بازدید 8113
۴

کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص

کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص در دستور کار هفته آینده کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.
کد خبر: ۴۱۷۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۳ 18 July 2014
عضو کمیسیون اجتماعی گفت: کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص در دستور کار هفته آینده کمیسیون اجتماعی قرار گرفت.

به گزارش فارس، فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: با اصلاح عنوان لایحه و تصویب متن ماده واحده در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، کار رسیدگی به لایحه مذکور در کمیسیون نهایی می‌شود.

فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کارگروه بررسی لایحه «کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص» ضمن توضیح روند رسیدگی به لایحه مذکور افزود،‌با توجه به نهایی شدن بررسی لایحه مذکور در کارگروه تخصصی و تصویب عنوان و ماده واحده در کمیسیون،‌چند تبصره تکمیلی باقی مانده در جلسه روز یکشنبه 93/4/29در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار دارد.

آلیا اظهار داشت: در صورت تصویب نهایی این لایحه در صحن علنی مجلس ساعت کاری بانوان سرپرست خانوار، بانوان دارای فرزند زیر هفت سال، بانوانی که فرزند معلول یا همسر و فرزند مبتلا به بیماری صعب العلاج دارند از 44 ساعت به 36 ساعت تقلیل پیدا کرد و حقوق کامل دریافت خواهند نمود؛ اجرای صحیح این قانون در صورت تصویب نهایی در مجلس تأثیر قابل توجهی در تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزند خواهد داشت و ارائه تسهیلات یک روز در هفته د رمقطع محدودی از عمر شغلی پشت گرمی مؤثری برای مادران شاغل ایجاد خواهد نمود.

عضو کمیسیون اجتماعی افزود: البته تسهیلات حاصل از تصویب این قانون شامل بانوانی که وفق سایر قوانین مشابه از تقلیل ساعت کار استفاده می کنند، نخواهد شد.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۴
البته خانم آلیا باید معایب این لایحه را بدانند
1-پاسخ گویی سازمانها به مردم از وضع فعلی هم بدتر خواهد شد
2-تمایل مدیران برای جلوگیری از نارضایتی ارباب رجوع به جذب بانوان به شدت کاهش میابد
3-اگر مرخصی زایمان و شیردهی وبیماریهای خانمها را به این شرایط اضافه کنییم به نظر من که مدیر دولتی هستم تقریبا کارآیی هر دو خانم مساوی با یک آقا واقعا شرایط دشواری بوجود میاد
در صورت تصويب هيچ شركتي اين خانم ها را استخدام نمي كند.
سركار خانم آليا لطفاً شما پيگير پرداخت حقوق نه ماه مرخصي زايمان از طرف تامين اجتماعي باشيد.
قوانين قبلي را كامل اجرا كنيد بعد برويد سراغ قانون ديگر.
قانوني كه اجرا نشود به چه درد مي خورد؟
میگن چرا تکثر نسل نداریم؟! خانم ها در یک خانواده دوش به دوش مرد خانواده باید مشغول کار و فعالیت باشند حتی همان خانم دکتر ها و پرستارها ماماها معلمین و غیره اکثراً مجبورند برای کسب در آمد بیشتر غیر از تایم صبح تا ظهر ، عصرها در بیمارستان های خصوصی ، درمانگاه ها ، کلینیک های خصوصی ادامه فعالیت داشته باشند.کادرهای آموزشی نیز بهمین صورت عصرها در مراکز آموزشی غیرانتفاعی یا آموزشکده ها...
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی