بازدید 2117

خواست دولت افزایش قدرت خرید مردم است

سخنگوی دولت، یکی از هدف گذاری‌های دولت در سال جاری را موازنه تولید و بازار دانست و بیان کرد: با مهار تورم و رشد تولید می‌خواهیم قدرت خرید مردم را که در دهه اخیر کاهش یافته، بازگردانیم.
کد خبر: ۱۱۸۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۶ 18 July 2023

تبه گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی دولت در حاشیه سفر به استان گیلان ، با بیان اینکه اصلی‌ترین اقدامات برای ارتقای وضعیت معیشت باید به صورت زیرساختی و ریشه‌ای باشد، اظهار کرد: باید ریشه‌های تورم را که موجب شده معیشت مردم در تنگنا قرار بگیرد، شناسایی و اصلاح کنیم.

علی بهادری جهرمی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای شناسایی ریشه‌های تورم، افزود: دولت سال گذشته موفق شد بخشی از مشکلات کسری بودجه را رفع کند که باید استمرار داشته باشد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی دولت، با بیان اینکه امسال دولت سراغ بانک‌ها رفته است، تصریح کرد: در مرحله دوم شناسایی ریشه‌های اصلی تورم، ناترازی‌های نظام بانکی مورد توجه قرار گرفته، زیرا تورم به واسطه خلق پول نظام بانکی اتفاق می‌افتد.

بهادری جهرمی یکی از هدفگذاری‌های دولت در سال جاری را موازنه تولید و بازار دانست و بیان کرد: با افزایش تولید رشد اقتصادی محقق می‌شود و قدرت خرید سرانه ارتقا پیدا می‌کند؛ در واقع با مهار تورم و رشد تولید می‌خواهیم قدرت خرید مردم را که در دهه اخیر کاهش یافته، بازگردانیم.

وی هم‌چنین به مزیت‌های تشکیل وزارت بازرگانی اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه اولا برای نظارت موثر بر بازار خیلی کارآمد خواهد بود و ثانیا از افزایش قیمت‌های غیر منطقی که به صورت خودسرانه و همراه با تخلف در بازار رخ می‌دهد، جلوگیری می‌کند.

سخنگوی دولت همچنین به روند مذاکرات با طرف اروپایی اشاره کرد و متذکر شد: مذاکرات با هدف خنثی سازی تحریم‌ها و استیفای حقوق حقه ملت ایران ادامه پیدا خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۳۸
شماهیچ کارنکنیداوضاع مردم بهترمیشه.
طبق تجربه این اظهارات واقدامات همیشه نتیجه عکس داشته!!!
پاسخ ها
ح
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید،این بزرگواران بویژه بهادری هر موقع دهان گشودند و افاضات بیان کردند اوضاع مردم بد از بدتر شد
به نظر نمی رسه دوستان ساکن پاستور متوجه شده باشند که نباید به خواست اکتفا کنند و باید فعلشون در مسیر افزایش خرید مردم باشد
وای که بدبخت تر شدیم !
مسئولین با کفایت و بی بدیل ما ، هر وقت دست رو موضوعی می گذارند ، وضعیت افتضاح میشه

آقایون لطفا زندگی مردم رو از اینی که هست داغون تر نکنید.
بخدا این کارا ، سواد و دانش و عرضه می خواد با شعار و سخنرانی هیچ کاری انجام نمیشه
خواسته خودمونم همینه خخخخ
باید عمل در راستای افزایش قدرت خرید باشه نه فقط حرف
ریشه تورم کجاست؟ بابا کشور در آمد ندارد. زمانی که هزینه حساب کتاب نداشته باشد نتیجه کمبود بودجه و خودبخود دولت مجبور به ایجاد تورمخواهد کرد که این یک امر طبیعی است. مجبور است از جیب مردم بودجه را تامین کند.
پاسخ ها
ح
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
ریشه تورم تو جیب دشمن است ،مملکتی که آلودگی آن گردن دشمن،تورم کار دشمن ،بیکاری دشمن،اعتراض دشمن،.... خب وقتی دشمن هر کاری بخواهد انجام می‌دهد چه نیازی به این همه هزینه برای دولت و نمایندگان و مسیولین؟
سریع فوری انقلابی به مردم دستور بدهید قدرت خریدشون رو ببرن بالا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
دقیقا آفرین! چه معنی داره که مردم قدرت خرید خودشون رو بیارن پایین! که شبکه های معاند و ضد انقلاب ازش سو استفاده کنه؟!!
ح
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۸
دمت گرم خیلی با حال نوشتی
طبق معمول خواست دولت،،با جیب ملت رابطه معکوس دارد
بسمه تعالی
در زبان دولتها از فعل های مثبت بهره میبرند و در عمل از فعل های منفی....
آقای بهادری از خواست شما و دولت انقلابی بسیار سپاسگزاریم که با آمدنتان گوشت قرمز و مرغ و .....هم از سفره ما حذف شد. انشالله در دور دوم ریاست جمهوری، زمینه تخصیص بارانه کفن و دفن به نه دهک اول جامعه محقق گردد.شاد و سربلند باشید.
می خواهد ولی نمی تواند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
نمی خواهد فقط حرفش رو می زند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
وقتی می خواهد ولی نمی تواند یعنی ضرر بودنش بیشتر از رفتنشه پس بهتره بره و کار رو دست کسی بسپره که می خواهد و می تواند
خواست ملت هم کنار رفتن دولت است. تا دولت کنار نرود مشکلات مردم کاهش نمی یابد
الهی ی ی ی
چه دولت خوب و نازی داریم
که دلش می خواد مردمش قدرت خریدشون بره بالا ولی کاری از دست این دولت بر نمیاد !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۷
آره خب کی هست که دلش نخواد؟ ولی خب فعلا آقازاده ها و خودی ها و ... در اولویت هستند و احتمالا به ته صف (مردم) چیزی نرسه!
خواست دولت فقط و فقط خالی کردن جیب مردم با مالیات و گرانی هست و بس
ریشه راد پیدا کنیم؟ بگرد برادر بگرد
خواست مردم: برکناری دولت
اقا شما ها که خودتون میدونید که بلد نیستید اوضاع کشور و مردم را سامان بدید خوب باید کنار بکشید ت کسی که سواد و توانایی اداره و برنامه ریزی داره بیاد. چرا هم به خودتون هم به مردم دروغ میگید
استعفا بدهید درست میشه
در ده اخیر یا در این دولت کاهش یافته است
با گرون کردن ماهانه ارزاق و اضافه حقوق های چندرغاز سالانه؟ جمع کن بساطتو بابا
بگذارید دانایان حکومت کنند خواهش میکنم
متاسفانه کاری کردید که به جای قدرت خرید، قدرت فروش مان افزایش پیدا کند
فروش کلیه، قرنیه، کبد، و ......
ما را به خیر شما هییچچچچچچچچ امیدی نیست فقط شما رو به خدا و پیغمیر و ائمه و هر کس که بهش اعتقاد دارید شر مرسانید.
اینا که بجز بدبختی و تورم افسار گسیخته کاری برای مر م نکردند و چند وقتی یکبار نمکی بر زخم‌می پاشند و وقهقهه ای می‌زنند .
دروغ وشایعه
به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.....حدیث شریف"منفور ترین مردم کسی است که چیزی را بکوید و در عمل برکس آنرا انجام دهد" ......
خوب باسمه الله در قدم اول افزایش ناچیز حقوق ها را جبران کنید تا خلوصتان ثابت شود. حقوق بگیران به زیر خطر فقر رفته اند و دولت تماشگر وضع موجود است.
دولت برای کاهش تورم و افزایش قدرت خرید مردم فقط ( خواست ) دارد ولی در جهت افزایش قیمتها و دریافت مالیات حتی از سپرده های بانکی و ... مقتدرانه عمل میکنه البته نه تنها این دولت که دولتهای گذشته هم مثل دولت فعلی بودند و بنابراین ما را به خیر دولتها امیدی نیست امیدواریم شر نرسانند!
سخنگوی دولت، یکی از هدف گذاری‌های دولت در سال جاری را موازنه تولید و بازار دانست و بیان کرد: با مهار تورم و رشد تولید می‌خواهیم قدرت خرید مردم را که در دهه اخیر کاهش یافته، بازگردانیم.

شما اگر بلدی ، شما اگر میتوانی ، کاری به برگرداندن قدرت خرید مردم به ده سال پیش نداشته باشید ، اگر آنقدر توانایی و قدرت دارید ، همین قیمت ها و قدرت خرید مردم را به هفته قبل برگردانید ما هم دعایتان میکنیم ! ضمنا" چون کم سن و سال هستید و بی تجربه میگویم که بدانید ، راجع به مردم آنطوری فکر نکنید !
کاربعمل براید نه به حرف شما جز حرف زدن وشعارهیچی بلد نیستید پس لطفا سکوت کنید بهتر است هروقت حرف زدید قیمت کالاها دوبله شد.خوهشا....
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی