بازدید 10192
۳

گلایه‌ از حضور فوتبالیست‌ها در سینما

بازیگر پس از باران گفت: بازیگرانی با وجود سال ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما بازیکنان بازنشسته فوتبال که به قدر کفایت درآمد از این راه کسب کرده‌اند، وارد عرصه بازیگری که تخصص ندارند، شده اند.
کد خبر: ۷۵۰۰۸۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵ 25 November 2017

بازیگر پس از باران گفت:بازیگرانی با وجود سال ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما بازیکنان بازنشسته فوتبال که به قدر کفایت درآمد از این راه کسب کرده‌اند، وارد عرصه بازیگری که تخصص ندارند، شده اند.

به گزارش میزان، جهانگیر الماسی بازیگر و کارگردان تلویزیون و سینما درباره آخرین فعالیت های خود در عرصه هنر گفت: به عنوان کارگردان فیلم سینمایی "رنج و سرمستی"، از تولید آن تعداد 140 تصویر دست نخورده در اختیار دارم که در حال مذاکره برای ساخت سریالی با این عنوان هستم. می توانم 45 روزه اثری متفاوت از سایر آثار دفاع مقدس بسازم اما مذاکرات در این باره ادامه دارد و همچنان تلاش خود را می کنم.

وی فضای حاکم بر تولیدات نمایشی را دارای دو بعد دانست و اظهار کرد: به این وضعیت از دو بعد می شود پرداخت؛ از زاویه فیلم ها یعنی مضمون آثار و زاویه سینما یعنی اقتصاد و گردش مالی. در مسئله اقتصاد و گردش مالی تهیه کننده در لفظ به تولید فیلم محدود شده است؛ اما در این میان می بینیم برخی تهیه کنندگان از قالب صرف تولید فیلم خارج شده و ناگهان وضعیت شان تغییر می کند، فیلم های پشت سر هم با هزینه های بالا می سازند و سالن های سینما را در دست دارند در حالی که دسته اول در وضعیت نامناسب دست و پا می زنند. این تغییر وضعیت و به دست آوردن موقعیت خوب برای دسته دوم به دلیل رانت در سینما است.


بازیگر "پس از باران" ادامه داد: در بعد دوم از فضای تولیدات یعنی مضمون فیلم ها باید بگویم اساسا این آثار موجودیت ندارند و اهمیتی به آنها داده نمی شود. ممکن است فیلم یک تهیه کننده با اکران محدود در سینمای هنر و تجربه به جایی نرسد و یا با اکران بد در سینمای بدنه با شکست مالی روبرو شود. این ها مسائلی است که در سینما وجود دارد و مدیریت سینما باید برای بهبود آن تلاش کند.

الماسی کارگردان "رنج سرمستی" به وجود کاستی ها در عرصه بازیگری اشاره کرد و توضیح داد: مردها و زن های شریف و با خانواده در میان جامعه بازیگران با وجود سال ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما بازیکنان بازنشسته فوتبال که به قدر کفایت درآمد از این راه کسب کرده اند، وارد عرصه بازیگری که تخصص ندارند، شده اند.

وی تصریح کرد: پژمان جمشیدی و علی انصاریان فوتبالیست بوده اند، کارشان بازیگری نیست و به خاطر ارتباطاتشان در فیلم ها بازی می کنند و همه نقش هایشان نیز شبیه به هم است. این ها مسائلی است که وجود دارد و همه می دانند؛ اما وقتی یک نفر آن ها رابیان می کند همه ناراحت می شوند و هیچکس هم فکر نمی کند که این حرف ها برای سرنوشت هنرمندانی است که تلاش کرده اند، عمر خود را صرف عرصه هنر کرده اند و سرنوشت یک خانواده به آنها بستگی دارد. 2000 بازیگر سینما و تلویزیون بیکار هستند و حمایت نمی شوند.

این بازیگر با گلایه از نبود بیمه برای بازیگران خاطرنشان کرد: بسیاری از بچه های تئاتر و سینما بیمه ندارند، من به همراه تورج منصوری بیمه ماهیگیران فصلی دریای جنوب و زنان بدسرپرست را به بیمه مشاغل تبدیل کردیم تا بیمه بازیگران درست شود. باید مدیران برای اصلاح این وضعیت فکری کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳
حرف حق.
سلام
ضمن عرض سلام خدمت جناب آقای الماسی به نظرمن انتقاد بجا ودرستی است این آقایان فوتبالیست اگر درآمد کافی دارند ازسینما دست بکشند.
این کار ( فوتبالیست های هنرپیشه شده ) مانند خیلی از کارهایمان تقلید از کشورهای دیگر است مبادا ما عقب بمانیم.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار