بازدید 2335

کاهش ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سهام با پیروی از کاهش نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روندی ریزشی داشت و شاخص کل در پایان معاملات امروز ۱۷ هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد.
کد خبر: ۱۱۷۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲ 31 May 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را، همگام با کاهشی شدن نرخ ارز در بازار آزاد، اصلاح کرد و اکثر سهام بازار در محدوده‌ی منفی معامله شدند؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۱۷ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی ۸ هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع ۷۶۵ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «خاور» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خنصیر»، «خودرو» و «دانا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «کرمان» و «زملارد» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۹ خرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۹ هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۹۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. افت ارزش معاملات به کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان از سیگنال‌های منفی برای بازار سهام در این روز‌ها به حساب می‌آید.

در بازار امروز ۱۳۴ نماد در محدوده مثبت و ۲۷۳ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۰ نماد در محدوده مثبت و ۲۰۳ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه