

سرلشکر جعفری فتح‌الفتوح انقلاب اسلامی را تربیت جوانان مومن، انقلابی و مخلص دانست و تصریح کرد: در دوران مقدس اکثریت نیروهای جبهه جوانان بودند که نقش کلیدی و تاثیرگذاری را بر عهده داشتند، در فتح بستان که حضرت امام از آن به عنوان فتح‌الفتوح یاد کردند ایشان عامل اصلی پیروزی درجبهه را نیروهای جوان مومن انقلابی دانستند و امروز نیز مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به کرات بر ایفای نقش جوانان تاکید دارند .

وی با بیان اینکه با توجه به خلاهای موجود در رویکردهای مدیریتی کشور در عرصه‌های مختلف در بکارگیری توان عظیم جوانان مومن و انقلابی جامعه، حضرت آقا فرمان آتش به اختیار به جوانان دادند،خاطرنشان کرد: در ابتدای امسال حضرت آقا در مشهد پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی و تاکید بر نقش آفرینی جوانان اشاره کردند و به آنان فرمان آتش به اختیار دادند.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به ویژگی‌های کار جهادی از منظر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) ، تصریح کرد: از دیدگاه معظم له کار جهادی دارای سه ویژگی خالصانه و برای خدا بودن، همراه با سخت‌کوشی بودن و مخالف و دشمن داشتن است واگر کاری این سه ویژگی را نداشته باشد ، جهادی نیست.

وی با بیان اینکه پاسداری غیرمحافظانه‌کارانه از انقلاب و تحقق اهداف والای آن مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی از سپاه است، اظهار کرد: پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بدون نقش آفرینی گسترده و مستقیم مردم ممکن نیست و پیشتازی و خط شکنی آن با نسل جوان است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن با سوار شدن بر مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم در دی ماه سال 96 در صدد پیگیری فتنه‌ای دیگر برای مقابله با نظام اسلامی و ملت ایران در آمده بود، گفت: آن جماعت ضد انقلاب آموزش‌دیده پس از شکست در برابر هوشمندی و بصیرت مردم، در پی آن بودند تا نیات شوم خود را تحت فرمان و پشتیبانی آمریکایی‌ها در تابستان امسال موسوم به "تابستان داغ" دنبال کنند که با آگاهی مردم شکست دیگری را تجربه کردند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به شدت از درگیری با ایران اسلامی پرهیز می‌کند، گفت: همانگونه که جوانان مومن و انقلابی در دوران دفاع مقدس و در برابر متجاوزان بعثی حماسه ای بزرگ را رقم زدند، امروز نیز با برخورداری از 36 میلیون جوان ، با مدیریت صحیح و معتقد به بکارگیری جوانان مومن انقلابی از این ظرفیت عظیم می‌توان به بهترین شکل استفاده کرد.

فرمانده کل سپاه تجربیات دفاع مقدس و پیامدهای اعتماد به استعدادهای جوان و توانمندیهای بومی و درونی کشور در عرصه دفاعی را گرانبها و قابل الگو برداری در سایر عرصه ها همچون فرهنگ، سیاست ، اقتصاد و ...دانست و خاطرنشان کرد: ما اکنون در مرحله سوم انقلاب اسلامی هستیم؛ مرحله اول پیروزی انقلاب و مرحله دوم تشکیل و تثبیت نظام اسلامی بود که به‌طور کامل انجام شده است و مرحله بعدی اسلامی شدن دستگاه‌های اجرایی و سپس ایجاد جامعه اسلامی است که این مراحل بدون نقش‌آفرینی مردم در عرصه‌های مختلف و مدیریت صحیح آن محقق نمی‌شود.

سرلشکر جعفری در پایان با محکوم به شکست دانستن راهبردها و سیاستهای منطقه‌ای امریکایی‌ها و اشاره به تعبیر نشدن رویای شوم آنها در انتخابات اخیر لبنان و عراق تصریح کرد:دولت و حاکمیت شیعی عراق امروز در همراهی ایران است در حالی که آمریکایی‌ها هرکاری کردند که پس از صدام رژیم مدنظر خود را در عراق روی کار بیاورند، نتوانستند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی