بازدید 34876
چهلمین روز جنگ غزه/ در حال به روزرسانی

حملات شدید اسرائیل به مناطق مختلف غزه+ فیلم/حزب‌الله ۳ پایگاه نظامی اسرائیل را هدف قرار داد/ افزایش گسترده انتقال تسلیحات آمریکا به اسرائیل

جنگ میان گروه‌های مقاومت فلسطین علیه اسرائیل و بمباران وحشیانه غزه توسط رژیم اشغالگر قدس، وارد چهلمین روز خود شده است؛ جنگی که بی سابقه‌ترین ضربه امنیتی، اطلاعاتی و نظامی را از سوی مقاومت فلسطین به اسرائیل وارد کرده و رژیم اشغالگر قدس برای سرپوش نهادن بر شکست خود، در حال ارتکاب جنایات تمام عیاری علیه مردم غزه است.  
کد خبر: ۱۲۰۴۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۱ 15 November 2023

حملات شدید اسرائیل به مناطق مختلف غزه+ فیلم

بین الملل تابناک: جنگ میان گروه‌های مقاومت فلسطین علیه اسرائیل و بمباران وحشیانه غزه توسط رژیم اشغالگر قدس، وارد چهلمین روز خود شده است؛ جنگی که بی سابقه‌ترین ضربه امنیتی، اطلاعاتی و نظامی را از سوی مقاومت فلسطین به اسرائیل وارد کرده و رژیم اشغالگر قدس برای سرپوش نهادن بر شکست خود، در حال ارتکاب جنایات تمام عیاری علیه مردم غزه است.  

لاپید خواستار برکناری نتانیاهو شد
۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۰:۴۴

یائیر لاپید نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و رئیس جناح مخالف کابینه این رژیم خواستار برکناری بنیامین نتانیاهو شد.

 یائیر لاپید، گفت: نخست وزیر نتانیاهو علی رغم درگیری‌های جاری باید عوض شود. مردم دیگر اعتمادی به وی نداشته و او توانایی مدیریت این جنگ را ندارد.

وی افزود: نیازی به انتخابات مجدد نیست، ما در این کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) به یک کابینه متفاوت و به نخست وزیر دیگری از حزب لیکود نیاز داریم.

پیش تر نیز رسانه‌های صهیونیستی از افزایش اختلافات بین چهره‌های سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی درباره تجاوز به غزه و نحوه انجام آن گزارش داده بودند.

شورای امنیت سازمان ملل وقفه بشردوستانه درگیری‌ها در غزه را تصویب کرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۰:۲۳

شورای امنیت سازمان ملل سرانجام پس از ۴۰ روز از آغاز درگیری ها میان گروههای مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل در هفتم اکتبر، قطعنامه وقفه بشردوستانه درگیری ها در غزه را تصویب کرد.

 این قطعنامه با رای مثبت ۱۲ کشور از ۱۵ عضو شورای امنیت تصویب شد و هیچ مخالفی نداشت.

سه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل یعنی ایالات متحده آمریکا، انگلیس و روسیه به این قطعنامه به شماره  ۲۷۱۲/۲۰۲۳ رای ممتنع دادند. تصویب یک قطعنامه نیازمند ۹ رای بدون وتوی اعضای دائم شورای امنیت است و بدین ترتیب قطعنامه پیشنهادی کشور اروپایی مالت بدون هیچ مخالفت و وتویی تصویب شد .

این قطعنامه که توسط کشور مالت تهیه شده است از حمایت  ۲۲ کشور عرب از جمله امارات متحده عربی  که یکی از اعضای منتخب شورای امنیت می باشد، برخوردار است.

این قطعنامه خواستار وقفه در درگیری ها  و  ایجاد کریدورهای بشردوستانه فوری و طولانی در سراسر نوار غزه جهت  دسترسی کامل، سریع، ایمن و بدون مانع  آژانس های بشردوستانه سازمان ملل متحد، مطابق با قوانین بشردوستانه بین المللی است.

این قطعنامه همچنین خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا از جمله کودکانی است که توسط حماس در غزه نگهداری می‌شوند.

پارلمان انگلیس به طرح درباره آتش‌بس غزه رای موافق نداد
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۳:۱۷

مایندگان پارلمان انگلیس شامگاه چهارشنبه به طرح پیشنهادی یکی از احزاب سیاسی این کشور درباره برقراری آتش‌بس در غزه رای موافق ندادند.

در این رای‌گیری ۱۲۵ نفر از نمایندگان به این طرح رای موافق و ۲۹۳ نماینده رای مخالف دادند.

این طرح به پیشنهاد حزب ملی اسکاتلند در مجلس عوام مطرح شد که از آغاز حملات رژیم صهیونیستی در غزه خواهان برقراری آتش‌بس بود. این حزب سیاسی در بیانیه‌ای در تارنمای خود نوشت: از نگاه ناظران بی‌طرف، (رژیم) اسرائیل مرتکب جرائم جنگی شده و برقراری آتش‌بس بشردوستانه یک امر ضروری است.

گزارش‌ها حاکیست رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس که همسو با دولت لندن مخالف آتش‌بس کامل در غزه است، پیش از آغاز رای‌گیری به نمایندگان این حزب دستور داده بود که با پیشنهاد حزب ملی اسکاتلند مخالفت کنند اما دقایقی پیش از آغاز رای‌گیری «یاسمین قریشی»، «افضل خان» و «پاولا بارکر» از کابینه سایه استعفا کردند تا به این طرح رای موافق بدهند.

صبح امروز هم افزون بر ۱۱۵ تن از قانون‌گذاران انگلیس از احزاب سیاسی مختلف در نامه‌ای خطاب به ریشی سوناک نخست وزیر این کشور خواستار حمایت دولت لندن از آتش‌بس فوری و پایان جنگ در غزه شدند. آن‌ها در این نامه نگرانی عمیق خود را نسبت به تحولات غزه ابراز و از نخست وزیر انگلیس درخواست کردند که برای پایان دادن به «سطح وحشتناک کشتار غیرنظامیان در غزه» از توقف کامل درگیری‌ها در این منطقه حمایت کند.

سفارت فلسطین در انگلیس هم در بیانیه‌ای از نمایندگان پارلمان انگلیس خواسته بود که از طرح آتش‌بس در غزه حمایت کنند. در این بیانیه آمده است: طی چهار هفته گذشته، بیش از ۱۱ هزار غیرنظامی فلسطینی در غزه کشته شدند که بیش از ۴۵۰۰ نفر از آنها کودک بودند. این یک تجاوز بی سابقه به مردم فلسطین در غزه، کرانه باختری و همه جا است.

این بیانیه می‌افزاید که بمباران مدارس، بیمارستان‌ها، اردوگاه‌های پناهندگان و عبادتگاه‌ها، انتقال اجباری و جابجایی حدود ۱.۱ میلیون نفر از شمال غزه، قطع غذا، آب، سوخت و برق در این منطقه و مجازات دسته جمعی طبق قوانین بین المللی جنایت جنگی است.

سفارت فلسطین یادآور شد که تاکنون ۱۲۰ کشور، افزون بر ۷۰۰ سازمان غیردولتی بین المللی (از جمله آکسفام، نجات کودکان، کمک‌های مسیحی و کمک‌های پزشکی برای فلسطینیان) پاپ فرانسیس و اسقف اعظم انگلیس، آژانس‌های سازمان ملل، دبیر کل سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت و برنامه جهانی غذا، خواستار آتش‌بس شده‌اند.

بر اساس این بیانیه، وقفه‌های بشردوستانه در غزه کافی نیست، «مقیاس ویرانی بسیار سنگین است و آژانس‌های امدادی گفته‌اند که وقفه‌های کوتاه نمی‌تواند زمان کافی برای رسیدگی به بحران انسانی در غزه را فراهم کند.»

سفارت فلسطین بر همین اساس خواستار آتش بس فوری برای «رفع نیاز عظیم جمعیت آسیب دیده، آواره و بی بضاعت» در غزه شد.

پیش از آغاز رای‌گیری هزاران تن از حامیان فلسطین مقابل ساختمان پارلمان انگلیس تجمع کرده و با سردادن شعارهایی خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند. شرکت کنندگان با حمل پرچم فلسطین خواستار پایان جنگ و توقف کشتار مردم فلسطین شدند.

کاخ سفید: عملیات نظامی اسرائیل در بیمارستان را تائید نکرده‌ایم
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۲:۴۰
جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: ایالات متحده همچنان بر این باور است که اسرائیل نباید بیمارستان های غزه را در حملات هوایی هدف قرار دهد و غیرنظامیان باید از درگیری ها محافظت شوند.
 
کربی گفت: «ما عملیات نظامی آن‌ها در اطراف بیمارستان را تأیید نمی‌کنیم. در واقع ما هیچ یک از عملیات‌های تاکتیکی آنها را تأیید نمی‌کنیم. اینها عملیات نظامی اسرائیل است که خودشان برنامه ریزی می کنند و طبق رویه های تعیین شده خودشان عمل می کنند و آمریکا در آن دخالتی ندارد.»
 
او گفت که "از ارائه تفسیری در مورد عملیات در حال انجام خودداری خواهد کرد."
 
کربی ادعای روز گذشته خود را مبنی بر این که آمریکا «نمی‌خواهد شاهد حمله هوایی به بیمارستان‌ها باشد» یا « غیرنظامیان، بیماران و کادر پزشکی بی‌گناه قربانی تیراندازی بین حماس و نیروهای دفاعی اسرائیل شوند»، تکرار کرد.
 
او گفت که در تماس تلفنی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، عملیات اطراف بیمارستان الشفاء « در مرکز توجه» نبود.
 
 رئیس مجتمع پزشکی الشفاء غزه به عنوان بزرگترین بیمارستان باریکه در سخنانی اعلام کرد که رژیم اسرائیل خط لوله اصلی آب بیمارستان را منفجر کردند و اکنون در این بیمارستان قطره‌ای آب یافت نمی‌شود.
۳۰ شهید در حمله هوایی صهیونیست‌ها به مرکز غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۱:۳۶

بیش از ۳۰ فلسطینی در بمباران مسجدی در محله الصبره واقع در مرکز شهر غزه شهید شدند.

بر اساس این گزارش، در بمباران مدرسه ای در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه که محل اسکان آوارگان فلسطینی است، یک نفر شهید و شماری زخمی شدند.

همچنین در بمباران یک برج مخابراتی در خان یونس واقع در جنوب غزه یک کودک شهید و شماری زخمی شدند.

حزب‌الله ۳ پایگاه اسرائیل را هدف قرار داد
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۹:۴۴

حزب الله لبنان عصر چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای حمایت از مقاومت فلسطین در نوار غزه، سه پایگاه متعلق به نیروهای اشغالگر را هدف قرار داده است.

 در بیانیه‌ اول حزب الله آمده که نیروهای مقاومت اسلامی لبنان روز چهارشنبه با هدف قرار دادن پایگاه «اومیم»، تلفات قطعی به اشغالگران صهیونیست وارد کرده است.

در بیانیه دوم حزب‌الله که عصر امروز منتشر شده است، آمده که پایگاه صهیونیستی «رویسات العلم» در شمال فلسطین اشغالی را با تسلیحات مناسب هدف قرار داده است.

حزب‌الله در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که عصر امروز همچنین پایگاه صهیونیستی موسوم به «برکة ریشا» را هدف قرار داده است.

روز سه شنبه نیز منابع خبری از حملات موشکی دقیق حزب الله لبنان به مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند و مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع نظامی برکه ریشا و اطراف آن را هدف حملات موشکی خود قرار داده است.

حزب الله لبنان در این باره اعلام کرد که اهداف تعیین شده در این حمله به صورت دقیق و مستقیم هدف قرار گرفته شدند.

در همین راستا شبکه الجزیره اعلام کرد که ۲ موشک هدایت شونده به موضع نظامی رویسات العلم ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه تلال کفر شوبا اصابت کرده است.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که یک موشک ضد زره به پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در الجلیل علیا اصابت کرده است.

بر پایه گزارش این شبکه، این چهارمین حمله به پایگاه مذکور طی روز جاری بوده است.

شیخ نعیم قاسم: حزب‌الله ترسی از اسرائیل ندارد
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۳

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی تاکید کرد: ما از اسرائیل نمی‌ترسیم و اگر تصمیم به جنگ با لبنان و حزب‌الله بگیرد، با تمام قدرتی که برای سرنگونی این رژیم داریم، با آن مقابله خواهیم کرد.

گزارش پایگاه خبری العهد، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: وقتی از سوی رژیم اسرائیل جنگی علیه ما شروع می‌شود، چاره‌ای جز دفاع با تمام وجود نداریم و به همین دلیل اگر جنگ شود از ما نمی‌پرسند چرا مقاومت می‌کنید.

وی تاکید کرد: در هر جنگی با رژیم اشغالگر می‌توانیم پیروز شویم.

نعیم قاسم افزود: در مورد اینکه آیا جنگ اکنون رخ خواهد داد یا خیر، باید بگویم که این موضوع به تحولات غزه و همچنین به تصمیم اسرائیل برای آغاز جنگ مرتبط است.

وی در خصوص عملیات طوفان الاقصی نیز با اشاره به اینکه باید بر هدف اصلی هفتم اکتبر متمرکز شویم، خاطرنشان کرد: هدف این عملیات، اقدام مقاومت برای رسیدگی به بسیاری از مسائل مورد توجه فلسطینی‌ها و آزادی اسرا بود. این درست نیست که ما بر جزئیاتی که برای توجیه کشتارهای گسترده رخ داده است، تمرکز کنیم. دیدگاه ما این است که همه چیز باید به حالت اولیه برگردد: چه کسی باعث عملیات هفتم اکتبر شد؟ این رژیم اشغالگر اسرائیل بود که باعث این عملیات شد.

وی ادامه داد: هفتم اکتبر واکنش و مقاومت بود. آیا شما این فرصت را داشتید که غیرنظامیان کشته شده توسط اسرائیل را در ۷۵ سال گذشته بشمارید تا ببینید که ده‌ها و صدها هزار فلسطینی بدون هیچ توجیهی غیر از اینکه مالک این سرزمین هستند، کشته، زخمی یا اسیر شده‌اند؟

حمله راکتی و موشکی همزمان به شمال و جنوب سرزمین‌های اشغالی
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۶:۴۸

منابع رسانه‌ای بعدازظهر امروز (چهارشنبه) از حملات راکتی و موشکی همزمان به شهرک‌های صهیونیست نشین شمال و جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری «سما» در این باره اعلام کرد که آژیرهای خطر در شهرک‌های «کریات شمونه»، «مرگلیوت» و «الجلیل علیا» در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است.

شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که موضع نظامی «رویسات العلم» ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه «تلال کفر شوبا» مورد اصابت موشک قرار گرفت.

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که اخباری مبنی بر ورود چند پهپاد به منطقه «زرعیت» در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی مخابره شده است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد، همزمان آژیرهای خطر در شهر اشغالی «عسقلان» در جنوب سرزمین های اشغالی نیز به صدا درآمده است.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان عسقلان را راکت باران کرده است.

گردان‌های القسام همچنین اعلام کرد که محل تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی در محور جنوب غزه را با سامانه موشکی کوتاه برد «رجوم» هدف قرار داده است.

گردان‌های القسام در ادامه از انهدام یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب غزه با راکت الیاسین ۱۰۵ خبر داد.

نامه ۱۱۵ نماینده مجلس انگلیس به سوناک در حمایت از آتش‌بس غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۶:۱۱

۱۱۵ تن از قانون‌گذاران انگلیس امروز (چهارشنبه) طی نامه‌ای خطاب به «ریشی سوناک» نخست وزیر این کشور خواستار حمایت دولت لندن از آتش‌بس فوری و پایان جنگ در غزه شدند.

در این نامه آمده است: ما گروهی از نمایندگان پارلمان از احزاب سیاسی مختلف، نگرانی عمیق خود را نسبت به تحولات غزه ابراز می‌کنیم و از شما می خواهیم از آتش بس و پایان دادن به سطح وحشتناک کشتار غیرنظامیان در غزه حمایت کنید.

قانون‌گذاران انگلیس با اشاره به اینکه «درخواست آتش بس توسط چندین آژانس سازمان ملل، نزدیک به ۷۰۰ سازمان غیردولتی در سراسر جهان، پاپ فرانسیس، اسقف اعظم کانتربری، بیش از ۲۵۰ وکیل انگلیسی از جمله وکلای برجسته یهودی، ۱۲۰ کشوری که به پیشنهاد مجمع عمومی سازمان ملل رای مثبت دادند و ۷۶ درصد از مردم انگلیس حمایت می شود» تصریح کردند: آتش بس نباید به خودی خود یک هدف نهایی باشد، بلکه فرصتی برای پایان دادن به خشونت، تضمین کمک های بشردوستانه، آزاد کردن اسرا و آغاز روند تحقق یک واقعیت سیاسی جدید برای غزه است.

نویسندگان این نامه به آمار بالای تلفات در جنگ غزه اشاره کرده و هشدار دادند که این مساله «نگرانی‌های قابل توجهی را در مورد اینکه آیا اسرائیل از قوانین بین‌المللی تبعیت می‌کند یا خیر، ایجاد کرده است. محاصره کامل غزه که بیش از ۲ میلیون غیرنظامی را از غذا، آب و سوخت محروم می کند، نقض جدی قوانین بین المللی و جنایات جنگی محسوب می شود.»

قانون‌گذاران انگلیس ضمن محکومیت کشتار غیرنظامیان، تلاش برای حل‌وفصل درگیری‌ها با نگاه به حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود را خواستار شدند.

معاریو: تهدید حزب‌الله لبنان جدی است
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۹

یک روزنامه عبری زبان با اشاره به وجود تهدید جدی در مرزهای شمالی اراضی اشغالی برای رژیم صهیونیستی به دلیل استمرار عملیات‌های حزب‌الله لبنان در آنجا نوشت، شهرک‌نشین‌ها بازگشت به شهرک‌های خود را به رفع خطر حزب‌الله منوط کرده‌اند.

به گزارش سایت شبکه خبری المیادین، روسای شهرک‌های واقع در شمال فلسطین اشغالی پس از دیداری که امروز (چهارشنبه) با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشتند، اظهار کردند: ما در یک جلسه عکاسی ساختگی، اضافی بودیم.

با تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای چهلمین روز پیاپی، نگرانی سران این رژیم از جبهه شمالی به دلیل تشدید و گسترش حملات مقاومت اسلامی لبنان رو به افزایش است.

در این رابطه روزنامه عبری زبان معاریو به تحولات نظامی در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی پرداخت و نوشت، این جبهه نگرانی دیگری را برای تل‌آویو که در جبهه غزه نیز با مقاومت شدیدی روبه‌روست، ایجاد کرده است.

معاریو نوشت، تهدید از سمت جبهه شمالی جدی بوده و این تهدید بازگشت شهرک‌نشین‌ها را دشوار کرده است.

این روزنامه عبری زبان در توصیف شدت درگیری فعلی در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی نوشت، این روزها شرایط در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی سخت است و شهرک‌نشین‌ها خواستار رفع تهدید حزب‌الله از شهرک‌های خود بوده و تاکید دارند، در صورتی که این خطر برطرف نشود آنها هرگز به شهرک‌هایشان باز نخواهند گشت.

همچنین معاریو نوشت: حتی اگر حزب‌الله نیروهای خود را به شمال «اللیطانی» عقب ببرد و حتی اگر در جبهه شمالی آرامشی موقت با هدف سست کردن ما برقرار شود، اسرائیل نباید مهار خطر موجود در جبهه شمالی را به تعویق بیاندازد.

این رسانه رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد، در این مقطع زمانی که ارتش این رژیم اساس تمرکز خود را بر جنگ غزه، آزادسازی اسرا و نابودی حماس و جهاد اسلامی قرار داده، مرزهای شمالی عامل نگرانی جدی برای ده‌ها هزار تن از ساکنان این مناطق شدند که حزب‌الله در جبهه مقابل آنها به عنوان تهدیدی واقعی ایستاده و حضور دارد.

معاریو در ادامه نیز به ده‌ها هزار موشک و خمپاره و نیز پهپادهای نقطه‌زن و ویرانگری اشاره کرد که حزب‌الله لبنان در اختیار داشته و خطری جدی برای رژیم صهیونیستی هستند.

استمرار عملیات‌های مقاومت اسلامی لبنان-حزب‌الله در جبهه شمالی که در چارچوب حمایت از مقاومت فلسطین و در پاسخ به حملات رژیم اشغالگر صهیونیستی به روستاهای جنوبی لبنان انجام می‌شوند، موجب افزایش نگرانی‌ها در محافل این رژیم نسبت به تحولات این منطقه مرزی شده است.

رسانه جنگ حزب‌الله لبنان نیز بامداد سه‌شنبه تصاویری را از حمله نیروهای مقاومت لبنان به یک گروه از نیروهای پیاده‌نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک «نطوعا» واقع در نزدیکی پایگاه «برانیت» در مرزهای لبنان-فلسطین منتشر کرد.

افزایش گسترده انتقال تسلیحات آمریکا به اسرائیل
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۷

رسانه آمریکایی «بلومبرگ» با استناد به فهرست داخلی وزرات دفاع این کشور گزارش داده پنتاگون مشغول تحویل درخواست‌های تسلیحاتی تل‌آویو است که شامل موشک‌های هدایت‌شونده لیزری بیشتر برای ناوگان بالگرد تهاجمی آپاچی و همچنین گلوله‌های ۱۵۵ میلی متری، دستگاه‌های دید در شب، مهمات سنگرشکن و خودروهای نظامی جدید می‌شود.

این تسلیحات در سندی فهرست شده که بلومبرگ گفته تاریخ آن اواخر اکتبر (ماه میلادی سابق) است و در پنتاگون دست به دست می‌شود. طبق این سند، «این تسلیحات در حال ارسال است یا وزارت دفاع (آمریکا) در تلاش است آن‌ها را از انبارهای آمریکا و اروپا در دسترس قرار دهد». 

به گزارش الجزیره به نقل از بلومبرگ، «به طور مثال، تا اواخر اکتبر، همه ۳۶ هزار گلوله مهمات توپ ۳۰ میلی‌متری، ۱۸۰۰ مورد از مهمات سنگرشکن M۱۴۱ تقاضا شده و دستکم سه هزار و ۵۰۰ دستگاه دید در شب تحویل داده شده است».

بلومبرگ گزارش داد یکی از سخنگویان پنتاگون از گفت‌وگو درباره جزئیات خودداری کرد اما این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد از راه‌های مختلف «از موجودی داخلی تا کانال‌های صنعتی ایالات متحده برای اطمینان از اینکه اسرائیل ابزار دفاع از خود را در اختیار دارد، استفاده می‌کند». 

بلومبرگ پیش‌تر هم گزارش داده بود درخواست کمک ۱۴ میلیارد دلاری دولت بایدن برای اسرائیل، به طور قابل توجهی دفاع موشکی آن را توسعه می‌دهد..

تداوم حملات و محاصره بیمارستان الشفاء غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۴

 ارتش‌ رژیم اشغالگر صبح امروز چهارشنبه، ۱۵ نوامبر از تداوم عملیات خود در مجتمع پزشکی الشفاء غزه خبر داده و از آوارگان فلسطینی خواست تا این بیمارستان را ترک کنند. 

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «الجزیره»، ارتش صهیونیستی مدعی شد: نیروهای ما همچنان به عملیات متمرکز خود در داخل بیمارستان الشفاء در غزه ادامه می‌دهند. فعالیت ما در محدوده‌ای مشخص انجام می‌شود که درباره آن اطلاعات داریم.

ارتش اشغالگران در ادامه اذعان کرد: از حضور گروگان‌ها در بیمارستان الشفاء اطلاعی در دست نیست اما عملیات ادامه دارد؛ در این عملیات هیچ تلفاتی نداشتیم.

یکی از منابع پزشکی مجتمع پزشکی الشفاء، امروز در گفت‌وگو با الجزیره اظهار کرد: اشغالگران از آوارگان خواسته‌اند که بیمارستان را ترک کنند.

این منبع از درون بیمارستان محاصره‌شده گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی به ساختمان پزشکان داخلی و بیماری‌های کلیوی در مجتمع پزشکی الشفاء یورش برد.

دفتر رسانه‌ای دولت در غزه هم امروز تصریح کرد: حمله اشغالگران به مجتمع الشفاء جنایت جنگی است؛ در جریان محاصره این بیمارستان، اشغالگران ۵ ساختمان را بمباران کردند و همه مردم را به گلوله بستند.

این منبع حکومتی در غزه با تاکید بر اینکه یورش نظامی به مراکز درمانی، جنایت اخلاقی و جنایت علیه بشریت است، اعلام کرد: جنگ بیمارستان‌ها توسط صهیونیست‌ها و قتل‌عام در مجتمع‌های پزشکی نوار غزه، تاکنون ۷۰۰ شهید و صدها زخمی برجای گذاشته است.

«عزت الرشق»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس روز گذشته تصریح کرد که در نتیجه محاصره رژیم صهیونیستی، ۱۷۹ نفر از شهدای بیمارستان الشفاء غزه در یک گور جمعی در صحن این بیمارستان دفن شدند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی اجازه نمی‌دهد ۲۰۰ خانواده حاضر در بیمارستان الشفا، خارج شوند و به منازل خود بازگردند، تأکید کرده بود: این اقدام لکه ننگه بر پیشانی همه کسانی است که برای توقف کشتار قرن در نوار غزه، دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند.

شهادت ۲۵ فلسطینی در شمال شهر غزه
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۴

شبکه الجزیره امروز اعلام کرد: ۲۵ شهید بمباران محله شیخ رضوان در شمال نوار غزه به بیمارستان المعمدانی منتقل شده اند.

این درحالی است که شماری از شهروندان فلسطینی نیز امروز در بمباران یک خانه در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه شهید یا زخمی شده اند.

مناطق مختلف شمال نوار غزه و جنوب آن از شب گذشته تاکنون شاهد بمباران و حملات توپخانه ای بوده است.

پیش از این منابع خبری از افزایش شمار شهدای بمباران یک خانه در مرکز خانیونس در جنوب نوار غزه نیز به ۹ نفر خبر داده و گفته بودند که ۹ نفر دیگر نیز در بمباران شهرک القراره در شمال شهر خانیونس زخمی شده اند.

امروز ارتش رژیم صهیونیستی منطقه قلیبو و اطراف بیمارستان اندونزی را نیز بمباران کرده است.

مدیر اجرایی یونیسف: وضعیت غزه ناگوار است
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۲

«کاترین راسل» مدیر اجرایی یونیسف بعد از سفری نادر به نوار در محاصره غزه در بیانیه‌ای، وضعیت این منطقه را ناگوار توصیف کرد و گفت هیچ جای امنی برای یک میلیون کودک غزه وجود ندارد.

او در بیانیه خود از تخلفات شدید علیه کودکان شامل کشتار، نقص عضو، آدم‌ربایی و حملات به مدارس و بیمارستان‌ها و ممانعت از دسترسی بشردوستانه خبر داد و این اقدامات را محکوم کرد. 

راسل افزود: بسیاری از کودکان ناپدید شده‌اند و گمان می‌رود زیر آوار ساختمان‌ها و خانه‌های فروریخته مدفون شده‌ باشند که نتیجه غم‌انگیز استفاده از تسلیحات انفجاری در مناطق پرجمعیت است. 

شامگاه چهارشنبه دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه اعلام کرد طی سی و هشت روز جنگ صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، ۱۱۲۴۰ نفر شهید شدند که ۴۶۳۰ نفر از این شهدا کودک و ۳۱۳۰ نفر زن هستند.

به گزارش الجزیره، مدیر اجرایی یونیسف همچنین گفت «بسیاری، از جمله کارکنان این نهاد سازمان ملل در پناهگاه‌های شلوغ با آب و غذای ناچیز یا شرایط بهداشتی نامطلوب زندگی می‌کنند؛ شرایطی که می‌تواند منجر به شیوع بیماری شود». سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته اعلام کرد بیماری‌های واگیردار مثل اسهال و آبله‌مرغان در غزه در حال افزایش است.

راسل افزود: یک بار دیگر از همه طرف‌ها می‌خواهم طبق قوانین بشردوستانه بین‌المللی، اطمینان یابند از کودکان حفاظت و به آن‌ها کمک می‌شود. 

او همچنین از همه طرف‌ها خواستار «اجرای آتش‌بس بشردوستانه فوری، آزادی کودکان ربوده شده و فراهم کردن دسترسی بلامانع به امدادگران بشردوستانه برای ارائه خدمات ضروری شد». 

تحریم رهبران سیاسی و نظامی حماس توسط آمریکا و انگلیس
۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۱

آمریکا و انگلیس که از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در نوار غزه از ارائه هیچ کمکی به رژیم کودک‌کُش دریغ نکرده‌اند، این بار در اقدامی تحریم‌هایی را علیه رهبران ارشد جنبش حماس به عنوان نوک پیکان مقاومت فلسطین وضع کردند.

 وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که با هدف جلوگیری از عملیات شاخه نظامی حماس در غزه و مناطق دیگر فلسطین شش تن از رهبران و حامیان مالی حماس را تحریم کرده است.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در این باره اعلام کرد: تحریم‌هایی که با هماهنگی انگلیس وضع شده است اعضای ارشد جنبش حماس و سازوکار حمایت و کمک لجستیکی از این جنبش و جنبش جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار گرفته است.

طبق بیانیه وزارت خارجه انگلیس، تحریم‌های وضع شده شامل ممنوعیت سفر و بلوکه دارایی‌های چهار رهبر حماس و دو تن از حامیان مالی آن می‌شود.

دیوید کامرون در اولین اقدام خود به عنوان وزیر امور خارجه انگلیس گفت: ما برای مختل کردن فعالیت این جنبش به استفاده از هر ابزاری که در اختیار داریم، همکاری با آمریکا و سایر متحدانمان، استفاده خواهیم کرد. این اقدام کار آنها (مقاومت فلسطین) را دشوارتر و آنها در صحنه بین‌المللی منزوی می‌کند.

جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نیز در این باره گفت: ما قاطعانه با شرکای خود برای تضعیف زیرساخت‌های مالی حماس، محروم کردن آن از دسترسی به منابع مالی خارجی و مسدود کردن کانال‌های مالی جدید که آنها به دنبال آن هستند، اقدام می‌کنیم.

این تحریم‌ها علیه یحیی السنوار، رئیس حماس در غزه، محمد الضیف، فرمانده گردان‌های شهید عزالدین القسام، مروان عیسی، از رهبران ارشد و معاون الضیف و موسی دودین، نماینده حماس در کرانه باختری وضع شده است.

آمریکا و انگلیس همچنین «عبدالباسط حمزه» صاحب چند شرکت و مقیم سودان و «نبیل شومان» صاحب یک شرکت صرافی در لبنان را به بهانه تامین مالی جنبش حماس تحریم کرده‌اند.

این اقدام درحالی صورت گرفته است که کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا و انگلیس از ابتدای تجاوزات به غزه ارسال تسلیحات نظامی برای رژیم صهیونیستی را در دستور کار قرار دادند تا مانع از عملیات مقاومت فلسطین شوند، اما راه به جایی نبرده و عملیات «طوفان الاقصی» علی‌رغم جنایات شنیع و این حمایت‌های نظامی از رژیم اشغالگر، همچنان ادامه دارد و وارد چهلمین روز خود شده است.

حملات شدید اسرائیل به مناطق مختلف غزه+ فیلم

شبکه الجزیره قطر امروز اعلام کرد که مناطق مختلف شمال نوار غزه و جنوب آن هم اکنون شاهد بمباران و حملات توپخانه ای است.

 الجزیره افزود: ارتش رژیم صهیونیستی در حال بمباران منطقه قلیبو و اطراف بیمارستان اندونزی است.

تعداد بازدید : 1377

دکل مخابراتی در ورودی خیابان دوم در شهرک القراره در شمال شهر خانیونس در جنوب نوار غزه نیز هدف قرار گرفته و ۹ نفر زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش شمار شهدای بمباران یک خانه در مرکز خانیونس در جنوب نوار غزه نیز به ۹ نفر رسیده است.

مدیر اجرایی یونیسف هم اعلام کرده که بیش از ۴۶۰۰ کودک در غزه شهید و حدود ۹۰۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

وی افزود: بسیاری از کودکان به دلیل بمباران مناطق پرجمعیت مفقود شده اند و گمان می رود زیر آوار باشند.

این مدیر یونیسف گفت: بیش از ۱۰۰ کارمند فلسطینی آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل از اکتبر گذشته در حملات جان باخته اند.

در حالی چهل روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی می گذرد که اشغالگران جنایتکار بامداد امروز پس از چند روز محاصره بیمارستان الشفاء غزه وارد این مجتمع بیمارستانی شدند.

نظامیان صهیونیست ساعاتی پیش به وزارت بهداشت اطلاع داده بودند که قصد یورش به مجتمع بهداشتی درمانی الشفا را دارند.

این دفتر اعلام کرد که مسئولیت جان هزاران نفر از کادر پزشکی، مجروحان و آوارگان مستقر در در این مجتمع بیمارستانی برعهده اشغالگران، آمریکا و جامعه جهانی است.

نابودی 88 خودروی زرهی رژیم صهیونیستی در 5 روز

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای اخیر از شمال غزه، ارتش رژیم صهیونیستی تلفات قابل توجهی را متحمل شده ا، به طوری که ۸۸ خودروی زرهی ارتش این رژیم در طی پنج روز نابود شده است.

وبگاه «بالگرین میلیتری» روز سه شنبه نوشت،  ۲۳ درصد از ۳۸۳ خودروی زرهی ارتش اسرائیل در پنج روز منهدم شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای حماس همراه با دیگر گروه‌های  فلسطینی در چندین نوبت موفق شده‌اند تانک‌ها و نفربرهای زرهی (رژیم) اسرائیل را  منهدم کنند.نیروهای فلسطینی در این ماموریت‌ها طیف وسیعی از شیوه‌های پیچیده را به کار گرفته‌اند.

خسارات وارده به خودروهای زرهی اسرائیل در مرز لبنان نیز مشخص است. یگان‌های ضد تانک حزب الله به ویژه بر روی این خودروها تمرکز کرده‌اند. آن‌ها از سلاح‌های ضد تانک استفاده می کنند که بسیار پیچیده‌تر از سلاح‌های موجود در اختیار حماس است.

وبگاه عبری‌زبان «واللا» نیز اخیرا  نوشت که تانک‌های ارتش  رژیم اسرائیل برای مانور در عرصه نبرد مناسب نیستند.  این وبگاه در گزارشی نوشت که شماری از نظامیان و افسران ارتش این رژیم از ضعف تانک‌های «مرکاوا ۳» و مناسب نبودنشان برای نبرد زمینی در غزه عصبانی هستند.

افسران ارتش رژیم صهیونیستی می‌گویند که این تانک‌ها جان آن‌ها را به خطر می‌اندازند، به خصوص اینکه برخی از آن‌ها تعمیر شده‌اند و دستکم ۲ بار موتور آن‌ها تعویض شده است.

تانک مرکاوا دارای ویژگی‌های بسیار خاصی است و همین ویژگی‌های خاص باعث شده تا انهدام آن توسط نیروهای مقاومت اهمیت بالایی داشته باشد و بشدت موجب تحقیر صهیونیست ها شود.

مخالفت هیلاری کلینتون با برقراری آتش‌بس در غزه

«هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما»، در اظهاراتی خود را مخالف برقراری آتش‌بس کامل میان رژیم صهیونیستی و حماس عنوان کرد و مدعی شد، برقراری آتش‌بس تنها به حماس این اجازه را می‌دهد تا نفسی تازه کرده و درگیری‌هایش با تل‌آویو را طولانی‌تر کند.

کلینتون استدلال‌های خود را در این رابطه در مقاله‌ای تحت عنوان «حماس باید برود» که به تازگی در نشریه آتلانتیک منتشر شده، بیان کرد. او ضمن موافقت با مواضع دولت بایدن در مخالفت با آتش‌بس، عنوان کرده این راهکار تنها فرصت تقویت و از سرگیری حملات حماس علیه رژیم صهیونیستی را فراهم می‌کند.  

هیلاری کلینتون در این مقاله ضمن اشاره به این موضوع که «آتش‌بس تنها موجب پیروزی نهایی حماس می‌شود»، گفت: «چنین راهکاری موجب خواهد شد تا حماس همچنان به عنوان یک بخش کلیدی و بسیار مهم در محور مقاومت ایران باقی بماند. آتش‌بس به جای حل و فصل مناقشات، تنها آنها را به حالت تعلیق درمی‌آورد».

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از پیشنهاد وقفه بشردوستانه حمایت و ادعا کرد به موجب آن طرح به راحتی می‌توان برای غیرنظامیان غزه و اسرای حماس کمک ارسال کرد. اظهارات وی در باب حمایت از طرح وقفه بشر دوستانه همانند موضع دولت بایدن است که از چنین وقفه‌ای حمایت کرده و در عین حال از پاسخ به درخواست‌های برخی دموکرات‌ها جهت برقراری آتش‌بس خودداری می‌کند.

کلینتون در مقاله مذکور نوشت: وقفه در جنگ می‌تواند به «امدادگران و پناهندگان» و همچنین «تسهیل مذاکرات مربوط به گروگان‌ها» کمک کند.

او در پایان عنوان کرد در شرایطی از برقراری آتش‌بس حمایت می‌کند که این طرح در زمان درستی اتفاق بیفتد. او در بخش دیگری از اظهاراتش بر لزوم روی کار آمدن رهبری جدید در تل‌آویو تاکید و اظهار کرد که «سیاست مهار» از سوی نتانیاهو به طور کامل شکست خورده است.

وی همچنین اظهار کرد که رژیم صهیونیستی باید از «اشغال مجدد نوار غزه دست بکشد». کلینتون در پیشنهاداتی عنوان کرد: اسرائیل باید روی کار آمدن یک دولت موقت بین‌المللی جهت اداره نوار غزه را بپذیرد و از تلاش‌های منطقه‌ای برای اصلاح و احیای تشکیلات خودگردان فلسطین نیز حمایت کند.

کلینتون در پایان، تنها راه تضمین آینده رژیم صهیونیستی را در راهکار دستیابی به «ایجاد دو کشور برای دو ملت» دانست و عنوان کرد: زمانی که اسلحه‌ها به زمین گذاشته می‌شوند، اقدامات سخت برای برقراری صلح آغاز می‌شود و هیچ انتخاب دیگری وجود ندارد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶۳
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۳۱
خلاصه محور به اصطلاح مقاومت چنان ضربه محکمی به اسراییل زد که باعث شد اسراییل 360 کیلومتر مربع ورم کنه واین طور که به نظر میاد این ورم حالاحالاها نمیخوابه و اسراییل دوست داره به وجودش اضافه بشه
پاسخ ها
بابی 2
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چه تعبیر جالبی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
نتانیاهو نخست‌وزیر بخت برگشته اسرائیل به دنبال یک موفقیت است که این همه شکست خود را بتواند توجیه کند، وی به دنبال پیدا کردن راه فرار و ایجاد شرایطی برای حیات چند روزه خود و رژیم منحوس اسرائیل است، خلاصه اینکه در بد مصیبتی گرفتار آمده است. ان‌شاءالله طبق فرمایش رهبری معظم انقلاب، صهیونیست‌ها طعم شکست نهائی را خواهند چشید و به خفت و خواری خواهند افتاد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
مقاومت هنوز به شهرهای مهم رژیم صهیونیستی موشک شلیک می‌کند و همزمان به‌طور روزانه به شکار تجهیزات و نیروهای زرهی دشمن در غزه مشغول است‌. این حماس است که پیروز میدان است نه رژیم جانی و مستاصلی که هنری جز کشتن زنان و کودکان ندارد!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
رژیم کودک‌کش در توهم به سر می‌برد و گمان می‌کند که می‌تواند حماس یا دیگر گروه‌های مقاومت را از بین برد. حماس و مقاومت باقی خواهند ماند و ساختمان‌ها و بیمارستان‌ها بهتر از قبل ساخته خواهند شد و مقاومت قوی‌تر از گذشته برای نابودی این رژیم جعلی تعللی نخواهد کرد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
پشت این ورم قراره آتشفشان بشه و اسرائیل رو نابود کنه شعله های آتشیشش رو از الان دارم تصور می کنم
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شخصی از پیامبر (ص) پرسید "بدبخت ترین مردمان کیست؟"، فرمودند: "آنکس که آخرتش را فدای دنیا کند". آن شخص گفت: "بدبخت تر از ایشان هم هست؟" فرمودند: " آنکس که آخرتش را فدای دنیای دیگران کند." مثال بارزش اکثر این جماعت آمریکا دوست، انگلیس دوست، روس دوست، چین دوست، اسرائیل دوست و امثالهم است. با جیره و مواجب و یا بدون جیره و مواجب سنگ اونارو به سینه میزنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
هرچه به لحظات سرنوشت‌ساز جنگ غزه و ضرورت کمک به مقاومت بیشتر نزدیک می‌شویم، بعضی‌ها در داخل ماموریت پیدا می‌کنند روایتی انحرافی از جنگ با اسرائیل ارائه کنند. این افراد از روی جهل یا خیانت در مقاطع حساس بعد از جنگ تحمیلی نیز یک ماموریت تعریف شده داشتند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اسراییل فقط تونسته با تلفات زیاد شهر غزه رو به محاصره دربیاره و نه کل نوار غزه رو یه کم از عقل استفاده کن
متخصص مغز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
جناب تابناک
چرا نظرات تخصصی بنده رو منتشر نمیکنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
انداختن بمب بر سر مردم که نشد جنگ و پیروزی کشتن زن و بچه و نوزاد جنگ نیست وحشی گری و نسل کشیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ای بابا تابناک این متخصص مغز دریاب و از تخصصش مردم بیبهره نزار وگرنه مجبور میشه به عنوان نخبه متخصص مهاجرت کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ناشناس۱۳:۳۰؟!!پیامبر مکرم اسلام فرمودند:کسی که کاری را بدون علم انجام دهد،آنچه که ویران میکند بیش از آن چیزیست که آباد میکند،لطفا از قداست و احترام حضرت رسول اکرم(ص)جهت پیشبرد مطامع دنیایتان و حزب و حزب بازی ،مایه نگذارید!!
باید بتونیم گنبد اهنین از کار بندازیم قطعا اسرائیل به سراغ کشورهای دیگر هم خواهد رفت
پاسخ ها
تفکرنقاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
هیچ مسئولیتی در این مورد نداریم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
آره اگه با همین فرمون بری جلو حتما میتونی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
از آنجا که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان یک کارشناس خبره رسانه است و جنگ روانی علیه صهیونیست‌ها را به خوبی و با درایت مدیریت می‌کند چه‌بسا مقامات اسرائیل همه آنچه را که اتفاق افتاده، آرامش قبل از طوفان بدانند و بیشتر نگران آینده باشند که چه اتفاق خواهد افتاد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
امروز اطلاعات تمام خلبانان جنایتکار ارتش رژیم صهیونیستی با هک شدن در اختیار محور مقاومت قرار دارد و قطعا همه آنها مجازات خواهند شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ای خلبانان جلاد رژیم صهیونیستی! از پس امروز فردایی هم هست‌. دیر نیست آن روزی که مردم خشمگین شما را از لانه‌هایتان بیرون کشند و زندگی شما را به جهنم تبدیل کنند. تمام کنید این سفاکی را.
پاسخ ناشناس 13:49
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چرا خلبانهای اسرائیلی رو اینجا تهدید می کنی، به نظرت اونا میان سایت تابناک رو مطالعه کنن. بعدشم اونا که از شما دستور نمی گیرن!!!!
خطاب به ۱۴:۵۵
| Germany |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
خیلی عالی و مستدل جواب ۱۳:۴۹ را دادی و حسابی آبروی او را بردی ! دمت گرم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
باید بتونیم؟؟؟!!نه بزرگوار!دیگه نباید شعار بدی ،باید بری غزه و از مظلوم دفاع کنی!
علی ش
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
باید با سیم چین کابل برقشون رو قطع کنیم.
قهرمانی‌های بی‌سابقه مقاومت، حلاوت ضربه به اسرائیل را به مرتبه‌ای رسانده که در ۷۰ سال گذشته بی‌سابقه است. افسوس که دیدن صحنه‌های وحشتناک جنایت علیه کودکان و مردم بی‌دفاع، اجازه لذت بردن از این حلاوت را نمی‌دهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اون جمله آخر رو گفتی که بگی مثلا دین من انسانیته و از کشتار کودکان ناراحتم. مقتدای شما نتانیاهووه. خودت رو اذیت نکن لذتت رو ببر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
باید همه به ویژه جبهه مقاومت بر اساس نقشه راه امامین انقلاب گام بردارد که بر مقابله جدی با استکبار اهتمام داشتند. امام راحل در یکی از سخنان خود به شکستن چنگ و دندان استکبار به خصوص آمریکا تأکید دارند؛ سخن امام خمینی(ره) در این روزها واقعا الهام بخش است: راهی جز مبارزه نمانده است و باید چنگ و دندان ابر قدرت‌ها و خصوصا آمریکا را شکست و الزاما یکی از دو راه را انتخاب نمود، یا شهادت یا پیروزی که در مکتب ما هر دو آنها پیروزی است. صحیفه نور، ج ۲۰، ص۲۳۳
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
صهیونیست‌های نادان به دلیل عدم درک صحیح از بلایی که دچارش شده‌اند، در حال بازی با آتش هستند. از طرفی نمی‌توانند نبرد را متوقف کنند‌، چون گزینه‌ای برای پایان آتش ندارند و توقف نبرد مساوی با پیروزی قطعی حماس است و از طرف دیگر ادامه دادن آن به صلاح شان نیست. این است که تداوم وضع موجود در هرشکلی رژیم کودک‌کش را قطعا به سمت خسارات جبران ناپذیر هدایت خواهد کرد.
امید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
حلاوت شیرینی خودت میفهمی چی میگی؟؟ کدوم جنگ تاکنون بوده که حلاوت شیرینی ازش به مشام برسه جزء کشته شدن انسان های بیگناه؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اینها که منفی میدهند به چه علت طرفدار اسراییلند
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
پاسخ قاطع به ۱۷:۱۷
به تو مربوط نیست !! مگه تو چکاره ای که تفتیش عقیده میکنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ناشناس۱۷:۱۷،درک حق ابراز عقیده و آزادی بیان،خیلی سخته؟؟؟!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
عجیبه‌
عجیبه‌

بابا خوب اینقدر ماشاالله موفق هستید و اسرائیل شکست خورده و ابروش رفته‌ و شما پیروزید
خوب پس چرا اینقدر دنبال اتش بس میدوید؟؟؟؟
بازیگـر اصلی حوادث فعلی در منطقه خود آمریکا اسـت. به عبارت دیگر اتاق جنـگ تل‌آویو امروز از سوی واشنگتن هدایت می‌شود. حقیقت این است که آمریکایی‌ها کینه و نفرت خود از ناکامی‌های قبلی‌شان را امروز بر سر مردم مظلوم غزه خالی می‌کنند.
پاسخ ها
سبحان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شما خیلی کارشناسی، بگن ف میری تا فرحزاد پرنده رو تو آسمون تجزیه تحلیل میکنی باریک الله
جابری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
سبحان

آمریکایی‌ها اگـر ادعا می‌کنند دنبال گسترش جنگ نیستند چرا برای توقف آن کاری نمی‌کننـد و تا می‌توانند از اسرائیل حمایت می‌کنند؟ به وضوح بین آنچه که می‌گویند و عملشان تناقض وجود دارد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
طبق یک نظرسنجی معتبر ۷۳درصد از مردم آمریکا اعتقاد دارند همه چیز در آمریکا هر روز بدتر می‌شود. این است واقعیت آمریکای پوشالی و بزک شده.
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
۱۳:۳۱
در مقابل در ایران طبق نظرسنجی های موثق 110 درصد مردم اعتقاد دارن در ایران هر روز همه چیز بهتر شده و هر روز خوشبخت تر میشیم
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
یاوه گوی ۱۳:۳۱ پس به اربابانت بگو تا بچه های خود را از آمریکا به ایران برگردانند تا در سرزمین یانکی ها، بدبختی و فلاکت نکشند
آقای ظریف اولین بار نیست که از موضع ضعیف‌نمایی و خستگی، جنگ‌هراسی راه می‌اندازد. او همان مهر ۱۳۹۲ که گفت «آمریکا می‌تواند ظرف پنج دقیقه توان دفاعی ما را نابود کند»،سایه‌ تهدید‌ بعدی را بر سر کشور کشاند و مصاف مذاکرات را که دو سال بعد به توافق می‌رسید، به ضرر ملت ایران و مغلوبه کرد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شما که می دونید چرا محاکمه ومجازاتش نمی کنید همش تهمت وحرف صد من یه غاز
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شیخ احمد دوغان روحانی ترکیه ای خطاب به اردوغان می‌گوید:
سوخت هواپیماهایی که غزه را هدف قرار می‌دهند از جیهان می‌رود. چرا مسیر را نمی‌بندی؟ چرا اینجرلیک را نمی‌بندی؟ بنزین ما را به صهیونیست‌ها نفروشید! حرف بس است، عمل کن!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
دکتر حبیب، استاد دانشگاه لبنانی می‌گوید، از دانشجویانم در دانشگاه لبنان عذرخواهی می‌کنم زیرا در تدریس اصول حقوق بین‌الملل حقوق بشردوستانه بین‌المللی و سازمان ملل متحد سختگیر بودم. بعد از جنایات صهیونیسم در غزه دیگر نیازی به تدریس این اصول نیست. قانون زور، آقای جهان است!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ظریف الان دیگر کاره ای نیست. شما که نه ضعیف هستید و نه خسته، و از جنگ هم نمی هراسید یا وارد معرکه شوید و یا اگر نمی شوید گناهش را گردن امثال ظریف نیاندازید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
آقای ظریف؛ اگر نامه نگاری و نطاقی‌تان گل کرده چرا به مجامع جهانی، از جمله سازمان ملل، یونسکو، هلال احمر جهانی، سازمان حمایت از زنان، کودکان، محیط زیست و سران سفاک غرب نامه نگاری نکردید که این کشتار وحشتناک را پایان دهند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ملت قهرمان ایران هیچ‌گاه دفاع از شرف خود را نادیده نمی‌گیرد و خسته نمی‌شود، اما از فریبکاری و ناکارآمدی افرادی مثل ظریف و دولت فاجعه‌آفرین متبوع وی به ستوه آمده و از جنایتکاری آمریکا و ایادیش همچون اسرائیل بی‌تاب شده‌اند.
چراغ‌زاده
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اگر دکتر ظریف نبود، ترامپ ایران را مثل غزه صاف میکرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اینهایی که اینجا برعلیه ظریف عقده گشایی می کنند
مردم یادشون نرفته که مموتی جان شماها‌ هفت تا قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت گذاشته بود‌ که زیر بند هفت بودن یکیش بود‌ و امریکا میتونست ایران را با خاک یکسان بکنه‌
ولی از ترس روحانی و دار دسته اش را اوردید و ظریف باهزاران زحمت این قطعنامه ها را خنثی کرد‌
یادتون رفته مکارانه حرف میزنید‌
اخرش هم نزاشتید کار ظریف برای مردم نتیجه بده‌

اقای تابناک سانسور نکن‌ اگه مردی
خداوند متعال به مؤمنین خطاب می‌کند که: «در تعقیب دشمن سستی نورزید؛ اگر شما رنج و دردی می‌بینید، آنان نیز مانند شما در رنج و درد می‌افتند، ولی شما امید به خداوند دارید که آنان ندارند». (آیه مبارکه ۱۰۴، سوره نساء)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
مثل دوران بعد از يازده سپتامبر كه اقبال عمومي به اسلام در غرب افزايش يافت و قرآن كريم پرفروش‌ترين كتاب آمريكا شد، الان هم نتيجه جنايات وحشتناك صهيونيست‌ها باعث گرايش گسترده جوانان غربي به قرآن كريم و اسلام شده است! درچنین شرایطی باید به پرسش‌هاي متعدد آنها در فيسبوك و توئيتر و... پاسخ داد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
هیچ عذابی از این بالاتر نیست که صهیونیست‌ها می دانند که راهشان به سوی جهنم است. اما آنرا ادامه می دهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
۱۳:۵۲
در اینرتنت جست و جو کنید و رفرنس این مطالب رو ارائه بدین.. من سرچ کردم جایی ندیدم در خبرگزاری های جهانی چنین صحبتی بشه و جز در چند سایت داخلی بی رازش جایی چنین چیزی تایید نشده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اونوقت کی گفته شما مومنید غیر خودتون که برا خودتون نوشابه باز می کنین ؟
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
برو این روضه را برای حسین شریعتمداری بخوان
علی ش
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
سیزده پنجاهو شیش تو از کجا میدونیکه صهیونیستها خودشون میدونن؟
وضع حجاب در چند متری حرم رضوی(علیه‌السلام) بسیار نامناسب است. آیا در شهر مقدسی چون مشهد در اطراف حرم مطهر نباید مامورانی حداقل برای حفظ حرمت این آستان مقدس حضور داشته باشند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
آقا یکی ساندیس اینو بهش برسونه دیرشده
نادیا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چرا یه مرد مسلمان باید به زن نامحرم نگه کند ؟نگاه نکن برادر ساندیسی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
یک زن یهودی سالخورده که خودش از بازماندگان قتل عام آشویتس هیتلر است در انگلیس پس از این‌که گفت اسرائیل در حال انجام هولوکاست در فلسطین است؛ توسط پلیس انگلیس بازداشت شد! این آزادی در غرب است!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
افرادی که پایبند به ارزش‌های جمهوری اسلامی نبوده و علاوه‌بر این، در موضع‌گیری‌های خود همواره درصدد تضعیف امید مردم هستند، نباید به تولید محتوای فرهنگی در رسانه ملی بپردازند. هنوز فراموش نکرده‌ایم که آخرین فصل پایتخت از لحاظ محتوایی ضعیف و بعضاً با مضامین ضدارزش‌های ایرانی و اخلاقی به مخاطب عرضه گردید که انتقادات فراوانی را هم به دنبال داشت.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
دین زوری نمیشه.. علم الهدی میخواد با زور ب مردم تحمیل کنه واسه همین مردم بیشتر فاصله میگیرن
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
۱۳:۵۲
ببخشید یادمون رفته بود مملکت مال شما حزب الهی هاست و ما سهمی ندارم. خانم جلسه ای گفته بود ما فراموش کردیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ای ناشناس ارزشی درست میگویی و برای رفع فتنه در عالم بیا و برو غزه تا اول اسراییل را نابود کنی و بعدش آمریکا را
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
وضغیت فقر وبدبختی چطوره ؟
ناشناس
| Germany |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شما چشمهاتو دروبش کن، مسئله حله ...... امام رضا بزرگواره و به بی حجابها کاری نداره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
کاری بکنید که کسانیکه به عشق امام رضا ع به مشهد می روند ولی کمی حجاب را رعایت نمی کنند دیگر قید زیارت را بزنند چقدر یک عده نمیفهمند ما باید بدنبال جذب باشیم
آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان نه فقط رسماً از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در قتل‌عام مردم مظلوم غزه حمایت می‌کنند، بلکه با ارسال کمک‌های مالی و تسلیحاتی به‌گونه‌ای مستقیم شریک جنایت صهیونیست‌های وحشی هستند. انتظار از کشورهای اسلامی، قطع رابطه سیاسی و اقتصادی با رژیم صهیونیستی و خودداری از صدور نفت و گاز به اسرائیل و آمریکا و چند کشور اروپایی حامی آن است.
پاسخ ها
رسول
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چرا سفارتخانه انگلیس در تهران برقراراست؟
رسول
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
مگر انگلیس جنایتکار نیست؟پس چرا سفارت خانه اش در تهران بسته نمیشود؟
رسول
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
مگر انگلیس روباه پیر نیست که میگوییم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
رسول موضوع جنایات اسراییل است
بسوز!

آهان، حواسم نبود، هنوز کسی کامنت نگذاشته؟

باشد، بالاخره این غرب زده ها کامنت خواهند گذاشت. بالاخره باید بسوزند، دیگر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
فوبیای سوزش داری؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
شما ها دیگه رسما رد دادین .اگرم قرار چیزی به سوختن باشه دل ماست که به حال شما داره میسوزه
مسلمانان دست روی دست گذاشتند و تماشا می کنند. حداقل یک اقدامی بکنید. واقعا ناراحتم که نمی توانم کاری بکنم.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چرا نمیتونی؟اتش به اختیار برو غزه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
چقدر سایبری ها فعال شدن. 4 نفر اومدن رگباری کامنتای کپی شده گذاشتن ک بگن ما زیادیم
کاش تابناک آی پی هارو هم منشتر میکرد
ولی منفی ها نشون میده نظر ملت چیه
علی
| Canada |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
جواب های، هوی است.
حماس با دستان خودش غزه رو ویران کرد یعنی هیچ کس در حماس به عواقب حمله به اسرائیل فکر نمی کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
همه کسانی که به تقویت اسرائیل کمک کرده‌اند حتی با یک لایک زیر پستی درباره رژیم کودک‌کش اسرائیل، در خون‌های کودکان و زنان و مردم فلسطین شریک‌اند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اینطوری نمیشه جنایات اسراییل را توجیه کرد
« بر اساس تصاویر ماهواره‌ای اخیر از شمال غزه، ارتش رژیم صهیونیستی تلفات قابل توجهی را متحمل شده»

ترهات مثلاً کارشناس شبکه الجزیره که تلاش می کرد با مزخرفاتی از قبیل کمتر بودن تعداد تانک های خروجی از منطقه نسبت به تانک های ورودی، تعداد 88 تانک منهدم شده اختراع کند، حالا تبدیل به «بر اساس تصاویر ماهواره ای» شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
تنها فايده نتانياهو اين بود كه چهره جنایتکار، خشن و متجاوز رژیم صهیونیستی را در قتل‌عام زنان و کودکان در غزه به روشنی و بدون روتوش در جهان به نمایش گذاشت و پایه‌های رژیم جعلی اسرائیل را متزلزل‌تر ساخت.
نگفتید این هشتاد و هشتاد خودروی زرهی، علاوه بر آن صد و هشتاد و دو تانکی است که دیروز خبر انهدامش را گذاشتید یا با آن صد و هشتاد و دو تا شده هشتاد و هشت تا.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
امروز حمایت از فلسطین و مردم مظلوم غزه، ملاک شرافت کشورهاست و دولت‌های حامی رژیم اسرائیل، بی‌شرف‌ترین و پست‌ترین موجودات روی زمین‌اند.
وبگاه «بالگرین میلیتری» روز سه شنبه نوشت، ۲۳ درصد از ۳۸۳ خودروی زرهی ارتش اسرائیل در پنج روز منهدم شد.

نتوانستم این وبگاه را پیدا کنم. حالا مطمئنید «مالگرین بیلیتری» نبود یا مثلاً «گالبرین لیمیتری»؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اسـرائیل اعلام کرده دو سال برای عملیات زمینی در غزه تمرین کردیم. این یعنی این که صهیونیست‌ها دو سـال است درحال تمرین برای جنایت‌های وحشیانه و بزدلانه قتل زنان وکودکان از راه دور هستند.
در یوتیوب یک کلیپ دیدم که حسن عباسی در حالی که چفیه به گردن انداخته بود، در داخل تونل های غزه مشغول سخنرانی و شرح جزئیات حسینیه کاخ سفید بود
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
عالی، عالی،عالی ، یکساعت خندیدم ،، مرسی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اون پشت سریش هم بودخیلی شبیه شریعتمداری بود
به نظر من بعد از حماس نوبت حزب الله خواهد بود و بعد هم احتمال زیاد به ایران حمله خواهد شد مگر اینکه مسئولین ارشد فکر اساسی بکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
حتی شهرام همایون، مدیر شبکه سلطنت‌طلب می‌گوید، اتفاقا مسئله فلسطین به ما ایرانی‌ها مربوط است، بی‌توجهی به جنایات در این منطقه، یعنی سقوط شرف و انسانیت! واقعا چطور با گذشت یک ماه که از جنایات رژیم کودک‌کش در غزه می‌گذرد هنوز برخی از سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان سر بر زیر برف کرده‌ و نفسشان در نمی‌آید!
تاکنون بیشترین میزان انهدام تانک ها در تاریخ جنگ های دنیا مربوط به نبرد «کورسک» بین آلمان و شوروی در جنگ جهانی دوم بوده است.

تصور می کنم کتابهای تاریخِ نظامی جهان بعد از این اعلام خواهند کرد که حالا دیگر رکورد بالاترین تعداد تانک های منهدم شده در دنیا متعلق به سایت تابناک می باشد.
نتانیاهو در زندگی بعدیش احتمالا کرم کف لجن میشه با این همه جنایاتی که کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
پیشگو هستی یا مرتاض؟
نرگس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
یه سوال ازت دارم ما تو زندگی قبلی چه جنایت هولناکی کردیم که تو ایران بدنیا اومدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
خودت چی؟؟؟؟؟؟؟
راسته که میگن دانشمندان ناسا فیروز نادری رو تو زحل مشاهده کردن؟
با این روندی که داره پیش میره، بزودی حماس تل آویو را فتح خواهد کرد، انشالله همین جمعه در بیت المقدس نماز جمعه را میخوانیم. تا آخره همین ماه هم کاخ سفید را حسینیه خواهیم کرد.
حاکمان آمریکایی به نقطه ای رسیده اند که اگر ماندگاری اسرائیل به نابودی آمریکا هم منجر بشه باید این کار را کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
امر بعدی؟
عزیزان فرموده بودن که جنایت در غزه از حد بگذره ، سکوت نخواهیم کرد ! لطفا هروقت جنایت از حد گذشت به ما هم خبر بدین .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
‏در پاسخ به اظهارات برخی که این روزها از نقش حزب اللهی ها در کشور گفتند عرض می‌کنم مگر جنگ را جز این‌ها اداره کردند؟ کمک به مردم در همه حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و مقابله با حوادث گوناگون و توطئه‌های دشمنان مردم طی این 40 سال را چه کسانی انجام دادند؟ عملکرد 8 ساله مدعیان اخیر و به کارگیری افراد ناکارآمد و پرونده سیاه برجام بدفرجام که منجر به نابودی اقتصاد کشور شد و مردم را به خاک سیاه نشاند آیا قابل فراموشی است؟!
سیدمهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
۱۳:۴۷
کاملا حق با شماست. 8 سال قبل خیلی بد بود شما ببین از وقتی دولت قبل رفته و کارها دست متخصصین رئیسی افتاده چقدر وضع زندگی مردم خوب شده
تورم منفی 600 درصد
افزایش حقوق 700 درصد
مرغ و ماهی و گوشت رایگان شده کسی نمیبره
آلودگی هوا تموم شده تو آسمون فقط ملکول اکسیژن وجود داره
کیفیت خوروسازیمون از بنز هم زده جلو و به هر کس 17 تا بنز دادن
نرخ باروری به شدت افزایش یافته
داروخونه ها پر از دارو ولی کسی مریض نیست که بخره
همه چی عالی. مچکریم رئیسی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
ناشناس ۱۳:۴۷، ما مردم ایران همه پیشرفتهای اجتماعی، سیاسی، و اقتصادی‌امروز‌خود را مدیون شما برادران خدوم هستیم که فقط و فقط نیت خدمت دارید و همه از لحاظ اقتصادی قانع و از خودگذشته اید. دیگر راضی به این همه فداکاری نیستیم. اگر‌بس شده تشریف ببرید بازنشسته شوید بگذارید کمی هم سختی ببینیم.
انصافا با این محاصره غزه یک تانک هم از اسرائیلی ها نابود کنند کار بزرگی کردند چه برسد به جند ده دستگاه
ارزشی ها کجان؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
ارزشی ها هستند و هستیم ولی نه به فرمان تو وطن فروش!
ما به نبرد با دشمن صهیونیست خواهیم پرداخت، دیر یا زود نمی دانم لاجرم حتما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
یعنی الان معترضین آمریکایی و انگلیسی ارزشی هستند؟

موضوع ارزشی ها نیست موضوع حیوانیت و انسانیت است
حیوان به این اسرائیلی ها شرف دارند
این قائله فقط دو سر دارد که یک سرش انسان و انسانیت است و سر دیگرش زیر حیوان و حیوانیت است
در خبرها بود که ارتش اسرائیل وارد بیمارستان الشفاء شده است.

تصور می کنم وزارت خارجه کشورمان امروز اعلام کند که اگر صهیونیست ها وارد راه پله طبقه سوم بیمارستان شوند، مقامت جبهه های جدیدی علیه آمریکا و اسرائیل خواهد کشود.
تانک مرکاوا جزء تانک های بدنه فعال می باشد و با سلاح های سبکی همچون آر پی جی قابل انهدام نیست. کلیپ هایی که حماس منتشر می کند صرفاً شلیک راکت است که طبیعتاً لحظاتی بعد با برخورد به تانک یا جای دیگر منفجر می شود و نشانگر انهدام تانک نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
بله تانک منفجر نمی شود ولی معمولا زمین‌گیر می شود
مریم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
زره واکنشی فعال؟!!!( زره واکنشی فعال مبتنی بر پرتابه های فراصوت هدایت شونده! توسط رادار آرایه فازی فعال!!! هست) ،لطفا مقاله ای درباره روش حفاظتی زره واکنشی فعال نه زره پوششی! اگر تا خواندید بفرمایید تا ما هم به اون مقاله رجوع کنیم جهت افزایش اطلاعات عمومی خودمون!...
ممنون
آمریکا در حال ارسال موشک های لیزری هدایت شونده به رژیم موقت اسرائیل است تا این کودک کشان بر سر زن و کودک بی دفاع غزه بریزند مگر آمریکایی ها نمی بینند که بیش از ۵ هزار کودک را این رژیم به شهادت رسانده، ۷۰۰ هزار کودک را آواره کرده، این کودکان چه گناهی دارند که باید توسط غاصبان صهیونیستی این گونه زندگی شان تباه شود آمریکا بیش از رژیم موقت اسرائیل در این جنایات جنگی ای که امروز غزه شاهد آن است سهیم است و باید ملت های مسلمان منطقه از جوانان انقلابی و آزاده مصر و عراق و پاکستان گرفته تا مالزی و لبنان و سوریه و ... همه و همه به پا خیزند و بر علیه این جانیان بین المللی اعلام قیام و جهاد کنند، دیگر مدارا بس است، هیهات من الذله.
چرا سفارت انگلیس در تهران هست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
سفارت انگلیس در تهران همان سفارت امریکاست برای سفر آقازاده ها به لندن و نیورک و ...
اسرائیل چرا باید با محاصره بیمارستان، وجهه خودش را در رسانه ها خراب و افکار عمومی را علیه خودش کند؟ لابد یک اطلاعاتی از جاسوسانش دارد که ما در جریان آن نیستیم. اسرائیل درسته جنایت کاره ولی احمق نیست. وقتی اسرائیل می تونه تو مراکز حساس ایران نفوذ کنه، نمی تونه تو گروه حماس برای جاسوسی نفوذ کنه؟
پاسخ ها
تفکرنقاد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
آفرین!
به این نکته باید فکر کرد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اصلا نیازی نیست خودش را خراب کند اسرائیل با این همه جنایت بین همه مردم عالم خراب شده است و حتی ملت های غربی هم من جمله همه فهمیدند

فقط کشورهای عربی خودشان را به خواب زده اند
مریم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
آفرین!...
چون اسرائیل یک رژیم جعلی و غاصب سرزمین هست! ، سر سوزنی افکار عمومی جهان ، برای این رژیم اهمیتی نداشته!!!... اونقدری که حتی سخنان دبیر کل سازمان ملل متحد هم براشون هیچ ارزشی نداشته که هیچ! تازه وقیحانه با ادبیات طلبکارانه ای درخواست عزل دبیر کل سازمان ملل متحد رو هم میدن!!! صرفاً برای اینکه جنایت جنگی علیه غیرنظامیان فلسطینی در غزه توسط ارتش ؟ این رژیم رو محکوم کرده!...
کامیار
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
اسراییل وقتی خراب شد که چهار تا برانداز بدبخت که نمیتونن تو ایران کاری کنن از شدت سوزش حامیش شدن.
کورو‌ش کبير 2023
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
آقا کامیار، فعلا که شما و هم فکرانتان دارید میسوزید. راستی شربت شهادت تمام شد دیگه. خخخخخخ
شما که می گفتید اسراییل داره نابود میشه و برای اتش بس داره التماس می کنه
پس چی شد
اقلا خبرهای قبلی را بخونید و خبر جدید بزارید تا ناهماهنگی پیش نیاد
الان تو سایت رجانیوز نوشته ۲۲ اسراییلی زخمی شدند
شما نوشتید ۱۸۲ تان منفجر سدند
والا ما گیچ سدیم از این همه تناقض
ورود تسلیحات گسترده به اسرائیل برای حماس نیست برای حزب الله است وحشتی که اسرائیل از حزب الله دارد بیشتر از حماس است چون به خیال خودش فکر می کند که توانسته است حماس را تا حدودی کنترل کند

حزب الله و نیروهای مقاومت باید قبل از اینکه اسرائیل برای آنها خواب ببینند خود را آماده کنند اسرائیل نرمال نیست تبدیل به یک موجود فوق وحشی شده است و جنایتش بی حد و حصر شده است
آقایان یک جوری از سازمان های بین المللی صحبت می کنند که انگار خودشان دارند غول هوا می کنند
شما دارید محکوم می کنید آنها هم دارند محکوم می کنند آنها دارند شعار می دهند شما هم دارید شعار می دهید

همانطور که شما بی عمل هستید آنها هم بی عمل هستند پس بین شما و آنها هیچ فرقی نیست و نمی خواهد زیاد خودتان را خسته کنید
تابناک عزیز نظر من را چاپ کن تا مردم از سردرگمی دربیایند. دلیل جنگ غزه پیدا شدن یک منبع عظیم گازی در آب های نزدیک غزه است و تمام. این بلبشو را روسیه راه انداخته چون اکر بهره برداری از این منبع بسیار غنی گازی شروع بشه عملا نیاز اروپا به گاز روسیه قطر و ... بسیار کم میشه و دیگه....
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
البته میتونه کار آمریکا و غرب هم باشه. که به این بهانه غزه را تصرف کنند و منابع گازی را در اختیار بگیرند و ... هرچی کثافت کاری تو دنیاست زیر سر آمریکا اروپا و روسیه است
هنیه کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴
به کوری چشم اسقطیل و بردگان صهییون الحمد لله او بیشتر رهبران حماس زنده آمد و راه ادامه دارد.
اسرائیل قصد بدی با غزه دارد
اسرائیل رژیم آپارتایدی است که توسط آمریکا در خاورمیانه حمایت می شود تا آمریکا به اهداف سیاسی - اقتصادی خود توسط این کودک کش های غاصب دست یابد و بر تمام ملت های مسلمان منطقه است که بر علیه این دولت تروریستی برخیزند.
#الموت الاسرائیل که کودک و زن بی گناه را به شهادت می رساند.
آیاتی از قرآن که هم هدف را مشخص کرده و هم نیت مومنان را زیبا بیان می کند:

آیا درباره ما جز یکى از دو نیکى [پیروزى یا شهادت‌] را انتظار مى‌برید؟ در صورتى که ما درباره شما انتظار مى‌بریم که خدا از سوى خود یا به دست ما عذابى به شما برساند پس انتظار برید که ما هم با شما منتظریم.

با آنان بجنگید تا خدا آنان را به دست شما عذاب کند و رسوایشان نماید و شما را بر آنان پیروزى دهد و سینه‌هاى [پر سوز و غم‌] مردم مؤمن را شفا بخشد.
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی