بازدید ۳۷۵۹۲
تنها یک خبر کافی بود که بار دیگر بابک زنجانی به تیتر یک رسانه‌های بین المللی تبدیل شود؛ این بار اما نه به دلیل شگردهای پولدار شدنش و نه برای شرکت‌های بین المللی‌اش؛ حتی برای دعواهای شخصی او با وزارت نفت هم نبود که تیتر یک شد! این بار خبر صدور حکم اعدام برای او بود که زنجانی را به تیتر یک رسانه‌های بین المللی تبدیل کرد.
کد خبر: ۵۷۲۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴ 06 March 2016
تنها یک خبر کافی بود که بار دیگر بابک زنجانی به تیتر یک رسانه‌های بین المللی تبدیل شود؛ این بار اما نه به دلیل شگردهای پولدار شدنش و نه برای شرکت‌های بین المللی‌اش؛ حتی برای دعواهای شخصی او با وزارت نفت هم نبود که تیتر یک شد! این بار خبر صدور حکم اعدام برای او بود که زنجانی را به تیتر یک رسانه‌های بین المللی تبدیل کرد.

به گزارش «تابناک» امروز به محض اینکه سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی سخن گفت، بلافاصله این خبر جای خود را در صدر اخبار رسانه‌های بین المللی باز کرد. سایت بی‌بی سی انگلیسی ضمن پوشش خبر صدور حکم اعدام بابک زنجانی نوشت: او فردی است که به خاطر دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت ایران در زمان تحریم‌ها در لیست سیاه آمریکا و اتحادیه اروپا قرار داشته است. این سایت افزود: زنجانی با شرکت‌هایی که در امارات متحده عربی، مالزی و ترکیه داشت، از سال ۲۰۱۰ از جانب دولت ایران میلیون‌ها بشکه نفت را در بازارهای بین المللی به فروش رساند. بی‌بی سی همچنین با انتشار عکسی از محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ایران در متن این خبر اضافه کرد: بابک زنجانی در دوران دولت احمدی‌نژاد، یکی از قدرتمند‌ترین واسطه‌هایی بود که نفت ایران را به فروش می‌رساند.

سی بی‌اس نیوز آمریکا نیز ضمن پیوند دادن زنجانی به رئیس جهور سابق احمدی‌نژاد، نوشته است، بابک زنجانی بر اساس گزارش‌ها در خرید تجهیزات حساس برای برنامه هسته‌ای ایران، به دولت ایران در این زمینه کمک‌های زیادی کرده است. این رسانه همچنین اشاره‌ای به مه آفرید خسروی کرده و نوشته که ایران در سال ۲۰۱۴ یک میلیارد دیگر را به جرم فساد اقتصادی اعدام کرده است.

سایت خبری بلومبرگ هم با اینکه بابک زنجانی را دولت احمدی‌نژاد منتسب کرده است، از رسانه‌های دیگر فرا‌تر رفته و نوشته است، بابک زنجانی در زمان دولت احمدی‌نژاد مشاور غیر رسمی وزارت نفت دولت وی بوده و همچنین اشاره کرد که پس از روی کار آمدن دولت روحانی بوده که بابک زنجانی دستگیر شده و بدین وسیله رابطه معناداری بین به قدرت رسیدن حسن روحانی و بابک زنجانی برقرار کرده و نوشته است که محکومیت زنجانی نشانه تنش‌های قدرت بین بقایای دولت احمدی‌نژاد و روحانی است. این سایت در پایان نوشته است، چون دولت ایران می‌خواهد به ایرانیان و همچنین خارجی‌ها نشان دهد که دولت در مبارزه با فساد جدی است، این حکم به بابک زنجانی تعلق گرفته است.
 
«ان پی آر» هم به قلم گزارشگر خود در امور ایران نوشته است، بابک زنجانی در سال ۲۰۱۳ و زمانی که حسن روحانی درخواست برخورد با کسانی را کرد که از تحریم‌ها به نفع منافع شخصی خود استفاده کرده‌اند، بازداشت شد. این رسانه هم دستگیری بابک زنجانی را به گردش دولت‌ها در ایران نسبت داده است.

«یاهو نیوز» هم با پوشش خبر صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی به درگیری‌های زنجانی با وزیر نفت دولت روحانی، یعنی بیژن زنگنه اشاره کرده و به نقل از زنگنه نوشته است: ما با افراد فاسدی که می‌خواهند خون ملت را بمکند، مقابله می‌کنیم. این سایت همچنین نوشته است، زنگنه از شرکت‌های خارجی درخواست کرده به جای معامله با افراد فاسد، مستقیم قراردادهای نفتی خود را با وزارت نفت ایران به سرانجام برسانند.

نشریه انگلیسی ایندپندنت نیز ضمن اشاره به حکم بابک زنجانی به نقل قولی از بابک زنجانی در گفت‌و‌گو با بی‌بی سی ارجاع داده و نوشته است، بابک زنجانی ارتباطات سیاسی خود با مقامات ایرانی را انکار کرده و گفته است که وی فقط یک تاجر است و خط و خطوطی با سیاستمداران ندارد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت