بازدید 5421

عقب‌نشینی چین از اعمال تعرفه سنگین

کد خبر: ۸۶۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴ 15 December 2018

چین در یک عقب نشینی آشکار در جنگ تجاری در مقابل آمریکا و برای کاستن از تنش ها میان دو کشور، از اعمال تعرفه های سنگین بر خودروهای آمریکایی خودداری کرد.

به گزارش ایرنا، دولت چین روز شنبه در بیانیه ای که وبسایت شورای دولتی منتشر کرده است، اعلام کرد تعرفه هایی که پیشتر برای خودروهای آمریکایی افزایش یافته بود برای سه ماه آینده بار دیگر به 15 درصد بر می گردد.

چین در جریان اوجگیری جنگ تجاری دو کشور در ماه جولای امسال و در اولین دور افزایش تعرفه ها اعلام کرد که تعرفه روی خودروهای وارداتی از آمریکا را از 15 درصد به 40 درصد افزایش می دهد.

در واکنش به کاهش تعرفه ها، شرکت خودروسازی تسلا آمریکا که بخش بزرگی از بازار چین را در اختیار گرفته فورا با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی اش در چین اعلام کرد که کاهش تعرفه باعث می شود تا خودروهای فروشی این کشور با قیمت کمتری در اختیار خریداران قرار گیرد و برای برخی از مدل ها این کاهش قیمت تا بیش از 12 هزار دلار خواهد بود.

وقتی که تعرفه های چین بر روی خودروهای آمریکایی افزایش یافت برخی از آنها از جمله تسلا قیمت خودروهای فروشی در بازار چین را تا 20 درصد بالا بردند.

دولت چین در بیانیه خود آورده است برای بهبود شرایط و کاستن از تنش های تجاری میزان تعرفه بار دیگر مانند قبل تا 15 درصد خواهد بود و تعرفه مذکور از روز اول سال آینده میلادی اجرایی می شود.

این مثبت ترین گام چین در قبال آمریکا و در جریان مذاکرات تجاری دو کشور پس از آتش بس آنها در ماه جاری میلادی و بعد از آن است که پکن اعلام کرد برای اولین بار از ماه جولای به این طرف تا 2 میلیون تن دانه های روغنی از آمریکا از ابتدای سال آینده میلادی خریداری خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو