بازدید 184808

طرح کالابرگ الکترونیکی دوباره اجرا می‌شود؟

سخنگوی دولت درباره اجرای مجدد طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی، اظهار کرد: باید ببینیم منابع اعتباری لازم در بودجه چگونه امکان پیش‌بینی خواهد داشت. در سقف تامین اعتبار منابع، دولت از استمرار این طرح استقبال می‌کند. 
کد خبر: ۱۲۳۶۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۴ 07 May 2024

به گزارش تابناک، «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت در مقدمه نشست خبری خود با اشاره به اینکه امروز روز بیماری‌های خاص است تصریح کرد: دولت سیزدهم برای حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج صندوقی را تاسیس کرد. در سال اول آن ۵ همت برای این صندوق تامین مالی شد در سال دوم فعالیت در ۱۴۰۲ مبلغ ۷ همت برای این صندوق اختصاص یافت در این مدت برای ۷ میلیون نسخه دارو تامین شده است که ۲۳۴ دارو مشمول این بیماران می شود. همچنین ۴ هزار کاشت حلزون شنوایی تامین شد، در این دولت کاشت حلزون شنوایی رایگان شد تا مشکل تکلم ناشنوایان برطرف شود.

قم؛ پانزدهمین مقصد سفر های استانی رئیسی

وی در ادامه به دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان قم اشاره داشت و بیان کرد: پایان این هفته رییس جمهور برای دومین بار به استان قم سفر می‌کند این پانزدهمین سفر استانی در دور دوم به شمار می رود.

طرح کالابرگ الکترونیکی مجدداً اجرا می‌شود؟

سخنگوی دولت با اشاره به دور دوم انتخابات تصریح کرد: ۲۱ اردیبهشت دور دوم انتخابات در ۱۵ استان و ۲۱ حوزه انتخابیه برای انتخاب ۴۵ نفر برگزار می‌شود. در دور اول انتخابات در ۴ حوزه انتخابیه رای گیری تمام الکترونیک موفق برگزارشد. در دور دوم در ۸ حوزه این اتفاق رخ می دهد که ۶۰ درصد صندلی های دور دوم مجلس به صورت الکترونیکی انتخاب می شوند. در هر شعبه به طور متوسط ۵ دستگاه وجود دارد که سرعت شمارش آرا و سهولت در رای گیری از مزایای ان است و امیدواریم شاهد انتخابات پر شوری باشیم.

سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از نوزدهم لغایت بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد، اظهار کرد:این نمایشگاه که با حضور ناشران داخلی و خارجی برگزار می شود دارای دو شکل فیزیکی و مجازی است در بخش ناشران داخلی بیش از ۲۶۰۰ ناشر از سراسر کشور شرکت کرده اند و ۳۶۰ کتابفروش هم به عنوان حلقه‌ای از زنجیره توزیع برای دومین سال متوالی به سامانه مجازی نمایشگاه متصل خواهند شد.مهمان ویژه این دوره کشور یمن است.

بهادری جهرمی با بیان اینکه طرح ساماندهی اجاره بها با همکاری دولت و مجلس تدوین شد، تصریح کرد: دولت لایحه ای در این خصوص داشت که در ادامه با همکاری مجلس این طرح یکپارچه شد، نهایی شدن این قانون که به‌زودی به فوریت ابلاغ می شود به ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها کمک می کند و برای تعیین سقف اجاره بها و نیز نظارت بر حسن اجرای آن و نظارت بر بنگاه های املاک را فراهم می کند. همچنین امکانات تشویقی برای تکمیل سامانه املاک دارد و به شناخت خانه های خالی و سوق دادن این خانه ها به بازار اجاره کمک می کند. مالیات های این بخش به سمت نوسازی بافت فرسوده هدایت می شود، سال گذشته با افزایش تولید و عرضه مسکن و نیز نظارت بر دفاتر مشاوران املاک و شناسایی و مالیات ستانی خانه های خالی نرخ تورم ساخت و ساز را مهار کردیم که امیدواریم با این قانون بازار اجاره بها را بیشتر کنترل کنیم و به مستاجران کمک شایانی شود.

برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری با مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت 

سخنگوی دولت گفت: سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری، ۱۸ الی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در پارک فناوری پردیس با حضور و مشارکت بیش‌از ۴۰۰ شرکت برگزار خواهد شد. از ۲۰ کشور جهان در این نمایشگاه در قالب بازدیدکننده، هیئت تجاری و غرفه‌دار حضور دارند.اولین دوره رویداد ملی صنایع خلاق کشور با انگیزه ایجاد تمرکز و توجه بیشتر به صنایع فرهنگی و هویت‌ساز در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

دولت برنامه ای برای ارسال لایحه واگذاری حقوق کارگران به مجلس ندارد

بهادری جهرمی بیان کرد: دولت به سه جانبه گرایی اعتقاد دارد و هیچ تصمیمی در این زمینه ندارد و تضمین حقوق کارگر و کارفرما در سه جانبه گرایی است دولت هیچ برنامه ای برای ارسال لایحه واگذاری حقوق کارگران به مجلس را ندارد، من سخنگوی دولت هستم و این نظر دولت را بیان می کنم دولت با نقض اصل سه جانبه گرایی مخالف است.

در دولت های گذشته جرأت انتشار نام ابربدهکاران مالی وجود نداشت

سخنگوی دولت یکی از اقدامات دولت درمقابله با فساد انضباط مالی را ایجاد حساب واحد خزانه دانست و گفت: ۳ هزار و ۴۲۹ صورت مالی شرکت های دولتی منتشر شد، شرکت هوایی که به تاریکخانه بودجه دولت در سال های گذشته مشهور بودند که امکان فساد در این شرکت ها تا حدود زیادی از بین می‌رود در گذشته جرأت انتشار نام ابربدهکاران مالی نبود اما الان مستمرا دولت آن را برای عموم مردم منتشر می کند با حرکت به سمت الکترونیک کردن پنجره واحد دولت امکان فساد کاهش یافته است. اتصال حساب های تجاری به سامانه های مالیاتی و بسیاری اقدامات نظارتی دیگر انجام شده و برای برخورد به مراجع قضایی یا شبه قضایی ارجاع شده همچنین پاداش های هیات مدیره شرکت ها به حوزه بهره‌وری پیوند می خورد و تا زمانی که انضباط مالی نداشته باشند امکان پرداخت پاداش را ندارند پیشرفت این برنامه ها تا ۷۰ درصد بوده است.

برنامه اجرایی اقتصاد دریا محور در سه بخش نهایی شد

بهادری جهرمی با اشاره به سیاست های کلی دریامحور که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شده است، گفت: قرار شد ظرف ۶ ماه دولت برنامه را ارائه دهد که برای اولین بار بعد از انقلاب این اتفاق افتاد و دولت ظرف ۶ ماه برنامه خود را ارائه داد. صدهاساعت جلسه با دستگاه های مرتبط داخل دولت و خارج دولت و اندیشمندان مرتبط، برگزار شد که سند مربوطه در ۳ بخش تهیه شد در بخش اول ۴۰ حکم و تکالیف دستگاه های اجرایی وضع شده و تکالیف هر یک به تفصیل طراحی شده بخش دوم برنامه زمان بندی اجرای این احکام است که به تصویب هیات وزیران رسیده است و همگی به تفصیل مورد بررسی قبل از تصویب قرار گرفته بودند.بخش سوم هم راهکارهای اجرایی این احکام است و شوراهای عالی در این زمینه بهره بردای می شوند .در صورتی که نیاز به تغییر ساختار یا ادغامی باشد، ذیل همین بند سوم آمده است و اگر نیاز به لایحه باشد، تهیه می شود در این ۶ ماه رفت و برگشت مستمر در کمیسیون های مختلف دولت، همه دستگاه ها همدل به دنبال اجرایی کردن این سیاست ها هستند.

سخنگوی دولت با اشاره به کاهش نرخ بیکاری و کاهش رشد نقدینگی در این دولت اظهار کرد: دولت سیزدهم در ابتدای فعالیت با مشکلات متعددی در بخش اقتصادی روبه‌رو بود اما کارهایی برای رفع آنها انجام داد کاهش نرخ رشد نقدینگی از ۴۲ به ۲۳ درصد نتیجه این اقدامات بود، بیکاری از قریب ۱۰ به زیر ۸ درصد رسیده که نتیجه اقدامات دولت برای تکمیل بنگاه های راکد بوده است،تخصیص ارز به واردات کالاهای اساسی و تجهیزات تولید را دولت انجام داده است این روش در سال جاری هم ادامه می یابد.

تکمیل ۱۳۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت سیزدهم

وی خاطر نشان کرد: ۲ و نیم میلیون مسکن در حال حاضر در فرآیند ساخت قرار دارد، مسکن روستایی انبوه سازی خودمالکی و ... در دست اجراست صرفا در بخش مسکن مهر که مربوط به دولت های قبل است ۲۴۰ هزار واحد نیمه تمام داشتیم از سوی دیگر بودجه برای تکمیل آنها نداریم و مربوط به ۱۳ سال قبل است. آورده مردمی هم نداریم چون آن زمان داده بودند منابع بخش خصوصی هم نیست ولی دولت باید با هزینه بالایی آنها را تکمیل کند با این حال بیش از ۱۳۰ هزار واحد تکمیل و تحویل شده است؛ ۲۵۰ هزار واحد نیروهای مسلح و ۷۲۳ هزار انبوه سازی در دست اجراست. 

بهادری جهرمی تاکید کرد: نگاه دولت مسیر جدی خنثی سازی تحریم هاست و این مسیر را به جدیت پیگیری می کند ایران هیچ گاه ترک کننده مذاکرات نبوده است طرف مقابل باید با در نظر گرفتن واقعیت های روز به این موضوع توجه داشته باشد.

طرح ویژه کالابرگ الکترونیکی در صورت تأمین اعتبار مجدداً اجرا می‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی با استقبال ۹۰ درصدی دهک‌های پایین مردم روبرو شد و منابع مالی آن مستقیماً به سفره مردم رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه جداول بودجه در مجلس در حال نهایی شدن است، برای استمرار طرح ویژه کالابرگ الکترونیکی باید ببینیم منابع اعتباری لازم در بودجه چگونه امکان پیش بینی خواهد داشت. در سقف تامین اعتبار منابع، دولت از استمرار این طرح استقبال می‌کند. 

مجوز واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس زیر ۵ سال کارکرد صادر شد

بهادری جهرمی اولین و اصلی‌ترین اقدام در زمینه حمل و نقل بین شهری را سفارش‌گذاری برشمرد و گفت: باید برای سفارش خرید اتوبوس‌ها از شرکت‌های داخلی که توانمندی ساخت اتوبوس را دارند صورت گیرد.دولت حمایت از این شرکت‌های سازننده انجام داده است و تا زمان سفارش‌گذاری امکان واردات را به مجموعه‌هایی که متقاضی واردات بودند را نداده است تا امکان سفارش‌گذاری به میزان ظرفیت صورت گیرد.برای تامین مالی هم راهکارهایی پیش بینی شده است که بتوانند تسهیلات با سود کم‌تری را با همکاری وزارت راه و صندوق کار آفرینی امید صورت گرفته بتواند مهیا کند.
هفته گذشته دولت مجوزی را برای واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس زیر ۵ سال کارکرد به وزارت راه و شهرسازی صادر کرد.

وی گفت:نمایشگاه اکسپو با حضور بیش از ۲ هزار تاجر خارجی در این ایام برگزار شد. وزیر اقتصاد و رییس بانک‌مرکزی در اجلاس بانک توسعه اسلامی را شاهد بودیم اتاق بازرگانی میزبان اتاق های بازرگانی خارجی است و تبادلات ادامه دارد نمایشگاه اینوتکس را در پیش رو داریم در حوزه اقتصادی واقعیت های عیانی را در عرصه تجارت رقم زده ایم این هم آوایی بین دستگاه دیپلماسی با بخش اقتصادی کاملا وجود دارد.

سخنگوی دولت بیان کرد: رییس جمهور بر هر گونه مقابله با اخلال در نظام بانکی دستور جدی دارد. سال گذشته ۳ موسسه اعتباری ناتراز انحلال شد به ۸ بانک ناتراز نیز تذکر داده شده است اگر بانک های ناتراز مطابق برنامه پیش نروند برای آنها تصمیمات جدی می گیریم. دنبال سوق تسهیلات بانکی به سمت تولید هستیم و در این زمینه جدی هستیم کاهش نرخ رشد نقدینگی به ۲۳ درصد ناشی از همین جدیت در اصلاح نظام بانکی است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۸۲
حقوق ها و درآمد بیشتر مردم را زیر خط فقر نگهداشتید بعد برای آنها طرح فجرانه اجرا می کنید!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
شما یارانه های نقدی را نفری دو میلیون تومان کنید جواب نمیدهد این یارانه اندک شماها زیادش کنید دو میلیون کنید برای هرایرانی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
تازه این طرح بیشتر به نفع فروشگاه‌های زنجیره ای وخودشون نه‌ملت
در طرح کالا برگ فجرانه از آنجایی که برخی از فروشگاه ها مردم را ملزم به خرید کالا اضافی می کنند ، می تواند باعث افزایش تورم شود
پاسخ ها
ن
| France |
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
کالا برگ تون باید از هفت خان رستم ردبشن مردم
قادر
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
ما مجبور نمیکنیم کارت خوان اونجوریه
دست ما نیست بقران
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
بعضی فروشگاه نه همشون میگه نفری 500
خرید کن تا کالا برگ بدیم واین مشکوکه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کالا برگ اگه برای کمک به معیشته باید نقد باشه تا از هر فروشگاهی خواستی وهرچه خواستی خرید کنی
لطفا دیگر تکرار نشود
سه سال از عمر دولت شما رفت هنوز دست از عقده گشایی از دولت روحانی برنداشتند هر وقت تونستید تورم ۶۵درصدی رو ۹درصد کنید بعد از دولت قبل انتقاد کنید ؟؟
فعلا نوبت یکه تازی شماست ولی شک نکن روز پاسخگویی شما هم میرسه جناب جهرمی
چه خبر از تاج وطلاهای سلطنتی؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۰:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸
پول لازم بودم فروختم بزرگ شما با بصیرت
ارزونی در این دولت میاد ؟
هیچکار قابل ذکری این دولت نکرد کدام ابر پروژه را شروع کردید چه قدم مثبتی در را پیشرفت کشور برداشتید کدام وعدهای انتخاباتی را عملی کردید چرا اینترنت به این وضع افتضاح افتاده با تورم چه می خواهید بکنید و........
طرح( فجرانه ) کالا برگ الکترونیکی بسیار موفق بوده و انصافا کمک بسیار بزرگی به خانوارها مخصوصا دهک های پایین یک، دو، سه داشته است اگه ادامه دار باشد بسیار عالیه. ?♥️?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کجاش موفق بوده ما جزو ضعیف ترین هستیم میتوانستیم استفاده کنیم اون اعمال شاقه و بردارن شاید یه گره کوچکی باز کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کالا برگ وقتی مفیده که نقد باشه نه اینکه مجبور بشی از فروشگاه‌های مطرح شده خرید کنی چرا اینقدر فروشگاه زنجیره ای زیاد شده وباعث ورشکستگی سوپری ها شدن بجای کمک به مردم کمک به جیب خودشونه
کالابرگ فقط به خاطر انتخابات مجلس بود وگرنه دولت براش مهم نیست ما مردم ازگشنگی بمیریم یانه حرفهاشونم همش چرنده
چرا استفاده از کالا برگ برای دو نفر بایستی چهار برابر خرید کرد اگر بنده مبلغ اضافه چهار برابر داشتم نیاز نبود دولت از بنده حمایت کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
چون در واقع حمایت از ما نیست چرا نقد نمیدن فکر کن
نارضایتی ایجاد کرده اید . طرح کالا برگ با این روش درست نیست . کالا گران میفروشند . خرید لباس هم منظور کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
چون خرید اجباریه باید کل یارانه را بدی تا کالا برگ خرج بشه یعنی کلاه برداری نه کمک
درطول تاریخ بدبخت بدبخت .ومظلوم واقه شده.هردولت یاهرکسی دیگر باشد فقیر فقیر است .
سلام به خدا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کفاف ۲۰روز زندگی عادی زیرفقر رانمیده چطور برای کمک ۲۲۰هزار تومان اینقدر اما واگر میارید واگذارتون به خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کاش220بود همین راهم باید در مقابلش کلی خرید کنی واین بی انصافیه به خدا کمک نیست
چرا۹۰درصد مردم زیرخط فقر باشند که طرح کالا برگ اجرا شود نیازهای مهمتری درخانواده ها وجود دارد ازقبیل ایاب وذهاب وآب وبرق وکرایه منزل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کاش بجای ثنار کالا برگ قیمت ها را عرضه داشتن کنترل کنند و. رحمت به کوپن قدیم که کلک توش نبود
سلام فکری هم بحال خودروکنید گول این دولت راخوردیم که ارزان میشود پولمان یک دهم شد خیلی ازجوانان ازرای شان پشیمان شدند اگر قولتان راعمل نکنید معلوم نیست دوره بعد چی بشه بازهگ دیر نیست اعتمادمردم رابدست آورید
این کالابرگ فقط برای فروشنده سود دارد،چون ازاین طریق کالاهای بنجلشو غالب مردم میکنه،برای ملت کم درآمد نفعی ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
و ای کاش فروشگاه‌های کوچک وضعیف بودن نه این زنجیره ای های کلاه بردار
دولت دمش گرم طرح کالا برگ طرح خیلی خوبی هستش اگر ادامه داربشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
آره برای شما فروشگاه‌های حقه باز خوب بود نه مردم ضعیف
از ماله کش ها آبی گرم نمی شود
پول نفد له مردم بدید بهتره وگرنه اصلا اين طرح بدرد نمبخوره
ببینید تو این تورم همینم که میدن قنیمته مگه دیگه چاره ای هم داریم باید سوخت و ساخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
کجاش غنیمته؟شکم سودجویان رو چاق کرد و چند تا جنس بنجل اومد ت. سبد خریدمون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
چه غنیمتی باید کل یارانه را خرید کنیم کوپن ها ی قبل بهتر از این کالا برگه اگه راستی فکر مردم هستن نقد بدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
در این تورم باید فروشگاه‌های بزرگ جیبشون پر تر بشه اگه نه چرا نقد نمی ن
اصلا خوب خوب نیست،،اگه واسه سه نفر 600تومن‌میدن 600 تومن باید از جیب خرید کنیم این دیگه چه کمکی میشه..فقط بار اول خودمون چیزی ندادیم.
پاسخ ها
زارعیپور
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
باید از جیب خرید کنیم این دیگه چه کمکی میشه..فقط بار اول خودمون چیزی ندادیم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
بگو دقیق برای هر نفر یا رانه نقدی را خرج کنیم آیا کوپن بهتر نبود
ما که هر سه بار رفتیم گفتند باید بیشتر از دومیلون و نیم خرید بکنید تا باهات حساب کنیم اونم یه مقدار جنس بنجل اگه واقعآ هدفتون کمکه خب نقدی واریز کنید به همان کارت یارانه مردم را هم علاف نکنید
سلام اون بابایی که نداره چن برابر خرید که این مبلغش ازاد بشه خرید کنه همین را هم نتونسته تهیه کنه این چه کالا برگی هست که اونهایی که واقعن ندار هستن نتونستند تهیه کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
همش کلک بود برای خرید از فروشگاه‌های مورد نظر خودشون
این کالا برگ یعنی چی ؟ یعنی عدالت ؟ یعنی به مردم مستضعف کمک شده ؟
فرض بگیر دست طرف زخمی هست به نمک روش می‌ریزی بهش میگی خوبی دیدی کمکت کردم .
آقا یا خانم مسئول ؛ ما پول نداریم ، فرض اینکه به سال ۱۴۰۱ نرخ هم باشه ، به ما میگی برو کالا بخر . کمک یعنی رایگان .
متاسفانه هیچ معیار مناسبی جهت تخصیص کالا برگ به جامعه هدف وجود ندارد مثلاً صرفا هر فردی که محل زندگی اش روستا تعیین شده کالا برگ دریافت می‌کنه! اساتید گرامی که سکان هدایت دولت رو دست گرفتید فرد روستایی که در مازندران زندگی می‌کنه و صاحب حداقل ۱۰۰۰متر زمین است به ارزش هر متر ۱۰ ملیون صاحب ثروت ۱۰ میلیاردی هست رو با فردی که در روستاهای سیستان و بلوچستان زندگی میکند را هم تراز قرار دادند. و به هر دو کالا برگ تعلق میگیره . لطفاً در توزیع عدالت درست تصمیم بگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
دقیقا همینطوره
کاش بفکر مستأجران باشین این کالاها دردی دوا نمیکنه این که ۸۰۰دولت بریزه خودت هم ۸۰۰داشته باشی این کجاش خوبه فقط منتی رو سر مردم هست یه کیسه برنج هم نمیشه تازه حق ۴نغر
جناب جهرمی خبر از قیمت ماشین / خانه/ لباس/ گوشت/ لوازم برقی خانه/ وووو داری؟؟؟؟ آیا میدانید جوانان و خانوادهاشان توانایی ازدواج ندارند بخاطر گرانی؟ آیا میدانید فامیلهای از هم بخاطر گرانی از هم بریده اند؟ آیا میدانید حتی مردن هم چقدر گران شده؟؟؟ به خود بیایید دیگه بسه بسه
اگه خرید اجباری نباشه خیلی هم خوبه واقعا به ما کمک زیادی بود
فروشگا ه ها برای کالا برگ کلاه برداری میکنند باید به اندازه کالا برگت یعنی برای 220 کالابررگ باید 220 هم آزاد خرید کنی ازطرفی تمامی قیمت هارا هم بخاطر کالا برگ گران کردند متأسفانه رسیدگی هم نیست مبلغ این کالا برگ رابه یارانه ها اضافه کنید بهتر است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
از این نطر که ما باید دوبرابر کالابرگ خرید میکردیم تا کالابرک به ما تعلق بگیره مجبور به خرید کالاهای اضافه میشدیم که اگه واقعا معقول فکر کنی فرقی به حالمون نکرد.
و از،طرفی دیگر خانوادهدهای خیلی مستضعف اون مقدارهزینه رو نداشتند که خرید کنند لذا از کالا برگ محروم میشدند.

طرح خوبی و کارشناسی شده ایی نبود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
دوبرابر خرید کردن طرح خود دولته و دلیلش فقط برگشت پول یارانه به جیب خودشونه
دوباره طرح کالابرگ ادامه بدیدکمک خوبی بوده مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
اگه عقل داشتی می گفتی قیمت ها را پایین بیارین یا نقد بدین
دولت محترم ما وقتی صدقه پول میندازیم با کمیته امداد مولد صدقه شرط می‌بندیم که کجا وبه کی باید هزینه بشه آقا صدقه میدی درست بده یعنی چی من به عضای ۲۰۰ تومان باید ۵۰۰تومان پرداخت کنم اون هم مغازه دار البته یه اعده خدا نشناس به منعت جنس پونجوراش را چند برابر قیمت بازار بده بد بگه کالابرگ هست دیگه معلوم نیست پول منو کی بدن آقای درست صدقه بد یا پول بده یا خود مستقیم جنس روغن برنج حالا هی چی میدی مستقیم بده البته جسارت بده را هموطنان بخشید که از انواع صدقه استفاده کردم وخودم هم شامل همین کالا برگ میشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
صدقه نیست از جیب خودمونه با مالیاتهای بالا وغیره صد برابرش را می گیرند ونقد باید بدن
آقای سخنگوی دولت اول اینکه مبلغ های طرح کالابرگ شما یکماه واریز نشده به حساب فروشنده من خودم یکماه جنس تقدیم کردم به مشتری هنوز پولش نشسته توحسابم اینم کالابرگ شما
جمع کنید این طرح های بیخود رو
تورم کشور را به نابودی کشانده و رانت و فساد بیداد می‌کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
به خدا کوپن های کاغذی شرف داشت به این کالا برگ
با همین روغنهای تاریخ گذشته یارانه ها را اضافه کنید کالا برگ نمیخاهد بدین .
به نظر من اصلا طرح خوبی نبود
کمک به تورم و سودجویی سودجویان و مافیاهای اقتصادی بود.
به جای کالا برگ همون رو نقدی پرداخت میکردید بهتر بود.
اقا این چه وضع کالا برگه،، 6نفریم 2بچه مدرسه ای داریم، ازکجا دوبرابر پول بیاریم، یکم منصف باشید!!!!!
این کالا برگ ها چرا شامل بعضی ها نشده است....اصلا باید جمع شوند.
با این شرایط افتضاح، یارانه 300 یا 400ت قلقلک نمیده، کسی رو بجای کمک به دیگران ، خودمون رو سروسامان بدهیم، وقتی مردم یک کشور درارامش و آسایش نباشند، مسلما، با اعتراض روبرو میشوید، مشکل های اصلی حل نمیشه، به موردهای بی پایه می‌پردازیم، وقتی زیر 20 میلیون درآمد خط فقر، چرا یارانه 300 هزار ت، هست، پول ماست و روغن هست.
حقوق ما 2روزه میره جای قرض که در طول ماه خرید کردیم بقیه ماه هم باید قرض کنیم تا شکم بچه هامونو سیر کنیم خدا خوشش میاد، الان هم با این طرح فجرانه نمی‌دونم با این وضعیت دهک هفت هستیم کی داره پول بده یارانه بگیره اگه پول داشتیم نیازی به فجرانه نداشتیم،ما خیلی ها رو میشناسیم وضع مالی خوبی ندارن،نمیتونن فجرانه بگیرن ،همین فجرانتون هم به درد ثروتمندان میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
این طرح فروشندگان بزرگ را ثروت مند تر کرد و پول یارانه هم برگشت تو جیب دولت ومردم جیبشون خالی تر وبنجلها فروش رفت
خسته نباشید خداوکیلی ین چه کاریه که داریم می‌کنیم یه ذره فکر کنین بعد پول این کالا را بریزیم به حساب مردم مردم باید صف وایسن دو برابر پولشم بدن تا بتونن کالا رو بگیرن خداوکیلی این کار درست نیست
الان یارانه نفری باید ۳ میلیون ۴ میلیون باشد نه ۳۰۰ تومان ۰۰ تومان چی می‌تونه بخره طرف ۳۰۰ تومن نیم کیلو گوشت نمید
یارانه مردمو فعلاً بدین افغانی بخورن حالشو ببرن
کالا را که اعلام می‌کنین افغانی‌ها بیشتر از ایرانی‌ها می‌گیرند ما نفهمیدیم این وسط ا افغانیم یا اونا افغانی‌اند افغانیا نون یارانه‌ای می‌خورن پدر ما رو در میارن ه دونه بربری نمی‌تونیم بگیریم آقا پول یارانه نونو بدیم به ملت یارانه بنزین بدیم به ملت یارانه نون بدیم به ملت گرون کنین بذار افغانی فرار کنه بره هر ایرانی باید ۴ میلیون یارانه بگیره
سلام شوهرم یه بازنشسته. هست هم کرایه خونه می دیم. هم خرج چهار دختر دولت از ما رو دهک بالا زده که و به ما کالا برگ ندادن و هیچ کمکی نمی کنند اینا همش الکی هست
ایکاش ریسی هم در بازار می‌آمد. و ب وزرایش حقوق اداره کار میداد تا بفهمند ما چ فقری داریم افسوس که ریسی هم ب قولهایش وفا نکرد
رفتم از کالابرگ استفاده کنم فروشنده میگه نفری۷۵۰هزارتومان خرید کن تا ۲۲۰هزار تومان آن آزاد شود من که چهار نفر هستم باید بیش از دومیلیون خرید کنم تا هشتصد هزار تومان آن آزاد شود کاهش قبل از اجرای این طرح برای فروشندگان یک کلاس در رابطه با استفاده از کالابرگ میگذاشتن.طرح کالابرگ خوب است زمانیکه درست اجرا شود سه نوبت کالابرگ دادن هر دفعه شرایطش فرق کرده است هر چه گذشت سخت‌تر شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
درسته ما هم رفتیم گفت باید دوبرابر خرید کنید این دیگه کمک به فروشگاه‌های زنجیره ای نه مردم
آقای جهرمی سلام :خیلی از دانشگاههای کشور دارای رشته میکروبیولوژی هستند و دانشجویان این رشته که فارغ التحصیل شده اند به علت عدم پذیرش در وزارت بهداشت که فقط رشته علوم آزمایشگاهی را پذیرش می نمایند بیکار و عمرشان بیخودی تلف شده و سربار خانواده با این وضعیت اقتصادی می باشند از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم فکری به حال این جوانان که فارغ التحصیل میکرو می باشند داشته باشند که جذب شوند با تشکر
جمع کنید این مسخره بازیو.جنس دادیم مردم بردن الان پولمون هنوز بعد ۱ماه نیومده حسابمون.اونوقت همون جنسا باید گرونترم بخریم.ما را بخیر تو امید نیست شر مرسان
اگه فکر مردم هستین چرا کاری برای گرانی نمی کنید اگه میخاین کمک کنید چرا نقد نمی دین خدا وکیلی چه کلکی تو کارتونه وچرا به عده ای مستاجر وحقوق پایین تعلق نگرفت وبرعکس عده ای پول دار تعلق گرفت حتی یارانه به خدا قسم من خانم هستم وسر پرست خانواده خانه نداریم بیمه وسهام عدالت نداریم با حقوق بچه ها زندگی می کنیم ولی300یارانه میدن
باز هم همه چند قلم اجناس را کارت خوانها جواب نمیدهند گوشت قرمز و. گوشت سفید و. روغن و ماکرانی را آن سری همین چجوری بود کالابرگ را حذف می گردن برای مردم کم درآمد بهتر بود
به نظرم طرح کالابرگ،برای شرکت ها سود خوبی دارد،وکمکی هم هرچند کم به مردم است،ادامه داشته باشد،هم به مردم وهم به تولید کمک می کند
اگه درست اجرا بشه طرحخوبیع باید آگاهی داشته باشیم از طریق برنامه شما حتی میشه یک قلم از یازده قلم را خرید کرد نیاز نیست دومیلیون خرید کرد من فروشنده هستم البته تا الان کالابرگ رو فقط فروشندگان دادن فعلا خبری از واریزی نیست
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی