بازدید 16260

جراحان ایرانی در عراق دست به تیغ می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: ­۱۸۰ مرکز بیمارستانی در تمام استان‌های مجاور و کل کشور برای اربعین آماده خدمت رسانی هستند.
کد خبر: ۱۱۸۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۲ 15 August 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، در نشست سلامت اربعین در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: با توجه به تجربه سال گذشته پیش بینی‌هایی را انجام دادیم که بتوانیم وضعیت مناسبی را از نظر بهداشت و درمان زائران حسینی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: اولین و مهم‌ترین اقدام ما این است که بیمارستان بسیار مجهزی را در پایانه شلمچه با نام بیمارستان شهید قاسم سلیمانی ایجاد کردیم و با توجه به اینکه ۸۰ درصد زائران ما از دو مرز شلمچه و مهران عازم کربلا می‌شوند یک مرکز بیمارستانی دیگر هم در پایانه مهران تأسیس کردیم.

وزیر بهداشت گفت: در مرز خسروی یک طبقه مرکز درمانی مجهز آماده کردیم و مراکز عقبه بیمارستانی هم در ایلام و آبادان خرمشهر در حالت آماده باشند تا خدمات کاملی به زائران اربعینی بدهند.

وی از اعزام ۳۷۰ آمبولانس به منطقه برای خدمت رسانی به زائران خبر داد و گفت: علاوه بر آن ۳۸ اتوبوس آمبولانس ۱۳ تخته که به عنوان یک بیمارستان متحرک است برای کمک آماده شده است.

عین اللهی با اشاره به گرمای هوای امسال از امکان مسمومیت غذایی و گرما زدگی در بین زائران خبر داد و افزود: مأموران بهداشت در تمام پایانه‌ها مستقرند و به زائران توصیه می‌کنیم در گرما بین ساعات ۱۰ صبح تا ۴ عصر پیاده روی نکنند و مایعات فراوان بنوشند.

وی تاکید کرد: علاوه بر ۱۳ هزار نیروی کادر درمان که در اربعین حسینی به مردم خدمات رسانی می‌کنند؛ هر چقدر هلال احمر نیز تقاضا کند ما نیروی انسانی را تأمین می‌کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: انتظار داریم صدا و سیما پیام‌های بهداشتی و مراقبتی را به زائران برساند و همچنین استودیو سلامتی در مهران و شلمچه مستقر است تا به طور دائم پیام‌های سلامتی بدهد تا مردم غذاهای مانده و مسموم نخورند.

عین اللهی در خصوص دیپلماسی سلامت در فرصت اربعین گفت: برای اربعین حسینی هماهنگی‌های خوبی با وزیر بهداشت عراق انجام دادیم تا همه امکانات کشور عراق در اختیار زائران ما قرار بگیرد. از ۳ بیمارستان به صورت مشترک در مسیر زائران استفاده می‌کنیم و برای اولین بار امکان اعمال جراحی پزشکان متخصص ما در بیمارستان‌های عراقی فراهم شده تا اگر نیاز شود از تخصص پزشکان حاذق ایرانی برای اعمال جراحی در بیمارستان‌های عراق استفاده شود.

وی در خصوص مراقبت از مرزهای شرقی با توجه به عبور زائران افغان هندی و پاکستانی از این مرزها گفت: مرزهای شرقی کشور به طور خاص توسط نیروهای کارآمد مراقبت و رصد می‌شوند و زائران خارجی را از نظر واکسیناسیون بررسی می‌کنند و در صورت علائم مشکوک آزمایش‌های لازم انجام می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۳
یارو خونه خودش آش نمی پخت
میرفت خونه مردم پلو درست می کرد..

حالا این شده داستان ما
پول بیت المال و مالیات کارمند و کارگر ایرانی رو اونجا خرج میکنین که چی؟
فقط لطفا پرستار آقا برای این بیمارستانهاتون فراموش نشه. مثل تمام بیمارستانهای این مملکت نشه که فقط پرستار زن جذب میکنن
چه تجارت پر سودی!
سلام این امکانات حداقل حق زوار عتبات است .
همان زواری که در بحرانهای کشور همیشه پای کارمند.
میرن و دیگه برنمیگردن. چون درامدشون اونجا دلاری هست
چیزی که به خانه رواهست به مسجد حرام است .
اینها توریست برای کشور عراق هستند پس باید عراق امکانات بده . نه این که دولت ایران تو این وضع افتضاح امکانات کشور را تقدیم عراقی می کنه
ما مردم ایران آگاه نیستیم....آگاهی رمز آزادیست....
نمیخواد تو عراق دست به تیغ شن تو کشور خودتون اگه ارزه و لیاقت دارید دست به تیغ شید فقط واسه درآمد بیشتره والله من اگر بجای وزیر و ریس جمهور بودم حکم طبابت همشونو باطل میکردم که نون و اب و درس و همه چیزه مملکتو استفاده کردن حالا که باید به ملت خدمت کنن میرن اونور واسه کشورهای دیگه ای بدرد نخراشم که اینجاهستن جیب ملتو خالی میکنن پدره ملتو دراوردن چه دارا چه اویکه نداره
حالت اول مجبورن برن وگرنه پروانه شون باطل میشه ....حالت دوم میرن چون امتیازاتی پشتش هست ....حالت سوم هم مردم بدبخت ایران هستن همین جراحان و پزشکان در ایران مریض اگر پول نداشته باشه باید بمیره ....اینه داستان عشق الکی ....
هنوز جنازه شهدای گمنام در خاک عراق مدفون هستند ۸ سال جنگ ساختگی راه انداختند و ۲۰۰ سال ایران را به عقب بردید
ممنون بابت زحمت‌های شما اجرتان با امام حسین.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه