بازدید 2527
۴

تاکید بر پرهیز از سیاسی‌کاری در مذاکرات رفع تحریم‌ها

رؤسای جمهور ایران و فرانسه در گفتگویی تلفنی، علاوه بر بررسی راه‌های توسعه روابط دوجانبه، درباره تحولات منطقه‌ای و همچنین مذاکرات رفع تحریم‌ها گفتگو کردند.
کد خبر: ۱۱۷۸۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۷ 11 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه بعد از ظهر امروز شنبه در تماسی تلفنی با حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران گفتگو کرد.

روسای جمهور دو کشور در این گفتگوی تلفنی که ۹۰ دقیقه به طول انجامید، علاوه بر بررسی راه‌های توسعه روابط دوجانبه، درباره تحولات منطقه‌ای و همچنین مذاکرات رفع تحریم‌ها گفتگو کردند.

رئیسی در رابطه با توسعه روابط دو جانبه، با اشاره به محاسبات غلط برخی دولت‌های اروپایی درباره ملت ایران، آن را ناشی از گرفتار شدن این دولت‌ها در دام اطلاعات غلط گروه‌های تروریستی، تجزیه‌طلب و معاندان دانست و بر پرهیز از مداخله در امور داخلی و احترام به اصل حاکمیت ملی تاکید کرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها، همکاری‌های ایران و آژانس و تاییدات مکرر این سازمان بر پایبندی کشورمان به تعهدات قانونی خود را یادآور شد و بر پرهیز از هرگونه سیاسی‌کاری و اقدام غیرسازنده در مذاکرات رفع تحریم‌ها تاکید کرد.

موضوع جنگ در اوکراین نیز بخشی از گفتگو‌های دو رئیس جمهور در موضوعات منطقه‌ای بود که آقای رئیسی ضمن اعلام سیاست قاطع جمهوری اسلامی مبنی بر مخالفت با جنگ، بهترین راه‌حل را دیپلماسی دانست.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز در این مکالمه تلفنی با تاکید بر اینکه فرانسه به‌دنبال تعامل با جمهوری اسلامی ایران است، تداوم گفتگو‌ها میان مقامات دو کشور برای تقویت تعاملات فیمابین را خواستار شد.

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر تداوم مذاکرات رفع تحریم تا رسیدن به نتیجه، جمهوری اسلامی ایران را بخشی از راه‌حل بحران اوکراین دانست و ایفای نقش بیشتر ایران در این زمینه را خواستار شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
این هنر کاسبان تحریم است.
جالب اینجاست که موضوع اصلی مذاکره تلفنی هشدار فرانسه به عواقب ارسال پهپاد به روسیه بوده که در اخبار وطنی هیچ اشاه ای به آن نشد!
اگر الان فضای مجازی نبود مدتی طول میکشید که بدانیم ماکرون در این مکالمه تلفنی به ایران برای ارسال پهپاد به روسیه و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت هشدار داد و اصلا موضوع توسعه روابط در این شرایط تحریم نبوده است.
با ندانم کاری مسئولان کشور و موضوع ارسال پهپاد به روسیه، یک جبهه دیگر برای مشکلات کشور گشوده شد و به جای استفاده از موقعیت و معامله با غربیها، خود را در معرض تحریمهای شورای امنیت قرار دادیم!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو