بازدید 2190
۱

دو تصمیم برای حمایت از کولبران

کد خبر: ۷۰۹۳۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶ 05 July 2017
روز گذشته 2 خبر خوش برای کولبران اعلام شد. سخنگوی ناجا از ایجاد معابری از سوی وزارت کشور برای تردد کولبران از مرزهای رسمی خبر داد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد: پوشش بیمه ای ۱۸ هزار کولبر آغاز شد.

به گزارش روزنامه خراسان، رسول خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره آخرین وضعیت حمایت بیمه ای کولبران، افزود: پنج شنبه هفته گذشته (8 تیرماه) پوشش بیمه ای کولبران برای حمایت از این گروه با حضور مسئولان وزارت کار آغاز شد.نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس ادامه داد: با توجه به سختی کار کولبران و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، پیش بینی می شود 16 تا 18 هزار نفر از کولبران تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بیمه کولبران شامل بیمه درمانی، از کار افتادگی، مستمری و بازنشستگی و دیه است که قرار است به زودی کولبران تحت پوشش آن قرار گیرند.
 
وی یادآور شد: واقعیت آن است که مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید داشتند که نباید به دنبال کولبرهایی رفت که دنبال یک لقمه نان جهت گذراندن معاش خود هستند بلکه باید در پی قاچاق‌های سازمان یافته بود.خضری تاکید کرد: از سوی دیگر این افراد نیازمند حمایت هستند زیرا اشتغال آنها با مشکلات زیادی همراه است تاجایی که چندی پیش نیز دو نفر از این افراد بر اثر حوادث طبیعی جان خود را از دست دادند که می طلبد حمایت از این قشر افزایش یابد.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ، درباره آخرین وضعیت طرح مجلس در زمینه حمایت از کولبران، گفت: این طرح هنوز کامل نشده و منتظر اعلام نظر مسئولان مربوطه هستیم اما به زودی نهایی می شود تا در صحن مورد بررسی قرار گیرد.
 
همچنین به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا در نشست خبری روز گذشته خود اعلام کرد: در پایانه‌های مرزی محل هایی برای تردد کولبران عزیز جهت ارتزاق خانواده خود توسط وزارت کشور ایجاد شده است که این کولبران می توانند بر اساس ضوابط تردد کنند. البته این اماکن و معبرها تحت نظارت پلیس است.به گفته سخنگوی ناجا طبیعتا هر گونه تردد از اماکنی غیر از اماکن مشخص شده تحت هر عنوانی ممنوع است و مرزبانان در دل تاریکی های شب در مواجهه با هر گونه ورود از مبادی غیر رسمی طبق قانون می بایست مداخله کنند.

منتظرالمهدی افزود: واقعیت امر این است که هیچ تضمینی نیست، افرادی که قصد ورود از مبادی غیر رسمی به دور از دید مرزبانان به کشور را دارند، قصد اقدامات تروریستی نداشته باشند و این تشخیص برای پلیس امکان پذیر نیست و پلیس ناگزیر به مداخله است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱
۱۸ هزار کولبر!!!!!!!!
از مرز رسمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه کولبران اکثرا" از مرزهای غیر رسمی عبور می کنند نه رسمی!!!!!!!!!!!!!

واقعا اینقدر مسیر و مرز رسمی صعب العبور است که نیاز به کولبر باشد؟
اگر آری: باید برایش راه و امکانات مناسب ساخته شود
اگر خیر: ؟؟؟؟؟؟
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022