بازدید 16408

خط و نشان ارتش برای F۳۵

امیر صمد آقا محمدی رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت:ما قابلیت کشف، رهگیری و رصد F۳۵ را داریم و برای آن برنامه برخورد و انهدام پیش بینی شده است. این‌ها همه جنگ روانی است که دشمن به راه می‌اندازد. تا زمانی که دشمن به مرزهای بین‌المللی ما وارد نشوند و به قوانین ما و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد برخوردی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد.
کد خبر: ۱۱۹۰۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰ 02 September 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت :حوزه آفند هوایی، حوزه‌ای است که به شدت توسط همه قدرت‌های نظامی دنیا با پیشرفت‌های روز افزونی که دارند در حال توسعه است. به موازات توسعه آفند هوایی، پدافند هوایی هم ناگزیر است خود را در برابر تهدیدات مصون سازی کند. ما در حوزه تحقیقات صنعتی در کل نیروهای مسلح به خصوص پدافند هوایی چه در ارتش و چه در سپاه، یک چشم انداز و برنامه‌ای تحت عنوان آینده پژوهی داریم.

برای آشنایی بیشتر با مأموریت‌ها و عملکرد سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین دلایل اقتدار دفاعی کشور در عرصه پدافندی خبرگزاری مهر با امیر صمد آقا محمدی رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت و گویی تفصیلی داشته که بخشهایی از آن را می خوانید:

*به لطف خدا می‌توانیم بگوییم که در بحث کشف ریزپرنده ها در دنیا جز برترین‌ها هستیم. سامانه راداری کاشف که سال ۹۹ توسط امیر فرماندهی محترم نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد، امروز به تعداد انبوه به خط تولید رسیده است. می‌توان گفت که این سامانه راداری با قابلیت‌هایی که دارد در سطح دنیا جز رادارهای بی‌نظیر از لحاظ کشف ریزپرنده ها است.

*ما در بحث عنوان کردن اسامی سامانه‌ها و یا رونمایی از محصولات یک سری محدودیت‌هایی داریم. سامانه‌های بسیار زیادی وجود دارند که نمی‌توانیم از آن‌ها نام ببریم. در بخش ریز پرنده‌ها به رادار کاشف و رادارهای دیگر اشاره کردم که واقعاً بی‌نظیر هستند و افرادی که از نزدیک آن را بازدید کرده‌اند و یا سازمان‌هایی که از آن استفاده می‌کنند به ویژگی‌های بی‌نظیر آن معترف هستند و نمونه مشابهی با این دقت در حوزه کشف وجود ندارد.

قدرت نمایی این موشک ایرانی مقابل جنگنده های نسل ۵ و موشک های بالستیک

*خوشبختانه ایران جز برترین‌های پهپاد، هم در حوزه مقابله با پهپاد و هم در حوزه بهره گیری از پهپاد است. اخبار و رسانه‌های مختلف بهره گیری از پهپاد در حوزه پهپادهای تهاجمی پوشش داده شده است. در حوزه پدافند هوایی هم در چندین رزمایش از پهپاد به عنوان رهگیر و درگیر استفاده کردیم که پهپادها را به سمت هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین هدایت کردند و نیروهای متخاصمی که وارد منطقه رزمایش شده بودند را فراری داده و آماده درگیری بودند. سال‌ها قبل برای اولین بار از پهپاد رهگیر استفاده کردیم و امروز در این حوزه پیشرفت‌های بسیار چشمگیری صورت گرفته است و آمادگی مقابله با هرگونه تهدیدی را داریم.

*بحث لیزر هم جز پروژه‌های مربوط به ماست. بحث‌های انرژی مستقیم، لیزر و پالس های الکترومغناطیس در دنیا مطرح است و ما هم جز نیروهایی هستیم که به این قابلیت دست پیدا کردیم. حتماً برای اینکه بتوانیم با انواع تهدیدات در محیط‌های شهری و غیر شهری مقابله کنیم بایست با سرعت بالا و با ارزان سازی به این سمت برویم. بحث اخلال الکترونیکی، فریب الکترونیکی بحث‌های سایبر، نفوذ در شبکه‌های ارتباطی دشمن و در اینترنت داخلی دشمن و فرماندهی کنترل مقوله‌هایی است که ما به آن‌ها ورود پیدا کردیم. در پدافند هوایی و سایر بخش‌های نیروهای مسلح به طور ویژه بر روی موضوع سایبر و اخلال الکترونیک فکر می‌شود، طرح‌ها، پروژه‌ها و محصولات مختلفی داریم که در صورت لزوم از آن‌ها نام برده خواهد شد و به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.

*مسأله F۳۵ از چندین سال پیش رفع شده است. امروز بحث ما هواپیماهایی هستند که آنها را نام نبردم. ما قابلیت کشف، رهگیری و رصد F۳۵ را داریم و برای آن برنامه برخورد و انهدام پیش بینی شده است. این‌ها همه جنگ روانی است که دشمن به راه می‌اندازد. تا زمانی که دشمن به مرزهای بین‌المللی ما وارد نشوند و به قوانین ما و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد برخوردی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۲۴
همیشه فیلم می گرفتین فیلمش نشون بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
شما هم جنگ تبلیغاتی دارین واز اون چیزی که هستین خیلی پایین ترین ومردم عزیزمون وقت بذارن همین داخل اینترنت می تونن ببینن که چقدر از لحاظ نظامی ما وابسته هستیم اگر کمک فناوری برادران کره شمالی و چین وروسیه نباشه چقدر موفق هستیم
فرزاد خلیلی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
این بزرگوار قطعا راست نمیگه و هیچ برنامه اي هم براي برخورد با اف 35 نداريم.
سربلند و پیروز ، ملت ایران . بوده و به امید حق هست
نه بابا!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
آره عمو
علی
| United States of America |
۰۵:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
تا کور شود هر آنکه نتواند دید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
زن بابا
شما که اختلال توی اینترنت و فقیر کردن ملت رو بلدین،،هر موقع اینها رفع شد مردم خوشحال میشن از توانمندیهاتون
شما توان مقابله با گران فروشان و انحصارگران را ندارید ، چرا تبلیغات کذب می کنید
برانداز سوز
پیشرفته ترین ضدهوایی تون اس-300 متعلق به 40 سال پیش است که برای هواپیماهای رادارگریز بی اثراست.اس-400 نسبتا پیشرفته که روسیه به خیلی کشورهاداده به ایران نمیدهد.تازه اس 400 هم زیاددرمقابل دوهواپیمای اف22 و35 کاربرد ندارد واین 2هواپیما تقریبا غیرقابل هدفگیری هستند.
خط و نشان کشیدن برای علم و تکنولوژی ؟؟؟؟!!!!
همیشه سرفرازباشیدنیروهای مسلح وقابل اعتمادکشورسرفرازمان وبادرودفراوان وافتخاربه نیروهای شریف ارتش قهرمان وسپاه پاسداران دلاور ودرودفراوان برتمام نیروهای شریف مسلح وانتظامی کشورسربلندمان ومرگ برامریکای یاغی وجنایتکارواسراییل نامشروع وغاصب وتروریست وحشی وکودک کش .
جنگ روانی فقط از اون طرف به این طرف که نیست، میتونه دو طرفه باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۲
بر علیه یه ابرقدرت نظامی و علمی می خوای با یه ادعای بدون سند جنگ روانی راه بندازی ؟!

این حرفها فقط خوراک داخلی دارد
شما فرق ببن هواپیمای مسافربری و موشک رو بتونین تشخیص بدین برای ما کافیه
احتمالا منظور اف 5 بوده و یک 3 سهوا نوشته شده و اگر اف سی و پنج بود که برای اس سیصد این همه به روسیه اصرار نمی کردید .
این حرف ها و گزارش ها فقط خوراک رسانه های داخلی هست و طرف مقابل پشیزی برای این ادعا ها ارزش قائل نیست
خق اب ایران از دوتا پا پتی طالبانی بگیرید برخورذ با اف35 پیش کش
نظرات مردم جالبه و خنده دار به خاطر قسم هم که شده یک نفر حرفهای مسئولان را قبول ندارد هههه
اصلا آمریکای جهان خوار این F35 ها رو آورده شما بزنید
والا ما شنیدیم اف35 ها میان و میرن هیشکی نمیفهمه، اول بفهم که اومدن بعد بزن قربون.
ارتش عمل میکنه حرف نمیزنه گفت که اف ۳۵. چندین ساله که رفع شده برای ما
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی