بازدید 2775

رئیس جمهور نیجر بازداشت شد

رسانه‌های غربی گزارش کردند، دسترسی‌ها هم به دفتر و هم به اقامتگاه محمد بازوم مسدود شده است. نشریه "ژون آفریک" گزارش کرد، رئیس جمهور نیجر در کنترل عوامل شورشی است اما آنها اطمینان داده‌اند که او بازداشت شده اما در امنیت به سر می‌برد.
کد خبر: ۱۱۸۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۸ 26 July 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد، سربازان گارد ریاست جمهوری نیجر، "محمد بازوم" رئیس جمهور این کشور را در داخل کاخ ریاست جمهوری در بازداشت قرار داده‌اند.
 
خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی نوشت،‌ خودروهای ارتش نیجر از صبح امروز چهارشنبه دسترسی‌ها به کاخ ریاست جمهوری این کشور را مسدود کرده و سربازان گارد ریاست جمهوری نیز محمد بازوم، رئیس جمهور نیجر را در داخل کاخ ریاست جمهوری در بازداشت قرار داده‌اند.
 
رویترز تحرکات ارتش در نیجر را مشابه با کودتاهای رخ داده از سال ۲۰۲۰ در کشورهای مالی و بورکینافاسو دانست.
 
منابع وابسته به ریاست جمهوری و سازمانهای امنیتی نیجر گفتند، ورودی‌های وزارتخانه‌هایی که در مجاورت کاخ ریاست جمهوری نیجر هستند نیز مسدود شده و کارمندان کاخ ریاست جمهوری نیز نتوانستند به دفاترشان بروند.
 
یک خبرگزاری رویترز گزارش کرد، بقیه نقاط شهر "نیامی" در آرامش به سر برده و رفت‌وآمد خودروها صبح امروز به صورت عادی در شهر و اینترنت نیز به صورت کامل برقرار بود.
 
رسانه‌های غربی گزارش کردند، دسترسی‌ها هم به دفتر و هم به اقامتگاه محمد بازوم مسدود شده است. نشریه "ژون آفریک" گزارش کرد، رئیس جمهور نیجر در کنترل عوامل شورشی است اما آنها اطمینان داده‌اند که او در امنیت به سر می‌برد.
 
بازوم در سال ۲۰۲۱ به ریاست جمهوری نیجر انتخاب شد و به عنوان یک متحد نزدیک فرانسه در نظر گرفته می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه