بازدید 2957
۵

وزیر اقتصاد: بسته دولت برای مهار تورم ابلاغ شد

وزیر اقتصاد گفت: بسته ۱۰ بندی دولت برای مهار تورم و رشد اقتصادی نهایی و ابلاغ شد.
کد خبر: ۱۱۷۶۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴ 25 May 2023


به گزارش  تابناک از تسنیم سید‌احسان خاندوزی وزیر اقتصاد پیش‌ازظهر امروز در جریان سفر خود به استان کردستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه به تازگی اعلام شده که دولت برای مهار تورم یک برنامه 10 بندی کوتاه مدت تدوین کرده است، جزئیات آن را تشریح بفرمائید؟ اظهار داشت: جزئیات این بسته و وظایف دستگاه‌های متولی، زمان‌بندی هر بخش و اقدامات در محورهای ده‌گانه مهار تورم و رشد اقتصادی روز گذشته نهایی و ابلاغ شد.

وی افزود: امیدواریم از هفته‌های گذشته گزارش عملکرد آن مبنی بر اینکه متغییرهای بنیادی موجود تورم در اقتصاد ایران مهار و کنترل و نظارت‌های کوتاه مدت دستگاه‌های اجرایی افزایش پیدا کند تا منجر به مهار و کنترل‌های قیمت‌ها شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: امیدواریم در قالب همین بسته‌ها به نحوی سیاست‌های تامین مالی، بهره‌وری و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی افزایش پیدا کند تا منجر به رشد فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی شود.

وی افزود: تاکید دولت بر اجرای چند پروژه‌ پیشران بزرگ در بخش انرژی و سایر حوزه‌ها به ویژه ترانزیتی است که استان کردستان نیز یکی از محورهای مهم کریدوری کشور محسوب می‌شود و به عنوان اجزای مهم بسته ده‌گانه تحقق یابد.

خاندوزی در  پاسخ به این سوال که مهم‌ترین بند این بسته 10 گانه کدوم است، بیان کرد: همه بندها مهم است و در جهت تحقق آن تلاش می‌کنیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۵
خوراکی صد در صد گران شده بسته جلوی چی رو میخواهد بگیرد
خوب خدا رو شكر.تورم با 10 بند مهار خواهد شد. تابناك جان لطفا اين 10 بند و تاريخ اين گزارش رو به ياد داشته باش و ماه به ماه پيگيري كن ببينيم چه خواهد شد ؟ شك نكن نتايج جالبي حاصل خواهد شد.
هر روزی نیست که در بورس مداخله و دستور ریزش می دهد در قیمت گذاری کالاها دخالت می کنید و کارخانجات یا باید تخته شوند یا با زیان فعالیت می کنند و ... انتظار دارید تامین مالی تشویق و تولید تقویت و اشتغال و وفور نعمت سبب کنترل قیمت شود. بانکها نزدیک 30 درصد نزول می دهند کدام ابله میتواند تولید اقتصادی کند مگر دزدی و ... کند: مثلا ارز دلتی بگیرد یا قیمت تحمیلی مس و فولاد دولتی بگیرد و در بازار ازاد به مردم بفروشد تا مخارجش تامین شود. شما علامه ها قافیه را خیلی وقته باختید خصوصا زمانی که اسیر توهمات شدید
واقعا فکر میکنین این حرفها دیگه برای مردم اهمیت داره؟ با بیسوادی و تصمیم گیریهای غلط زندگی مردم رو نابود کردین و خودتون عامل اصلی تورم و گرونی هستین حالا بسته ۱۰ بندی مهم دادی تورم مهار بشه؟
حیف که کاغذ و میز که حرام می کنید
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری