بازدید 1585

اجازه ورود بدون روادید به چین برای گردشگران کروز

چین از امروز چهارشنبه سیاستی را اعمال کرد که به گروه‌های گردشگری خارجی که با کشتی‌های کروز سفر می‌کنند، اجازه ورود بدون روادید (ویزا) از طریق تمامی بنادر در امتداد خط ساحلی این کشور را می‌دهد.
کد خبر: ۱۲۳۷۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۳ 15 May 2024


به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری شینهوا، اداره مهاجرت ملی چین گفته است گروه‌های گردشگری که هر کدام از دو مسافر خارجی یا بیشتر تشکیل شده‌اند و آژانس‌های مسافرتی چینی ‌آنها را سازمان‌دهی یا پذیرش می‌کنند، می‌توانند بدون روادید و با کشتی‌های کروز از طریق بنادر واقع در ۱۳ شهر چین از جمله شانگهای، تیانجین، گوانگژو، سانیا و غیره وارد این کشور شوند.

این گردشگران نمی‌توانند بیشتر از ۱۵ روز در چین بمانند. بر اساس بیانیه این اداره، گردشگران در مدت اقامت خود در چین، می توانند از استان‌های ساحلی، شهرداری‌ها و مناطق خودمختار و همچنین پکن بازدید کنند.

اداره مهاجرت ملی چین افزود هفت بندر کشتی‌های کروز به نام‌های «دالیان»، «لیان یونگانگ»، «ونژو»، «ژوشان»، «گوانگژو»، «شنژن» و «بی‌های» به‌عنوان بنادر ترانزیتی بدون روادید برای اتباع ۵۴ کشور جهان تعیین شده‌اند.

این بیانیه تاکید کرد که عبور و مرور مسافران خارجی در این بنادر با کشتی‌های تفریحی تحت سیاست ترانزیت بدون روادید چین تسهیل می‌شود.

به گفته مائو ژو، یکی از مقامات ارشد اداره مهاجرت ملی چین، برای ساده‌سازی روند ورود و خروج کشتی‌های کروز، این سازمان تدابیری را با تمرکز بر تسهیل صدور مجوز برای مسافران کروز خارجی، ورود و خروج خدمه و نگهداری کشتی‌های کروز و سایر خدمات اتخاذ کرده است.

 
 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا # ورزقان
وب گردی