بازدید 11631
محسن رضایی در همدان مطرح کرد؛

ايستادگي ايران در برابر تجزيه كشورهاي منطقه، تحسين جهان را برانگيخته است / ضرورت پاسخ قاطع به تبليغات امريكا عليه صنايع موشكی ايران / در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داريم

امروز صنایع نظامی و موشکی ما آنچنان قدرت یافته که دشمنان، دیگر نمی توانند علیه ما جنگ به راه بیندازند. اگر این اقتدار را نداشتیم، دست كم سه بار پس از جنگ تحمیلی به ما حمله می شد یا گروه هایی مانند داعش، کشور ما را ناامن می کردند... دولتمردان عزیز ما باید تلاش کنند که علاوه بر ایستادگی در برابر تهدیدها، گامی جلوتر گذاشته و به گونه اي رفتار كنند که ترامپ و بعدی ها، از تحریم اقتصادی مأيوس شوند.
کد خبر: ۷۲۴۶۳۹
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶ 25 August 2017
دکتر محسن رضایی در جریان سفر به همدان با امام جمعه همدان، پیشکسوتان سپاه همدان و خانواده های معزز شهدا دیدارهایی داشت و درباره شرایط کنونی منطقه، موقعیت ایران و تکلیف کارگزاران نظام در این شرایط حساس سخن گفت.
 
به گزارش «تابناک»؛ صبح پنجشنبه دوم شهریور ماه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد شهر همدان شد و مورد استقبال مقامات استان از جمله استاندار همدان، حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه استان و فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) قرار گرفت.
 
ايستادگي ايران در برابر تجزيه كشورهاي منطقه، تحسين جهان را برانگيخته است / ضرورت پاسخ قاطع به تبليغات امريكا عليه صنايع موشكی ايران / در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داريم 
سپس فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با حضور در گلزار شهدای شهر همدان به مقام شامخ شهدای دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم ادای احترام کرد و با نثار فاتحه بر مزار سردار شهید حسین همدانی، یاد و خاطره آن شهيد مدافع حرم را گرامی داشت. 
 
 
نماینده ولی فقیه در استان همدان:
محسن رضایی تکیه گاه برای حفظ ارزش‌هاست

 
در ادامه این سفر، دکتر محسن رضایی با آیت الله محمدی، نماینده ولی فقیه در استان همدان دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار که جمعی از مقامات سیاسی نمایندگان مجلس و فرماندهان سپاه استان حضور داشتند، دکتر محسن رضایی با اشاره به نقش و اهمیت ائمه جمعه گفت: مردم ایران، قدردان و دوستدار علما و روحانیت بوده و این انقلاب بدون حضور و روشنگری های روحانیون، طلاب و شاگردان حضرت امام خمینی(ره) به رشد و بالندگی نمی رسید.
 
نماينده ولي فقيه در استان همدان نيز، دكتر محسن رضايي را اميد انقلاب و مقام معظم رهبري و تكيه گاهي براي حفظ ارزش‌ها توصيف كرد و با اشاره به وضعیت فرهنگی امروز کشور، گفت: باید قدر انقلاب اسلامي که بر آمده از خون شهدا و ایثار مردم است، دانسته شود.
 
 
دكتر محسن رضايی در همایش انس و مودت پیشکسوتان سپاه همدان:
پاسداران در برابر هرگونه تبعيض و انحراف بايستند
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان با گراميداشت هفته دولت و ياد شهيدان رجايي و باهنر گفت: جمهوري اسلامي آرزوی دیرینه مسلمانان بود که در ایران شکل گرفت و پاسداری از آن وظیفه اي شرعی به عهده همه دولتمردان است. امیدوارم دولت کنونی در عمل به سیاستهای کلی نظام و برآوردن  انتظارات مردم توفيق حاصل كند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: كمكي كه پیشکسوتان سپاه  به ملت ايران كردند و نصرتی که شما در کنار امام به دین خدا انجام دادید، تا قرن ها منشأ اثر خواهد بود و آثار فداکاری های شما فراموش ناشدنی است. شما در بعد معنوي، ره صد ساله را در یک شب طی کردید و قدرت های بین الملل را به زانو در آوردید؛ به طوري كه تاریخ، شما را فراموش نخواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: انقلاب اسلامی مهمترین میراث امام و ایثارگران است که امروز بیش از همیشه به این انقلاب نیازمند هستیم. ما نیازمند انگیزه و روحیه انقلابی هستیم و جامعه ما برای پیشرفت خود به این انگیزه ها و هویت انقلابی نیاز دارد، زيرا اگر این روحیه حفظ نشود، درخت انقلاب، طراوت خود را از دست مي دهد. نكته ديگر اين كه ما برای عبور از موانع نیز باید به ارزش های انقلابی رجوع کنیم؛ چرا كه بدون روحیه انقلابی، مقابله با استکبار ممکن نیست.
 

امروز ایران قهرمان مبارزه با تروریسم در دنیاست، حال آن كه ترامپ ما را به بهانه واهی حمایت از تروریسم تحریم کرده و این اتفاق مايه استهزاي ترامپ توسط مردم دنيا شده است.اخیرا در اروپا حوادثي تروریستی اتفاق افتاد و حساسیت مردم اروپا را بر انگیخت. مردم اروپا از خود مي پرسند امروز چه کسی و كدام  قدرتی است که در برابر تجزیه کشورهای منطقه ایستاده است. ما با تجزیه عراق، سوریه و یمن مخالف هستیم و این موضوع تحسین مردم منطقه و جهان را در پي داشته است. ملت ایران در برابر تجاوز از مظلومین دفاع می کند.
 
پاسداری از  انقلاب، بازنشستگی ندارد. تعهد ما به حضرت اباعبدالله (ع) پایان ندارد. در پاسداری انقلاب، باید مانند چشمه جوشان، ارزش های انقلاب را به همه جامعه سرایت بدهیم. باید از مردم در برابر ظلم و ستم و تبعیض دفاع کنیم. پاسداران باید در مقابل هر نوع تبعیض، محکم و قاطع بايستند و همچنین در استقلال و تمامیت مرزهای کشور، همچون گذشته ایستادگی کنند. عده‌ای نگویند پاسداران با دفاع از مردم، دفاع ازاستقلال و دفاع از ارزش‌های انقلاب، درجناح بندی های سیاسی دخيل مي شوند.
 
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) افزود: چه آن پاسداری شهیدی که سرش را در دفاع از انقلاب در مرز سوریه و عراق می دهد و چه پاسداران پیشکسوتي که در درون جامعه ما با انحرافات از ارزش ها مبارزه می کند، به وظیفه خود عمل کرده و برای ما ارزشمند هستند.
 
دکتر  محسن رضایی با اشاره به اين مطلب كه تحریم های اقتصادی آقای ترامپ، سپاه پاسداران را نشانه رفته است، افزود: شما سپاهيان با شرورترین دشمنان انسانیت مبارزه کرده اید و امروز هم پاسداران ما در برابر بدترین تروریست‌های عالم ایستاده اند. دشمنان ما بسیج شده‌اند که سپاه و بسیج و پاسداری از انقلاب را تضعیف کنند تا صدای حمایت از مظلوم خاموش شود.

او افزود: امروز امام جامعه ما ندای تقویت ارزش های انقلاب را سرداده او در مورد نفوذ امنیتی، سیاسی و فرهنگی هشدار داده اند و ما باید به این ندا لبیک بگوییم.

دکتر محسن رضایی با اشاره به موج تبلیغات رييس جمهور امريكا علیه صنایع موشکی ما را کنترل کنیم و ضرورت پاسخ قاطع به وي گفت: اگر امريكايي ها امكان حمله به ايران را داشتند، چند سال پیش حمله می کردند، اما ما اكنون در نبر اقتصادي با آنها به سر مي بريم و بنابراين باید در سایر صحنه ها از جمله عرصه اقتصاد، توانایی های خود را بالا ببریم و با انگیزه انقلابی تولید و اشتغال جوانان را افزایش دهيم. باید با روحیه انقلابی گری به جوانان میدان داد و از دسایس دشمنان عبور كرد. زيرا امروز خستگی، تردید، ایجاد تفرقه و تعارف و توقف خطرناک است.
 
 
محسن رضایی در یادواره شهدای مسجد اعظم همدان:
در شهرها و روستاهایمان صدها جوان گمنام مثل شهید همدانی داريم
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پنجشنبه شب در بیست و ششمین یادواره شهدای مسجد اعظم، در جمع خانواده های معزز شهدای مناطق نواب، اعتمادیه و پیشاهنگی همدان در کانون شهید پور میدانی  یاد و خاطر شهدای مسجد اعظم همدان و به ویژه شهید مقصودی را که مشاور شهید رجایی بودند، گرامي داشت و گفت: این مکان که در آن جمع شده ایم، مكاني است كه اولین هسته سپاه همدان در آن تشکیل شده است. مرحوم خانم دباغ، شهید شهبازی، شهید همدانی و شهید صوفی از همین مکان برخاستند و ملت ایران را از تنهایی و غربت در آوردند. البته این اتفاق بدون حضور علمای مجاهدی مثل شهید مدنی و شهید مفتح  امكانپذير نبود. مرحوم آیت الله موسوی همدانی بارها در جبهه ها حضور یافت. استان همدان علاوه بر لشکر 32 در لشکر سایر استان ها نيز نیرو داشت و رزمندگانش در چهار پنج لشکر مهم حضور داشتند؛ به طوري كه در پنجاه عملیات شرکت کردند و هشت هزار شهید استان و هفده هزار جانباز و هزار آزاده، معجزه‌اي در این جغرافیا محسوب می شود.


دكتر محسن رضايي افزود: یکی از سوالات مهمی که موجب شگفتی مردم دنیا شده است، سرسختی و ایستادگی ملت ایران در مقابل قدرت‌ها طی چهل سال است. برای دنیا جالب است بداند چرا ملت ایران خسته نشده و از راه بازنمانده است. به خصوص كه دشمنان ما هم از هر جناحی که حمله می کنند، شکست می خورند. دشمنان ما از بعدنظامی، فرهنگی و اقتصادی بارها به ما حمله کرده اند و بارها هم شکست خورده اند. ما دویست سال است که برای اهداف خود مبارزه می کنیم. از مشروطه تا قبل از پانزده خرداد مبارزه کرده اما دست خالی بازگشته بوديم. ملت ما این بار می خواهد به هدف برسد و برای این هدف، جانانه دفاع از ارزش هاي الهي و اعتقادي خود  کرده است. دشمن اصرارش بر دست یافتن به گنج هاي درون ایران است؛ زيرا از قله بلند ایران می تواند بر پانصد میلیون نفر وسی کشور درمنطقه حکمرانی کند. این برای دشمنان ما انگیزه اي مهم است و به اين زودي ها ناامید نيز نمی شوند. 
 
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام  با تحلیل وضعیت امروز جامعه افزود: از زمان شروع انقلاب، ایستادگی ما و توطئه های دشمن، روزافزون و بعد از تضعیف شاه، چهره دشمنان خارجی ما افشا شد. آمریکایی ها تا هفته های آخر مبارزه ملت با شاه، پیگیر انجام کودتا بودند. بعد از پیروزی انقلاب در اسفند ناآرامی هاي مهاباد و سربریدن پاسداران در پاوه باعث شد که امام دستور حرکت نیروهای مسلح به سوي کردستان را داد. در اردیبهشت 58 شهید مطهری را به شهادت رساندند. در آذربایجان، در ترکمن صحرا و حتی در قم ناآرامی را گسترش دادند. حادثه پشت حادثه پیش می آمد. سال 60 منافقین عليه مردم كوچه و خيابان دست به اسلحه بردند. در 6 تیر مقام معظم رهبری را ترور کردند و در 7 تیر شهید بهشتی و 72 عضو حزب جمهوری اسلامی را شهید کردند تا آنجا كه مجلس از رسمیت افتاد. آن روزها حتي برخی برخي نمایندگان را از بیمارستان به مجلس مي آوردیم تا جلسات مجلس رسمیت بیاید.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: به خاطر دارم که یک بار  در تهران با یکی از دوستان داشتم به مقر سپاه بر می گشتم. دیدم منافقین دارند دو نفر حزب الهی را با تیغ موکت بري، به شدت مجروح می کنند و من و همراهم در وسط شهر تهران با آنها درگیر شدیم. اين موج ناامنی، اولین رویارویی ما با غربی ها پس از پيروزي انقلاب اسلامی بود. یکی  ديگر از این رویدادهاي مهمي  که مردم همدان در خنثی کردن آن نقش داشتند کودتای پایگاه هوایی شهید نوژه بود. دو هفته مانده به کودتا، خدمت مقام معظم رهبری گفتم که متوجه شده ايم  قرار است کودتایی رخ دهد، اما از کیفیت آن اطلاع دقیقی نداریم. چند روز بعد مقام معظم رهبری به ما خبر دادند که یک خلبان فانتوم آمده و از کودتا حرف می زند. به سراغش رفتیم، آن خلبان اطلاعاتی داد و گفت که قرار است کودتاچیان در پارک لاله تهران تجمع کنند. زمان گذشته بود و آنها حرکت کرده بودند. من موضوع را  به آقای نوروزی، فرمانده سپاه همدان اطلاع دادم و بچه های سپاه ساعت یازده شب، خود را به اطراف پایگاه هوایی رساندند و بعد از آن کودتاچیان را که بالغ بر پانصد نفر بودند، دستگیر کردند. كودتاچيان پس از دستگيري، اعتراف کردند که می خواستند اغلب مراکز حکومتی و انقلابی غیر از کاخ ریاست جمهوری بنی صدر را بمباران کنند. 
 
