بازدید 2633

فتح قلعه بلغارها در نبرد تدارکاتی یوزها

کد خبر: ۱۱۹۱۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰ 07 September 2023

تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در ورزشگاه هریستو بوتف شهر پلوودیف در یک دیدار تدارکاتی فیفادی به مصاف تیم ملی بلغارستان رفت و برد خارج خانه را کسب کرد.

لازار لوکیچ با کمک‌های دراگان بوگیچویچ و بویان بابوویچ از صربستان، قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

بازی از همان دقیقه اول سرعتی و جذاب آغاز شد و نشان داد که هم ملادن کرستاییچ و امیر قلعه‌نویی با یک تاکتیک هجومی به دنبال رسیدن به برتری هستند. با وجود تلاش بلغارها برای زیر فشار قراردادن تیم کشورمان در این بازی خانگی اما از همان دقایق اول ملی‌پوشان ایران برتری نسبی نسبت به میزبان داشتند.

فتح قلعه بلغارها در نبرد تدارکاتی یوزها

در اولین موقعیت جدی مسابقه شوت محمد محبی از داخل محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه بلغارستان به بیرون رفت.

سرانجام در دقیقه ۱۴، اشتباه مدافع بلغارستان سبب شد تا توپ در جناح راست محوطه جریمه به سامان قدوس برسد و او هم با یک پاس بلند عرضی محبی را مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد و ملی‌پوش ایرانی روستوف با یک ضربه سر دروازه بلغارستان را باز کرد تا تیم ملی کشورمان یک بر صفر پیش بیفتد.

دقایقی از گل برتری تیم ملی نگذشته بود که در دقیقه ۲۱ علیرضا بیرانوند پس از یک پرتاب بلند از ناحیه کشاله ران دچار مصدومیت شد، مصدومیتی که باعث شد نتواند به بازی ادامه بدهد و پیام نیازمند جایگزین او در دروازه ایران شود.

در ادامه بازی بلغارستان برای جبران گل زده هجومی‌تر ادامه داد اما دفاع فشرده تیم کشورمان سبب شد تا این تیم نتواند موقعیت جدی روی دروازه نیازمند به وجود بیاورد و در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر ایران به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم بلغارها برای جبران گل خورده سعی در زیرفشار گذاشتن تیم کشورمان داشتند اما با گذشت دقایقی باز هم این تیم کشورمان بود که بر بازی مسلط شد و در در دقیقه ۵۰ باز هم محبی می‌توانست ایران را به گل برساند اما شوت محکم او راهی به دروازه نبرد.

در دقیقه ۶۱ باز هم ایران صاحب یک موقعیت خطرناک شد و ضربه سرضرب سعید عزت‌الهی روی پاس با سر شجاع خلیل‌زاده از روی دروازه به بیرون رفت.

نکته قابل توجه در این نیمه مانند نیمه دوم، بازی پربرخورد و خشن بازیکنان بلغارستان بود که با روی آوردن به خشونت دوست نداشتند در این دیدار خانگی بازنده از زمین بازی خارج شوند.

در ادامه باز هم این تیم کشورمان بود که با توجه به یک بازی رو به جلو و هماهنگ خطرناک‌تر نشان داد و تلاش بلغارها برای خلق موقعیت جدی روی دروازه نیازمند با توجه به بستن راه‌های نفوذ به جایی نرسید تا در نیمه دوم توپی از خط دروازه‌ها عبور نکند.

در نهایت تیم ملی فوتبال ایران توانست در این بازی تدارکاتی با نتیجه یک بر صفر برابر بلغارستان به پیروزی برسد و با دست پر به تهران برگردد و آماده دومین بازی تدارکاتی شهریورماه در روز ۲۱ شهریور در استادیوم آزادی برابر آنگولا شود.

ترکیب اولیه بلغارستان: دیمیتار میتوف، دیمو کراستف، الکس پتکوف، ایلیا گروف، ویکتور پوپوف، ایوان یوردانوف، آندریان کرایف، ایوایلو چوچف، لوکاس پتکوف، کریل دسپودوف و پرسلاو بوروکوف

سرمربی:ملادن کرستاییچ

ترکیب اولیه ایران: علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، سیعد عزت‌اللهی،علیرضا جهانبخش، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی طارمی، سامان قدوس، محمد محبی، احمد نوراللهی و رامین رضائیان

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی