۲۸۴۸۲بازدید
هزار و چهارصد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: جزئیات جلسه شورای اصلاح طلبان/واکنش حناچی به برخی شبهات درباره بستگانش/فرزند حدادعادل هم در صداوسیما پُست گرفت و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۵۶۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱ 01 December 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد. تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

پیشنهاد پارلمانی باهنر برای اداره بهتر کشور

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و نماینده سابق مجلس به مناسبت روز مجلس پیامی را در صفحه شخصی خود در توییتر منتشر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است: روز مجلس را به تمامی همکاران سابق و نمایندگان فعلی در خانه ملت تبریک عرض می‌نمایم. فرصت مغتنمی است که دوباره تأکید کنم به نظر من برای اداره بهتر کشور نیاز به دو مجلس داریم. مجلسی که مطالبات منطقه‌ای و محلی را پیگیری نماید و مجلسی که موضوعات ملی را در سطح کلان پیگیری کند.

فرزند حدادعادل هم در صداوسیما پُست گرفت

با حکم معاون سیما اعضاء جدید شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه سیما تغییر کردند.طی احکامی از سوی مرتضی میرباقری معاون رئیس سازمان در امور سیما، اعضای جدید شورای اندیشه ورزی شبکه سه سیما منصوب شدند. بنا بر این گزارش، علی اصغرپورمحمدی، میثم نیلی، فریدالدین حداد عادل، سیداحمدعبودتیان و جعفر عبدالملکی افراد جدیدی هستند که به تازگی از میرباقری حکم گرفته‌اند. پیشتر نیز علی فروغی فرزند باجناق غلامعلی حداد عادل به ریاست شبکه 3 منصوب شده بود.

پشت پرده صدور حکم شهردار تهران

خبرها حاکی از آن است حکم حناچی نتیجه وساطت عارف، دو وزیر و واعظی از رئیس‌جمهور برای صدور حکم شهردار تهران بوده است. با انتخاب اعضای شورای شهر تهران، پیروز حناچی در رقابت تنگاتنگ و با اختلاف یک رأی با عباس آخوندی به عنوان کاندیدای نهایی شورای شهر پنجم در پست شهرداری تهران انتخاب شد. ما طولانی شدن اخذ استعلام‌ها برای شهردار جدید تهران انتقادات جریان اصلاح‌طلب از وزارت کشور را به همراه داشت در حالی که علت مسأله به تعلل دو وزارتخانه وزارت کشور و وزارت اطلاعات بر می‌گشت.

نشریه صدا در گزارش امروز خود به تشریح پشت پرده رایزنی‌های برای تسریع در روند استعلام شهردار تهران پرداخت و نوشت: «در پی تأخیر وزارت کشور در صدور حکم پیروز حناچی برای شهرداری تهران، چند تن از اعضای شورای شهر تهران با وزیر کشور دیدار کردند.در این جلسه که اواسط هفته گذشته برگزار شد، محسن هاشمی، مرتضی الویری، محمود میرلوحی و علی اعطا حضور داشته‌اند.»

در این گزارش آمده است: «در این جلسه نامه وزارت اطلاعات در اختیار اعضای شورای شهر تهران قرار می‌گیرد که طبق آن، این وزارتخانه از رد یا تأیید سوابق حناچی خودداری و اعلام کرده بود وزیر کشور به مسئولیت خود و با گرفتن تضمین‌های لازم از شهردار جدید، می‌تواند حکم وی را صادر کند.»

این نشریه در ادامه از نامه وزیر کشور به وزیر اطلاعات خبر داده و اعلام کرده است: « وزیر کشور در نامه خود به وزیر اطلاعات خواستار نظر قاطع و روشن این وزارتخانه درباره حناچی شده بود. در پی این درخواست، شورای 5 نفره‌ای هم که در این باره تصمیم می‌گیرند، نتوانستند حکم مشخصی صادر کنند. در نتیجه وزیر کشور از اینکه شخصا صدور حکم حناچی و تبعات احتمالی آن را بپذیرد، خودداری و اعلام کرد که در صورت دریافت دستور یا توصیه رسمی از سوی رئیس جمهور یا تأیید رئیس مجلس یا مقامات عالی نظام، در این زمینه اقدام خواهد کرد.»

در پی انتقادات و اعتراضات فعالان سیاسی اصلاح‌طلب نسبت به خودداری رحمانی فضلی نسبت به صدور حکم شهردار جدید تهران؛ این نشریه اصلاح‌طلب صدور حکم حناچی را حاصل اتفاقات صورت گرفته قبل و بعد از جلسه هیأت دولت (روز چهارشنبه هفتم آذرماه) دانسته و عنوان کرده است: « اتفاقات اصلی صبح چهارشنبه گذشته رخ داد، ماجرا از این قرار است که پیرو نشست‌های گروهی از نمایندگان مجلس با محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید، در روزهای اخیر و ابراز گلایه از بلاتکلیفی شهرداری تهران و مشکلات پایتخت موضوع صبح چهارشنبه از طرف عارف با محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور، پیش از جلسه دولت مطرح می‌شود و تبعات عدم انتخاب شهردار و همین طور حفظ آبروی حناچی به عنوان مدیری توانمند متعهد و مسلمان متذکر می‌شود.»

در نهایت این نشریه صدور حکم حناچی را نتیجه پیگیری و وساطت عارف رئیس فراکسیون امید، وزیر کشور، وزیر اطلاعات و رئیس‌ دفتر رئیس جمهور دانسته و اظهار کرد: «در جلسه هیئت دولت پیرو دستور روحانی به دو وزیر کشور و اطلاعات، علوی در همان جلسه اقدام به پاسخ استعلام می‌کند و موضوع به گونه‌ای پیش می‌رود که پس از جلسه دولت، واعظی در مقام پاسخ حاضر شد و خبر داد که حکم حناچی همین امروز صادر خواهد شد که پس از انجام تشریفات قانونی، عصر چهارشنبه حکم شهردار جدید تهران از سوی وزیر کشور صادر می‌شود.»

جزئیات جلسه شورای اصلاح طلبان

عضو حقوقی شورای عالی اصلاح‌طلبان گفت: بر مبنای قانون جدید احزاب، ائتلاف فقط باید از سوی احزاب و شخصیت‌های حقوقی صورت بگیرد؛ بنابراین حضور اعضای حقیقی در شورای عالی، وجاهت قانونی ندارد. علی شفایی قائم‌مقام حزب اراده ملت ایران(حاما) و نماینده این حزب در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ترکیب این شورا اظهار داشت: در آخرین جلسه شورای عالی اصلاح‌طلبان، ترکیبی برای اصلاح آیین‌نامه این شورا تعیین شد. نظر بر این بود که ترکیب مزبور در آیین‌نامه شورای عالی در نظر گرفته شود و همچنین کنترل و اِعمال نظر بیشتری از سوی اعضای حقوقی (اعضایی که توسط احزاب انتخاب می‌شوند) نسبت به اعضای هیأت رئیسه وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هنوز ترکیب اصلی شورای عالی اصلاح‌طلبان مشخص نشده است افزود: یکی از موضوعاتی که روی آن بحث شده، انتخاب «اعضای حقیقی» شورای عالی از سوی احزاب است. بیشتر احزاب معتقد بودند که این امر نشدنی است چون ممکن است در اینکه کدام حزب باید چه تعداد عضو حقیقی انتخاب کند، اختلاف ایجاد شود. شفایی گفت: بر مبنای قانون جدید احزاب، ائتلاف فقط باید از سوی احزاب و شخصیت‌های حقوقی صورت بگیرد؛ بنابراین حضور اعضای حقیقی در شورای عالی، محل شک و تردید است و بر مبنای نظر اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، وجاهت قانونی چندانی هم ندارد. قائم‌مقام حزب اراده ملت ایران اظهار داشت: بنابراین برای انتخاب اعضای حقیقی شورای عالی اصلاح‌طلبان، باید محفلی از سوی احزاب شکل بگیرد که هنوز سازوکار شکل‌گیری این محفل مشخص نشده است.

واکنش حناچی به برخی شبهات درباره بستگانش

شهردار تهران به برخی اخبار و شبهات مطرح‌شده، درباره وابستگی‌های سیاسی برخی بستگانش، واکنش نشان داد. پیروز حناچی عصر امروز در حاشیه مراسم ختم والده سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت برخی نزدیکانش در برخی گروه‌های مخالف و معاند نظام صحت دارد یا خیر، گفت: « کسی را در قبر کسی دیگر نمی‌خوابانند. شما هم بروید برای آخرتتان کار کنید!»

توصیه الله کرم به حجاریان

حسین الله‌کرم با بیان اینکه باور به کمتر هزینه دار بودن سازش نسبت به مقاومت به شکست گراییده است، ادامه داد: این موضع مشکل اصلی جریان اصلاح طلب سیاسی واصلاح طلب اقتصادی است یعنی آقای حجاریان و همفکرانش به نقطه پایانی دیدگاه شان رسیدند؛ بنابراین، آنها بهتر است دیدگاه های تئوریک خود را تغییر داده و به سمت مقاومت گرایش پیدا کنند. الله کرم در گفت و گو با خبرآنلاین با تأکید بر اینکه جریان مقابل آقای حجاریان در طیف اصلاح طلبی به برخی از این مسائل دست پیدا کرده است، تصریح کرد: به نظر من چپ سنتی در حال به پا خاستن مجدد است تا گرایش به مقاومت را جایگزین سازش کند.این فعال سیاسی اصولگرا درباره تشابه رفتار اصلاح طلبان در پروژه عبور از روحانی با پروژه عبور از خاتمی، گفت: بحث عبور از خاتمی زمانی بروز کرد که سازش آقای خاتمی با غرب در سال ۸۲ تا ۸۴ به شکست گرایید یعنی همان زمان که آقای روحانی مسئول مذاکرات هسته ای بود.

دلالان، خودِ خودروسازان هستند

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به این که رانت‌خوار و دلالی در بازار خودرو وجود ندارد و دلال و رانت‌خوار، خودِ خودروساز است، گفت: پیشنهاد خوردوسازان مبنی بر این که قیمت کارخانه ۵ درصد زیر قیمت بازار آزاد باشد، تأییدکننده این موضوع است. اگر قرار است آزادسازی قیمت در صنعت خودرو وجود داشته باشد، باید اجازه دهیم رقابت در این صنعت به دور از انحصار صورت گیرد، که در این صورت به سمت کاهش قیمت و افزایش کیفیت خواهیم رفت./تسنیم

افزایش کلاهبرداری‌ از طریق کانال‌ها و سایت‌‌های صیغه‌یابی

سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره استفاده از عکس‌های اشخاص برای تبلیغات در فضای مجازی یا استفاده از آنها برای پروفایل آی‌دی‌های غیرحقیقی، گفت: با توجه به این که این موارد جزء حریم خصوصی است، بر این اساس در صورتی که شاکی خصوصی اعلام شکایت کند، پلیس با مجوز مرجع قضایی می‌تواند در این قضیه وارد شود. پخش تصاویری از آرایشگاه‌های زنانه در فضای مجازی برای تبلیغات اگر گستردگی داشته و موارد غیراخلاقی و مبتذل را اشاعه کند، پلیس قطعا اقدامات لازم را در خصوص برخورد با آنها انجام خواهد داد. تبلیغات فروش شارژ ارزان و کلاهبرداری‌هایی که از این طریق با روش‌های مختلفی از جمله خرید شارژ ارزان، صیغه‌یابی، دوست‌یابی و ماهواره جیبی انجام می‌شود. این نوع صفحات جهت سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی اشخاص اقدام می‌کنند متاسفانه به شدت کلاهبرداری از طریق این نوع صفحات در حال گسترش است و ما هر چه برخورد می‌کنیم باز هم ادامه دارد./ایلنا

مردم تلگرام را به‌ عنوان اینترنت می‌دانند

عزت‌الله ضرغامی گفت: متأسفانه اینترنت در کشور ما ناقص‌الخلقه متولد شده است، تصور ما از فضای مجازی، ابتدا یک فضای رسانه‌ای بود. زمانی که ما هنوز به دنبال تعریف اصلی شبکه ملی اطلاعات بودیم، پیام‌رسان‌های همراه پا به عرصه شبکه مجازی گذاشتند. فضای مجازی همه شئون زندگی و سبک زندگی انسان را متحول و استحاله می‌کند، وقتی از فضای مجازی سؤال می‌شود، به این مفهوم است که یک سبک زندگی جدید و تحول بزرگ‌ در زندگی بشر به ‌ویژه ایرانیان با توجه به برنامه‌ریزی‌های منسجم توسط اشخاص حقیقی، دولتمردان و حاکمان چه در داخل و چه خارج از کشور، اتفاق می‌افتد. پیام‌رسان‌های همراه آنقدر سریع رشد و سیطره پیدا کردند که ابعاد کل زندگی مردم را در بر گرفتند تا جایی که مردم تلگرام را که یک پیام‌رسان اجتماعی است به‌عنوان اینترنت می‌دانند؛ البته این تعریف با به‌وجود آمدن کاربری‌های مختلف و جدی‌تر بی‌تردید تغییر پیدا خواهد کرد./ ایسنا

اعتراض نمایندگان اصفهان به انتصاب استاندار اصلاح طلب

حمید رضا فولادگر گفت: عدم شرکت نمایندگان در جلسه تودیع و معارفه استاندار اصفهان با هدف مخالفت نمایندگان با استاندار جدید بود گرچه دولت حتی جلسه تودیع و معارفه را برای نمایندگانی که موافق استاندار بودند عقب نینداخت. ما انتظار نداریم از اصولگرا ها برای مسولیت های خالی استانداری قرار دهند، ولی انتظار داریم کسانی که در فتنه فعال بودند و در پیشانی ساختارشکنی اصلاح طلبی هستند در کرسی معاونین استاندار قرار نگیرند. /صاحب نیوز

مالیات ۱۷۰ میلیونی افشین قطبی را چه کسی می‌دهد؟

افشین قطبی، سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس و تیم ملی فوتبال کشورمان برای یک فصل و نیم به عنوان سرمربی فولاد خوزستان انتخاب شد. قطبی که به مدت یک فصل و نیم سرمربی پرسپولیس بود و دو سال هم هدایت تیم ملی را بر عهده داشت، در حال حاضر مالیات عقب‌افتاده‌ای دارد که قرار است این مالیات با توافق دو باشگاه فولاد و پرسپولیس پرداخت شود. مهدی حاج‌باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در خصوص این مالیات گفت: دو باشگاه فولاد و پرسپولیس در این خصوص توافق کرده‌اند تا مشکل مالیاتی قطبی حل شود./تسنیم

خشم شیلا خداداد از انتشار خبر به دنیا آمدن فرزندانش در آمریکا

شیلا خداداد واکنش تندی به انتشار لیست بازیگرانی که فرزندانشان را در خارج از کشور به دنیا آورده‌اند نشان داد و از اینکه حواس مردم را به اخبار نه چندان مهم پرت می‌کنند انتقاد کرد. شیلا خداداد در واکنش به حضور نامش در فهرست بازیگرانی که فرزندانشان را در خارج از کشور به دنیا آورده اند، در اینستاگرام نوشت: «پس تمام مشکلات مملکت تقصیر ما بود و خودمون خبر نداشتیم. شما به جای اینکه حواس مردم رو با این چرندیات پرت کنین اخبار درست راجع به مملکت بهشون بدین. الان که چی؟ آخ آخ من که خیلی خجالت کشیدم الان سامیار و ساتین رو قورت می دم دوباره در وطن بدنیا میارمشون.»

هنگامه شهیدی به دوازده سال حبس محکوم شد

وکیل مدافع هنگامه شهیدی از محکومیت موکلش به دوازده سال و ۹ ماه حبس خبر داد و گفت: این حکم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی صادر شده است. مصطفی ترک همدانی اظهار داشت: با توجه به محرمانه بودن فرایند رسیدگی و امنیتی بودن پرونده از بیان جزئیات رأی دادگاه معذور هستم. این وکیل دادگستری ادامه داد: به طور اجمالی، موکلم علاوه بر محکومیت به دوازده سال و ۹ ماه حبس به دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و فعالیت‌های مجازی و مطبوعاتی همچنین خروج از کشور محکوم شده است. ترک همدانی ابراز امیدواری کرد، در مرحله تجدید نظر نسبت به این بخش از حکم شهیدی، حکم برائت صادر شود.

اتفاقات بدتر از آنچه در مشهد افتاد قرار بود رخ دهد

رشیدیان استاندار سابق خراسان رضوی گفت: گروه‌های فشار در همه کشور وجود دارند. به‌ نظرم از جمله موفقیت های ما منزوی کردن گروه‌هایی است که با بداخلاقی سعی میکنند اهداف و منویات خود را دنبال کنند. اتفاقات بدتر دیگری قرار بود در مشهد رخ دهد که ممکن است برخی از آن بی‌خبر باشند و ما نیز بنا نداریم آن را باز کنیم. او همچنین در خصوص احتمال دخالت امام جمعه مشهد در رویدادهای این شهر گفت که دخالتی از امام جمعه در امور اجرایی ندیده است. او در این باره گفت: بعضی از افراد به خاطر بعضی خطبههای خاص آیتالله علم الهدی، تصور می‌کنند که ما و ایشان در جلسات و تعاملات با هم مشکل داریم. اما من اینجا شهادت می دهم طی این سال‌هایی که ایشان به عنوان نمانیده ولی فقیه و قبل از آن هم به عنوان امام جمعه در خراسان رضوی حضور داشتند، دخالتی از ایشان در امور اجرایی ندیدم. اصلا چنین کاری نمی‌کردند که مثلا در جایی بگویند این شخص را بردارید و شخص دیگری را بگذارید و یا کاری را به شکل دیگری انجام بدهید. تا الان یک مورد سراغ ندارم که ایشان راجع به موضوعی با من صحبت کنند و بگویند که فلان کار را انجام دهم. آقای رئیسی هم که بعد از فوت حضرت آیت‌الله طبسی آمدند، ما مشکلی با ایشان نداشتیم. البته طبیعی بود که در زمان انتخابات ریاست جمهوری تنش‌هایی در فضای سیاسی بوجود بیاید، اما ما با ایشان به عنوان تولیت آستان قدس، مشکلی نداشتیم.

استیضاح وزیر کشور تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد

یک عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان این که استیضاح وزیر کشور تقدیم هیأت رئیسه شد گفت که استیضاح وزیر ورزش و جوانان به دلیل پس گرفتن امضاها منتفی شد. علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر سه استیضاح در دستور کار مجلس است که جدیدترین آن استیضاح وزیر کشور بوده که تقدیم هیأت رئیسه شد و هیأت رئیسه آن را به کمیسیون شوراها ارجاع داد. وی افزود: استیضاح دیگر مربوط به وزیر کشاورزی با ۲۱ امضاء است که هیأت رئیسه آن را به کمیسیون کشاورزی ارجاع کرده است. همچنین استیضاح وزیر امور خارجه نیز در دستور کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

کنایه سردار نقدی به آمریکایی‌ها: آتش کالیفرنیا را خاموش کنید!

سردار نقدی، معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش دشمن برای بزرگ نمایی مشکلات کشور، تصریح کرد: ما را سرگرم واقعیت‌های جعلی آمریکا کردند و واقعیت‌های ما را کوچک جلوه می‌دهند. وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند که سایه جنگ بر سر ایران است، اما بهتر است که سایه جنگ را از اینجا بردارند و آتش کالیفرنیا را خاموش کنند! کالیفرنیا مهد تکنولوژی‌های جدید در آمریکا است، اما نتوانستند یک آتش را خاموش کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۱۴
بارانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
پیام‌رسان‌های همراه آنقدر سریع رشد و سیطره پیدا کردند که ابعاد کل زندگی مردم را دربر گرفتند تا جایی که مردم تلگرام را که یک پیام‌رسان اجتماعی است به‌عنوان اینترنت می‌دانند؛ البته این تعریف با به‌وجود آمدن کاربری‌های مختلف و جدی‌تر بی‌تردید تغییر پیدا خواهد کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
احسنت احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
این دولت فقط به فکر پزشکانه. درامدشونو چند ده برابر کرده و با نحصار ایجاد شده در پزشکی کاری نداره. شغل های انحصاری و پول در آر در ایران:
1- پزشکی و دندانپزشکی
2- وکالتکانون وکلا
3- سردفترداری
4- داروسازی و داروخانه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
واقعا بیشتر شغل های پولساز ایران انحصاریه شغل هایی مثل
سر دفترداری : 12 سال هست آزمون برگزار نشده است و در حال حاضر امتیازش بالای یک میلیارد تومان در بازار آزاد معامله میشود
پزشکی و دندان پزشکی
داروسازی و دارخانه
وکالت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
میگم چرا مشاوره از خاموش کنندگان پلاسکو نمیگیرند.
پاسخ ها
ریابی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
یعنی زدی تو خال. دمت جیز
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
!چی میگی می دونی پلاسکو چقدر بلند مرتبه بود
م.نورانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
ریابی محصول وطنی راحمایت کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
راستی همین سردار گفته بود چرا اتش سوزی پلاسکو را تلویزیون نشون داده بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
شما آمریکا دوستان که گمان می کنید خدای زمین آمریکا است باید پاسخگوی ناتوانی آمریکا در خاموش کردن جنگل باشید.
شمایی که هشتک قالیباف استعفا استعفایتان گوش فلک را کر کرده بود.
احسان سرهنگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مشکل اصلی جریان اصلاح طلب سیاسی واصلاح طلب اقتصادی است به نقطه پایانی دیدگاه شان رسیدند بنابراین آنها بهتر است دیدگاه های تئوریک خود را تغییر داده و به سمت مقاومت گرایش پیدا کنند.در طیف اصلاح طلبی به برخی از این مسایل دست پیدا کرده است، چپ سنتی در حال به پا خاستن مجدد است تا گرایش به مقاومت را جایگزین سازش کند.بحث عبور از خاتمی زمانی زمان مذاکرات هسته ای بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
با توجه یه شواهد تاریخی و معاصر میتونم با احتمال 100 درصد بگم که ایران هیچ وقت آباد نمیشه و سال به سال شرایط زندگی در اون سخت تر میشه. قرار بود علاوه بر اینکه همه صاحب شغل و مسکن شوند به مقام انسانیت هم برسیم. اما داراییمان را که از دست دادیم هیچ، انسانیتمان هم بر باد رفت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
انقلاب کردیم که یه عده نخورن
الان صد برابر قبل دارن می خورن بی خیال مردم
پناهی نداریم جز خدا
ایرانی اباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
برای اداره بهتر کشور نیاز به ۲ مجلس داریم. مجلسی که مطالبات منطقه‌ای و محلی را پیگیری نماید و مجلسی که موضوعات ملی را در سطح کلان پیگیری کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
اونوقت تمام بودجه رسما می ره برای طرح های منطقه ای
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
باز هم می گم تا زمانی که فکر واندیشه مردم اصلاح نشود بهتر است هیچ نهاد انتخابی نداشته باشیم
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
۲۲.۲۶
این فکر شماست که نیاز به اصلاح دارد .شما هایی که خود را همه چیز دان و مردم را نادان فرض کرده اید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مجلس برایند ملت است دعوا نکنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
بله این پیشنهلد به نظر من نوبره!!!!! دقیقا مثل شورای شهر می شود تا حالا حداقل یک شهردار داشت الان 10 نفر دیگر شریک اضافه کردین که خدا می دونه نه اینکه بهتر نشد بلکه شریک زیاد شد و خرج شهرداری و مردم زیاد شد حالا 2 تا مجلس بشن که خدا رحم کنه!!!!! نمی دونم اگه پیشنهاد ندن مگه مردم چی میگن ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مردم باید دیگه مشکلات رو هم خوشون حل کنند خدا رو شکر ایران ثروتمند زیاد داره اگر اونها به جای سگ بازی، گربه بازی، اصراف و رفتن به تایلند انتالیا و هزینه کردن ماهاهنه ملیون ها تومن برای خرید لباس به هموطنان نیازمند در ایران کمک کنند و افراد سالمند هم از رفتن به حج و ریختن میلیون ها دلار پول در جیب سعودی ها خودداری کنند و فقرای عزیز هم دست از لج بازی بردارند و کمتر زاد و ولد کنند مطمئن باشید یک فقیر در ایران باقی نمیماند و همه مشکلات حل خواهد شد.
پاسخ ها
عليرضا
| United States |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
دقيقا... كل ثروت مملكت هم مال مسئولان! مردم آستين بالا بزنن فقر ريشه كن بشه... مسئولي كه دلش براي مردم بسوزه كه نداريم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
اونوقت مسئولین چکار کنند ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مسئولین اگه میخواستن کاری کنن فکر کنم 40 سال زمان کمی نبود
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
الان تو کشورهای اسکاندیناوی که فقیر نیست،سگ وگربه ندارن و سفر نمیرن و زاد و ولد نمیکنن؟فقط اگاهی راه حله.اگاهی ومطالعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
ما نتونستیم یک زلزله ساده یا سیل ساده رو جمع کنیم
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
ابوالمشاغلِ اعظم حدادعادل خودش و فرزندانش میتوانند در گینس ثبتِ صدها شغلشان و درآمدشان را رکورد بزنند. ایشون مشاورِ فرهنگی کشور هم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
یادش بخیر هر وقت یاد جناب حداد عادل می یوفتم خبر سیما درباره بنیاد سعدی رو که یکی از چندین شغل ایشونه میاد تو ذهنم.
خبرنگار با جناب حداد در ورودی بنیاد سعدی مصاحبه می کرد و کاشف به عمل اومد که شعر سر در بنیاد نه از سعدی علبه الرحمه بلکه سروده ناقابل جناب حداد بوده و شعر ایشون این قدر مزیت داشته که سر در بنیاد سعدی نصب شه خخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
قحط ال رجال در کشور بدبختی ملت این هست که قبلآخود اقایان چند سمت و شغل داشتند حالا فرزندانشان هم از دختر و پسر بزرگ شده و انها هم به دنبال منصب و مشاغل متعدد هستند و بیچاره جوانان این ملت
آریایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آقا مملکت مال حداد عادلها و ... هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
این یعنی مصادره تمام زحمات مردم برای انقلاب و جنگ به نفع عده ای که خود را وارث انقلاب و صاحب اصلی ان می دانند و مردم را هیچ می پندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آقای نقدی خواهشا کار فرهنگی کنید. که جز وظایف شماست. تخریب. هر روزه کوروش. آمریکا و....دردی دوا نمی کند کاری کنید که جاذبه داشته باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
ایشون داره از نظر خودش کار فرهنگی می کنه
کلی بودجه هم بابتش هر سال می گیره
حالا نتایج این کار فرهنگی کی و توسط چه کسی بررسی می شه خدا داند !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
نتیجه این همه کار فرهنگی در جامعه بوضوح پیداست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
استیضاح های ابکی که با وعده گرفتن پس گرفته می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
زیر کاسه تمام استیضاح ها نیم کاسه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آقای نقدی کالیفرنیا را ولش کن کرمانشاه و هفت تپه و...را بچسب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
یک دفعه همه ی وزرا را بردارند افراد دلخواهشان را بگذارند و مردم هم از کشمکش اینها خلاص شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
تفکر تمامیت خواهی حتی کوچکترین انتقادی را هم بر نمی تابد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
شما بازیگر ها هم فقط ادعای وطن پرستی دارید ولی این شعاری بیش نیست و وقتی پای عمل می رسد ه‍مین امثال کشور را رها می کنید
در تاریخ این مملکت کم نبودند از شما ها
حداقل ادعای عشق به وطن نکنید و داد و بیداد نکنید و کار خودتان را هم بکنید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
شعار دادن و حرف مفت زدن و خود بدان عمل نکردن از صفات بارز نامداران(سلیبیریتیها)این مملکت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
این ها همه دست پرورده سیمای میلی هستند پس تعجبی ندارد که رفتارشان با تفکرشان متفاوت باشد زیرا این تفکر را را از همان سیمای میلی اموختهاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
اصلاح اشتباهات گذشته تنها راه بقا و حرکت به جلو است و جناب الله کرم روشن نکرده اند منظورشان از مقاومت چیست؟چشم انداز ان کجاست؟چند نسل باید مقاومت کنند تا به نتیجه برسیم؟اصلا قرار است در برابر چه مقاومت کنیم؟ایا مقاومت بمعنی بستن دربها به روی دنیا و تغذیه از جلبکها و قارچها همانند کره شمالیست؟فایده ان چیست؟همین الان موبایل امریکایی یا کره ای از رگ گردن به هر فردی در دنیا نزدیکتر است.فرهنگ زندگی ماشینی و غربی در ذره ذره وجود ما نفوذ کرده و بازگشت به ماقبل غیر ممکن شده.ایا باید دوباره بر گردیم به دوران گاو اهن و تلمبه ابی؟
درختان تنومند که انعطاف ندارند در طوفان فرو میشکنند و علفهای مرغزار با رقصیدن در باد طوفان را پشت سر میگذارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
جانا سخن از زبان ما می گویی، شیر مادرت حلالت
باشه انشااله ، ایکاش کمی بجای با تعصب کور صحبت کردن با تعقل و تفکر صحبت می کردیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
مرسی حرف من هم همین است.چرا وقتی می توان با دنیا همگام شد در برابر ان مقاومت داشته باشیم.الان مجامع بین المللی برای پیگیری حقوق کشور ها وجود دارد نیازی نیست ما مقاومت کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
جناب نقدی شماهم بفرمایید بازسازی سرپل ذهاب پس از زلزله پارسال و خرمشهر و ابادان ۳۰سال پس از اتمام جنگ را تمام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
یک میلیارد مثبت به این نظر
میهندوست
|
France
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آقایان نماینده اصولگرای اصفهان که بعضا 20 سال در مجلس حضور دارند ابتدا باید مشخص کنند چه گلی به سر این ملت زدند و مگر نه اینست که زاینده رود 10 سال است خشک شده چه قدم مثبتی در راه احیا زاینده رود برداشته اند.گفتند اگر نتوانیم آب را در زاینده رود جاری کنیم دسته جمعی استعفا می کنیم پس چرا نکردند.حالا به نشانه اعتراض در جلسه تودیع ومعارف فلانی که از باند وجناح خودشان نیست حاضر نمی شوند.بله باند وباند بازی بر مصالح ملی ارجحیت دارد و این مواقع عملگرا می شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
برخی تصور می کنند تمام شهدا و جانبازان و شهدای انقلاب اصولگرا بودهاند پس خود را وارث همه مملکت می دانند.
علی
|
Romania
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
من متحیرم جناب ضرغامی این درک وسعی که از شبکه های اطلاعات دارندرو از کجا آموختند.ایشون بهتره دیدگاه های خودشونو ازاینترنت به بقیه نسبت ندن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مملکت شده آشفته بازار مال فروشان ؟ لااقل در همان بازار آشفته یکی هست که حرف آخر را بزند ،اما در امور مملکت داری همه صاحب نظر ،و دارای اراده ،و توان هستند ،و این ملت است که ناتوان است ؟،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
ملت جایی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مشکلی نیست. اگه کسی خواست فرزندشو آمریکا یا جای دیگه به دنیا بیاره ، میتونه و اختیار داره این کارو بکنه منتهی اگر با پول و اعتبار این کشور و صداوسیما و خرج هایی که ملت ایران براش کردن اینکارو کرد باید ماهانه یه عوارض چند میلیونی تحت عنوان "مالیات بر ارزش اضافی ای که به سلبریتی بخشیدیم" پرداخت کنن و روادید هم برای ورودشون به کشور ضروری بشه. چیز پیچیده ای نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مملکت ایل وتباری اداره میشه. آقاها میرن آقازادهها میان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
واقعا چه باید کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
همه ژن برترند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
........ هزار دستان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
زدی به هدف
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
الله کرم به حجاریان گفت اصلاح طلبی اقتصادی و اصلاح طلبی سیاسی اصلاحات شکست خورده چون اصلاحات چون به غرب گره خورده بود . قضاوت به گفتار . اصلاح طلبی یک خواسته عمومی مردم هست . اثلاح طلبی در حوزه اقتصاد و سیاست انجام نگرفت که آلان چنین گرفتاری برای مردم ایجاد شده است . یا نه به اصلاح طلبان کاندید مستقل ندادید سپس روحانی را مجبور کردید که رای به روحانی دهند . بهرحال آلان چه کسی باید جواب مطالبه مردم را بدهد . آلان چه کسی جواب باید بدهد که تمام دنیا با هم رفتار مناسبی در سیاست و اقتصاد دارند ولی در ایران جواب نمیدهد انشالاه وباره با شکوه بیشتر به اصلاحات رای خواهیم داد اصلاحات نخواهد مرد زهی خیال باطل
سیمیرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
خخخخ آخ الان سامیار و ساتین رو قورت میدم دوباره در وطن بدنیا میارمشون خخخخ
پاسخ ها
احسان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
تروقران حرف زدن این ...رو ببین!!!مثلا این سلبریتیه و الگوی نسل جوون؟!با فروختن فیلماش به همین مردم الان شاخ شده واسه خودمون؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
ادب در کشور با سلبریتی ها به زیر پا له شده است.
بیچاره بچه ها ما
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
کاربر محترم احسان . اصلاح طلبان در حوزه سیاست و اقتصاد به مقاومت روی آورند . شما بگو و اول روشن کن برای چی مقاومت کنی دلیلش چیست . مقاومت در برابر خواسته و مطالبه سیاسی مردم . مقاومت در مورد اصلاحات اقتصادی و قدرت و رانت و جایگزین کردن اقصاد به بخش خصوصی واقعی . بهرحال آلان در وسط میدان دمکراسی بعد از چهل سال که خط کشی نمیکنند . من خودم رای به مناسبات سیاسی و اقتصادی با تمام دنیا دارم شما میخوای خودت باید توانش را بدهی از مردم مایه نذار . شما ها باید رفتار سیاسی هم در جامعه و هم با بیرون مرزها متعادل کنی عزیز برادر . تو خسته نیستی برو توانش را خودت بپرداز چند سال تنش خسته نشدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
درود بر شما که حرفتان واقعا درست است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
حناب آقای ضرغامی عزیز انموقع که مسئولیت داشتید وزیر دولت نهم را هر روز در تلویزیون میاوردید تا مصاخبه کند و ثابت کند اینترنت 64 کافی است و بقیه ضرورت ندارد و داشتن اینترنت پر سرعت هم ممنوع شد تا نارسائی سرمایه های بر باد رفته توسط مافیا مخفی گردد . صد البته قرار نبود در دنیا هم اینگونه شود که نشد و ما عقب ماندیم وبرای دشمن بستری فراهم شد تا بتواند از این عقب ماندگی انچان سو استفاده و در ملت نفوذ کند که حتی نرخ پول ملی را هم بالا و پائین کند .
اکنون هم نه تنها بفکر تقویت پیام رسان ملی نیستند بلکه طرح لایحه میدهند که محتوای صوتی و تصویری در انحضار و با مجوز رسانه ملی باشد و پنجاه درصد درامد ناخالص موسسات فعال به صدا و سیما تعلق گیرد و به عبارتی دیگر پولی که از ملت مطالبه میشود چهار برابر شود تا نصف ناخالص به رسانه ملی و نصفی از نصف هم خرج مالیات و عوارض شود و خلاق یک چهارم برای تولید کنند محتوا بماند
انوقت انظار دارید ملت شبکه مفت و فریبنده را رها کنند و به طرف رسانه ملی بیایند که اگر به خمین خیال باشید منظر توطئه های بعدی دشمن هم باشید
اون بنده خدا تحت تاثیر مافیای مخابرات بود که دنبال ضعیف کردن مخابرات و صاحب شدن سهام ان با قیمت یا مفت بودند که نتیجه هم گرفتند و شدند سهامدار بلوکی و متاسفانه شما با انها هم شریک نشدید که بگویند دنیا را خریده ولی در عمل با ان تفکر ناخواسته همراشدید
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
دلم برای ایران عزیز میسوزه..خدایا ما رو نجات بده.
ناشناس
|
France
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
اصلاح طلبان به بن بست سیاسی رسیدند . دستشان خالی هست . آره جانم در محافل بین المللی در اقتصاد در حوزه فرهنگ و سیاست خارجی رقیب اصلاح طلبان دستشان خالی هست . ابزار مناسب در برای اجرای هریک از موارد بالا را ندارند اگر بود این حال روز ما نبود مطمن هستم که اگر کشور در آینده بخواهد یک تکانی بخورد با همان گفتمان تنش زدایی خاتمی خیلی از کارها انجام گرفته بود منتها گروه رقیب گفتند جامعه به سمت لیبرال دمکراسی و سرمایه داری ختم میشود . سریعا جلویش ایستادند علت این بخاطر این هست که حرف های شما. بدرد جامعه امروز نمیخورد .
ناشناس
|
Turkey
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مملکت شده رابطه بازی و رانت حتی در سطح استخدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
ااگر این مملکت. دست من باشه به کل مسولین فعلی ماهیانه ۱۵میلیون میدم که فقط در خانه هايشان بنشینند. وحرف نزنندآنوقت ظرف سه سال کشوری می سازم. که ملت بزرگ ایران به آن افتخار کنند ودنیا غبطه بخورد
پاسخ ها
ناشنلس
| Japan |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
دمت گرررررررررررممممممممم !!!!! واقعا چه شوددددددددددد !!! مردیم ما از بی برنامگی این اقایون پر ایکیو !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
بارک الله اگه شما هم دنبال رانت نروی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آقای ضرغامی یادتان باشد مردم شعور دارند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
جناب آقای رشیدیان استاندار محترم سابق خراسان رضوی فرمودند من تاکنون دخالتی از آقای علم الهدی ویا آقای رئیسی دراموراجرائی ندیدم و هیچ مشکلی باهم نداشتیم .اولا جناب رشیدیان خودشان پیشاپیش ازاوامرمطلع بودندوسریعترازاوامر وجلوترازآن حرکت می کردند .پس ضرورتی نبود که مشکلی با این عزیزان داشته باشند. مشکل وقتی هست که استاندار رای اکثریت رابخواهدبراقلیت ارجح بداند ودرآن خط حرکت کند آنوقت چالش ها شروع میشود. ولی جنابعالی درتمام مدت خدمت روی اعصاب اکثریت ودرخط اقلیت بودید . . وازطرفی دیگر بفرمایید پس ممنوعیت برگزاری کنسرت در مشهد ازاوامر چه کسانی بود . این چالش دراموراجرائی نیست؟
ناشناس
|
France
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
موضوع اینترنت و تلگرام دیگر قابل فیلتر نیست مگر اینکه از اساس از بین برود یعنی قطع شود و ارتباط با دنیا قطع شود ولی این اطلاع رسانی مگر با ماهواره انجام نمیگیرد پس قطع ان چی بدرد میخورد . دوم اینکه در کشورهای غربی برای اینکه حوزه اقتصاد از جناح بازی و سیاسی کاری و دعواهای رقبای سیاسی مصون بماند به مرور زمان به بخش خصوصی واگدار کرده اند . برای اینکه حوزه سلامت و بهداشت و آموزش و پروش از دعوای سیاسی و حزبی مصون بماند رایگان میکنند .‌برای اینکه اقتصاد کشور در هر چهار سال آسیب نبیند از دولت خارج کردند . این کشورها نگذاشتند اقتصاد کشور در هر چند سال باعث تنش سیاسی جناح بازی شود بهمین خاطر دست دولت خالی هست . چرخش اقتثاد دست مردم هست . قیمت بر حسب عرضه و تقاضای بازار داخلی و خارجی هست وووخیلی از مسایل دیگر . هیچوقت برای ارزان شدن کالای کسی را اعدام نمیکنند
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
قضاوت با شما اگر قرار باشد آمریکا و روسیه و آلمان و کره و عراق و ژاپن و افریقا هر کدام برای خودشان اینترنت ملی داشته باشند این دیگر اینترنت با شعار دهکده جهانی در تناقض هست آخه چرا برای هر موضوعی میخواهید خودمان باشیم . کشورهای دیگر نفت اصلا ندارند چطوری میخواد خودکفا بشه باصادرات حل کردند شرکت ها بزرگ شدند با بزرگ شدن هم امکانات بیشتری دارند هم قدرت مالی بیشتری دارند . نیروی بیشتری استخدام میکنند هم در برابر رقابت تولید مقاومت میکنند . دیگر سیاست سوسیالیستی در حوزه اقتصاد جواب نمیدهد که پول را بصورت برابر به همه افراد جامعه تزریق کنیم این اشتباه هست امکان دارد تا فردای دیگر به دلایلی یا ریسکی فاصله طبقاتی در جامعه افراد تغییر کنند . باید صنایع بزرگ خصوصی در بخش تولید حمایت شوند
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
کارخانجات را به گروه فکری خودی واگذار کنیم به دیگری واگذار نکنیم . این حرف و تجربه در کجای علوم اقتصادی آمده . کسی جواب بده . واگذاری کارخانجات قند و شکر باید در بورس با بالاترین قیمت هر کی داد واگدار شود نه به کسی که پول ندارد . وقتی به شخص بی پول واگذار کردی مزد کارگر را نخواهد داد چون در می ان رقابت تجاری بین داخل کشور و واردات خارج کشور شکست میخورد . شما که اینقدر از اجرای کنسرت ناراحتی . از همشهریت که ۹ ماه حقوق نگرفته هم ناراحت هستی . یا نه سیاست نگذاشته هموطنت که در خیابان فریاد میزند را نشنیده ای .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
نگفتم اینترنت ملی گفتم شبکه پیام رسان ملی
گفتم به چای امثال تلگرام ما سرمایه کذاری کنیم و با این همه جوانان توانمند بستری فراهم شود تا هم درامد برای ایران باشد و هم بستر برای مبادله پیام ها که تحت سیطره دشمن نباشد و بتوانیم در سطح منطقه و جهان مخاطب جذب کنیم
پس باید به شبکه جهانی وصل باشد متاسفانه دوستان تا کلمه ملی را میشنوند خیال میکنند یعنی به شبکه جهانی وصل نمیشود و منظورم این است که تولید محتوا داشته باشیم تا مخاطبان فقط اخبار دستکاری شده اجنبی را نبینند بلکه همه دیدگاه ها را ببینند و بگوئیم ما ایرانی ها هم محتوا داریم نه اینکه بنشیم دشمنان برای ما خبر غلط بسازند و بعد به ملت فقط بگوئیم اخ اخ گو ش ندید بلکه بگوئیم این خبر این ایراد را دارد و صحیح ان چنین است و انوقت علت خبر سازی ها را بیان کنیم تا به دل بنشیند نه اینکه دل ها را تهی کنیم تا خبر های دستکاری شده جای ان را بگیرد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
مگر شما ایران زندگی نمیکنید؟ای گپ و سروش و...چی بودن؟ گفتین توانمند؟توانمندها الان امریکا و کانادا رو دارن اباد میکنن.توانمند رو از اینجا فراری میدن.اگر بهشون رانت دادی و لوسشون کردی مثل خودرو سازها جواب میده.مثل رانتی که سروش میخواست.وگرنه قدرت رقابت ندارن.مردم هم زمانی رفتن سراغ خبرهای دستکاری شده که احساس کردن رسانه میلی خودمون بیشتر دستکاری میکنه.لذا رفتن سمت رسانه هایی که کمتر دستکاری میکرون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
واقعآ دل خوشی داری یعنی هنوز نمیدونی هیچ خبر و رویدادی در رسانه میلی جناحی بصورت درست پخش نمیشود اگر در فضای مجازی هم بخواهند نظر شما را اجرا کنند باز هم اش همان و ‌کاسه هم همان
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آتش کالیفرنیا؟!!! اینم بگویید مریخ نورد آمریکا 545 میلیون کیلومتر رفت و سالم به مریخ نشست.اینجا یک پراید که ماشین ۴۰ سال پیشه ساخته می شه آدم شک داره ۲۰۰ کیلیومتر باهاش بره مشکلی پیدا نکنه.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
عزیز کانادایی ... نمیخوام بگم پراید ماشین خوبیه ولی انصافن من ی مدل ۸۴ دارم 340000 کیلومتر راه رفته تا حالا خرج موتور و گریبکس نداشته .. فقط لوازم مصرفی و ورغن و بنزین... البته من هم ملاحظه میکنم زیاد تند نمیرم باهاش.. مسافرت هم سالی یکی دو سه بار میرم.
ناشناس
|
France
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
تابی جان بنظرم بهترین راه حل جهت مطالبه سیاسی و اقتصادی کاربران سایت شما در هر هفته از کارشناسان بخواهید که بررسی شود یا به بخش نظرات پاسخ داده شود . مثلا به این سوال که چرا دوباره بعد از چهل سال باید بنزین کارتی شود . چرا این کهرتی شدن در دیگر کشورها عراق و افعانستان نیست چرا در کویت نیست . آخه چقدر آزمون خطا . آخه چند تا چند سال . دوباره بعد از چند سال حقوق و مزد ها افزایش میابد تا با دلار متعاول شود دوباره افزایش گردش خارجی دوباره قاچاق سوخت تکرار شود تا کی این وضعیت ادامه دارد چرا کارشنایان از تجربه دیگر کشورها استفاده نمیکنند چه گروه فکری مانع اجرای کار هستند .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
چون کشور ما روی نفت و گاز خوابیده است!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
کمتر از دو ماه دیگه همه چیز درست میشه ،
ناشناس
|
France
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
آلان برادر الله کرم اگر حرفی دارند یا شعاری دارند یا ایده ای در اقتثاد و سیاست دارند اگر حزبی دارند باید اینقدر منتظر بمانند تا انتخابات ۱۴۰۰ با جدیت رقابت کنند اگر مردم به سخنان ایشان رای دادند چه بهتر ولی جایز نیست به دولت مستقر امر کنند که شما اینکار را انجام دهیید آلان روحانی باید اول به مطالبه سیاسی و اقتصادی ۲۴ میلیون رای دهنده انجام وطیفه کند برای اینکه میزان رای مردم هست نه رای و نظر شخص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
جالبه جناب حداد چندین بنیاد رو با هزینه سالیانه ۸۳۰ میلیارد تومان اداره میکنه، فرید خان رو ببره اونجا ؟! فروغی کم بود فرید خان اضافه شد؟!
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
بنده هیچکدام از کامنتها را نخواندم ولی با همه دوستان مخالفم
پاسخ ها
mm
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
یعنی با من هم مخالفی؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آخه چرا چرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
نعمت جان هنوز کیهان مطالعه میکنی؟
جوان بیکار و مجرد دهه شصتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
خدایااااااااااااااااااااااااااااااا ... چی بگم
بی پول بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
خداکنه چاههای نفت خشک بشن ماکه خیری ازش ندیدیم
ناشناس
|
France
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
کاربر محترم ۱۹- ۲۳ تا آنجایی که گفتید باید بستری را در فضای مجازی ایجاد کنیم که مخاطب جذب کنیم مورد قبول هست اما در ادامه یک اشکال اساسی وجود دارد . در بستر جهانی مد نظر شما آیا به یک شهروند آلمانی یا هر کشوری اجازه اظهار نظر مخالف را در سایت داخلی خودت میدخی آیا نظرش را درج میکنی آیا در آن بستر فضای گفتگو آزاد را ایجاد خواهی کرد خطوط قرمز زیادی نداری آیا در چنین بستر مورد نظر شما باز خودی و غیر خودی نداری . آیا به آن شهروند خارجی اجازه مدیریت و ایجاد یایت را خواهی داد
ناشناس
|
France
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
کاربر محترم ۱۹-۲۳ برادر . شما میگویید که فضای مجازی و اینترنت را ملی و سپس چنین بستری را جهانی خواهیم کرد تا اینجا مشکلی نیست . آیا اصلا از خودتان پرسیدید چرا اگر مسولین در توییتر فعالیت سیاسی دارند . سوال . اگر من یک شهروندی از آسیا یا اروپا یا افریقا باشم و در فضا و بستر اینترنتی شما پس از ایجاد سایت و درج نقطه نظرات کاربران جهانی . آیا بدون قانون آزادی بیان و عقیده امکان پذیر هست .. آیا اصلا اینترنت دولتی میتواند باشد . اگر دولتی باسد با هر نقطه نظر مخالفی باید هر روز پاسخگو باشی و جواب پس بدهی . تمام کشورها فضای اینترنتی برای امور اجرای داخلی کشورشان را دارند و بطور مستقل عمل میکنند مثل بانک ها . مراکز حساس . اما در امور بین المللی این بستر دولتی جواب نخواهد داد بیشتر تحقیق بفرمایید
جامعه شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
پست گرفتن های فرزندان مسؤولان درقبال بیکاری فرزندان ما که توی هر خانه یک تحصیل کرده وجود دارد
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
بیکاری بد دردیه!!!!
یک شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
مگه شما جنگل های دامنه زاگرس که چندتا درخت با فاصله زیاد از هم قرار دارد را تونستید بدون اینکه خسارت جدی به این جنگلها وارد شود خاموش کنید ؟بله آتش افروزی ساده است و با یک جرقه شروع میشود ولی خاموش کردن آن بسیار دشوار حالا چه ایران باشه چه کالیفرنیا چه آتش جنگ باشه چه آتش جنگل....عاقلانه فکر کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آقای فولادگر شما و هم جناحیاتون اول از خانم مینو خالقی که در عین ناجوانمردی و آبروبری یک زن مومن از حق قانونی محرومش کردید و رفیق خودتونو جاش تو مجلس جا زدید کسب حلالیت کنید و بعد دم از اصولگرایی و ... بزنید.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
برخی دوست دارن کل تاریخ چندهزار ساله ایران را نفی کنند و بگویند فقط و فقط همین دوره ای که ما بودیم، ایران ایران شده است! نه بابا من و شما هم خواهیم رفت و فقط ایران خواهد ماند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
کلاً مملکت دو بخش شده: ما و اونها (از ما بهترون) . در نتیجه اکثر مسئولین مملکت که پاسخگوی مردم نیستند و به فکر جیب خودشون و آقازاداه هاشون هستند+به ظاهر هنرمندانی که از پول مردم به فکر آینده فرزندانشون و تولد آنها در خارج هستند+ برخی از نمایندگان مجلس که زمینه ساز پیشرفت هم حزبی هاشون میشن+ ... جزء از ما بهترون هستند!! حالا پیدا کنید حق ما را !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
اصولگرایان افراطی هیچ شانسی در انتخابات ندارند.حتی با وجود سمتهای انتصابی و نیز بودجه کلان چندین نهاد فرهنگی و اجتماعی و تبلیغات شبانه روزی یا حتی زور و تحمیل به مردم از تریبون مساجد در زمان انتخابات باز هم هیچ شانسی در برابر خود ندارند بدون در نظر گرفتن هیچ حزب و جناح دیگری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
بهتر است ابتدا مسیله استقلال مجلس در تصمیم گیری بررسی و نمایندگان واقعی به مجلس راه پیدا کنند نه نمایندگان فرمایشی.
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
یک بارندگی می شه نصف مملکت رو سیل ور می داره و روش های جمع آوری آب در خیابان ها در شبکه های مجازی به جوک و ریشخند تبدیل می شه بعد آتش سوزی کالیفرنیا مسخره می شه!!!!! در کشور ما باران نبارد از آلودگی هوا می میریم باران نبارد از خشکسالی می میریم باران ببارد از سیل می میریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
یکی ازبدترین کارهای تابناک اینه که کنتر نظر سنجی رو برداشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
در انگلیس فردی با دو پوند ازدواج کرد. یعنی معادل دولیتر بنزین.
یک پوند لباس عروسی کرایه کرد. و یک پوند هم برای کلیسا داد که عقدشو بخونند.
بعدم میرن دوی یک اتاق کرایه ای که لوازم اولیه را مانند گاز، یخچال ظرف دارد زندگی شروع می کنند.
اینجا چی؟
ما وقتی به خودمون رحم نمی کنیم می خواهیم خدا به مارحم کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
فرهنگ برهنگی و بر هنگی فرهنگی ؟
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
2
-بزرگواری که گفت "ما انسانیت خود را از دست دادیم " کاملا به حق و به جا گفتند..
- خوشحالم که نظر دهندگان تخصصی تر و منطقی تر از گذشته مطلب می نویسند.

- بحث واگذاری کارخانجات به نیروهای خودی! شروع داستانش برمیگرده اوائل انقلاب که متاسفانه هنوز هم ادامه دارد ولی طریق آن تغییر کرده.
انقلاب که شد سراغ کارخانه ها آمدند به رؤسای کارخانه که عمدتاً تحصیل کرده امریکا و متخصص بودند گفتند شما کراواتی هستید، صورت خو را با تیغ اصلاح میکنید و ... پس انقلابی نیستید شما برید کنار یک نفر انقلابی رئیس کارخانه بشود.
این شد که تمامی کارخانه ها یکی پس از دیگری از بین رفتند. با شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی . خودکفائی خودکفائی . ایران صنعتی شد ایران وارد کننده. ایران متکی به نفت و کشاورزی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
ماشالا آقای ولایتی و حداد عادل در کسب عنوان ابوالمشاغلی و صاحب مقامی کورس گذاشتن!!!
سعیدی زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
ظاهرا این آقای سید عزت الله ضرغامی از بیکاران معاصر هستند که هر روز یک جا می رود و هر روز یک پست جدید می گذارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آقای نقدی مشکلات کشور با این حرفها حل نمیشود
ناشناس
|
France
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آتش سوزی یک ایالت بزرگ بوده با پوشش گیاهی سوزنی که با سوختن آن هم دما بالا میره هم چون بصورتی مثل نفت روی آتیش عمل میکنه آنجیزی که اخبار گفته حجم آتش سوزی به اندازه کشور ایران بوده است زیاد مورد توجه نیست چون دو طرف با هم دعوا دارند سیاسیون گاهی متفاوت حرف میزنند بحث کوری خواندن هست
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
راست مى گويد كسى را در قبر كس ديگرى نمى خوابانند!!!!.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
آخ یادش بخیر یک زمانی علامه طباطبایی داشتیم شهید مطهری داشتیم دکتر شریعتی داشتیم مرحوم علامه درمورد کوروش چه میگفت مطهری درخدمات متقابل درمورد ایران چه گفته وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى ﴿۱۲۴﴾ و هر كس از ياد من دل بگرداند در حقيقت زندگى تنگ [و سختى] خواهد داشت و روز رستاخيز او را نابينا محشور مى ‏كنيم (۱۲۴)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
از تابناک متاسفم که انساني مثل شيلا خداداد چرت و پرت مي گويد و او هم مي نويسد آيا براي شما سخنان او مهم است دانستن يا ندانستن آن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
مجازات هنگامه شهیدی بیشتر از اون کسانی است که 12000 میلیارد پول مردم رو تو صندوق قرض الحسنه بالا کشید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
جوشن کبیر شب قدر مسعود پزشکیان عبدالرضا مصری معامله قرن استراماچونی پرویز بهرام شینزو آبه