بازدید 2583
۳

چین درباره تبعات منفی ادامه جنگ اوکراین هشدار داد

«چین گانگ» وزیر خارجه چین در دیدار با اولاف شولتس صدراعظم آلمان هشدار داد که ادامه جنگ اوکراین تبعات منفی دارد.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۷ 11 May 2023

به گزارش «تابناک» ایرنا به نقل از تاس، وزیر خارجه چین چهارشنبه در سفر به آلمان گفت: ادامه جنگ فقط به ایجاد مشکلات بیشتر منتهی می‌شود. لازم است که هر چه زودتر آتش‌بس برقرار شده و خصومت‌ها پایان یابد.

وی تاکید کرد که جنگ اوکراین باید از طریق روش‌های سیاسی پایان یافته و به «یافتن راهی برای تامین امنیت طولانی‌مدت در اروپا» کمک کند.

وزیر خارجه چین گفت: موضع چین در قبال مساله اوکراین این است که مذاکرات صلح را تسهیل کند.

چین طرحی ۱۲ ماده‌ای برای صلح در اوکراین ارائه کرده که شامل آتش‌بس و پایان تحریم‌های غرب علیه روسیه است.

چین در این طرح بر آغاز گفت‌وگوهای صلح میان مسکو و کی‌یف، آتش‌بس، پایان تحریم‌های غرب علیه روسیه، اتخاذ تدابیری برای تضمین امنیت تاسیسات هسته‌ای، ایجاد گذرگاه‌های بشردوستانه برای خروج غیرنظامیان و گام‌هایی در راستای تضمین صادرات غلات تاکید کرده است.

طرح صلح چین همچنین بر مواضع این کشور مبنی بر «تضمین موثر حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی» همه کشورها تاکید و خواستار پایان «ذهنیت جنگ سرد» شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
این انگلیس از اتحادیه اروپا رفت بیرون .تو سود ها شریک هست تو ضرر ها و مالیات دادن خود اروپایی ها بدن مال انگلیس هم بدن.جنگ راه میندازه با پول ملت ها بعد خودشم بیرون معرکه فقط بهره ورداری میکنن.کل دنیا سر انجمن فرماسونری پشت اون دلقک ک دلال و مزدور و خائن زلسنکی هستن روسیه و دیگر کشور انگار یتیم هستن.نه بابا اونام متحد دارن.اتر روسیه هم غرب اکراین و تل آویو این پادگان غرب رو میزنه که هوس جنگ از این کشور به اون کشور نکنه.سوریه تمام شد اکراین.از افغانستان رفتن برا اکراین بعد میگن پوتین متجاوز هست ن بابا شما رفتید اونجا .پوتین مرد هست.بهترین مرد برا کشور و مردمش.و دوستاش
اگر به ذات کثیف چین توجه کنیم بسیار هم از این جنگ راضی است و جلوی چشمش دو ابر قدرت به جان هم افتاده اند و راه را برای بزرگتر شدن خودش باز می بیند.
یاشاسن اوکراین تجاوز به خاک هویت زبان و فرهنگ تاریخ تمدن ملت ها و کشورها محکوم به شکست هست
اگر اوکراین برای روسیه بود الان شاهد جنگ در اوکراین نبودیم و اوکراینی ها خودشون مقاومت نمیکردن با اینکه سلاحی ندارن و محتاج غرب هستن
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی