بازدید 36427
ششصد و بیست و سومین روز از حمله روسیه به اوکراین

نبرد سنگین زمینی در سه منطقه اوکراین/حمله شدید پهپادهای روسیه به تاسیسات برق اوکراین/پیشروی نظامی اوکراین در برابر روسیه

ششصد و بیست و سه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۰۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳ 18 November 2023

نبرد سنگین زمینی در سه منطقه اوکراین

بین الملل تابناک: ششصد و بیست و سه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

زلنسکی: تانک‌های آمریکایی آبرامز تغییر مهمی در جنگ ایجاد نکرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۳:۲۲

رییس‌جمهور اوکراین تعداد تانک‌های آبرامز عرضه شده به این کشور برای جنگ با روسیه را برای ایجاد تغییر در وضعیت میدان اندک دانست.

«ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در گفت‌وگویی با خبرنگاران کشورهای آفریقایی گفت که تانک‌های «M1A1 Abrams» که به عنوان تانک‌های اصلی جنگ از سوی آمریکا به اوکراین عرضه شده بود، تغییر چندانی در وضعیت میدان ایجاد نکردند.

زلنسکی توضیح داد که ۳۱ فروند تانکی که تا اواسط اکتبر به طور کامل از سوی آمریکا به اوکراین تحویل داده شد، بسیار اندک است. او در عین تمجید از کیفیت تسلیحات آمریکایی گفت «تا اینجای کار، نمی‌توانم بگویم که آن‌ها نقش مهمی در میدان جنگ ایفا می‌کنند. تعدادشان بسیار کم است.»

او که تانک‌های عرضه شده آمریکا را تنها بخشی از گردان تانک‌های اوکراین تلقی کرد، گفت که «چه خوب چه بد، ما انواع بسیار مختلفی از تانک‌ها را داریم.»

این اظهارات هم‌زمان با اظهارات «مارتین اُ دونل» سخنگوی اروپا و آفریقای ارتش آمریکا مطرح می‌شود که تکمیل روند تحویل این تانک‌ها به اوکراین را تایید کرده و گفته بود «تانک آبرام یک خودروی زرهی فوق‌العاده است اما راه‌حل معجزه‌آسا نیست.»

انتقاد مشاور زلنسکی از سرعت پایین ارسال تجهیزات غربی
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۳:۱۷

مشاور ریاست‌جمهوری اوکراین گفت، ارسال تسلیحات غربی به کی‌یف باید سریع‌تر از آنچه که اتفاق افتاده، انجام شود.

«میخائیل پودولیاک» مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با کانال ۲۴ این کشور تاکید کرد: تاخیرهای طولانی در ارسال تسلیحات به اوکراین، زمان کافی به روسیه می‌دهد تا آماده دفاع راهبردی شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که تجهیزات نظامی وعده‌ داده شده توسط غرب باید «طی ۷ تا ۱۰ روز» به مقصد برسند درحالیکه این روند «۹۰ الی ۱۲۰ روز» طول خواهد کشید.

مشاور زلنسکی با اشاره به موقعیت کنونی در خط مقدم اذعان کرد: ضدحمله اوکراین شاید به آن سرعتی که ما می‌خواهیم، پیشروی نمی‌کند.

«والری زالوژنی» ژنرال ارشد اوکراینی نیز پیشتر در گفت‌وگو با نشریه اکونومیست، وضعیت میدان جنگ را «بن‌بست» توصیف کرده بود. طبق گزارش روزنامه نیویورک تایمز، اگرچه مقامات دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از این اظهار نظرات زالوژنی ناراحت و غافلگیر شدند اما با ارزیابی‌هایی او موافقت کرده‌اند.

همچنین «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین شایعه احتمال بروز تاخیر در تحویل یک میلیون گلوله توپخانه به اوکراین را تایید کرد و «وضعیت اسفناک صنایع دفاعی اروپا» را دلیل این امر دانست.

اتحادیه اروپا در ماه مارس طرح فروش یک میلیون گلوله توپ تا ماه مارس سال آینده را تصویب کرد.

در روز دوشنبه، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اذعان داشت که شاید این اتحادیه به هدف ارسال چنین حجمی از مهمات به اوکراین تا پایان سال میلادی جاری نرسد. با این‌ وجود، بورل خاطرنشان کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا به تولید مهمات ادامه می‌دهند و خطوط کارخانه‌های تسلیحاتی فعال هستند.

اسپوتنیک: ۵۰ درصد نیروهای ارتش اوکراین مزدوران خارجی هستند
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۳:۱۶

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نوشت: یافته‌های متعددی از بخش‌هایی از خط مقدم جنگ مبنی بر اینکه تا ۵۰ درصد از نیروهای ارتش اوکراین را مزدوران خارجی تشکیل می‌دهند، گزارش شده است.

این خبرگزاری روسی در ادامه با اشاره به «وابستگی فزاینده اوکراین به مزدوران خارجی»، نوشت: پس از شکست «حمله تابستانی» ارتش اوکراین که تخمین زده می‌شود تلفات نیروهای کی‌یف بیش از ۹۰ هزار نفر باشد، خطوط اوکراین همچنان پا برجاست و یکی از عوامل اصلی آن، حضور هزاران مزدور خارجی در ارتش اوکراین است.

بر اساس این گزارش، یافته‌های متعددی از رهگیری رادیویی در فرکانس‌های نظامی اوکراین به زبان‌های انگلیسی، لهستانی، عربی و سایر زبان‌های خارجی، به همراه گزارش‌هایی از بخش‌هایی از خط مقدم جنگ مبنی بر اینکه تا ۵۰ درصد از نیروهای ارتش اوکراین را مزدوران خارجی تشکیل می‌دهند، گزارش شده است.

این گزارش می‌افزاید: همچنین اطلاعات دقیقی در مورد صدها متقاضی و مزدور خارجی که در اوکراین هستند از جمله اسامی، کشورهای مبدا، تجربه نظامی، شماره تلفن و حتی فتوکپی گذرنامه این افراد فاش شده است.

اسپوتنیک تصریح می‌کند که به تازگی گروه هکری «Joker DPR» اطلاعات بسیار جالبی درباره مزدوران خارجی در اوکراین در کانال تلگرام خود منتشر کرده است که به نظر می‌رسد فهرستی از اسامی و اطلاعات شخصی بیش از ۵۰۰ متقاضی [برای پیوستن به] یکی از گردان‌های ارتش اوکراین است. این گروه هکری همچنین فتوکپی گذرنامه بیش از ۵۰ مزدور از جمله شهروندان آمریکایی را منتشر کرده است.

اسپوتنیک با اشاره به اینکه «به طور مستقل در حال بررسی کلیه اسامی موجود در فهرست منتشر شده این گروه هکری است و نتایج تحقیقات را گزارش خواهد کرد»، نوشت: این اطلاعات افشا شده در صورتیکه تایید شود، نه تنها وابستگی فزاینده اوکراین به مزدوران خارجی، بلکه آسیب‌پذیری روزافزون سامانه‌های امنیت اطلاعاتی این کشور را نیز نشان می‌دهد.

زلنسکی، افسر ارشد اطلاعات خارجی اوکراین را اخراج کرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۳:۱۴

رئیس‌جمهوری اوکراین در حکمی معاون سرویس اطلاعات خارجی این کشور را برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین "اولکساندر تاراسووسکی"، معاون سرویس اطلاعات خارجی این کشور را برکنار کرده است.

در این حکم به دلیل این برکناری اشاره‌ای نشده است.

سرویس اطلاعات خارجی اوکراین در سال ۲۰۰۴ و تحت امر اداره سرویس امنیت این کشور تاسیس شد.

این نهاد فعالیت‌های اطلاعاتی در امور سیاسی، اقتصادی، نظامی، علمی، فناوری، اطلاعاتی و محیط زیستی انجام می‌دهد. رئیس آن از اعضای شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین است و به صورت مستقیم به رئیس دولت گزارش می‌دهد.

پیشروی نظامی اوکراین در برابر روسیه
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۰:۵۰

 ارتش اوکراین در بیانیه‌ای از پیشروی قابل توجه در استان خرسون خبر داد و مدعی عقب راندن روسیه در بخش‌هایی از این منطقه شد.

به گزارش فایننشال تایمز، اوکراین مدعی است که پیشروی قابل توجهی در ضدحملات علیه روسیه داشته است. براساس ادعای مقامات ارتش این کشور، نیروهای کی‌یف استحکامات قابل توجهی را در ساحل چپ رود دنیپرو در استان خرسون ایجاد کرده اند.

در بیانیه ارتش اوکراین آمده است: تفنگداران دریایی اوکراین با همکاری سایر یگان‌های نیروهای دفاعی موفق شدند چندین پل رود دنیپرو را باز پس گیرند.

گفته می شود روسیه نیز برای نخستین بار حضور اوکراین را در این منطقه تایید کرده است.

حمله شدید پهپادهای روسیه به تاسیسات برق اوکراین
۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۰:۴۹

شرکت تولید برق اوکراین اعلام کرد که در پی حملات موفق پهپادی روسیه به تاسیسات تولید برق این کشور صدها نفر بدون برق مانده‌اند.

به گزارش وبگاه «صدای اوکراین»، «دی تک» بزرگترین شرکت انرژی اوکراین روز شنبه اعلام کرد که پس از حمله پهپادهای روسیه، ۲۰۰۰ مصرف کننده در استان «اودسا» بدون برق ماندند.

معاون دستگاه اطلاعاتی اوکراین اخیرا گفت که روسیه در‌ آینده قصد حملات مجدد به تاسیسات انرژی این کشور را دارد. «وادیم اسکیبیتسکی» معاون دستگاه اطاعلات اوکراین گفت: «دستگاه اطلاعاتی روسیه اینک در حال بررسی وضعیت زیرساخت‌های انرژی اوکراین است.»

او در پاسخ به سئوالی در زمینه اینکه آیا روسیه هدف قرار دادن زیرساخت‌های انرژی اوکراین را از سرخواهد گرفت یا خیر، گفت: «ما همه مسائل مربوط به شناسایی روسیه از تاسیسات انرژی اوکراین را زیر نظر داریم.»

این شرکت اعلام کرده که شرایط نامساعد جوی، تلاش‌ها برای تعمیر را پیچیده کرده است.

این منبع خبری گزارش کرد که زیرساخت های انرژی در حمله هواپیماهای بدون سرنشین روسیه به استان اودسا آسیب دیده است. زیرساخت‌های انرژی اوکراین در استان‌های «چرنیهیو» و «زاپوریژیا» نیز هدف حملات پهپادی روسیه قرار گرفتند.

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین مدعی شد که چند فروند از پهپادهای روسیه را سرنگون کرده است.

این در حالی است که منابع خبری گزارش کردند که کارشناسان ارتش انگلیس به متخصصان اوکراینی نحوه محافظت از زیر ساخت‌های انرژی را آموزش داده‌اند.

متخصصان ارتش انگلیس برنامه آموزشی برای مهندسان اوکراینی ایجاد کرده‌اند تا از بخش انرژی این کشور برابر حملات روسیه در زمستان امسال محافظت کنند.این برنامه آموزشی به درخواست اوکراین برای بهبود بیشتر حفاظت از بخش انرژی این کشور ایجاد و اجرا شده است.

در این برنامه آموزشی به مهندسان اوکراینی آموزش داده شده  که چگونه آسیب پذیرترین عناصر زیرساختی، فواصل احتمالی انفجار و اثرات تسلیحات و مواد منفجره مختلف را شناسایی کنند، همچنین به بهترین نحو ممکن موانع فیزیکی و هوایی را برای محافظت از این مکان‌ها در برابر حملات روسیه قرار دهند.

«گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس اخیرا گفت که این آموزش برای محافظت ازغیرنظامیان اوکراینی با نزدیک شدن به فصل زمستان ضروری است. این دوره بر اساس چندین سناریو واقعی است تا به اوکراینی‌ها فرصتی برای تمرین برنامه‌های توسعه و اجرای راه حل های عملی برای اطمینان از مؤثرترین حفاظت از تأسیسات زیرساخت حیاتی ارائه دهد.

نبرد سنگین زمینی در سه منطقه اوکراین

وزارت دفاع انگلیس امروز (شنبه) در به‌روز رسانی اطلاعات روزانه خود درباره اوضاع اوکراین اعلام کرد، در یک هفته گذشته، حمله زمینی شدیدی در سه منطقه از اوکراین در جریان بوده است.

 این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، این حملات زمینی در محور "کوپیانسک" در لوهانسک، "آدویوکا" در دونتسک و کرانه چپ رودخانه دنیپرو در خرسون صورت گرفته است.

در این گزارش همچنین آمده است، با اینکه روسیه حوالی آدویوکا تلفات سنگینی را متحمل شده هیچ یک از طرفین درگیری پیشرفت چشمگیری در این مناطق به دست نیاوردند.

وزارت دفاع انگلیس همچنین هشدار داد، همزمان با نزدیک شدن زمستان در اروپای شرقی بعید است که تغییرات چشمگیری در این مناطق حاصل شود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز جمعه گفته بود: اوکراین منابعی برای احیای دانشگاه‌هایی که در حملات روسیه تخریب شده و آسیب دیده‌اند، به دست می‌آورد.

وی همچنین روز جمعه از یکی از این دانشگاه‌ها بازدید داشت و در دانشگاه ماریوپل گفت، این موسسه آموزشی فعال است.

ارتش اوکراین نیز در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد، در چند منطقه واقع در کرانه شرقی رودخانه دنیپرو در نزدیکی شهر خرسون پیشرفت‌هایی به دست آورده است.

ارتش اوکراین همچنین ادعا کرد از زمان حمله روسیه در فوریه گذشته میلادی ۱۵ ناو روسی را در دریای سیاه نابود کرده و به دوازده ناو دیگر در همین منطقه آسیب رسانده است.

یکی از مقام‌های ارشد اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود نیز گفت: گفت‌وگوی اعضای اتحادیه اروپا با اوکراین به خوبی پیش نرفت و هیچ توافقی در اتحادیه برای اعطای یک کمک ۵۴ میلیارد دلاری دیگر به کی‌یف به دست نیامد.

این مقام مسئول همچنین گفت، در این میان مجارستان، بالقوه مانع از کسب اتفاق آرا لازم برای مذاکرات عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا می‌شود.

بی توجهی بایدن به اوکراین در لایحه بودجه

 روز پنجشنبه، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، لایحه دو مرحله‌ای «مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را جهت تصویب بودجه امضا کرده و با توقف برخی هزینه‌ها از تعطیلی دولت آمریکا جلوگیری کرد. این طرح بر خلاف درخواست دموکرات‌ها، ۱۰۶ میلیارد دلار درخواستی برای کمک به اوکراین و رژیم صهیونیستی را شامل نمی‌شود.

به گزارش «راشاتودی» تحت تاثیر تخصیص بودجه موقت، مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه از طرحی که در آن کمک اضافی به اوکراین حذف می‌شد، حمایت و آن را امضا کرد.

مایک جانسون همراه با مخالفت‌های برخی از جمهوری‌خواهان محافظه‌کار برای موافقت با این طرح، جهت عبور از مجلس نمایندگان آمریکا دست به دامن دموکرات‌ها شد و در نهایت این اتفاق افتاد و در مجلس سنا نیز طرح مذکور با ۸۷ رای موافق در برابر ۱۱ رای مخالف جهت تایید نهایی رئیس جمهور و تصویب لایحه بودجه آماده شد.

لایحه بودجه موقت مذکور بر خلاف مخالفت برخی از نمایندگان به ویژه جمهوری‌خواهان هزینه مربوط به مسائلی مانند سقط جنین، امنیت مرکزی و کمک‌های خارجی بیشتر به اوکراین، رژیم صهیونیستی و هر کشور دیگری را شامل نمی‌شود و در عوض بر فعال نگه داشتن ادارات دولتی تمرکز می‌کند.

به موجب طرح مذکور، دو لایحه موقت جهت تصویب بودجه طراحی شده است که اولی تا ۱۹ ژانویه و دومی تا ۲ فوریه تامین می شود. «چاک شومر» رهبر اکثریت دموکرات‌های سنا پس از رای گیری‌های انجام گرفته و تصویب نهایی لایحه عنوان کرد: ما دولت را بدون وارد کردن هیچ آسیبی به برنامه‌های حیاتی کشورمان همچنان فعال نگه داشته و از تعطیلی آن جلوگیری کردیم و این یک نتیجه عالی برای مردم آمریکاست.

تحت تاثیر مساله اوکراین موضوع حمایت و یا عدم حمایت از آن در جنگ با روسیه، آشفتگی سیاسی در آمریکا طی ماه سپتامبر بیشتر شده و منجر به برکناری بی سابقه «کوین مک کارتی»، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا شد. مخالفان مک کارتی وی را به همدستی‌های محرمانه با کاخ سفید متهم کردند تا به رغم مخالفت‌های جمهوری‌خواهان از کی‌یف حمایت مالی کنند.

هم اکنون نیز برخی جمهوری‌خواهان، خواهان بازنگری در ماجرای کمک به اوکراین بوده و استدلال می‌کنند، کمک‌های بیشتر به این کشور شفافیت‌های لازم را نداشته و اکنون هم دیگر اولویت‌های ایالات متحده مهم‌تر از حمایت‌های مالی این کشور از اوکراین است.

پیشتر مایک جانسون با رد بسته ترکیبی کمک همزمان به اوکراین و رژیم صهیونیستی، خشم مقامات کاخ سفید و جو بایدن را برانگیخت. پیش از این، برخی مقامات ارشد آمریکا هشدار داده‌اند که اوکراین بدون کمک‌های آمریکا خیلی زودتر از روسیه شکست خواهد خورد.

نخست‌وزیر پاکستان ارسال سلاح به اوکراین را تکذیب کرد

 نخست وزیر پاکستان ارسال تسلیحات به جنگ اوکراین و یا فروش آن به آمریکا برای اوکراین را تکذیب کرد و گفت: اسلام‌آباد در حال بررسی دلایل پشت پرده ایجاد سردرگمی در این سیاست روشن خود است.

انوار الحق کاکر طی مصاحبه‌ای با صدای آمریکا گفت که موضع پاکستان درباره فروش تسلیحات خود به خارج روشن است اما دنبال مشخص کردن دلایل پشت پرده گزارش سردرگم کننده اخیر هستیم.

وی افزود: پاکستان هیچ سلاحی به روسیه و یا اوکراین نفروخته است؛ اما بررسی خواهیم کرد که مقصد تسلیحات فروخته شده ما به جای دیگری ختم نشده باشد.

دولت اسلام‌آباد سعی کرده در جنگ روسیه و اوکراین موضعی بی طرفانه داشته باشد. سفر عمران‌خان نخست وزیر وقت پاکستان به مسکو در روزی که عملیات ویژه روسیه در اوکراین آغاز شد، خشم واشنگتن و متحدانش را برانگیخت.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۳۳
افرادی که فکر میکنن غرب به اوکراین کمک نخواهد کرد یا خسته شده یا ترامپ بیاد کمک نمیکنه باید بدونن فشار این جنگ به روسیه بسیار بیشتر از فشارش به کشورهای غربیه چون اونها هم اقتصادهای قویتری هستن و هم تعدادشون زیاده و هزینه انسانی مثل روسیه نمیپردازن مثلا آلمان کمک به اوکراین رو از ۴ میلیارد در ۲۰۲۳ به ۸ میلیارد در ۲۰۲۴ ارتقا داد ، اون فشار تورمی اولیه جنگ گذشته و کسی در اروپا و امریکا نگران طولانی شدن جنگ نیست ، این روسیه هست که باید نگران جنگ طولانی باشه ، به نظر من این جنگ زمانی تموم خواهد شد که پوتین قانع بشه پیروز جنگ نخواهد بود و اون موقع اوکراین و غرب آماده معامله با روسیه خواهند بود ، احتمالا پوتین منتظر انتخابات امریکا خواهند ماند و با رئیس جمهور جدید امریکا معامله خواهد کرد که در هر صورت پوتین یک چیزی باید بده و یک چیزی بگیره که معامله صورت بگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
فراموش نکن روسیه زمین را در اختیار دارد یعنی در واقع روسیه حریف خود را در خاک نگه داشته و الان فقط بدنبال اثبات آن است و در بسیاری از موارد گذشت زمان خیلی چیزها را تحمیل میکند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
حالا چیه جوش اوکراین رو میزنی؟ م۵۲ کشور از جمله تمام اروپا و امریکا و اوگلیس و بقیه پشت اوکراین هستن..اهان.میترسی پشت تو و امثال تو بشکنه؟ههه. اره. شکست اوکراین یعنی شکست ۵۲ کشور به رهبری امریکا.یعنی پشت تو و امثالت نمیشکنه،خرد میشه. برو بیمه یا چیزی پیدا کن. گرون در میاد پشت شکستن اونم از نوع امریکاییش.
ببینید کار پوتین در اکراین به کجا زسیده که ارمنستان هم اعلام کرد حکم جلب بین المللی پوتین در ارمنستان قابل اجرا هست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
ارمنستان می حکمد
پوتین می لرزد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
این بین المللی که نتانیاهو رو تشویق میکنه به آدم کشی و برای پوتین حکم میبره رو در هم خواهیم کوبید به لطف جبهه مقاومت.
گفتیم در استانه زمستان سخت! قیمت نفت بدلیل پر بودن ذخایر نفت و گاز دارد سقوط ازاد می کند ولی این به نفع بایدن و اروپا نیست و هر اندازه قیمت بخواهد کمتر شود این روسیه و عربستان هستند که باید صادرات انها کاهش یابد. دیروز کاخ سفید اعلام کرد که به صد نفتکش و صاحبان انها که نفت روسیه را جابجا می کنند اخطار کتبی برای تحریم کرده و نتیجه سقوط فیمت نفت متوقف شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
حال می‌بینی
وقتی دلقک پلاستیکی یهودی اوکراین رو از داخل یک چاه کشیدن بیرون
که به احتمال زیاد زلنسکی بعد از شکست با خودکشی راهی جهنم شده
اون وقت حالت دیدن داره
ناشناس
| United States of America |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
تو خیلی جوش اونا رو نخور چنار خشکیده
داود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
۱۰۲۷
عزیز اون که توش قایم میشن تونله یک تونل که دهانه
ورودیش شکل چاه است.
هرچی ترس طرف بیشتر باشه تونلش درازتره در مواردی تونل چند صد کیلومتری هم گزارش شده
خدا کند اکراین برنده جنگ شود روسیه نابود شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
امیدوارم روسیه حمله ای اتمی به طویله اروپا داشته باشد بعدش نابود شود
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
نه خدا نکند تو مگر میخواهی در شکست خوردن و بی لیاقتی در مقابل روس ها ما در جهان تنها باشیم
روسیه همیشه یک کشور متجاوز و جنایتکار و کثیف بوده، اگر کمی فکر کنیم میفهمیم حمله ی حماس به اسرائیل با برنامه ریزی و دستور پوتین انجام شد تا به این طریق هم ان حمله را به گردن ایران بیندازد و هم کشورهای غربی را به یک حنگ در خاورمیانه سرگرم کند تا بتواند به اهداف کثیف خود برسد
با همه این وجود هم زمان هم جنگ به ضرر روسیه است چون روسیه تجاوز کرده فرض هم بگیریم روسیه یک مدتی اشغال خاک کرده اخرش باید برود عقب فقط پوتین از عقب نشینی و صلح عوااب بعد ان که باید جوابگوی این همه خسارت چه به کشورش چه اوکراین و گرنه همین حالا هم حاضر به عقبنشینی است و یک کشور ی مانند روسیه کاملا برای او حنگ طولانی سخت است روز اول جنگ ماموریت یک هفته تمام نمی دانست
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
به امید روزی که روسیه با حماقت حاکمان خودخواهش تجزیه شود
اوکراین من رو یاد یه بچه ناخلفی میندازه که عاشق دشمن خونین پدرش شده و آره و آره! یه سلبریتی دوزاری بی ارزش ببین چه کارها که نکرد. میگن از من میترسی یا از خدا؟ از آدم بی حیا.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
رلنسکی ادم بی حیا و اشغالی است مردک چرا از شاهان کبیر قاجار ایران زمین یاد نمی گیری 40 درصد خاکت را بده همه مشکلات را حل کن کسی که عمو پوتین را نباید ناراحت کنه فرزند خوانده لیاخوف هم همین را می خوا هد
روسیه دیگه ابرقدرت نیست یک کشوری مثل کره شمالی شده دیگه اعتباری نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
درست ولی هنوز هم بیش از 8500 سلاح هسته ای داره
شاید هم یک شبه مثل شوروی از هم بپاشه
خوشبختانه نه تجهیزات غربی ونه نقشه عملیات غربی وامریکایی طی چند دهه گذشته توانسته در مقابل تجهیزات بسیار زهر دار وقبراق روسی کاری از پیش ببرد واین موضوع در جنگهای کره، ویتنام کوبا، عراق وسوریه و... به اثبات رسیده. فقط درجنگ شبه جزیره کره 53000مفقود از امریکا باقی مانده وشکست فاحش امریکا در کره وعراق و ویتنام در مقابل طرح عملیات وادوات روسی باعث خجالت امریکاییهای پر مدعا ست
اکراین شعبه دوم اسراییل
آفرین به پوتین که فداکارانه جلوی اسراییل دوم و کل غرب ایستاد
از خدا می خواهیم که متجاوزان به آب و خاک و مردم دیگر کشورها را نابود کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
منم موافقم اوکراین باید خاک روسیه رو پس بده
روسیه برای فرار از تبعات جنگ اوکراین جنگ غزه را شروع کرد و البته روسیه بازنده اصلی این جنگ نیز بود چرا که غزه و حماس یعنی مهمترین کارتهای بازی خود در مقابل غرب در خاورمیانه را از دست داد
لعنت بر پوتین که باحماقت جنگ را شروع کرد حالا مثل .... در گل مانده و برای کاهش فشار جنگ غزه را باکمک دیگران راه انداخت و بیچاره مردم غزه که تاسالها باید بصورت آواره در چادر زندگی کنند .
حامیان جنگ وجدانتان کجا رفت ؟؟؟؟؟؟
منابع وتصلیحاتی که مسکو دارد اگر اکراین داشت کل روسیه را گرفت بود روس حیله گر خسیس کشور گشا نابود شود تاهمسیگان ازدست خرس کثیف راحت بشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
حتی اگر این جنگ مثل نبرد ویتنام 20 سال هم طول بکشه بعید میدونم روسیه در این جنگ شکست بخوره
انشاالله بزودی شاهد شکست روسيه در مقابل اوکراین خواهيم شد و جشن و سرور راه خواهيم انداخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
اگر منظور شما بخاطر امنیت اربابت انگلیس و آمریکا هستش بگذار خیالت رو راحت کنم
حتی اگر روسیه به کل متلاشی و منهدم شود و تمام مردمش هم کشته شوند
بالای 20 تا کشور دیگه هم هستن که مقابل آمریکا وایسن
از جمله کره شمالی و ایران و عراق و سوریه و لبنان و.... ا
اگر ما ایرانیان مسلمان در جبهه ولایت محکم بایستیم وحمایت از منصب ولایت را سرلوحه زندگیمان قرار بدهیم وبا اتحاد زیر بیرق ولایت جمع شویم نه تنها در جهان حاکمیت خواهیم داشت بلکه همه را به زیر بیرق ولایت خواهیم کشاند ابر قدرتهای جهان در مقابل منصب ولایت عددی نیستند و نگران هیچ اتفاقی نخواهیم بود .مرگ بر اسرائیل
هنوز غربگرایان دم از پیروزی اوکراین را میزنند بهمین خیال واهی باشید شاید با این افکار آرام گیرید و کمکهای بی حد و حصر غرب تسلای خاطر شما باشد ولی روسیه پیروز میدان است و زلنسکی دلقک نازی به قعر جهنم فرستاده خواهد شد اوکراین شریک در جنایات اسراییل است اوکراین مولد ویروس کرونا بود اوکراین حالا حالا ها باید کشته بدهد تا این جنایاتی که در حق بشریت انجام داده تاوان پس داده باشد
روسیه ها. شکست میخورن به امید خدا چونکه خیلی جنایتکار ند. مثل اسرائیل. روسیه تاریخ ثابت کرده. متجاوزه هم. بوتین. هم روباه مکاره
برچسب منتخب
# نمایشگاه کتاب # سیل # خداداد افشاریان # سد قیز قلعه سی # جلفا
وب گردی