دکتر  محسن رضایی با تأكيد بر  بارها  تجربه و درك امداد الهی در انقلاب افزود: موج دوم علیه انقلاب ما جنگ تحمیلی بود كه با  ایستادگی ملت ما شکست خورد. در این سالها  هم موج سوم با تحریم های اقتصادی، جنگ های نیابتی و فشارهای سیاسی شروع شده و می خواهند از طریق تحریم اقتصادی ما را شکست بدهند. در دو موج اول شکست خوردند و ما توانستیم علاوه بر خنثی کردن تهدیدات، ضعف 200ساله خود را در امنیت و دفاع جبران کنیم. امروز صنایع نظامی و موشکی ما آنچنان قدرت یافته‌اند که دشمنان دیگر نمی‌توانند علیه ما جنگ به راه بیندازند. اگر این اقتدار را نداشتیم، دست كم سه بار پس از جنگ تحمیلی به ما حمله می شد یا گروه هایی مانند داعش، کشور ما را ناامن می‌کردند. موشک‌های ما هم اكنون با نهايت دقت به کیلومترها آن طرف تر اصابت می کند و داعشی‌ها را از بین می‌برد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان عزیز ما باید تلاش کنند که علاوه بر ایستادگی در برابر تهدیدها، گامی جلوتر گذاشته و به گونه اي رفتار كنند که ترامپ و بعدی ها، از تحریم اقتصادی مأيوس شوند. این كه  در کنگره آمریکا ما را تحریم می کنند و فقط دو نفر به آن رای منفی می دهند، یعنی امید دارند که با تحریم ها به موفقیت دست يابند و باید آنها را مایوس کرد. مردم ما ایستاده‌اند و باید از اين ایستادگی برای اصلاح اقتصادی و ایجاد اقتدار اقتصادی بهره برد. وظیفه دولتمردان استفاده از فرصت هاست و بايد دشمنان را از اصرار بر تحريم ها پشيمان كنيم.
 
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: در حال حاضر از هر هشت نفر جمعیت کشور، شش نفر ارتباط مستقیمی با انقلاب و جنگ نداشته اند و باید روحیه انقلابی را به آنها منتقل و  برادری، مردم یاوری و مردم داری را در همه عرصه ها زنده کرد. اگر این روحیه انقلابی وارد اقتصاد شود، کشورهای پیشرفته به ما التماس خواهند کرد و  فناوری هاي جدید رادر  صنعت و کشاورزی  از ما خواهند خواست.

دکتر رضایی گفت: تنها ملتی که توانسته داعش را شکست بدهد، قهرمان مبارزه با تروریسم، ملت ایران است. امروز همه کشورهای عربی و اسلامی، شهیدحسین همدانی را می شناسند و در شهرها و روستاهای ما هزاران جوان مانند شهید همدانی است.

در این مراسم علاوه بر خانواده های معظم شهدا، آیت الله محمدی، نماینده ولی فقیه در استان همدان، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان و حاجی بابایی و خجسته نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، سردار مجیدی فرمانده سپاه انصار الحسین (ع)  و ديگر فرماندهان سپاه استان حضور داشتند.

در اين مراسم با حضور دکتر محسن رضایی از خانواده شهید مقصودی، از شهدای ترورقدرداني  شد. همچنین از سوی برگزارکنندگان یادواره شهدای مسجد اعظم همدان، از یک عمر مجاهدت، فرماندهی و مدیریت دكتر محسن رضایی تجلیل و قدرداني به عمل آمد.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # دهه کرامت # اسدالله اسدی # موشک خیبر # حقآبه هیرمند # حج 1402
آخرین اخبار
وب گردی