بازدید 9995
۷

واکنش به ماجرای دریافت غرامت جنگی در فضای مجازی

رئیس‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به برخی ادعاها در فضای مجازی مبنی بر اقامه دعوا برای دریافت غرامت دوران مقدس جانبازان و ایثارگران در دادگاه‌های بین‌المللی، گفت: این افراد هیچ گونه ارتباطی با بنیاد شهید ندارند و صلاحیت این افراد باید توسط دستگاه قضایی احراز شود.
کد خبر: ۱۲۳۶۸۸۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷ 12 May 2024

به گزارش تابناک، «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با  ایرنا و در پاسخ به ادعای برخی کانال‌ها در فضای مجازی مبنی بر اقامه دعوا برای دریافت غرامت دوران مقدس جانبازان و ایثارگران در دادگاه‌های بین‌المللی که با صرف هزینه‌های هنگفت برای آنان همراه است، گفت: این موضوع از طرف مراجع رسمی نیست بلکه از طرف برخی از اشخاص این ادعاها مطرح می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: صلاحیت این افراد باید توسط دستگاه‌ قضایی احراز شود که آیا واقعا صلاحیت انجام این کار را دارند، نمایندگی دارند یا خیر. چرا که پیگیری این موضوع در حوزه مسئولیت حوزه قضایی است.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه این افراد هیچ گونه ارتباطی با بنیاد شهید ندارند، گفت: اینها از طرف بنیاد شهید و امور ایثار گران مامور انجام این کار نیستند چون اصلا دستگاهی که موضوع چنین پیگیری باشد بنیاد شهید نیست. برای ما نیز روشن نیست که این موضوع چگونه و بر چه مبنایی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: امیدواریم مسئولان امر در دستگاه قضایی مساله را مورد توجه و رسیدگی قرار دهند تا روشن شود که این افراد صلاحیت انجام این کار را دارند یا خیر. اگر ندارند حتما منع شوند چرا که گویا این افراد با ادعاهای خود، پول‌هایی نیز دریافت می‌کنند و بعدها ممکن است این موضوع مالباختگانی نیز داشته باشد. در این موقعیت افراد به دستگاه‌های اجرایی می‌آیند که طبیعتا ما نیز چون مساله از طرف ما دنبال نشده است پاسخی نخواهیم داشت.

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: آنچه مسلم است، این موضوع ارتباطی به ما ندارد و مسائل حوزه بین‌الملل در حوزه سیاست خارجی، به وزارت امور خارجه و در حوزه حقوقی نیز به معاونت حقوقی ریاست جمهوری مرتبط است و اگر قرار است در عرصه بین‌المللی دنبال شود مسئول آن دستگاه‌های داخلی نیستند.

به گزارش ایرنا، اخیرا متن یک قرارداد در برخی شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است که مدعی دریافت غرامت جنگی برای آسیب دیدگان جنگ ۸ ساله و تحمیلی ایران و عراق اعم از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران است؛ قراردادی که نه بین مردم و نهادهای رسمی کشور، بلکه بین مردم و یک شرکت منعقد می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۷۷
انتشار یافته: ۷
چه اشکالی داره مردم ایران از عراق خسارت بگیرند وقتی عراق به عنوان شروع کننده جنگ شناخته شده ؟
شما که نتونستید حق مردم را بگیرید، لا اقل . اجازه بدید تا خودشون حق خودشون رو بگیرند خانواده های چند صد هزار شهید و معلول محق به اقامه دعوا بر علیه عراق هستند
با سلام و احترام خدمت شما آقای رئیس بنیاد شهید مگه مطالبه غرامت جنگی اشکال دارد ،هرکسی به زبان بیاره که به نظر خیرخواه میاد ،بنده اینطور فکر می کنم ،،،
چطور دولت کویت با آن همه ثروت بلد بود چگونه غرامت جنگی از عراق بگیرد اما ایران که بیشترین صدمه رخسارت مالی جوانی دیده دولت ایران راهکار گرفتن غرامت را نمی‌دونم !!!
این غرامت حق مردم ایران است
چرا بعد از این همه سال غرامت از عراق گرفته نشده درصورتی که کویت غرامت راازعراق گرفته چرا باید حق ما پایمال بشه کمی فکر باید کرد
کویت غرامت جنگ را تا دینار آخر از عراق گرفت.این حق مسلم ماست. چرا نباید بگیریم.
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی