بازدید 5598
صد و هفتاد و پنجمین روز از جنگ غزه

گزارش سازمان ملل از کشته شدن ۱۳ هزار کودک فلسطینی در غزه/حمله موشکی حزب الله پایگاه زبدین در مزارع اشغالی شبعا/شمار شهدای غزه به ۳۲ هزار و ۶۲۳ تن رسید

جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و پنجمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۲۹۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۷ 29 March 2024

گزارش سازمان ملل از کشته شدن 13 هزار کودک فلسطینی در غزه

بین الملل تابناک: جنگ غزه در شرایطی وارد صد و هفتاد و پنجمین روز خود شده است که پس از پایان توافق آتش بس بین حماس و اسرائیل، حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه آغاز گشته و همچنان ادامه دارد و دورنمای مشخصی برای پایان جنگ وجود ندارد.

کابینه نتانیاهو خواستار نرمش در مذاکرات با حماس شد
۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۲:۳۸

یک رسانه صهیونیستی جمعه شب اعلام کرد که تغییر ملموسی در موضع وزیران حزب لیکود در خصوص مذاکرات برای تبادل اسرا دیده می‌شود.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام‌ کرد که همه اعضای لیکود کابینه نتانیاهو به استثنای یوآو گالانت وزیر جنگ و خود نخست وزیر تمایل خود برای نرمش در مذاکرات تبادل اسرا را اعلام کردند.

براساس این گزارش، نتانیاهو با نرمش در مذاکرات مخالفت و حمایت اکثریت اعضای لیکود کابینه از افزایش اختیارات تیم مذاکره کننده وی را غافلگیر کرده است.

بایدن: به‌دنبال برقراری آتش‌بس ۶ هفته‌ای در غزه هستیم
۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۰:۳۸

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید با شرکای واشنگتن به‌دنبال برقراری آتش‌بس فوری در غزه هستند.

 «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه گفت ایالات متحده و شرکای آن در حال کار بر روی برقراری آتش‌بس فوری حداقل ۶ هفته‌ای در غزه و تلاش برای دائمی‌ترکردن آن هستند.

بایدن که کشورش حامی تمام‌قد رژیم صهیونیستی در ارتکاب جنایات جنگی در غزه بوده است، گفت: «با شرکای خود در حال تلاش هستیم تا با بحران انسانی در غزه مقابله و کمک‌ها را فراهم، گروگان‌ها را آزاد و آتش‌بس برقرار کنیم».

او همچنین گفت واشنگتن بر اطمینان از برقراری وحفظ آرامش در کشورهای همسایه رژیم صهیونیستی از جمله لبنان تلاش می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: «به‌منظور رسیدن به راه‌حل ۲ دولتی و فراهم کردن امنیت و شأن برابر برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها، فرصت برای صلح باید حفظ شود».

ساکنان سرزمین‌های اشغالی، نابودی حماس را غیر ممکن می دانند
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۲۳:۳۷

براساس تازه‌ترین نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی نشان می دهد ساکنان سرزمین های اشغالی فلسطین نابودی حماس را که رویای مقامات رژیم صهیونیستی است، غیر ممکن می دانند.

 تازه ترین نطرسنجی که توسط شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی انجام شده، نشان می دهد ۶۱ درصد اسرائیلی‌ها گفته‌اند نسبت به تحقق هدف نابودی حماس بدبین هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که تنها ۲۴ درصد اسرائیلی‌ها بر این باورند که جنگ در غزه با نابودی حماس پایان می‌یابد.

براساس این نظر سنجی، ۵۱ درصد اسرائیلی‌ها گفته‌اند موافق برگزاری انتخابات در سال جاری هستند و ۳۸ درصد نیز با آن مخالفت کردند.

گالانت: عملیات در جبهه شمالی را گسترش می‌دهیم
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۲۰:۴۷

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت: عملیات‌ در جبهه شمالی را گسترش و میانگین تعداد حملات را افزایش خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری سما، یو آو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد: از مرحله ضربه زدن به حزب الله وارد مرحله دنبال کردن آن در نقاط مختلف شده‌آیم، به هر مکانی که حزب الله در آن حضور دارد در بیروت، بعلبک، صور، صیدون، نبطیه و به نقاط دورتر مانند دمشق و غیره خواهیم رسید.

وی تاکید کرد: در هر نقطه‌ای که لازم باشد علیه حزب‌الله اقدام خواهیم کرد.

گالانت مدعی شد: حزب الله مسئول خسارت‌های گسترده در لبنان و کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای خود است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: عملیات خود را گسترش خواهیم داد، این چیزی است که به لوید آستین، وزیر جنگ آمریکا و آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا در لبنان گفتم و به فرماندهی منطقه شمالی نیز این دستور را دادم.

موافقت نتانیاهو برای از سرگیری مذاکرات تبادل‌ اسرا
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۹:۱۱

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی از دستور بنیامین نتانیاهو به روسای سازمان اطلاعات خارجی (موساد) و آژانس امنیت (شاباک) این رژیم برای از سرگیری مذاکرات تبادل اسرا خبر داد.

به گزارش الجزیره، دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو به روسای موساد و شاباک دستور داده است که به دوحه و قاهره بروند و مذاکرات آتش‌بس با جنبش حماس و تبادل اسرا را از سر بگیرند.

سخنگوی نتانیاهو نیز اعلام کرد که وی با آغاز دور جدید مذاکرات تبادل‌اسرا در دوحه و قاهره موافقت کرده است.

پیشتر غازی حمد عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در اظهاراتی رژیم صهیونیستی را به وقت‌کشی در مذاکرات آتش‌بس متهم کرد.

وی در مصاحبه با یک شبکه لبنانی، گفت: هیچ پیشرفتی در مذاکرات آتش بس به دلیل کارشکنی تل آویو وجود ندارد و موضع رژیم صهیونیستی اصرار بر کارشکنی است.

وی افزود: واضح است که اشغالگران با وجود همه مواضع و مخالفت‌های بین المللی می‌خواهند جنگ را ادامه دهند و به همین دلیل مذاکرات را جدی نمی‌گیرند و برای به دست آوردن زمان، مذاکرات را متوقف می‌کنند.

این عضو ارشد حماس، اضافه کرد: در حال حاضر در اصلی توافق همچنان بسته است زیرا اشغالگران ایده دستیابی به توافق را رد می‌کنند.

حمد همچنین گفت: (رژیم) اسرائیل هنوز به این پرسش درباره آمادگی خود برای توافقی که منجر به آتش‌بس شود، پاسخی نداده و در واقع تل آویو بازی کثیف و گمراه کننده با میانجی‌ها انجام می‌دهد تا بگوید در حال مذاکره است اما واقعیت چیز دیگری است.

وی افزود: به نظر می‌رسد که طرف اسرائیلی هیچ تصمیمی ندارد و بدون موضع مشخص در حال مذاکره است و این سیاست بنیامین نتانیاهو است که به وقت کشی در مذاکرات ادامه دهد.

عضو حماس اضافه کرد: رهبری اشغالگران متوهم است و نمی‌تواند به اهداف خود در غزه دست یابد، زیرا همچنان در حال شکست در غزه است.

نتانیاهو:به رفح می‌رویم واسرا را آزاد می‌کنیم/
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۷

رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از نخست وزیر این رژیم اعلام کردند که «ارتش برای آغاز عملیات نظامی در رفح و آزادسازی اسرا آماده می‌شود.»

 روزنامه «تایمز» رژیم صهیونیستی نوشت، «بنیامین نتانیاهو» با طرح این ادعا که «سربازان اسیر در رفح هستند»، خطاب به خانواده‌های آنها گفت که «اسرائیل در حال آماده شدن برای ورود به رفح است و هیچ یک از سربازانش را آنجا رها نخواهد کرد.»

نتانیاهو در ادامه مدعی شد، «این تنها فشار نظامی است که آزادسازی اسرا را تضمین خواهد کرد و تداوم این فشار که اعمال می‌کنیم و به آن ادامه خواهیم داد، ضامن بازگشت همه است.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بدون توجه به موج گسترده مخالفت‌های جهانی و انتقادها از آن و تنش‌های این رژیم حتی با آمریکا در خصوص طرح حمله به رفح، بر اجرای آن تاکید دارد.

شمار شهدای غزه به ۳۲ هزار و ۶۲۳ نفر رسید
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۶

 وزارت بهداشت غزه آخرین آمار شهدا و مجروحان این باریکه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون را منتشر کرد.

به گزارش شبکه «الجزیره»، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته رژیم صهیونیستی ۷ مورد کشتار مرتکب شد که طی آن ۷۱ نفر شهید و ۱۱۲ نفر دیگر مجروح شدند.

این وزارتخانه اعلام کرد که از آغاز درگیری‌ها تاکنون ۳۲ هزار و۶۲۳ نفر شهید و ۷۵ هزار و ۹۲ نفر دیگر مجروح شدند.

حمله موشکی حزب الله پایگاه زبدین در مزارع اشغالی شبعا
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۵

حزب‌الله لبنان از حمله به پایگاهی اسرائیلی در مزارع اشغالی شبعا خبر داد.

 حزب‌الله لبنان امروز جمعه با انتشار دو بیانیه جداگانه از حملات نیروهای مقاومت اسلامی لبنان علیه اهداف رژیم صهیونیستی در مناطق شمالی فلسطین اشغالی خبر داد.

طبق این بیانیه‌ها، رزمندگان حزب‌الله لبنان پایگاه «زبدین» متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی واقع در مزارع اشغالی شبعا را دو بار هدف حملات خود قرار دادند به طوری که آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمدند.

حزب‌الله در بیانیه‌های خود اعلام کرد که نیروهایش ساعت ۸ صبح امروز پایگاه زبدین در مزارع اشغالی شبعا را با موشک مستقیم هدف قرار دادند، در ادامه نیز ساعت ۹:۴۵ صبح امروز این پایگاه برای دومین بار هدف قرار دادند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز امروز اعلام کردند که آژیرهای هشدار در «کریات شمونه» و اطراف آن به صدا درآمدند.

این رسانه‌ها در ادامه مدعی شدند که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش این رژیم یک شی مشکوک را که از لبنان شلیک شده بود، رهگیری کردند.

ادعای بایدن: کشورهای عربی برای به رسمیت شناختن اسرائیل آماده‌اند
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۴

«جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد که کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی آماده هستند تا در توافقی در آینده «اسرائیل را به‌طور کامل به رسمیت بشناسند.»

به گزارش بلومبرگ، جو بایدن ادعا کرد: «من با سعودی‌ها و دیگر کشورهای عربی از جمله مصر، اردن و قطر کار کرده‌ام. آنها آماده به رسمیت شناختن کامل اسرائیل هستند.»

وی این اظهارات را روز گذشته در یک رویداد انتخاباتی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی بیان کرد که باراک اوباما و بیل کلینتون روسای‌جمهور دموکرات پیشین ایالات متحده نیز در آن حضور داشتند، هدف این رویداد هدف نشان دادن وحدت حزب دموکرات قبل از انتخابات سراسری و رقابت مجدد با دونالد ترامپ جمهوری‌خواه بود.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: باید یک طرح پساغزه و مسیری برای [دستیابی به] «راه حل دو دولتی» وجود داشته باشد. لازم نیست [این موضوع] امروز رخ دهد اما این باید پیشرفت داشته باشد و من فکر می‌کنم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

بایدن در این رویداد همچنین توقف اقداماتی را خواستار شد که« به کشته شدن قابل توجه غیرنظامیان بی‌گناه» در غزه منجر می‌شود.

از سوی دیگر، سخنگوی کاخ سفید به تازگی اعلام کرد که بحث درباره عملیات نظامی اسرائیل در رفح «فوری» و در حال برنامه‌ریزی برای تعیین زمان مذاکرات با تل آویو در واشنگتن است.

پیش از این، تارنمای آمریکایی «اکسیوس» به نقل از چهار مقام آمریکایی و اسرائیلی اعلام کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر [رژیم] اسرائیل، قصد دارد تا اوایل هفته آینده دو مقام ارشد اسرائیلی را برای گفت‌وگو در کاخ سفید درباره عملیات نظامی احتمالی در رفح به واشنگتن بفرستد.

این درحالی است که روز دوشنبه نتانیاهو سفر همین افراد به واشنگتن را در اعتراض به اقدام آمریکا در وتو نکردن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا، لغو کرد.

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا از مواضع قاطع خود عقب نشینی کرده است و هیات اسرائیلی به واشنگتن نخواهد رفت. این اقدام آمریکا به تلاش‌ها برای آزادی اسرا لطمه می‌زند؛ زیرا حامل پیامی برای حماس است که فشارهای بین‌المللی اجازه دستیابی به توافق آتش‌بس بدون آزادی اسرا را خواهد داد.

ایرلند: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است
۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۳

مایکل مارتین معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه ایرلند در جریان یک نشست خبری مشترک با ینس لنارچیچ کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه به خبرنگاران، گفت: سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است.

به گزارش تارنمای خبری ایندیپندنت، مارتین در این نشست خبری، وضعیت غزه را فاجعه‌بار خواند و از رژیم صهیونیستی خواست که انسانیت خود را با عدم اشکال‌تراشی در ورود کمک‌‎های بشردوستانه به غزه نشان دهد.

وی با بیان اینکه در تماس‌های تلفنی و گفت‌ وگوهای آتی خود با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن و سامح الشکری وزیر خارجه مصر همگی بر این موضوع تاکید داشتند که کارشکنی رژیم صهیونیستی در ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه باعث به وجود آمدن وضعیتی وخیم و فاجعه‌بار در این منطقه شده است، افزود: در حال حاضر نیمی از جمعیت غزه با قحطی مواجه و نیمی دیگر با ناامنی غذایی دست به گریبان هستند و سوء تغذیه کودکان در غزه یک جنایت و رسوایی است و در این شرایط من از (رژیم) اسرائیل می‌خواهم که انسانیت خود را در زمینه تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه نشان دهد.

در همین ارتباط لنارچیچ کمیسر اتحادیه اروپا در امر مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه نیز در جریان این نشست خبری مشترک، شرایط غزه را فاجعه‌ای اسف بار توصیف کرد و گفت: ما در اتحادیه اروپا هر کاری که از دستمان برمی‌آید برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه انجام می‌دهیم و در راستای این اقدام حتی از ارسال این کمک‌ها به روش‌هایی مانند ارسال هوایی یا دریایی، با وجود اینکه این روش‌ها از نظر ما ناکارآمد و حتی گاهی خطرناک هستند نیز حمایت می‌کنیم.

گزارش سازمان ملل از کشته شدن ۱۳ هزار کودک فلسطینی در غزه

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار کودک در جنگ غزه به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش المیادین، آژانس آنروا در بیانیه‌ای، با انتقاد از ادامه جنگ در غزه اعلام کرد که براساس گزارش یونیسف، تاکنون بر اثر جنگ در غزه، ۱۳ هزار و ۷۵۰ کودک به شهادت رسیده‌اند. این در حالی است که مقامات رژیم اشغالگر از ارائه کمک‌های حیاتی به هزاران پناهنده فلسطینی جلوگیری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، جلوگیری از ورود کمک‌های انسان دوستانه به غزه توسط اشغالگران، سیستم بشردوستانه در این باریکه جنگ زده را در معرض خطر بیشتر قرار می‌دهد و منجر به عواقب جدی در سطوح بشردوستانه و حقوق بشر می‌شود.

رئیس موساد: امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا وجود دارد

کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، رئیس موساد معتقد است، در صورت انعطاف‌پذیری بیشتر (رژیم) اسرائیل، امکان توافق با حماس برای مبادله اسرا وجود دارد.

به گزارش الجزیره، کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد، دیوید بارنیا، رئیس موساد معتقد است که احتمال انجام توافق مبادله اسرا با وجود پاسخ حماس وجود دارد، در صورتی که (رژیم) اسرائیل نسبت به بازگشت ساکنان شمال نوار غزه انعطاف نشان دهد.

بر اساس این گزارش، در نشست کابینه رژیم صهیونیستی رئیس موساد، بنی گانتس و گادی آیزنکوت از اعضای کابینه جنگ توافق کردند که موضع (رژیم) اسرائیل در مورد بازگشت ساکنان شمال نوار غزه به خانه‌های خود منعطف شود، در حالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم، بر آغاز عملیات در رفح اصرار دارد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، رئیس موساد بار دیگر خواستار گسترش اختیارات هیات مذاکره کننده در مورد بحث‌های توافق مبادله اسرا شده است.

آنروا: تنها راه کمک‌رسانی به غزه، گذرگاه‌های زمینی است

مشاور رسانه‌ای آژانس آنروا گفت که هیچ جایگزینی برای گذرگاه‌های زمینی به‌منظور رساندن کمک به شمال غزه وجود ندارد.

 عدنان ابوحسنه، مشاور رسانه‌ای آژانس آنروا در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» با رد احتمال هر گونه ورود حقیقی کمک‌های انسان‌دوستانه به شمال غزه، تاکید کرد مواد غذایی و دارویی باید گسترده وارد این باریکه شود، در غیر این صورت قحطی رخ خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد که برخی کمک‌های هوایی وجود دارد اما هیچ جایگزینی برای گذرگاه‌های زمینی برای کمک‌رسانی وجود ندارد و بازرسی‌های پیچیده نیروهای اشغالگر، مانع از ارسال کمک‌ها می‌شود.

پیشتر فیلیپ لازارینی رئیس آنروا درباره پایان منابع این نهاد حقوق بشری برای کمک به مردم غزه هشدار داده بود.

وی وضعیت مالی این سازمان را «بسیار نامطلوب» عنوان کرد و گفت: امیدوارم کشورهای بیشتری کمک به آنروا را از سر بگیرند.

این مقام سازمان ملل، تصمیم رژیم اشغالگر صهیونیستی برای جلوگیری از ورود کمک‌های غذایی آنروا به شمال غزه را جلوگیری از زنده ماندن افرادی دانست که در خطر مرگ هستند.

لازارینی با بیان اینکه دسترسی مردم شمال غزه به کمک‌های بشردوستانه بسیار ضروری است، مشارکت طرف‌های ثالث برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم این منطقه را خواستار شد.

 

 

 

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۱
اگر هر کشوری این کارا میکرد تاحالا بهش همه دنیا حمله میکردن
هنیه مسوله
تمام خبرگزاری های استکباری مخصوصاً رویترز به دروغ اعلام کرده اند که در حمله دیشب اسرائیل چهل و دو نفر در سوریه کشته شده اند که شش نفر از آنها از اعضای حزب الله و یکیشان هم از فرماندهان ارشد بوده ولی الان می بینم که چنین خبری صحت نداشته.
می گم حالا این «حمله موشکی حزب الله [به] پایگاه زبدین در مزارع اشغالی شبعا» قابل تقدیر است ولی احیاناً اسرائیل هم حملاتی به حزب الله انجام نداده؟ شایع است که علی نعیم معاون فرمانده واحد موشکی حزب الله در این حمله کشته شده است.
پدافند تابناک امروز هم توانست حملات سنگین اسرائیلی ها به سوریه و لبنان را بی اثر کند.
سه تا از چهار جمعه ای که سنوار رویشان حساب کرده بود گذشت. پایان «طوفان رمضان» را اعلام کنیم یا منتظر آخری بمانیم؟
حماس نمیخواد تسلیم بشه نزدیک چهل هزار شهید داده غزه! تمام غزه نابود و حماس شکست خورد و نتوانست از جان و مال مردم دفاع کند
این آمار نشون میده حماس در حفظ امینت شکست خورد. متاسفانه حماس نتوانست
دلمون کباب میشه از این همه شهید. حماس شکست خورد و نتوانست.
لعنت بر جنگ و جنگ افروز و جنگ طلب
جنگ را ژنرالها شروع میکنند افتخارش نصیب آنها سودش نصیب سرمایه داران و بدبختیش نصیب مردم عادی می شود
آقا....چه خبر شده تو این خاورمیانه.... هی جنگ... کشتار.... خون و خونریزی... بسه دیگه
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل