بازدید 4596

عضو کمیسیون امنیت ملی: عفو عمومی اعلام شود 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بازگشت مهاجرین بستگی به رفتار مجموعه نظام دارد، به سایت شفقنا گفت: مثلا مسوولین نظام می‌توانند عفو عمومی دهند.
کد خبر: ۱۱۹۵۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲ 26 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از شفقنا، سید احمد آوایی عضو کمیسیون امنیت ملی در رابطه با افزایش موج مهاجرت‌ها، اظهار داشت: توصیه من به مردمی که مهاجرت می کنند این است که باید بپذیریم در کشور خودمان میهمان نیستیم بلکه میزبان هستیم؛ لذا نباید با کوچکترین نارسایی که می بینیم با مردم و کشورمان قهر کنیم. هر کدام از نخبگان ما در هر زمینه ای با هزینه این مردم، علمی را فرا گرفتند و سرمایه ای را به دست آوردند که متعلق به مردم است؛ بنابراین زودرنج نباشند و از خانواده خودشان قهر نکنند.

بخش هایی از گفت و گوی آوایی را در ادامه می خوانید:

*باید سعی کنیم موانع را از سر راه نخبگان برداریم تا بتوانیم هم از سرمایه‌های فکری و هماز سرمایه‌های انسانی آنها بهترین بهره برداری را داشته باشیم. البته در این راه، فقط با ضعف قوانین مواجه نیستیم؛ زیرا قوانین خوبی هم داریم که درست اجرا نمی شود. ما نمایندگان مجلس هم مقصر هستیم که نظارت نمی کنیم و از سوی دیگر مدیرانی که در رأس امور هستند باید نظارت لازم را بر مدیران میانی داشته باشند.

*بعضی از این مدیران تعهد و دلسوزی ندارند و متاسفانه وجود فساد باعث می شود که افراد دلخور شوند. نه تنها نخبگان بلکه ما هنرمندان بسیاری را هم از دست دادیم بنابراین باید دقت کنیم در برخورد با این گروه ها ظرافت لازم را به خرج دهیم و در این صورت است که می توانیم مهاجرت‌ها را محدود کنیم.

*اعتقاد من بر این است که ما در بعضی از مراکز دولتی، با تجربه ستیزی مواجه هستیم درحالی که تخصص، جناح نمی‌شناسد و نمی توانیم متخصصین را به دلیل همکاری کردن با جناح های دیگر و یا دولت‌های قبلی کنار بگذاریم؛ بنابراین اگر مسوولین با سعه صدر برخورد کنند می توانیم این افراد را در کشور حفظ کنیم.

*ما در عمل باید کاری کنیم که نخبگان و سرمایه های کشور که مهاجرت کردند، خودشان به کشور بازگردند چراکه این افراد با قانون و بخشنامه به کشور باز نمی گردند؛ لذا اگر ببینند ما قدر نخبگان و سرمایه های فکری و مالی کشور را که در کشور حضور دارند، می‌دانیم آنها هم به کشور بازخواهند گشت.

*بازگشت مهاجرین بستگی به رفتار مجموعه نظام دارد و اگر برخورد مجموعه سه قوا با مردم، هراه با احترام عملی باشد، می توانیم مهاجرت را محدود و علاوه بر آن باعث بازگشت مهاجرین شویم. مثلا مسوولین نظام می‌توانند عفو عمومی دهند تا کسانی که قتلی نکرده‌اند، مال مردم را نخوردند، شاکی خصوصی ندارند و تنها گله ای کرده‌اند، به کشور باز گردند و این عفو عمومی است که می تواند آنها را به کشور باز گرداند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۵
عفو برای کسانی که گله ای کرده اند ....
خدایا اینجا دیگه کجاست؟؟؟؟؟!
داستان نگو
با حقوق ۱۵ میلیون
تورم ۶۰٪
افزایش قیمت اقلام خوراکی و پوشاک و اتومبیل و خانه
نبود آینده روشن
نبود ثبات
نبود آزادی مشروع قانون اساسی
دزدی
اختلاس
رانت خواری
و….
یک وزارتخانه معرفی کنید که مشکلات اساسی نداشته باشد؟
هرکی از اینجا رفت به بهشت و مدینه فاضله نرفته
خارج که غربت هست ، اما حداقل این احساس رو نداره که در خانه خودش غریبه هست
عفو عفو عفو
آخه برگردن تو این فلاکت
کوچکترین نارسایی؟!!!
کشتار جوانان
اخراج اساتید
پالایش نیروهای نخبه
زندانی کردن
قانون حجاب اجباری
بزن و ببند
دو قطبی کردن جامعه
محدود کردن مسئولین به طیف خاص
فساد در تمام ارکان
اینها نارسایی کوچکی است؟!!!
مهاجران قهر نکردند آقای محترم، بیشتر آنها مجبور به ترک وطن شدند… از دست امثال شما فرار کردند… شما آنها را فراری دادید…
شما میزارید کسی بمونه تو این مملکت
شما سر تا پا از یه کرباسید
هیچ تعربف درستی از هیچ چیز ندارید .
عفو عمومی بخون(تله عمومی برداشت کن)
قرار نیست که مردم تمام فشارها را تحمل کنند.صبر و حوصله و مدارا هم یک حدی داره .
چه حرف های شعاری و بی پشتوانه ای!! وقتی نخبگان کشور ما دسترسی به کار ندارند و از حداقل احترام برخوردار نیستند چرا باید اینقدر تحقیر شوند؟
تو رو خدا این کارو نکنید
اونایی که میگین نیاز به عفو دارند، آتش زیر خاکسترند، به محض اینکه آب را گل آلود ببینند امنیت همه مردم را به خطر می اندازند
مگه پارسال ندید چطور داشتند وحشیانه کشور را به آتش می کشیدند
خوب میگید بودجه برای زندان ندارید قبول، میتونید تو لااقل اونایی که رفتند را به کشور راه ندهید تا هم نیاز به زندان نباشه و هم امنیت مردم به خطر نیافته
اقای نماینده کسانیکه از کشور رفتند با هزار بدبختی و صرف هزینه مادی و معنوی فراوان رفتند مطمئن باشید خیلی از آنها بر نخواهند گشت شما همت کن و کاری کن بقیه نخواهند بروند
عفو برای کسی کاربرد دارد که خطایی را انجام داده باشد و الان کسی که خطا انجام داده و سرمایه های کشور را به باد داده است شمایید پس این ملت هستند که باید شما را عفو نمایند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵
هزاران لایک
هرکی که سرش به کلاهش بی ارزد وازدستش بیاد مطمئن باش از این کشور با این ضوابط و روابط می ره اونی هم که مونده از روی استیصال ونداری هستش
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی