بازدید 18719
۲

فصل کنگر کوهی

کنگر کوهی نوعی گیاه از گونهٔ کنگر است که به نام‌های کنگر وحشی یا کنگر صحرایی نیز شناخته می‌شود. این گیاه در فصل بهار و تابستان به صورت خود رو در دامنه‌ی کوه‌های استان کهگیلویه و بویر احمد رشد می‌کند. برگ‌های این گیاه خاردار و ساقه‌های آن ضخیم است. گیاه کنگر کوهی سرشار از خواص برای بدن است و در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد. بخشی از روستایان با برداشت این گیاه و عرضه آن در بازار امرار معاش می کنند./بهار بهادران
کد خبر: ۱۲۳۷۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۵ 15 May 2024
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲
از بس توده عظیم مردم برای تامین نیازهای ابتدایی زندگی در عسر و حرج بسر می برند به هیچ چیز نمی توانند رحم کنند چون شکم گرسنه بقول معروف هیچ‌ایمان و اعتقادی ندارد.لذا برای سیر کردن شکم زن و بچه های خود به هر چیزی در طبیعت و محیط زیست متوسل میشوند خواه ان جاندار باشد خواه گیاه باشد و خواه اب و خاک و زمین باشد و خواه مرتع و جنگل و ...باشد.
با این روش برداشت گیاهان خوراکی که ریشه انها هم بیرون اورده میشود تا یک دهه دیگر آثاری از انها در سرزمین ایران باقی نخواهد ماند.وبسیاری از درختان جنگلها به زغال تبدیل خواهند کرد و‌قوچ و کل و بز و گراز و چوله و خرگوش و ... را تا بتوانند بصورت اشکار و پنهان شکار می کنند و می‌خورند و کاری هم‌به حلال و حرام ان ندارند و هر وقت بتوانند زمینی را تصاحب کرده و تغییر کاربری می‌دهند تا بلکه بفروشند و به نان و‌نوایی برسند.خلاصه یکی از عوامل اصلی تخریب محیط زیست شکننده و حساس ایران همین فقر و گرسنگی توده مردم و تورم و گرانی بیداد کننده می باشد.چون توده مردم هیچ‌ راه و چاره دیگری ندارند و برای زنده ماندن به هر خس و خاشاکی متوصل می‌شوند.
گرچه اقلیت سرکوبگر خودی و خالص و خواص و مقدس ماب و موارجی مسلک و تمامیت خواه و دیگرنخواه در کاخ های فرعونی خود و در نهایت تجملات و تشریفات و عیش و نوش بسر می برند و حتی نمی خواهند بدانند که در سطح گسترده ایران،توده مردم فقیر و بی برگ و‌نوا چگونه روزگار شوم و سیاه خود را سپری می کنند.
بازهم به طبیعت برای مدتی در این منطقه اشتغال زایی می‌کند
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی