بازدید 3476

قدردانی حکیم از کمک ایران به عراق درمبارزه با تروریسم

رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار آیت‌الله «علیرضا اعرافی»، مدیر حوزه‌های علمیه قم، از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به کشورش در جنگ با تروریسم و حمایت و پشتیبانی و راهنمایی‌ آن در این باره قدردانی ک
کد خبر: ۱۱۷۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰ 07 June 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، «سید عمار حکیم» در این دیدار که در دفتر جریان حکمت ملی عراق در بغداد برگزار شد، به روابط تاریخی عراق و ایران و حوزه‌های علمیه نجف اشرف و شهر مقدس قم پرداخت.

وی تأکید کرد که همکاری و نزدیکی آنها به سود اسلام و پیروان مکتب اهل بیت (ع) در سراسر جهان خواهد بود.

همچنین در این دیدار تحولات عراق و متغیرهای مثبت از جمله انتقال مسالمت‌آمیز قدرت و پیشرفت‌های به‌دست‌آمده در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و امنیتی بررسی شد.

حکیم با بیان اینکه عراق شاهد ثباتی بی‌سابقه است که در آن هسته‌های تروریسم درهم‌کوبیده شده است، گفت: پیوندهای اجتماعی میان طیف‌های جامعه تقویت شده ضمن اینکه ائتلاف اداره دولت به عنوان ائتلاف حاکم ، ائتلافی ملی است.

وی در ادامه به نقش فتوای آیت‌الله العظمی سیستانی در زیر و رو کردن معادله در برابر تروریسم اشاره و از نقش و فداکاری حشدالشعبی و دیگر نیروهای امنیتی در آزادسازی خاک عراق از چنگ تروریسم داعشی تقدیر کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین از نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به عراق در جنگ با تروریسم و حمایت و پشتیبانی و راهنمایی‌اش در این باره تشکر کرد.

حکیم تأکید کرد که انسجام در عرصه‌های گوناگون عراق موجب انسجام پیوندهای ملی شده و این کشور نقش مهمی در نزدیک کردن دیدگاه‌های نیروهای منطقه‌ای بر عهده گرفته و این نقش بر وضعیت داخلی عراق هم تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اهمیت شعایر دینی به عنوان یک منبع مهم مبارزه با افکار انحرافی و وارداتی اضافه کرد که شاهد توسعه عملکرد هیئت‌های حسینی و افزایش تعداد زائران هستیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان خواستار تلاش برای رویارویی با پدیده‌های اجتماعی خطرناک مانند مواد مخدر و طلاق و امثال آنها شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار