بازدید 5720

کنکور از سال ۱۴۰۳ بر اساس قانون مجلس اجرا می‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس در واکنش به اظهارات دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه مصوبه ابلاغی درباره کنکور تغییر نمی‌کند، گفت: کنکور از سال بعد بر اساس قانون مجلس اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۴۹۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹ 12 May 2023

به گزارش «تابناک»، احمد نادری در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه مصوبه ابلاغ شده درباره کنکور به هیچ وجه تغییر نمی‌کند و اگر طرح اصلاح قانون کنکور در صحن مجلس تصویب شود، چون خلاف اصل ۵۷ قانون اساسی است، از سوی شورای نگهبان رد خواهد شد، اظهار داشت: نظر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی محترم است اما طبق قانون اساسی مرجع قانون گذاری، مجلس شورای اسلامی است و طبق نظر مقام معظم رهبری هر کجا که مجلس به امری ورود پیدا کند، شورای عالی انقلاب فرهنگی حق ورود به آن موضوع را ندارد.

وی بیان کرد: مجلس در سال ۹۲ قانون سنجش و پذیرش را تمدید کرد که البته اصلاحاتی را هم بعداً در این قانون به وجود آورد و قانون سنجش و پذیرش، قانون قطعی مجلس است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به بحث کنکور متاخر از مجلس بود و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در چند جا قانون مجلس را نقض می‌کند. مسأله‌ای که ما همواره مطرح کردیم این بوده که ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به مقوله کنکور برخلاف قانون بوده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما معتقد بودیم که امسال هم نباید کنکور بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شود، اما مجلس فقط برای آنکه آرامش داوطلبان کنکور و خانواده‌های آنان به هم نریزد، پذیرفت امسال هم طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور برگزار شود اما عزم مجلس آن است که کنکور از سال آینده بر اساس قانون مجلس اجرا می‌شود.

نادری بیان کرد: در مصوبه‌ای که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح اصلاح قانون کنکور داشتیم که البته هنوز در صحن مجلس بررسی نشده، تاکید کردیم که هر گونه تصمیم گیری درباره معدل و نحوه اجرای کنکور باید در شورای سنجش و پذیرش بررسی شود و این شورا طبق مصوبه مجلس قانونی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی حق لغو قانون مجلس را ندارد و اختیار ذاتی مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی قانونگذاری است و شورای عالی انقلاب فرهنگی حق قانونگذاری ندارد. این شورا می‌تواند سیاستگذاری کند و مجلس هم طبق سیاست‌هایی که شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص می‌کند، قانونگذاری خواهد کرد. متأسفانه درباره کنکور شاهدیم که شورای عالی انقلاب فرهنگی به جای سیاست گذاری، قانون گذاری کرده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۶
بالاخره چی میشه
آقای نادری شیر مادرت حلالت تو‌رو خدا پیگری کن لغو بشه اگه لغو بشه من یکی دیگه از خدا هیچی نمیخوام
دست از سر کنکوری ها بردارید
ما فقط تاثیر مثبت معدل میخایم
مخالف تاثیر قطعی هستیم
یعنی چی مگه میشه 12کتاب عمومی رو تو یک سال جمع کرد واقعا شما خودتونو مسخره گرفتین یا ما کنکوریارو
پاسخ ها
حامد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
یکساله مجلس داره میگه من میخوام تغییرش بدم شما خواب تشریف داشتید مقصر کیه؟! یک فوریتی طرح اواخر آبان تصویب شد ضمنا اکثر داوطلبان کنکور سال آخر رو عمومی میخونن اونقدر سخت نیستند
واقعا تاثیر قطعی معدل، ظلم بزرگی به دانش آموزان هست ....
ما عمومی تو کنکور نمیخوابم تازه عدالت ایجاد شده بود ترمیم خیلی بهتره
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
فقط تاثیر مثبت معدل. هر کی معدلش خوب بود تاثیر مثبت داشته باشه اونی که که معدلش بد بود دو بار کنکور میده و تست میزنه.
اگر فرزندان آقایان شواری انقلاب فرهنگی دبیرستانی یا کنکوری بودند بی شک این قانون را لغو و برای اصلاح بهتر کنکور از طرح های بهتری استفاده می کردند ..
دعوای بین مجلس و شورای انقلابی سودش به جیب مافیای کنکور و امتحانات نهایی نیره .و دودش به چشم دانش آموزان
تا کی می خواهید به این دعوای بچه گانه تان ادامه دهید .
با همین فرمون پیش برید
دیگه در کشور اسلامی ما
بچه های فقیر نمی توانند رشته های پزشکی و داروسازی و ... را قبول بشوند
بگذارید دروس عمومی به کنکور برگردد تا از دست ترمیم معدل رهایی یابیم
کسی که سواد داشته باشه برای چی باید نگران معدل باشه بجای اعتراض به تاثیر نمره نهایی اعتراض به سهمیه ناعادلانه کنکور بکنید
تا آقای نادری رو داریم غم نداریم خدا پشت و پناهت باشه
دیگه هر کی رو خواستند معدلش رو درست می کنند و می فرستند دانشگاه
لطفا دست از سر ما برارید
یعنی بگم چیکارتون کنن تابستون که گفتین عمومی حذفه من هرچی کتاب عمومی کمک درسی انداختم دور بعدشم هرروز رفتیم مدرسه چون گفتن دیگه فقط کنکوری نیستین و باید کتاب مدرسه کار کنین
الانم۴ ماهه نشستم برای نهایی میخونم که سال بعد بیام برای کنکور بخونم
یه مشت بی مسئولیت نشستین دارین با اینده ما بازی میکنین!
جنابی که گفتی عمومی به کنکور برگرده که از دست ترمیم معدل خلاص بشی تو نمیتونی یه معدل رو ترمیم کنی سوال تشریحی جواب بدی چجور میخوای عمومیارو تست کار کنی.
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم