بازدید 61972
چهل و چهارمین روز جنگ غزه/ در حال به روزرسانی

لحظه انهدام محل تجمع نیروهای اسرائیلی توسط حزب الله+فیلم/ خسارات سنگین به ارتش اسرائیل در درگیری با مقاومت فلسطین/ گزارش هولناک سازمان ملل از گورستان بزرگ غزه برای کودکان

جنگ میان گروه‌های مقاومت فلسطین علیه اسرائیل و بمباران وحشیانه غزه توسط رژیم اشغالگر قدس، وارد چهل و چهارمین روز خود شده است؛ جنگی که بی سابقه‌ترین ضربه امنیتی، اطلاعاتی و نظامی را از سوی مقاومت فلسطین به اسرائیل وارد کرده و رژیم اشغالگر قدس برای سرپوش نهادن بر شکست خود، در حال ارتکاب جنایات تمام عیاری علیه مردم غزه است.  
کد خبر: ۱۲۰۵۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱ 19 November 2023

لحظه انهدام محل تجمع نیروهای اسرائیلی توسط حزب الله+فیلم

بین الملل تابناک: جنگ میان گروه‌های مقاومت فلسطین علیه اسرائیل و بمباران وحشیانه غزه توسط رژیم اشغالگر قدس، وارد چهل و چهارمین روز خود شده است؛ جنگی که بی سابقه‌ترین ضربه امنیتی، اطلاعاتی و نظامی را از سوی مقاومت فلسطین به اسرائیل وارد کرده و رژیم اشغالگر قدس برای سرپوش نهادن بر شکست خود، در حال ارتکاب جنایات تمام عیاری علیه مردم غزه است.  

ادعای رسانه‌های صهیونیستی درباره قریب الوقوع بودن تبادل اسرا
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۳:۴۹

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، ارزیابی محتاطانه نشان می‌دهد که توافق مبادله اسرا قریب الوقوع است و در صورت اجرا، منجر به آتش‌بس چند روزه خواهد شد.

شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داد، تماس‌های فشرده برای دستیابی به توافق برای تبادل اسرا در حال انجام است و قطر می‌گوید که مذاکرات پیشرفت داشته است.

این گزارش مدعی است حماس که از روز چهارشنبه تماس‌ها را قطع کرده بود دوباره تماس‌ها برای میانجیگری درخصوص مبادله اسرا را از سر گرفته است.

تعداد کشته‌های امروز نظامیان صهیونیست به ۷ نفر رسید
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۳:۴۴

رتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شمار تلفات امروز ارتش در غزه افزایش یافته و ۷ افسر و نظامی آن کشته و چهار نفر نیز زخمی شده‌اند. 

بنابر گزارش شبکه الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که شمار نظامیان کشته شده آن از آغاز نبرد زمینی در غزه تاکنون به ۶۵ نفر رسید. 

صبح امروز یکشنبه کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که نیروهای مقاومت ۶ نظامی رژیم صهیونیستی را از فاصله صفر در نوار غزه به هلاکت رسانده‌اند.

نیروهای مقاومت فلسطین و لبنان تاکید دارند که آمار و ارقام اعلام شده از سوی ارتش رژیم صهیونیستی کمتر از شمار واقعی تلفات است.

گردان‌های قسام: ۲۹ خودروی زرهی دشمن را منهدم کردیم
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۲:۳۹

 گردان‌های قسام اعلام کرد که مبارزان این گروه از صبح امروز (یکشنبه) ۲۹ خودروی زرهی صهیونیستی شامل تانک، نفربر و بولدوزر را در التوام، جبالیا، بیت لاهیا و الزیتون در شمال غزه منهدم کرده است.

گردان‌های قسام افزوده که یک تانک، یک نفربر و گروهی از نیروهای پیاده ارتش رژیم صهیونیستی را در مدرسه‌ای در نزدیکی بیمارستان رنتیسی هدف قرار داده و تعدادی از نیروهای دشمن را کشته یا زخمی کرده است.

بر اساس این گزارش از آغاز عملیات زمینی نظامیان صهیونیست به غزه تا کنون ۲۷۰ خودروی زرهی آنها منهدم شده است.

از سوی دیگر الجزیره گزارش داد، تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی در بعضی محورهای نبرد در غزه و شمال آن به سبب حملات سنگین گردان‌های قسام مجبور به عقب‌نشینی شدند.

13 هزار نفر در غزه به شهادت رسیدند
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۱:۲۹

دفتر اطلاعات دولت غزه روز یکشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از ابتدای حملات خود بیش از 1330 جنایت علیه غزه مرتکب شده است.

بر اساس دفتر اطلاعات دولت غزه، تا کنون بیش از 13 هزار نفر در غزه به شهادت رسیده که در بین آنها 5500 نفر کودک و 3500 زن بوده است.

همچنین در بمباران‌های رژیم صهیونیستی بیش از 6 هزار نفر تا کنون مفقود شده‌اند که 4 هزار نفر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

همچنین در جریان حملات رژیم صهیونیستی به غزه 201 پزشک و 22 پلیس نیز به شهادت رسیده‌اند.

در این بمباران‌ها، 97 مرکز دولتی و 83 مسجد به طور کامل ویران شده و 166 مسجد نیز به صورت جزئی ویران شده‌اند.

همچنین در جریان حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، 30 هزار نفر مجروح شده که بیش از 75 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

گفت‌وگوی تلفنی لاوروف و امیرعبداللهیان درباره جنگ غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۱:۱۱

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که گفت‌وگوی تلفنی امروز وزرای امور خارجه ایران و روسیه بر وضعیت جنگ غزه متمرکز بود.

 «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، امروز در گفت‌وگویی تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران رایزنی کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که در این گفت‌وگو، تمرکز اصلی بر وضعیت منطقه درگیری رژیم صهیونیستی و فلسطین بود و همچنین «نگرانی‌های کلی درباره تداوم درگیری مسلحانه در نوار غزه مطرح و بر ضرورت آتش‌بس فوری و عرضه کمک‌های ضروری به جمعیت غیرنظامی آسیب‌دیده تاکید شد».

دیپلمات‌های عالی‌رتبه ایران و روسیه به برنامه تماس‌های آتی و دیگر مسائل موجود در دستورکار دوجانبه و بین‌امللی نیز اشاره کردند.

گوترش: تعداد غیرنظامیان کشته شده در غزه شوک‌آور است
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۰:۴۱

دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که تعداد غیرنظامیان کشته شده در غزه شوک‌آور و غیرقابل قبول است.

 آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: تعداد کشته‌شدگان غیرنظامی در غزه شوک‌آور و غیرقابل قبول است و ما مجدداً به آتش بس فوری برای مسائل انسانی دعوت می‌کنیم.

به نقل از الجزیره، گوترش نسبت به هدف قرار گرفتن دو مدرسه آنروا در کمتر از ۲۴ ساعت در غزه بهت زدگی شدید خود را ابراز کرد.

وی گفت که جنگ در غزه باعث کشته شدن تعداد هولناکی از غیر نظامیان شده است و باید این مسئله متوقف شود.

گوترش خاطرنشان کرد ده‌ها فلسطینی که بسیاری از آنها زن و کودک بودند، هنگامی که به نهادهای سازمان ملل در غزه پناه برده بودند کشته و زخمی شده‌اند.

حمله حزب‌الله لبنان به ۳ پایگاه صهیونیستی
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۸:۵۸

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای از حمله امروز خود به سه پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

حزب‌الله لبنان عصر امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که سه پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: مقاومت لبنان، پادگان «یفتاح» و پایگاه «المالکیه» را با تسلیحات مناسب هدف قرار داد.

در ادامه بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده که در این حمله «اهداف اسرائیلی با دقت مورد اصابت قرار گرفته است».

همچنین حزب‌الله در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که با راکت‌های هدایت‌شونده خود پایگاه «العباد» و تجهیزات فنی پایگاه را با دقت مورد اصابت قرار داده است.

موضعگیری ولیعهد بحرین علیه حماس
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۷:۴۱

ولیعهد بحرین در موضع‌گیری سازشکارانه با رژیم صهیونیستی، از در خصومت با مقاومت فلسطین درآمده و عملیات‌های آن در برابر حملات ظالمانه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه را «وحشیانه» خواند و آزادی اسرای این رژیم بدون پرداخت چیزی در ازای آن را خواستار شد.

 ولیعهد بحرین در سخنرانی که در افتتاحیه نوزدهمین همایش امنیت منطقه‌ای با عنوان کنفرانس منامه ۲۰۲۳ داشت، رویکرد واقعی رژیم آل خلیفه را در خصوص تل‌آویو و محور مقاومت به نمایش گذاشت و در اظهاراتی مدعیانه، عملیات طوفان الاقصی را که جنبش حماس هفتم اکتبر علیه رژیم صهیونیستی آغاز کرده، محکوم و این جنبش را به کشتن افراد بی‌گناه متهم کرد.

طبق گزارش سایت «منامه پست»، بن حمد در این کنفرانس با تاکید بر لزوم توقف خشونت میان حماس و رژیم صهیونیستی، آزادی شهرک‌نشین‌ها و سربازان صهیونیستی به اسارت درآمده را بدون چیزی در ازای آن خواستار شد.

ولیعهد بحرین در ادامه نیز مدعی شد که امنیت واقعی تنها با اجرای راه‌حل دو دولتی و اعطای حق قانونی فلسطینی‌ها برای داشتن کشور خودشان برقرار می‌شود و حفاظت از روند صلح، نیازمند رهبری کارآمد در منطقه و ابرقدرت‌های جهان به ویژه آمریکا است که باید در روند صلح منطقه نقش رهبری را بر عهده بگیرد.

او در ادامه نیز مدعی شد که «نباید هیچگونه اقدام تروریستی از سوی غزه» علیه رژیم صهیونیستی انجام گیرد.

شبکه سی‌ان‌ان آمریکا نیز در گزارشی به نقل از ولیعهد بحرین در کنفرانس منامه آورد: آشکارا حماس را محکوم می‌کنم، حملات هفتم اکتبر وحشیانه، هولناک و بی‌هدف بود، زنان، کودکان و سالمندان را به قتل رساندند اما از نظر ما اینها محکوم هستند و ما هشتم و نهم اکتبر نیز این اقدامات را محکوم کردیم.

بن حمد در پایان این سخنرانی نیز گفت: حمله روسیه به افغانستان، القاعده را ایجاد کرد و حمله آمریکا به عراق، داعش را، ما نمی‌توانیم پیش‌بینی‌ کنیم که درگیری فعلی چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

ارتش اسرائیل در جنوب غزه آتش‌بس 4 ساعته اعلام کرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۶:۱۶

 ارتش اسرائیل امروز یک شنبه از وقفه 4 ساعته حملات خود در رفح در جنوب غزه با اهداف بشردوستانه خبر داد.

طیف اعلام ارتش رژیم صهیونیستی این وقفه از ساعت 10 صبح یک شنبه آغاز و تا ساعت 2 بعد از ظهر ادامه دارد.

سخنگوی ارتش اسرائیل در عین حال اعلام کرد که در بخش از شهر غزه عملیاتهایی را برای شناسایی نیروهای حماس و همچنین زیرساختهای حماس انجام داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل عدم ارائه شواهد کافی از آنچه زیرساختهای نظامی حماس در نزدیکی اماکن غیرنظامی و به ویژه بیمارستانها خوانده است به شدت تحت فشار جامعه جهانی قرار دارد.

وقفه 4 ساعته و محدود رژیم صهیونیستی در حالیست که برخی مقامات منطقه‌ای و غربی از نزدیکی بودن احتمال حصول یک آتش بس سراسری بشردوستانه در ازای آزادی زندانیان صهیونیستی در بند حماس خبر داده اند.

نخست وزیر قطر روز یک شنبه در یک نشست خبری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «موانعی در توافق تبادل [اسرا] مطرح شده؛ اما ما مطمئن‌تر شده‌ایم که به یک توافق نزدیک هستیم. چالش‌‌ها در مذاکرات آسان هستند مربوط به مسائل لجستیکی و عملی هستند و ما می‌توانیم از آن‌ها عبور کنیم. مردم غزه گرسنه و تشنه و نیازمند سوخت و برق هستند.».

تأکید پادشاه اردن بر لزوم اقدام فوری برای آتش‌بس در غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۵۶

پادشاه اردن در دیدار با رئیس کمیسیون اروپا بر لزوم اقدام فوری برای تحقق آتش‌بس در نوار غزه تأکید کرد.

به گزارش روزنامه الیوم السابع، عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا بر لزوم اقدام فوری برای آتش‌بس در غزه و حمایت از غیرنظامیان و تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تأکید کرد.

وی نسبت به وخامت وضعیت انسانی در غزه هشدار داد و از جامعه بین‌المللی خواست در راستای احترام به قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل این فاجعه انسانی را متوقف کنند.

پادشاه اردن تأکید کرد: ادامه جنگ شنیع اسرائیل علیه غزه و اقدامات غیرقانونی آن در کرانه باختری و قدس منجر به انفجار اوضاع در تمام منطقه می‌شود.

وی بر لزوم تلاش جدی برای ایجاد یک افق سیاسی برای مساله فلسطین با هدف تحقق صلح عادلانه و فراگیر براساس راهکار تشکیل دو دولت تأکید کرد و به نقش اتحادیه اروپا در این زمینه اشاره کرد.

رئیس کمیسیون اروپا نیز از نقش اردن در زمینه انسانی در غزه قدردانی کرد و تلاش‌های اردن برای حل مساله فلسطین را ستود.

وی بر لزوم تحقق صلح براساس راهکار تشکیل دو دولت و بر مخالفت با هرگونه تلاشی برای کوچاندن فلسطینی‌ها و اهمیت حفظ وضعیت تاریخی و قانونی قدس تأکید کرد.

در این دیدار همچنین بر محکومیت خشونت شهرک نشینان در کرانه باختری تأکید شد.

دوحه: به توافق تبادل اسرا در غزه نزدیک شده‌ایم
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۵

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به‌تازگی به دوحه سفر کرده است، ظهر امروز (یکشنبه)، همراه «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک حضور یافت.

ابتدا وزیر امور خارجه قطر گفت: «در سایه ناتوانی جامعه بین‌الملل از جلوگیری تجاوزات، فاجعه [در غزه] همچنان در حال تشدید شدن است. ما حملات به بیمارستان‌های نوار غزه و نمایش‌های طنز اشغالگران را دیدیم. آنچه در بیمارستان الشفاء رخ داد، جنایت بود و متأسفانه ما صدای محکومیتی از سوی جامعه بین‌الملل نشنیدیم».

ارتش رژیم اسرائیل اخیرا مدعی شده بود که حماس اسرای اسرائیلی را در بیمارستان الشفاء پنهان کرده و زیر این مجتمع پزشکی تسلیحات جنگی ذخیره کرده است. به دنبال این ادعا، نیروهای این رژیم وارد بیمارستان الشفاء شدند و نه‌‌تنها سلاحی در آن نیافتند، بلکه هیچ اسیری را در این مجتمع پزشکی پیدا نکردند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی اضافه کرد: «جنایت‌ها علیه غیرنظامیان ادامه دارد و به قوانین و پروتکل‌های بین‌المللی احترام گذاشته نمی‌شود. بسیاری از کشورها در قبال آنچه برای برادرانمان در غزه روی می‌دهد، استانداردهای دوگانه‌ دارند. جنایت‌های [اسرائیل] که جدیدترین مورد آن در مدرسه الفاخوره رخ داد عدم احترام اسرائیل به قوانین بین‌المللی را ثابت می‌کند».

او در بخش دیگری بیان کرد: «موانعی در توافق تبادل [اسرا] مطرح شده؛ اما ما مطمئن‌تر شده‌ایم که به یک توافق نزدیک هستیم. چالش‌‌ها در مذاکرات آسان هستند مربوط به مسائل لجستیکی و عملی هستند و ما می‌توانیم از آن‌ها عبور کنیم. مردم غزه گرسنه و تشنه و نیازمند سوخت و برق هستند.».

نیروهای رژیم اسرائیل روز گذشته مدرسه «الفاخوره» در شمال نوار غزه را هدف حمله قرار دادند که به دنبال این اقدام، ده‌ها فلسطینی به شهادت رسیدند. این اقدام رژیم صهیونیستی با واکنش شدید شماری از کشورهای اسلامی همراه شد.

اما در مقابل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به میانجیگری قطر برای آزادی اسرا، اظهار داشت: «بار دیگر ما خواستار آتش‌بس در نوار غزه هستیم. ما خواستار برقراری وقفه‌های انسانی فوری، مبرم و پایدار هستیم».

جوزپ بورل اضافه کرد: «راهکار دودولتی بهترین راه است. ما باید هر آنچه در توان داریم، انجام دهیم تا این راهکار عملی شود. اتحادیه اروپا به تمامی طرف‌ها برای آزادی گروگان‌ها فشار می‌آورد».

ارتش رژیم صهیونیستی کشته شدن 3 نظامی دیگر خود در غزه را تایید کرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۴:۱۳

 ارتش رژیم صهیونیستی، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، اعلام کرد تعدادی از نظامیان خود را در نبرد زمینی در نوار غزه از دست داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی به دنبال بیانیه «کتائب القسام» شاخه نظامی حماس درباره هلاکت تعدادی از نظامیان صهیونیست در نوار غزه، اعلام کرد 2 افسر و یک سرباز این رژیم در نوار غزه کشته شده‌اند.

گزارش هولناک سازمان ملل از گورستان بزرگ غزه برای کودکان
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۸

سازمان ملل هشدار داده که غزه به «گورستان هزاران کودک» تبدیل شده است. تعیین تعداد دقیق کودکان کشته شده در غزه - در بحبوحه بمباران شدید، یا فروریختن بیمارستان‌ها، گم شدن کودکان، مدفون شدن اجساد زیر آوار و ویرانه‌ها یک کار «بسیار دشوار و زمان‌بری است که با توجه به افزایش لحظه‌ای این آمار، بدون پایان به نظر می‌رسد.»

خالد جوده، ۹ ساله، پابرهنه و گریان، با عجله به سوی ده‌ها جسد پیچیده شده در کفن‌های سفید، پتوها و قالیچه‌های بیرون از سردخانه شلوغ رفت. گریان به عکاس نیویورک‌تایمز گفت: «مامان من کجاست؟ می‌خواهم مامانم را ببینم.»

 در میان هق هق گریه‌ها در حالیکه به سختی می‌شد حرفش را فهمید برادر ۱۲ ساله‌اش را خواست، «خلیل کجاست؟»

یک کارگر سردخانه کفن سفیدی را باز کرد تا خالد بتواند برای آخرین بار برادرش را ببوسد. سپس با خواهر ۸ ماهه‌اش خداحافظی کند. کفن دیگری به عقب کشیده شد و چهره خون آلود نوزادی را که موهای قرمز توت فرنگی داشت نشان داد. خالد وقتی او را برای کارکنان بیمارستان شناسایی کرد، گریه کرد. نام او به عربی مشک بود. او زمزمه کرد: «مامان وقتی تو را داشت خیلی خوشحال بود.»

بستگان بعداً گفتند که او مایه شادی خانواده بود - پس از سه پسر، والدینش به دنبال دختر بودند. به گفته آنها، وقتی او به دنیا آمد، مادر خالد از پوشیدن لباس‌های رنگارنگ به دخترش لذت می‌برد و فرهای ریز او را با گیره‌های موی روشن زینت می‌کرد.

خالد در میان اشک‌هایش با مادر، پدر، برادر بزرگتر و خواهرش خداحافظی کرد؛ اجسادشان دور او صف کشیده بودند. تنها خالد و برادر کوچکترش، تامر، ۷ ساله، از آنچه بستگان و روزنامه‌نگاران محلی گفتند از یک حمله هوایی در ۲۲ اکتبر که دو ساختمان پناهگاه خانواده بزرگ آنها را فرو ریختند، جان سالم به در بردند. سه تن از بستگان خالد در مصاحبه‌های جداگانه‌ای نقل می‌کنند که در مجموع ۶۸ نفر از اعضای خانواده جوده در آن روز در حالی که در رختخواب خود در دیرالبلح، در مرکز غزه خوابیده بودند، کشته شدند. به گفته بستگان، چندین شاخه و نسل از جوده‌ها، یک خانواده فلسطینی، قبل از حمله دور هم جمع شده بودند، از جمله برخی که از شمال غزه گریخته بودند، همانطور که اسرائیل به ساکنان دستور داده بود. ارتش رژیم صهیونیستی گفت که نمی‌تواند به سؤالات مربوط به حمله به این خانواده پاسخ دهد. بستگان گفتند که در پایان اعضای خانواده با هم و در کنار هم در یک گور جمعی دفن شدند.

به نوشته نیویورک‌تایمز، مقامات بهداشتی در غزه می‌گویند که از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی ۵۰۰۰ کودک فلسطینی و احتمالاً صدها نفر دیگر کشته شده‌اند. بسیاری از مقامات بین‌المللی و کارشناسانی که با نحوه جمع آوری آمار تلفات در این منطقه آشنا هستند، می‌گویند که اعداد به طور کلی قابل اعتماد هستند. اگر ارقام حتی نزدیک به دقیق باشند، تعداد کودکانی که در غزه طی شش هفته گذشته کشته شده‌اند بسیار بیشتر از مجموع ۲۹۸۵ کودک کشته شده در مناطق جنگی بزرگ جهان - در ۲۲ کشور - در تمام سال گذشته، حتی با وجود جنگ در اوکراین، بر اساس آمار سازمان ملل از کشته‌های تایید شده در درگیری‌های مسلحانه است.

نیروهای صهیونیست به ساکنان گفته‌اند که به جنوب غزه فرار کنند و مدعی هستند که آنها قبل از حملات هوایی «در صورت امکان» هشدار می‌دهند. اما سرعت حملات - بیش از ۱۵۰۰۰ تا به امروز، یکی از شدیدترین حملات قرن ۲۱ بوده است و این در یک منطقه متراکم شهری تحت محاصره با تمرکز بالای غیرنظامیان، به ویژه کودکان، زنگ خطر جهانی را حتی از سوی برخی از نزدیک‌ترین متحدان رژیم صهیونیستی به صدا در آورده است.

دولت بایدن پس از اینکه در ابتدا آمار تلفات گزارش شده توسط مقامات بهداشتی غزه را زیر سوال برد، اکنون می‌گوید که تعداد کشته‌های فلسطینیان «بیش از حد» بوده و اذعان دارد که ارقام واقعی تلفات غیرنظامی ممکن است «حتی بیشتر از آنچه ذکر می‌شود» باشد.

به قدری اجساد کودکان به سردخانه بیمارستان الاقصی در دیرالبلح آورده می‌شوند که یاسر ابوعمار، مدیر سردخانه، می‌گوید که برای رسیدگی به هجوم اجساد مجبور است کفن‌ها را به قطعاتی به اندازه کودک برش دهد. او گفت: «جسد بچه‌ها شکسته و تکه تکه به سمت ما می‌آیند. شوک‌آور است.»

وی افزود: ما هرگز این تعداد کودک را ندیدیم که کشته شوند. ما هر روز گریه می‌کنیم؛ هر روز... .

در طول جنگ‌های قبلی، والدین در غزه، یک نوار شلوغ با بیش از دو میلیون نفر جمعیت، گاهی اوقات فرزندان خود را در اتاق‌های مختلف خانه خود می‌خوابانند. اگر یک حمله هوایی به بخشی از خانه آسیب می‌رساند، بچه‌های دیگر ممکن بود زنده بمانند. با توجه به گستردگی بمباران این بار - که بسیاری آن را بی رویه و بدون اخطار توصیف می‌کنند - برخی از والدین فاصله‌های بسیار بیشتری بین فرزندان خود قرار داده‌اند و آنها را از هم جدا کرده و آنها را نزد اقوام خود در مناطق مختلف نوار غزه می‌فرستند تا تلاش کنند تعدادی از فرزندان خود را زنده نگه دارند.

برخی دیگر در صورت گم شدن، یتیم شدن یا کشته شدن و نیاز به شناسایی، نام‌ها را مستقیماً روی بدن کودکان خود می‌نویسند. دکتر «غسان ابو سته»، پزشک عضو سازمان پزشکان بدون مرز در غزه می‌گوید: بسیاری از کودکان به تنهایی و در شوک با سوختگی، ترکش یا جراحات شدید ناشی از له شدن توسط آوار آورده شده‌اند. در بسیاری از موارد هیچ کس نمی‌دانست آنها چه کسانی هستند.

دکتر ابوسته می‌گوید: «تا زمانی که کسی آنها را بشناسد، به آنها برچسب "کودک بی‌نام تروما" داده می‌شود. نکته فلج کننده این است که برخی از آنها تنها بازماندگان خانواده خود هستند، بنابراین هیچ کس هرگز دنبال آنها نمی‌آید. بیشتر به نظر می‌رسد این جنگ علیه کودکان است. دو هفته پیش، اتاق اورژانس الشفا هزار و پانصدمین کودک بی‌نام تروما را ثبت کرد.»

 سپس، در روزهای اخیر، نیروهای اسرائیلی به بیمارستانی که هزاران نفر از مردم غزه در آن پناه گرفته بودند، یورش بردند و گفتند که این مرکز بالای یک مرکز فرماندهی زیرزمینی حماس قرار دارد. مقامات سازمان ملل هشدار دادند که این حمله آسیب پذیرترین بخش غزه را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد. کارشناسان بین‌المللی که در طول این جنگ و سایر جنگ‌ها با مقامات بهداشتی غزه کار کرده‌اند می‌گویند که بیمارستان‌ها و سردخانه‌ها در این منطقه محاصره شده جمع آوری شده و اسامی، شماره شناسایی و سایر مشخصات افرادی را که در این منطقه کشته شده‌اند، گزارش می‌دهند.

کارشناسان می‌گویند که مجموع تلفات گزارش شده توسط کارکنان بهداشتی در غزه معمولاً درست است. ارتش اسرائیل مدعی است که «از هرگونه آسیبی که به غیرنظامیان (به ویژه کودکان) وارد شود متأسف است» و در حال بررسی «همه جوانب» است تا اطمینان حاصل کند که از قوانین پیروی می‌شود، اما تعداد فزاینده‌ای از گروه‌ها و مقامات حقوق بشری می‌گویند که اسرائیل این قوانین را نقض کرده است.

فولکر تورک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید: مجازات دسته جمعی اسرائیل برای غیرنظامیان فلسطینی جنایت جنگی است. تخلیه غیرقانونی اجباری غیرنظامیان، بمباران‌های گسترده اسرائیل که باعث کشته، معلول و زخمی شدن به ویژه زنان و کودکان شده، همه اینها عوارض غیر قابل تحملی دارد.

برخی از مقامات بین‌المللی هشدار می‌دهند که کودکان هر کجا که بروند در خطر هستند. کاترین راسل، مدیر یونیسف گفت: هیچ جای امنی برای یک میلیون کودک غزه وجود ندارد که به آنجا برگردند.

در ۱۵ اکتبر، دکتر محمد ابوموسی گفت که او در یک شیفت ۲۴ ساعته در بیمارستان النصر در خان یونس - جنوب خط تخلیه که توسط اسرائیل کشیده شده-  صدای انفجار مهیبی را شنید. او به خانه به همسرش زنگ زد، اما وقتی او جواب داد، تنها چیزی که شنیده بود، فریاد بود. او گفت که به زودی همسر، دختر ۱۲ ساله و پسر ۹ ساله‌اش خون آلود، هیستریک و غبارآوار به اورژانس آورده شدند. او سعی کرد به آنها دلداری دهد، اما وقتی متوجه شد که کوچکترین پسرش، یوسف ۷ ساله، همراه آنها نیست، وحشت کرد. یوسف کجاست؟ هیچ کس جواب نمی‌داد. وقتی دوباره در مورد پسرش فشار آورد، یکی از همسایه‌ها به سادگی پاسخ داد: خدا او را بیامرزد.

دکتر ابوموسی نمی‌خواست باور کند. ویدئویی از خبرنگاران در بیمارستان نشان می‌دهد که او دیوانه وار در حال جستجوی یوسف است. دکتر ابوموسی می‌گوید که چگونه از بخش‌های دیگر، از جمله بخش مراقبت‌های ویژه، پرسیده بود که آیا پسرش به‌سرعت به آنجا منتقل شده است یا خیر. سپس، گفت، یک روزنامه نگار تصاویری از خانه تخریب شده را به او نشان داد. دکتر ابوموسی گفت که او لباس خاکستری رنگی را که یوسف هنگام خداحافظی از خانه بر تن داشت را تشخیص داد. او با ترس از اورژانس به سردخانه بیمارستان رفت. آنجا بود که بالاخره یوسف را پیدا کرد، حالا جسد بی‌جانش روی یک گاری افتاده بود. شوک بیش از تحمل بود. بستگان گفتند که حملات هوایی بدون هشدار به خانه آنها اصابت کرده است و خانواده دکتر ابوموسی از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند. ارتش اسرائیل باز هم گفت که نمی‌تواند به سؤالات مربوط به حمله به خانواده دکتر پاسخ دهد. مادرش، روان، مربی تناسب اندام، گفت: یوسف کودکی بسیار دوست داشتنی بود. او همیشه لبخند می‌زد. او عاشق خندیدن و خنداندن مردم بود. می‌خواست هر وعده غذایی را در کنار پدرش یا در دامان او بخورد. دکتر ابوموسی می‌گوید: «او در هر کاری که انجام می‌دادم از من الگو می‌گرفت. او نیز می‌خواست پزشک شود.»

یوسف تنها کسی نبود که کشته شد. اعضای خانواده گفتند، برادر دکتر ابوموسی، جاسر ابوموسی، هر دو پسر و همسرش را از دست داد. خانواده گفت که حمید، برادرزاده دکتر ابوموسی، ۱۸ ساله، اخیراً با نمرات عالی از دبیرستان فارغ التحصیل شده بود. او عشق به ماشین را از پدرش و از مادرش عشق به شعر و هنر داشت. به گفته بستگان، او امیدوار بود در اروپا در رشته مهندسی مکانیک تحصیل کند، و حتی زمانی که برای امتحانات دبیرستان خود می‌خواند، شروع به مطالعه زبان آلمانی کرده بود. خانواده گفت که برادر کوچکتر او، عبدالرحمن، ۸ ساله، حتی باهوش‌تر بود. او نیز کشته شد.

ندا زعیم، مامور حوزه سلامت روان در کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، می‌گوید که بسیاری از کودکان نشانه‌های واضح تروما، از جمله وحشت شبانه را نشان می‌دهند.

زعیم از یک پناهگاه صلیب سرخ در رفح، در جنوب، جایی که او با خانواده‌اش، از جمله چهار فرزند، در آنجا اقامت دارد، گفت: «آنها با فریاد و جیغ از خواب بیدار می‌شوند. هر شب کودکان در پناهگاه فریاد می‌زنند: ما می‌میریم، ما می‌میریم. آنها فریاد می‌زنند، التماس می‌کنند، لطفا از من محافظت کنید، لطفاً مرا پنهان کنید. من نمی‌خواهم بمیرم.

در اردوگاهی که هزاران نفر را در اطراف مرکز سازمان ملل متحد پناه داده؛ حمود قداده، ۴ ساله همراه مادربزرگش حنان جابر ۵۳ ساله زندگی می‌کند. مادربزرگ می‌گوید: «او از خواب می‌پرد و می‌گوید من می‌میرم.» واژگان حمود با جنگ شکل گرفته است. او می‌پرسد که «شهادت» به چه معناست. وقتی از او می‌پرسند که در اطرافش چه می‌گذرد، بدون تردید پاسخ می‌دهد: «حملات هوایی. حملات هوایی و جنگ.»

غزه، نوار ساحلی که در آن مراکز تفریحی در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته‌ بود، زمانی فرهنگ ساحلی سرزنده‌ای داشت. یاسر ابو اسحاق، ۳۴ ساله، به یاد می‌آورد که چگونه به سه دختر خردسالش شنا یاد می‌داد. او گفت: «آنها همیشه از من می‌خواستند که به ساحل، شهربازی و پارک‌ها برویم. من عاشق تماشای بازی آنها بودم. امل، بزرگترین دخترش، ۷ ساله دانش آموز بود. خواهر کوچکترش اسرا، کودک ۴ ساله‌ای که عاشق شکلات و شکلات‌های کیندر بود. او گفت که وقتی خانه‌اش در اثر حمله هوایی ویران شد، هر دوی آنها را از دست داد. او گفت که همسرش نیز کشته شده است. وی گفت که در مجموع ۲۵ نفر از اعضای خانواده وی که ۱۵ نفر از آنها کودک بودند کشته شده‌اند.

 

مردم غزه برای پختن غذا لباس‌هایشان را می‌سوزانند
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۶

نبود گاز و برق در طول چند روز گذشته ساکنان نوار غزه را که همچنان در معرض حملات مکرر ارتش رژیم صهیونیستی قرار دارند، مجبور کرده تا به دنبال راه‌های جایگزین مثل روشن کردن آتش با هیزم و حتی سوزاندن لباس‌ها و کتاب‌ها باشند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، رژیم صهیونیستی تنها به بمباران هوایی غزه اکتفا نکرده،بلکه ساکنان نوار غزه را محاصره کرده و مانع ورود آب، غذا، دارو و سوخت به غزه می‌شود.

در سایه نبود سوخت مردم غزه مجبور شدند تا به دنبال راه‌های جایگزینی مثل آتش روشن کردن با هیزم برای پخت و پز و پخت نان و گرم شدن باشند.

همچنین در سایه کمبود هیزم در نوار غزه ساکنان مجبورند از لباس‌ها و کتاب‌ها برای آتش روشن کردن و غذا درست کردن استفاده کنند و همه این‌ها تأثیرات منفی بر بهداشت و محیط زیست دارد. همچنین ساکنان نوار غزه مجبور شده‌اند تنورهای گلی برای پخت نان درست کنند.

کاخ سفید: هنوز توافقی بین اسرائیل و حماس به وجود نیامده است
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۶

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و حماس به توافقی برای آزادی تعدادی از اسیران در غزه در ازای آتش‌بس پنج روزه نزدیک هستند، اما کاخ سفید آن را رد کرد.

روزنامه واشنگتن پست شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اشغالگران، آمریکا و جنبش فلسطینی حماس در آستانه دستیابی به توافقی برای آزادی ده‌ها اسیر در غزه در ازای یک فرصت پنج روزه توقف جنگ هستند.

منابع با اشاره به اینکه در سند شش صفحه‌ای توافقنامه، توقف تمامی عملیات نظامی دو طرف درگیری به مدت حداقل پنج روز و آزادی ۵۰ اسیر یا بیشتر به دفعات در کل ۲۴ ساعت در نظر گرفته شده، تصریح کرد: آتش‌بس از طریق هوایی نظارت خواهد شد.

این روزنامه همچنین به نقل از منابع خود خاطرنشان می‌کند که توقف احتمالی درگیری‌ها «تامین کمک‌های بشردوستانه از جمله سوخت» از طرف مصری را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

این روزنامه توضیح داد که این سند پس از رایزنی در دوحه با حضور نمایندگان آمریکا، اشغالگران و میانجیگران قطری به نمایندگی از حماس مورد توافق قرار گرفت.

به نوشته این روزنامه، «تا آخرین لحظه مشخص نبود که آیا اسرائیل با توقف موقت حمله خود به غزه موافقت خواهد کرد یا خیر».

این درحالی است که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که در داخل به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی تحت فشار است، «به طور کامل از توقف جنگ حمایت کرد».

اما در واکنش به این خبر، سخنگوی کاخ سفید این موضوع را رد کرد که «تاکنون توافقی بین اسرائیل و حماس صورت گرفته باشد».

آدریان واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز اعلام کرد که واشنگتن، تل‌آویو و حماس هنوز بر سر توقف پنج روزه درگیری‌ها و آزادی اسیران به توافق نرسیده‌اند.

او در پستی نوشت: «ما هنوز به توافق نرسیده‌ایم، اما به سختی برای رسیدن به توافق کار می‌کنیم.

نتانیاهو برای فرار از باتلاق غزه به دنبال جنگ منطقه ای است
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۵

 نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در باتلاق حماس گرفتار شده، برای در امان ماندن از طوفان، دیوانه‌وار بر دامنه جنایاتش در غزه افزوده و می خواهد منطقه را در جنگ غرق کند.

 النشره در مطلبی آورده است: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌داند که روزهایش اندک و خروج از مخمصه دشوار است و به همین دلیل به دنبال غرق کردن منطقه در جنگی فراگیر است.

به تازگی «یائیر لاپید» ار مخالفان نتانیاهو خواستار برکناری نتانیاهو و تشکیل کابینه جدید شده است، زیرا از نگاه او دیگر نخست وزیر کنونی این رژیم مورد اعتماد اسرائیلی‌ها نیست.

لاپید تظاهرات گسترده خانواده اسیران صهیونیست نزد حماس و خشم آنها از نتانیاهو و نیز تغییر مواضع بین المللی در قبال اقدامات این رژیم به ویژه موضع رئیس جمهور ترکیه و نیز دبیرکل سازمان ملل، را مورد توجه قرار داد.

به هر اندازه که ساعت آتش بس و پایان جنگ در غزه نزدیک می‌شود، به همان اندازه هم، ساعت سرنوشت ساز نتانیاهو نزدیک است و از این رو واشنگتن و کشورهای غربی می‌کوشند که مانع اقدام جنون آمیز نتانیاهو شوند که تبعاتش دامن‌گیر همه خواهد شد.

اینکه «ایلی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مهلت دو یا سه هفته‌ای برای جنگ را مشخص کرده، قبل از اینکه فشار بین المللی بر تل آویو به اوج خود برسد، به مثابه زنگ خطر برای کابینه کنونی رژیم صهیونیستی است.

خسارات سنگین به ارتش اسرائیل در درگیری با مقاومت فلسطین
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۴

 گردان های عزالدین القسام و سرایا قدس اعلام کردند که در درگیری های شنبه شب رزمندگان مقاومت با نظامیان رژیم اسرائیل، خسارت سنگینی به دشمن صهیونیستی وارد شد.

به گزارش شبکه فلسطین الیوم، سرایا القدس در بیانیه ای اعلام کرد: در درگیری‌های شب گذشته در خط مقدم جبهه در شمال نوار غزه، رزمندگان ما با گروهی از نظامیان دشمن صهیونیستی در بیت حانون درگیر شدند و خسارات سنگینی به آنان وارد کردند.

سرایا القدس اضافه کرد که رزمندگان این گردان ها موفق شدند خودروی نظامی رژیم صهیونیستی را با راکت «تاندوم» در منطقه الصفطاوی هدف قرار دهند.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز ظهر امروز اعلام کرد که مبارزان این گردان ها 6 نظامی صهیونیست را از فاصله نزدیک در منطقه جحر الدیک به هلاکت رساندند. این اقدام بعد از شلیک یک راکت ضد نفر و به رگبار بستن نظامیان صهیونیست انجام شد.

پیشتر «ابو عبیده» سخنگوی گردان‌های شهید عزالدین القسام گفته بود: مجاهدان ما به مقابله با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محورهای مختلف نبرد در غزه ادامه می‌دهند.

وی افزود: طی ۴ روز گذشته ۶۲ خودروی زرهی دشمن از جمله تانک، نفربر و بولدوزر را نابود و منهدم کردیم.

سخنگوی القسام اضافه کرد: مبارزان ما روز گذشته موفق شدند ساختمانی را که نیروهای کماندوی اسرائیلی در بیت حانون داخل آن مخفی شده بودند، منفجر کنند.

ابو عبیده ادامه داد: مجاهدان ما ۹ نظامی اسرائیلی را به قتل رسانده و دو نفربر اسرائیلی را منهدم و ساختمانی را که نیروهای اسرائیلی در آن پناه گرفته بودند، ویران کردند.

وی افزود: مجاهدان ما در میدان نبرد خیابان به خیابان به دنبال نیروها و خودروهای زرهی دشمن هستند. دشمن اشغالگر را در بسیاری از محورها وادار به عقب‌نشینی کردیم.

سخنگوی القسام اضافه کرد: خود را برای نبردی طولانی آماده کردیم و هر لحظه که بیشتر می‌گذرد، تلفات دشمن در غزه بیشتر خواهد شد.

شلیک چند راکت به شمال فلسطین اشغالی
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۱

 رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک چند راکت از جنوب لبنان به سمت شهرک صهیونیست "شلومی" در منطقه الجلیل در شمال فلسطین اشغالی خبر داد.

 به دنبال این حمله راکتی، صدای آژیر خطر در الجلیل به صدا درآمد.

منابع صهیونیستی اعلام کردند که دستکم 10 راکت از جنوب لبنان به شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

هنوز از خسارت های وارده در اثر شلیک این راکت ها خبری منتشر نشده است.

گزارش تکان‌دهنده سازمان جهانی بهداشت از وضعیت بیمارستان الشفای غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۰

سازمان جهانی بهداشت پس از ورود تیمی از کارشناسان خود به بیمارستان الشفا در نوار غزه، آن را "منطقه مرگ" خواند و از وجود یک گور دسته‌جمعی در ورودی این بیمارستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، تیمی متشکل از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل طی یک عملیات پرخطر وارد بیمارستان الشفا در غزه شدند.

سازمان جهانی بهداشت پس از ورود این کارشناسان به این بیمارستان در نوار غزه که در نتیجه حملات اسرائیل کاملا ویران شده، آن را "منطقه مرگ" خواند و اعلام کرد که در ورودی آن یک گور دسته‌جمعی قرار دارد.

گفته می‌شود صدها بیمار، کارکنان و آوارگانی که به این بیمارستان پناه آورده بودند، در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی محل را ترک کرده اند، هرچند نیروهای اسرائیلی حین خروج افراد، چهره برخی مردان را اسکن کرده و سپس آنها را با خود می‌بردند.

اسرائیل حماس را متهم کرده که از تونل های زیر این بیمارستان به عنوان مرکز فرماندهی استفاده می کرده است؛ ادعایی که حماس آن را رد کرده است.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای که شامگاه شنبه منتشر شد، اعلام کرد تیم اعزامی این نهاد پس از اینکه نیروهای اسرائیل دستور تخلیه دو هزر و ۵۰۰ آواره ای که به این بیمارستان پناه آورده بودند را صادر کرد، وارد محوطه بیمارستان شدند.

سخنگوی این سازمان در خصوص مشاهداتش در این بیمارستان افزود: «نشانه های گلوله باران و تیراندازی مشهود بود و تیم ما شاهد یک گور دسته جمعی در ورودی بیمارستان نیز بود».

براساس اعلام این مقام سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ نفر در این گور دسته جمعی دفن شده بودند.

مطابق گزارش این نهاد جهانی، بیماران باقی مانده در بیمارستان شامل ۳۲ نوزاد بودند که در وضعیت بسیار وخیمی قرار داشته و دو نوزاد دیگر نیز در بخش مراقبت های ویژه در شرایط بدون تهویه به سر می بردند.

هلاکت دو نظامی دیگر رژیم صهیونیستی در غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۲:۳۰

 منابع خبری از هلاکت دونظامی صهیونیست در جریان درگیری‌ها ارتش اسراییل با رزمندگان مقاومت در نوار غزه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری شهاب، ارتش رژیم صهیونیستی از کشته شدن دو نظامی خود در شمال غزه خبر داد که یکی از آن‌ها از یگان مهندسی است.

روز گذشته نیز منابع صهیونیستی از هلاکت چهار نظامی از جمله یک سرهنگ یگان کماندو ارتش رژیم اشغالگر در جریان درگیری با مبارزان فلسطین در شمال نوار غزه خبر داده بودند.

روزنامه "تایمز اف اسرائیل" روز گذشته درخصوص شمار کشته های ارتش صهیونیستی در جنگ غزه نوشت: از زمان آغاز عملیات زمینی در غزه ۵۱ نظامی اسراییل کشته شده اند و شمار کل کشته های ارتش اسراییل از ابتدای عملیات طوفان الاقصی (در هفتم اکتبر گذشته/۱۵ مهر ماه) به بیش از ۳۷۰ نفر افزایش یافته است.

لحظه انهدام محل تجمع نیروهای اسرائیلی توسط حزب الله+فیلم

حزب‌الله لبنان شنبه شب با انتشار فیلمی، لحظه حمله این گروه به نظامیان صهیونیست در مرز با سرزمین‌های اشغالی را نشان می‌دهد.

تعداد بازدید : 5557

این فیلم نشانگر عملیات حزب‌الله علیه تجمع نظامیان صهیونیست در شهرک «المناره» در نزدیک مرز جنوب لبنان با سرزمین‌های اشغالی است.

حزب الله صبح شنبه نیز یک پهپاد رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان را سرنگون کرد.

براساس بیانیه این گروه مقاومت، این پهپاد با موشک زمین به هوا در شمال فلسطین اشغالی سرنگون شده است.

این پرنده بدون سرنشین یک پهپاد چند منظوره از نوع هرمس۴۵۰ بود که پس از هدف قرار گرفتن در منطقه «اصبع الجلیل» سقوط کرد.

حزب الله لبنان ۱۴ آبان نیز یک پهپاد رژیم صهیونیستی را در شمال فلسطین اشغالی سرنگون کرده بود.

عباس: بایدن فورا برای توقف فاجعه انسانی در غزه اقدام کند

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا خواست تا فوراً برای توقف فاجعه انسانی و نسل‌کشی علیه مردم فلسطین اقدام کند.

 عباس افزود که تکنون قربانیان این فاجعه انسانی و کشتار دسته جمعی بیش از ۴۲ هزار فلسطینی بوده که اکثریت آنان را کودکان و زنان تشکیل می‌دهد.

وی که در یک نطق تلویزیونی سخن می‌گفت، تصریح کرد: با توجه به این که بایدن دارای یک جایگاه بین‌المللی و تأثیر زیادی بر مقامات رژیم اشغالگر است، وی مسؤولیت ویژه‌ای برای توقف فوری تجاوزگری تل آویو در غزه و امداد رسانی به ملت محاصره شده ما در نوار غزه دارد.

عباس همچنین از بایدن خواست که تجاوزات نیروهای متجاوز اشغالگران و تروریسم مکرر شهرک‌نشینان صهیونیست علیه ملت فلسطین در کرانه باختری و قدس متوقف شوند که خود هشداری بر این است که شرایط از کنترل خارج خواهد شد.

وی در پایان گفت که ملت فلسطین سزاوار یک زندگی آزادانه و عزتمندانه در سرزمین خود هستند و تا دستیابی به حق خود برای دستیابی به استقلال و یک کشور مستقل به مرکزیت قدس شریف استوار باقی خواهند ماند.

حماس: نتانیاهو در مبادله اسرا سنگ‌اندازی می‌کند

 مشاور رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در موضوع مبادله اسیران مانع تراشی می کند.

«طاهر النونو» در گفت وگو با شبکه الجزیره افزود: بنیامین نتانیاهو وقت کشی می کند و نمی خواهد این مبادله انجام شود.

وی اضافه کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها را فریب می دهد.

النونو گفت: نتانیاهو نمی تواند حتی یک نظامی اسیر اسرائیلی را از طریق عملیات زمینی آزاد کند.

وی تصریح کرد: تهدیدات اشغالگران، رهبران حماس را نمی ترساند و این تهدیدات نشانه شکست دشمن است.

مشاور رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: اشغالگران اهداف بزرگی را در حمله به غزه اعلام کرده اند که توانایی دستیابی به آن را ندارند.

النونو اضافه کرد: حماس به مسیر خود ادامه می دهد و مقاومت ادامه و اشغالگری به پایان می رسد و نابودی حماس یک توهم غیرقابل تحقق است.

گالانت: اسرائیل بعد از جنگ در غزه نخواهد ماند

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر با خیال واهی نابودی جنبش حماس، گفت که این رژیم پس از جنگ در غزه باقی نخواهد ماند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این باره مدعی شد: در پایان جنگ، حماس نابود خواهد شد و هیچ تهدید نظامی از جانب غزه علیه اسرائیل وجود نخواهد داشت و اسرائیل در غزه نخواهد بود.

طبق گزارش خبرگزاری «سما»، گالانت همچنین مدعی شد: ارتش توانست ۱۲ افسر از رهبران حماس را حذف کند و متعهد شد که به همه رهبران این جنبش برسد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رجزخوانی خود ادامه داد: پس از پایان جنگ، حماس در غزه حضور نخواهد داشت. ما به رهبری حماس و یحیی السنوار می‌رسیم و او را ترور می‌کنیم.

قطر: تداوم بمباران‌ها، فاجعه انسانی در غزه را تشدید می‌کند

 «برت مک‌گورک» هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور غرب آسیا امروز شنبه در دوحه با «محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر دیدار کرد. 

دو طرف در این دیدار به بررسی تحولات نوار غزه و اراضی اشغالی فلسطین پرداختند. 

خبرگزاری قطر (قنا) گزارش داد که آل ثانی در این دیدار بر ضرورت تشدید تلاش‌های دیپلماتیک منطقه‌ای و بین‌المللی برای دستیابی به برقراری فوری آتش‌بس و بازگشایی دائمی گذرگاه رفح به منظور تضمین ورود کاروان‌ کمک‌های انساندوستانه به غزه تأکید کرد. 

وی نگرانی عمیق قطر درباره نابسامانی اوضاع فاجعه‌بار انسانی در نوار غزه را بیان کرد.

وزیر خارجه قطر همچنین مخالفت قاطع این کشور با جنایت‌های مکرر رژیم صهیونیستی و حمله به اهداف غیرنظامی از جمله بیمارستان‌ها و مدارس نوار غزه را اعلام می‌کند و آن را اقدامی خطرناک دارای پیآمدهای ناگوار برای امنیت و ثبات منطقه می‌داند. 

وزیر خارجه قطر با اشاره به تداوم تلاش‌های میانجی‌گری این کشور برای آزادی اسرا، گفت که استمرار بمباران غزه، فاجعه انسانی در این منطقه را تشدید و تلاش‌های مربوط به میانجی‌گری را پیچیده می‌کند. 

 

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷۱
بنده که نظامی نیستم وحتی تفاوت جارو را با کاتیوشا نمی دانم ولی اگر نظامی بودم چنان درسی به نتانیاهو و گالانت می دادم که قبر خودشان را با دستان خودشان به عمق 5 متر با قاشق بکنند. تمام ساکنین صهیونیست های ساکن حیفا و تل‌آویو و اورشلیم را جارو می کردم می ریختم تو دریای مدیترانه.
پدرسوخته های مظلوم کش
پاسخ ها
بابی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
همون فرق جارو با کاتیوشا رو نمیدونی که الکی حرف میزنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
دقیقا از نظری که دادی معلومه که نظامی نیستی و تفاوت جارو را با کاتیوشا نمیدونی. کاش در مورد یک چیز دیگه نظر . میدادی، مثلا همون جارو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خدا می دونسته که مسلحت نکرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
چون تفاوت جارو و کاتیوشا رو نمیدونی و نظر میدی، برانداز خوبی میشی. برو اینترنشنال به عنوان کارشناس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خب تفاوتش که معلومه اون جارو هس اون یکیم ی نوع سلاحه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بابت هر کامنت چند می گیری؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اما من جارو رو میشناسم
همونی هست که باهاش سفاکان اسرائیلی رو میشه جارو کرد اما قبلش با تانک از روشون رد میشیم و به زباله هایی چسبیده به زمین تبدیل میکنیم
شایدم با یه گلوله کوچک به جنازه ای متعفن تبدیلشان کردیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این بنده خدا خیلی هم خوب فرق جارو و کاتیوشا رو میفهمه
فقط میخواد بگه اگر فرق این رو رو هم ندونی اما میفهمی که باید اسرائیل رو محو کنی
باید با ظالم و کودک کش مقابله کنی با هر چیزی که میتونی یا با کاتیوشا یا با جارو
حتی با دست خالی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
احسنت فقط شیاطین و حرام لقمه از ظلم صهیونیست ها حمایت میکنند و این دست خودشان نیست بنیادشان بد است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
این متن چرتت رو همه جا همی به کار می بری
اسراییل نابود است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این منفی ها رو ربات زده وگرنه با هیچ منطقی جور در نمی آد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این منفی ها رو دقیقا ما ایرانی ها زده ایم
نه ربات نه آلبانی نشین
متاسفم از نگرش ایرانی ها دور شده اید
فقط فکر کن چه کرده اید با مردم فکر کن فکر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
دقت کردی
این چین پادو و کار چاق کن غرب
در این 43 روز
چه دو دوزه بازی می کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
احسنت با منطق جور درنمیاد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بردگان صهییون از ربات بی فکرترند
جبهه حق پیروز است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
باید دید جبهه حق کدام طرف است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
باید دید منظورت از حق کیه
یا
پیروز به نظر تو به کی میگن !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
هههه
چقدر طرف داران باطل زیاد شدند
قشنگ معلومه که آخر الزمان شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۳:۱یکم مطالعه کن هر کی پول و قدرت داشته باشد
خودش را حق می داند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
جبهه حق در دست اسرائیلیان کودک کش و زن کش و تخریب کننده منازل و بیمارستانها و مساجد و کلیساهاست!
جبهه حق در دست آمریکای بنیانگذار داعش و گروههای تکفیری است!
جبهه حق در دست بمبهای یک تنی است
جبهه حق در دست دروغگویانی هست که با بالگرد مردم خودشون رو در کنسرت موسیقی میکشند و به گردن دیگری میاندازند
جبهه حق در دست کسانی هست که مدعیند 40 کودک اسرائیلی سر بردیده شدند اما یکی را هم نشان نمی دهند
جبهه حق در دست ابلیس و شیطان های لشکرش هست
جبهه حق در دست ماهواره هاست
جبهه حق در دست منافقین آلبانی نشین هست
جبهه حق در دست دولتمردان انگلیس هست
ریشه ظلم نابود شدنیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شعار نده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خدا کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
قطعا ظلم و ظالم نابود شدنی هست
اما به شرط اونکه قیام کنه و عمل کنه و الا به شعار نیست
مثل مردم غزه که با دست خالی علیه اسرائیل ظالم قیام کردند
دفاع حق مشروع هر مظلومی هست
با توجه به پیروزی جبهه مقاومت جنگ را ادامه دهید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این بی وجدانی هست که همصدا با نتانیاهو درخواست ادامه جنگ دارید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اگرآن غزه ای بدست آرد دل ما را
بدو بخشم تلا ویو و هم حیفا را
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما اینهمه بچه زخمی و اینهمه کشتار رو نمیبینی
چرا میخوای که کشتار اسرائیلیها ادامه پیدا کنه
این که فقط خورد پشت یه درخت . هیچ اتفاقی نیافتاد که
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
جبهه مقاومت باید ریشه دشمن رو بسوزونه نه ریشه درخت رو
عجبا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
گیر نده دبگه
حالا تو فرض کن محل تجمع اونا منهدم شده .
ول کن دیگه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
آره درخت زدن فیلمش رو گذاشتن توی آلباتی نشین بوگندو زرنگ بشی بفهمی برادر اسرائیلیت نبود :) از مریم بوگندو چه خبر؟
خنده
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس 13.36 آلبانی هم با جنابعالی هم فکر دراومده و اون دوزاری ها را بیرون انداخته پس اگر خواستی به آدمهای عادی کشور که فاقد سهمیه و رانت هستند تهمت منافق و ...بزنی آلبانی رو خط بزن یه جای دیگه رو بگو مثلا بگو بلژیک یا انگلیس
فکر کنم محل تجمع شاخه های درخت رو منهدم کردن با موشک ضد تانک
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
٣٠ تا ژنرال امريكايي هم جزو تلفات حمله بودند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس 13:00-- چقدر رئيس بايد بگه قبل كامنت پرچمت رو بكن ايران-:))))))ا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما بگو شاخه
سربازان خاکی هم نشدند
بقیه تانکها رو هم بگید شاخه
پهپاد رو هم بگید شاخه
آمار کشته هایی که اسرائیل منتشر کرده رو هم بگید شاخه
یه موقع بیدار میشید که نتانیاهو به همین شاخه ها دوخته شده
در یک روز دل‌انگیز پاییزی شاهد چهل و چهارمین دور مبارزه بین دو طرف در این صفحه هستیم.

داوری این مبارزه هم مثل هر روز به عهده سایت وزین تابناک است که علاوه بر رعایت انصاف و عدالت در حد وسواس، به اخلاق‌گرایی هم مشهور است به طوری که، به جزء کلماتی همچون فوا...، حرام ز...، بی ش...، وطن ف...، سگ... و غیره که استفاده از آنها را برای یک طرف مجاز می‌داند اجازه درج هیچگونه توهین یا حتی پاسخ به توهین را در کامنت‌ها، به طرف مقابل نمی‌دهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خوشمزه بازیهای تو یکی را که سانسور نمی کند پس برای چی دلخوری؟
حالا چن نفر سردرد گرفتن ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
137 نفر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
یادم رفته بود که نظامیان اسرائیلی نمیمیرند و فقط سردرد میگیرند
برای همینه که تلفاتشون کمه
کلا یه چیزی خوردن که جونشون کم نمیشه اتفاقا هرکدومشون سه تا قلب اضافه هم دارند
نامردا انگار تو بازیهاست که ضد ضربه هستند
به نظر میرسد ۲۰ دقیقه قبل از ول کردن موشک ؛ اطلاع رسانی شده است به محل تجمع
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بعد از پرتاب موشک ها هم اطلاع رسانی شده که ما دیگر حمله مان تمام شد و ادامه نخواهیم داد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بله؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس 14:05
ظاهراً دارند به قضیه انتقام سخت ایران و پایگاه عین الاسد طعنه می زنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
آهان پس دارند از اون میسوزند خخخخخخخخ
تجمعشان ازبین رفت تو که راست میگی پس الان غزه رو کی به خاک و خون کشیده؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما خوبی؟
یعنی معنی تجمعات رو نمیدونی؟
نگفت پایگاه هوایی و کل خلبانان نیروی هوایی اسرائیل رو که دانشمند
گفت تجمع نیروهای زمینی و بعد هم گفت اندازه این تجمع چقدره؟
خدا شما رو از دنیا نگیره
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس تو تجمعی دیدی؟؟ یا تعدادی درخت و خس و خاشاک؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
به آمار رسانه های اسرائیلی بیش از 400 سرباز کشته شده
به تحلیل همان رسانه های اسرائیلی این عدد باید بیش از 800 نفر باشد
این یک خفت برای ارتش اسرائیل هست که از چند صد نفر سرباز حماس با سلاحهای ساده اینهمه تلفات داده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اینهمه فیلم ترکیدن میرکاوا دیدیم کافیه که به قدرت حماس پی ببریم
دو تا پهپاد اسرائیل هم با فیلمهاش ترکوندند
با گفتن شاخ و برگ چیزی از واقعیات عوض نمیشه
حداقل یه +18 میزدی این تصاویر دلخراش رو بچه ها نبینن واسه روحیشون خوب نیست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما همون جیره و مواجب بگیرای مضحکی هستین که میگفتین موشک حماس اشتباهی . کمانه کرده خورده بیمارستان گویا جدیدا اشتباهی هم تسخیرش کرده :))))))))ا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اگر دلخراش هست چرا دل بعضی ها رو به رحم نمیاره؟
نکنه دلشون از سنگه
نکنه اصلا کار خودشونه!؟
نکنه هوادار اونهایی هستند که این بلاها رو سر مردم مظلوم آوردند!؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
کاش این عکسها رو بیشتر میذاشتید شاید وجدان بعضی ها درد بگیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بعضیها از انتشار این عکسها ناراحت میشوند نه اینکه دلشون میسوزه
بلکه میخوان افکار عمومی رو از دست ندن
اما با +18 موافقم
اصلا باید زده بشه +120
بخدا برای هر انسانی با هر سنی این تصاویر دلخراش هست بجز اونهایی که شرف ندارند
سارا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
از کودکان اوکراینی هم بذارید اونها هم دلخراش هستش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
من که با دیدن صدها جسد سربازان اسراییلی در این فیلم، سرسام گرفتم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این صحنه ها فقط برای کسانی دلخراش هست که وجدان داشته باشند
و الا حامیان اسرائیل به این تعداد جنایت افتخار میکنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
به زودی ارتش اسرائیل مجبوره اسامی سربازان کشته شده رو به خانوادهاشون اعلام کنه
اونموقع هست که خود رسانه های اسرائیلی مخالف نتانیاهو آمار دقیق رو اعلام میکنند و ضربه حماس رو به خوبی همه درک میکنند
طبق گزارش کارکنان سازمان بهداشت جهانی ارتش کودک کش رژیم نامشروع سرائیل بیمارستان الشفاء را به منطقه مرگ تبدیل کرده تکلیف دیگر مشخص است اینان دیگر انسانیتی در وجودشان نیست و موجوداتی مسخ شده هستند و باید شهرک های صهیونیست نشین را به شهرهای ارواح تبدیل کرد چون خود این چنین خواسته اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
نباید زیر زمین بیمارستان رو تونل کند و کرد انبار مهمات
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس 13:09 واقعا خاک... فعلا که هیچ مستندی ارائه نشد ولی گیریم برای طفلکی گول
خورده ای مثل تو اینطور باشه مجوز میشه برای زدن بیمارستان. اگر جوابت بله است آرزو میکنم عزیزات در چنین بیمارستانی به همین شیوه تلف بشن البته اگه عزیزی داشته باشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بیمارستان شفا رو اسرائیل اشغال کرد
پس چرا نه تونلی پیدا شد و نه پایگاه و نه تسلیحاتی؟!
تونل و انبار مهمات دروغی هست که ارباباتون گفتند و شما هم باور کردید و بازگو میکنید
با نتانیاهوی کودک کش محشور شوید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
مقصر کشته شدن بستری شدگان در بیمارستان شفا، همان افرادی هستند که در زیر بیمارستان، تونل ساختند. مگر جاقحطی بود
بر ای ساخت تونل؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
چرا دروغتون رو بازم تکرار میکنید
زیر بیمارستانها هیچ تونلی پیدا نشد و رسانه های اسرائیلی ادعای خودشون رو رد کردند
شعار هر مسلمان جنگ جنگ تا رفع فتنه در جهان ، مسلمانان باید کل جهان فتح کنن الاسلام یعلوا و لا یعلی علیه ، هیهات منا الذله ، وای اگر خامنه ای حکم جهادم بده ، مرگ آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر ال سقوط مرگ بر صدام یزید کافر درود بر رزمندگان اسلام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
برو دمه پنجره، دو تا نفس عمیق بکش، یکم ریلکس کن. دنیا مسیر خودش رو میره تو فقط ریلکس باش.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
همین شعارها در تمام دنیا منتشر شده و سخت افکار عمومی رو علیه اسرائیل و اربابش آمریکا بسیج کرده
الان دیگه دنیا از آمریکا میخوان که به اسرائیل موشک و بمب نفرسته
همین شعارها باعث شده بعضی ها آتش بگیرند
همین شعارها باعث شده بسیج مردمی انگلیس و آمریکا و بقیه شهرهای اروپایی و آسیایی اتفاق بیافته و البته همه به نفع مردم مظلوم فلسطین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
ناشناس 22:4 الان واسه چی ما بدبختیم چون از جیب مبارک ما خرج کردید که توی هر کشور چند هزار نفر رو جمع کنید بیان علیه اسرائیل شعار بدن
صهنیه کجاس ؟
نخاله و نشعل کجان ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
منتظر اعلام آتش بس هستند تا بیان بیرون بگن ما پیروز شدیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
تووی فکر این هستن که آیا دوباره میتونن آفتاب رو ببینن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
تو از زیر پتو با بیرون بعد سوال بپرس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شب میان به خوابت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این یارو هنوز دنبال اینهاست
پاشو برو غزه دنبالشون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
تو سوال جدیدی نداری که بپرسی
مثلا بپرسی تونلهای بیمارستان ها و مساجد که اسرائیل مدعی شد کجاست؟
توی این فیلم قشنگ معلومه که حماس داره پیروز میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما کری بخون
مهم اینکه که اسرائیل بعد از 42 روز هنوز حتی یک نفر از حماس رو اسیر نکرده
حتی یک تونل رو نتونسته بگیره
حتی یک مقر حماس رو نتونسته نابود کنه
اگر کرده بود تا الان هزار بار توسط رسانه هاش جار میزد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
نگذارید جنگ تمام شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس 13:40

در همان چهل و هشت ساعت اول جنگ بین هزار تا هزار و پانصد نفر از نیروهای حماس که در خاک اسرائیل بودند کشته شدند و جنازه هایشان در اسرائیل ماند.

علاوه بر آن دهها و شاید صدها نفر از حماس را اسیر کردند که فیلم های بازجویی بعضی شان منتشر شده.

تونل های بسیاری از حماس منهدم شده و مقرهای زیادی نه تنها منهدم که حتی به تصرف اسرائیلی ها درآمده و تصاویرش پخش شده.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
فعلا آمارشون در اومده که مردم خودشون رو با بالگرد زدند و انداختند گردن حماس
اگر 10 نفر از حماس رو کشته بودند الان باهاش شو تلویزیونی برپا میکردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این فیلمایی که گفتید کجا پخش شده؟
بگید ما هم ببینیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
آیا اسرائیل تا الان پیروز شده؟
پیروز کسی هست که به اهدافش برسه و دشمنش رو از کار بندازه
آیا اسرائیل به اهدافش که نابودی حماس بود رسید؟
آیا تونست اسلحه مقاومت رو ازش بگیره؟
چه دستاوردی اسرائیل بدست آورده که بعضی خوشحالی میکنند
اما حماس تونسته با جمعیت کم وسلاحهای ساده ارتش یه کشور رو با همه ادعاهاش زیر و رو کنه
چهره ی خیرخواهانه و حقوق بشر دوستانه اسرائیل رو برای دنیا روشن کرد
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان از بایدن خواسته که جلوی جنایات رژیم نامشروع اسرائیل را بگیرد در حالی که بایدن و مجلس سنای آمریکا با ارسال بمب و موشک لیزری به این کودک کشان غاصب خود در جنایات و وحشی گری های اسرائیل سهیم اند.
آمریکا تمام قطعنامه های سازمان ملل را که بر علیه اسرائیل و به نفع ملت فلسطین بود وتو کرد در سخن دروغ می گویند که ما مدافع مردم غزه هستیم اینان فقط حامی دولت تروریستی اسرائیل هستند و بس.
حماس و حزب الله سرباز اسرائیلی می کشند. اسرائیلی ها زن و بچه می کشند و خانه و بیمارستان و مدارس را خراب می کنند.
برای قضاوت فقط یک جو شرافت لازمه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
گویا روز اول خواب بودی حماس حمله کرد فقط دختر و پسر کشت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
کسانی که میگید روز اول رو ببینید
نیروهای امنیتی اسرائیل اعلام کردند که دختر و پسرهای جشنواره موسیقی رو بالگردهای اسرائیلی به اشتباه کشتند
منبع روزنامه صهیونیستی هاآرتص
سیاهی موند به زغال
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
از خواب گران خیز
زد حسابی درخت را ترکوند
پاسخ ها
امیر 114
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
قابل توجه طرفداری رژیم صهیونیستی شما مشتی خونخوار هستید که اینجا با لایک از رژیم صهیونیستی طرفداری می کنید
«وی افزود: طی ۴ روز گذشته ۶۲ خودروی زرهی دشمن از جمله تانک، نفربر و بولدوزر را نابود و منهدم کردیم.»

قبلاً هم دو قلم یکی 182 تانکی و دیگری هشتاد تایی منهدم کرده بودند.

آن وقت تلفات اسرائیلی ها از زمان حمله زمینی 51 نفر بوده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
با این حساب
کلا تانک های رژیم قاثب تموم شده دیگه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خودت رو به اون راه نزن
ماستا رو نریز تو قیمه ها
تا دو روز پیش آمار خودروهای زرهی اسرائیل که منهدم شد 182 بود و امروز بیش از 200 خودرو
این کجای قابل درک نیست؟
حالا اگر گفتند در 4 روز 62 خودرو منهدم شده شما میای با 182 جمع میکنی؟! کجایی؟ چی شد جمع زدی؟
خود اسرائیل رسما آمار 390 نفر کشته نظامی رو داره میده بعد تو این آمار 51 رو از کجا میاری؟
این آمار 4 روز گذشته نظامیان هست یا بازم با هم جمع کردی
کلا تو کاری به ریاضی نداشته باش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
چقدر سخته تانکهای فوق مدرنت بوسیله اسلحه دست ساز از بین بره
چقدر سخته آمارشون رو بقیه دارند منتشر میکنند
حالا چطور میخوای توجیهش کنی!؟
البته یه مدت باید در مقابل این آمارها مقاومت کنی و منکر بشی
راستی چرا مردم خودت رو که به جشنواره موسیقی اومده بودند اشتباهی با راکتهای بالگردات کشتی
اما خوب شد بندازینش گردن حماس برای مشروعیت جنگ خوبه
حالا میتونید برید بیمارستانها رو بمبارون کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ریاضیت خرابه
مدام اینها رو با هم جمع نکن
کلا گیج شدی . البته خود نتانیاهو هم گیج شده و الان مثل وحشیها رفتار میکنه
منشأ بحران فلسطین و در این برهه خاص جنگ غزه، گزاره های متقن دینی در میان باورمندان دو طرف درگیری است.

و نکته مشترک در هر دو طرف درگیری این گزاره است: حفظ این ارزشهای دینی، از جان انسانها با ارزشتر است.

مثال: مهمترین ویژگی سازش اعراب و اسرائیل، ضد ارزشهای دینی بودن این سازش بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
الان تو داری به نفع کی نظر میدی به نفع نژاد پرستی اسرائیلی یا به نفع دفاع از وطن فلسطینی
مرگ بر پوتین سوراخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بی ادب
با مرگ بر گفتن چیزی درست نمیشه
عرضه داری و مردی برو اوکراین با روسیه بجنگ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بعضی ها روشون نمی شه از جنایات بایدن و اسرائیل حمایت کنند به پوتین فحش میدن دلشون خنک شه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بایدن قربان دل سوختشون بره
بازدید فرمانده کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا صبح امروز (یکشنبه) با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا، به مدت یک ساعت و نیم از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازدید کردند.مشروح خبر و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر می‌شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این بازدید در این زمان و موقعیت به غربیها یه پیام روشن میده
توان ما را با گروه اندک حماس مقایسه نکنید
اولین اشتباهتون آخرین اشتباه خواهد بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
مگر ایران چه چیزی داره؟
موشک بالستیک؟!
موشک هایپرسونیک؟
موشک خیبر شکن؟!
پهپادهای رادار گریز؟
اینها یعنی قدرت بازدارندگی
و الا تا الان هزار بار آمریکا به ایران حمله کرده بود
ناشناس
| Austria |
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
جنگ غزه که داره تموم میشه، پس کی می خواهیم از این موشکها علیه اسراییل استفاده کنیم؟
ناشناس
| Austria |
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
با این عملکرد شگرف و اعجاب انگیز گنبد آهنین اسراییل که صدها موشک حماس را ساقط کرد، ما اگر دهها هزار موشک پیشرفته هم تولید کنیم، عملا پول خود را دور ریخته ایم چون ای ن‌گنبد آهنین ثابت کرد که هر جنبنده ای را قبل از اصابت به زمین، به پودر تبدیل خواهد کرد
ناشناس
| Austria |
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
مدعی ۱۷:۲۳ ، شما که چنین موشکها و تجهیزات نظامی پیشرفته ای دارید، چرا حماس بدبخت را تسلیح نکردید تا اینگونه خوار و ذلیل نشود و از شهر غزه عقب نشینی نکند؟
هر کس از کودک کشان غاصب صهیونیستی دفاع کند یعنی وجدان تعطیل.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
مخالفم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
فیلم های هولناک روز اول این نناقشه رو ندیدی ؟!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
فیلمهای روز اول رو خود اسرائیلیها منکر شدند
و گفتند خود ما اشتباهی مردممون رو کشتیم
فیلیم روز اول رو اونهایی که باطن اسرائیلیها رو نمیشناختن باور کردند
اما الان معلوم شد که بالگردهای خودشون بودند که با راکت مردم رو کشتند و انداختن گردن حماس
بچه های سربریده هم هیچ وقت پیدا نشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۳:۲۸
عجب است از کسانی که ۱۶ سال محاصره غیر قانونی غزه را نمی بینند، هتک حرمت مسجد الاقصی را نمی بینند، شهرک سازی های غیر قانونی را نمی بینند، جنایات صبرا و شتیلا را نمی بینند و یک شبه بیدار می شوند البته از چنین افرادی نباید انتظار داشت که کشته شدن بیش از۶ هزار کودک بی گناه را هم بینند چون با کسی که این همه خواب بوده حرفی نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اها بعد حتما اون ۲۴۰ اسیر هم اسراییلی ها فرستادن عزه که جنگ همینجور ادامه بدن متخصص کتمان مسایل گ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اتفاقا تنها خبری که راست بود همون اسرائیلیهایی بودند که گرفتار حماس شدند و با خفت برده شدند تو غزه
هرچند نتانیاهو گفت نباید اسیری در اختیار حماس باقی بمونه و سعی کردند همه رو بکشند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اونهایی که وجدان ندارند منفی بدن لطفا
خبر فوری ؛
لحظاتی پیش ارتش اسرائیل به ویلای ابو عبیده سخنگوی حماس دست پیدا کرد که در پارکینگ ویلا تعدادی خودروی بنز 2022 نیز وجود داشته است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
انقدر چرت نگنید غزه کلا اندازه یه محله کوچیکه با بنز بره بیرون که چی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
بدبخت و بیچاره مردم مظلوم باریکه غزه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۳:۴۶
تو راست میگی
ابو عبیده با شتر میره بیرون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
با بنز کنار ساحل مدیترانه
البته حالا که دیگه مخروبه شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
شما همونی نبودی که خیر زدی که حماس سر 40 کودک اسرائیلی رو بریده
اونموقع مستندات نذاشتی
لا اقل الان یه مستنداتی بذار
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اسرائیل اعلام کرد بانک اهداف داره برای بمباران
بعد از اینکه خانواده خبرنگار الجزیره رو زد اعلام کرد جزء بانک اهداف بود
یعنی از قبل شناسایی کرده حتی یه خبر نگار رو
امروز میگید سخنگوی حماس رو شناسایی کردید و خانش سالم پر بنز بوده
خیلی اسرائیل نفهمه و دروغ میگه که بانک اهداف داشته پس چرا تا الان بمبارون نکرده بود تا حماس رو از بین ببره
اون که از خبرنگار نمیگذره چطور از سخنگوی حماس صرف نظر کرده!؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
دروغ کنتور نمیندازه
اولش گفتید که کنسرت موسیقی رو حماس به خاک و خون کشیده
الان خود اسرائیل اعتراف کرده که به اشتباه بالگردهای صهیونیستی اونها رو کشتند
دیگه حناتون رنگ نداره و دروغ نگید
ناشناس
| Germany |
۱۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
حاجی منم کلیپ اش رو دیدم نه تنها بنز چند تا ماشین لوکس دیگر هم بود.اما باز آدم شک می کنه خانه او باشه.
یه عده انگار ازاسراییل حق مواجب بگیرند که برعلیه مردم فلسطین وایران بدوبیراه بگند. برادران صهیون دوست هرچی شما میگید درسته. اگر جنایت ماندگار میکرد افرادرا. الان نوه هیتلر صدراعظم آلمان بود.......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
گور بابای اسراییل. ولی شما سنت قد نمیده همین فلسطینیان دوشادوش صدام علیه ما جنگیدند. . البته که مردم بی دفاع گناهی ندارند ولی رهبرانشان با اقدامات شتابزده چنین سرنوشتی براشون رقم زدند. ما مردم ایران هم متاسفیم همین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اتفاقا من سنم قد میده
شما که داری راست میگی فلسطین علیه ما جنگیده
خدا شما رو با نتانیاهو و شارون قصباب محشور کنه
آتش به جنگل نزنید چون اگر جنگل آتش بگیرد تر و خشک را می‌سوزاند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
به مظلومان فشار نیارید چون صبر مظلوم و صبر خدا حدی دارد
آه مظلوم بنیان ظالم را خواهد سوزاند
آیا هنیه و نخاله و مشعل و ابو عبیده هم به مانند مردم بدبخت غزه برای پختن غذا لباس هایشان را میسوزانند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
دیگه حرفی برای گفتن ندارید
خجالت بکشید از اینکه مدام دنبال ماله کشی اسرائیل هستید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ننگ به هواداران اسرائیل
امیدوارم با نتانیاهو محشور بشید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۴:۲۹
آخ جان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ناشناس|Iran (Islamic Republic of)|۱۴:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ تو به جای ماله کشیدن جواب منطقی بده!!
توهین که نکرده سئوال پرسیده که از قضا سئوال خیلی خوبی هم هست!!!!
شما ها چون چیزی در چنته ندارید برای فرار از پاسخگویی بلافصله ناله و نفرین رو شروع میکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این ۱۴:۲۹ چرا نشسته مثل پیرزنها همه رو نفرین میکنه؟!!؟؟
خجالت بکش و مثل یک مرد واقعی به لبنان برو و با صهیونیست ها بجنگ
نترس، شهید نمیشی
ارتش سایبری اسراییل چه سریع هم هست هنوز خبر منتشر نشد ۵۰ تا کامنت پشت سر هم ارسال میکنن و همدیگه رو لایک میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
هواداران و متفقین اسرائیل زیادند اما مثل اربابشون نتانیاهو از پناهگاهها و زیر پتو فتنه انگیزی می کنند
فایده ای نداره روی اسرائیل شرط بندی نکنید
اسرائیل اگر میتونست کاری کنه برای بیرون رفت خودش از فشار افکار عمومی کاری میکرد
شما چهارتا فارسی نویس نمیتونید برای اسرائیل آبرو دست و پا کنید
دستتون رو شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اسرائیل در میدان نتونسته پیروزی بدست بیاورد و الان سعی میکنه در فضاهای مجازی و به زبانهای مختلف برای خودش وجاحت قانونی و مشروعیت در جنگ بدست بیاورد
نباید مخفیانه ، بیمارستانها مساجد مدارس و مهد کودک ها و کلیساها را به پادگان و انبار مهمات تبدیل کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اسرائیل به بیمارستان ها و مساجد هم ریخت اما نه تونلی پیدا شد و نه مقر و پایگاهی
بازهم دارید به دروغهاتون ادامه میدد؟
شما که چیزی پیدا نکردید از اول هم معلوم بود دنبال بهانه هستید تا مردم مظلوم رو بکشید و آواره کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
لطفا بعد از اینکه معلوم شد زیر بیمارستانها چیزی نبوده خفه شید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۴:۲۶
اینهمه فیلم اومده بیرون از این اماکن
ندیدی
برو چشم پزشک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
آره فیلم تونلها اومده بیرون خندیدم
کدوم فیلم اومد
چندتا کلاش که خود اسرائیلیها چیده بودند
خب موشکهای بزرگ رو حماس خارج کرد و دوتا کلاش رو نتونست جابجا کنه
خودتون رو گول زدید!
این همه مردم رو در بیمارستانها کشتند فقط برای چندتا کلاش
چقدر اسرائیل ضعیف شده
چرا یه اسیر اونجا پیدا نشد
واقعا این دروغها رو باور میکنید
غزه ای ها خیلی در مضیقه و تنگنا هستند. قحطی اومده. دیشب که در تلویزیون دیدم گریه کردم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ننگ بر کسانیکه میگن آتش بس نشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
از فقر سیستان و حلبی اباد تهران گریه ت نمیگیره
؟
اسرائیل با حمایت آمریکا ۱۶ سال غزه را در محاصره غیر قانونی نگه داشت به کرات حرمت مسجد الاقصی را شکست به عبادت کنندگان حمله می کردند، شهرک سازی غیر قانونی می کردند خب نتیجه طوفان الاقصی می شود همان طور که آمریکا به عراق حمله غیر قانونی کرد و سال ها این کشور را در جنگ و درگیری نگاه داشت و نتیجه اش امروز این است که مقاومت مردمی عراق پایگاه های آنها را در عراق و سوریه مورد هدف قرار می دهند. طبیعت تاریخ است هر چه بکاری همان درو می کنی، آمریکایی ها نباید فکر کنند که می توانند آتش جنگ و جنگ افروزی برافروزند و خودشان قسر در بروند، دنیا حساب و کتاب دارد.
آنهایی که از حماس و روش مبارزه اش دفاع می کنند توجه کنند ریختند مردم یک شهرک صهیونیستی را به گلوله بستند اصلا به پایگاهای اسرائیل حمله کردند باید تا آخر رودرو مبارزه می کردند نه اینکه یک ضربه زدند آمدند بین مردم عادی غزه پنهان شوند و انتظار دارند اسرائیل فقط بهشون نگاه بکنه و هیچ عکس العملی نشان نده البته در هر صورت اسرائیل بازنده هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
غاصبان صهیونیستی ۱۶ سال غزه را در محاصره غیر قانونی نگه داشته اند شاید انتظار داری مقاومت مردمی فلسطین (حماس) فقط تماشاگر این بی قانونی ها و بی عدالتی ها باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
عکس را ببین، گزارش جنایاتی را که ارتش غاصب صهیونیست با زن و کودک بی دفاع غزه بخوان الکی کامنت دفاع از این کودک کشان غاصب نگذار.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
دروغتون در اومد
اسرائیل اعلام کرد که خودش جشنواره موسیقی رو با بالگرد زده و دختر و پسرهای اسرائیلی رو در اونجا و موقع فرار کشته
فیلم بالگرد رو هم بازنشر دادند
تشت رسوایی طرفداران اسرائیل به زمین افتاده
خوبه خسارت سنگین به اسرایبل وارد کردین پس دیگه دنبال اتش بس و سوسول بازی نباشین جنگ جنگ تا پیروزی
لعنت بر نژاد پرستی و صهیونیسم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
نتانیاهو هزار و یک پرونده پزشکی - روانی دارد لعنت حالی اش نمی شود فقط باید محاکمه شود آن هم در دادگاه کیفری ذی صلاح و نباید فردای آینده به این خاطر که این فرد روانی بوده و یا پرونده پزشکی دارد و دلیل های این چنینی دوباره رسانه ها تیتر کنند که نتانیاهو به دلیل پرونده های پزشکی - روانی از جنایات جنگی اش قسر در رفت..
آمریکا راس جبهه استکبار و اسرائیل نامشروع و غاصب است و هیچ وجدان بیداری نه از استکبار حمایت می کند نه از غاصب.
تمام نهادهای حقوق بشری از فلسطین حمایت کرده اند و حق با فلسطین است و حق پیروز نهایی است و باطل رفتنی است.
خدا لعنت کنه نتانیاهو و بایدن و حامیان ظلم و هر کسی که به حرف و به عمل از ظالم دفاع میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
برات سخته ادب داشته باشی؟
مرتب داری فحش میدی
برای نظرات بقیه احترام قائل باش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
خودتون رو مسخره کردید!
نتانیاهو داره کودک میکشه شما ناراحتی که ما لعنتش میکنیم؟
شما مگه مدافع ظالمین هستی
اگر کسی عزیزان شما رو بکشه شما نمیگی خدا بکشتت!؟
اگر کسی روی فرزند شما دست بلند کنه و بزنتش نمی گی دستت بشکنه که روی بچه دست بلند کردی
سیاست یک بام و دوهوای شما خیلی مضحکه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
یکی از دوستان شما هر روز مرگ بر پوتین میگه
چرا به اون نمیگید بی ادب
چرا به نتانیاهو که بچه میکشه نمیگید بی ادب!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اسرائیل کودک کش از بمب ها و گلوله های فسفری که تا مغز استخوان رو میسوزونه و طبق قوانین بین المللی ممنوعه حساب میشه داره مردم رو میکشه این کار صهیونیستها بی ادبی حساب نمیشه
کسانیکه انسانیت دارید برای اینکه این آقا ناراحت نشود ادب رو رعایت کنید و به جنایتکاران نگید لعنت
مرگ مزدوران و هواداران اسرائیل رو از خدا نخواهید
یار و یاور و پشتیبان فلسطین و مردم واقعا بی دفاع فلسطین ، خداست.... هر وقت اراده ذات اقدس خداوندی اراده کند پیروز میشوند. اینبار انشالله حتی یک یهودی و بهایی در کل فلسطین نخواهند ماند و از همان جاهایی که امدند مثل اروپا برخواهند گشت.. زمستان خواهد گذشت و سیاه رویی به بعضی که دلشان سیاهتر از ذغال است میماند...
دعا کردن یکی اعمال مورد قبول تمام ادیان است
دعا و درخواست از خدا برای نابودی ظالمین مورد قبول حتی بت پرستان و مشرکین هم هست
حالا اگر کسی بگوید خدایا به اسرائیل و حامیان و هوادارانش مرگ بده این عمل میشه کار بد!
تاحالا 12000هزار نفر از فلسطین کشته شده شهر نابودشده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
شرم بر اسرائیل و حامیان این رژیم کودک کش
این صحبت‌های شی چین پینگ است! رهبر مقتدر چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان که محور بلوک شرق در جهان است. در صحبت‌های او هیچ نشانه‌ای از افول آمریکا نیست و او می‌داند که امکان ندارد چین در تقابل با آمریکا بتواند به توسعه خود ادامه دهد و به دنبال بازسازی روابط خود با آمریکا و غول های فناوری و سرمایه‌گذاری آمریکا است. او این صحبت‌ها را در سانفرانسیسکو انجام داده است، در پایتخت فناوری آمریکا. اولویت چین توسعه اقتصادی است و سیاست هایش صرفا بر اساس این اولویت است.آنوقت متوهمین بیکار داخل کلاب هاوس صبح تا شب طوری از افول غرب و آمریکا دم میزنند تو گویی عقل و شعورشان از رئیس جمهور چین هم بیشتر است
ایگنه میگه لعنت بر رزیم اسرائیل و۳۶ تا رای منفی در مقابل ۶ رای مثبت میگیره،،خیلی حرف داره ها.‌‌.‌‌‌‌با مردم چه کردیم که اینطور شدند؟؟؟؟
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی
آخرین اخبار