بازدید 2287
۲

شیوه برگزاری کنکور تغییر نخواهد کرد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در برگزاری کنکور به شیوه جدید حتی یک مورد تخلف مشاهده نکردیم و این روند برگزاری آزمون سراسری تغییری نخواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۷۲۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰ 25 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه اظهار کرد: تاکنون به خاطر تساهل و تسامح در آزمون سراسری بی عدالتی‌های زیادی شاهد بودیم و حق افراد ضایع می‌شد، اما با مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تغییر در نحوه برگزاری کنکور، حتی یک مورد تخلف را هم شاهد نبودیم.

وی درباره علت مخالفت برخی نمایندگان مجلس با شیوه فعلی برگزاری کنکور افزود: پس از ورود جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع برگزاری آزمون سراسری، رئیس جمهور هم از آن حمایت کرد. ما جلسات متعددی با نمایندگان مجلس برگزار کردیم، اما همچنان برخی از آن‌ها با شیوه فعلی کنکور مخالف هستند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با کمک و همکاری مجموعه وزارت ارتباطات و دستگاه‌های امنیتی با قطع اینترنت در محل برگزاری کنکور، امنیت در برگزاری این آزمون مهم افزایش یافت و تخلفی گزارش نشد.

حجت الاسلام والمسلمین خسرو پناه اضافه کرد: البته در برخی مناطق به خاطر ضعف در زیرساخت‌ها مجبور به قطع اینترنت در شهرستان یا چند محله شدیم که با تقویت زیرساخت‌ها امنیت در برگزاری آزمون سراسری ارتقا می‌یابد.

وی گفت: قطع اینترنت فقط مربوط به کشور ما نیست و در آمریکا، چین و... هم قطع اینترنت وجود دارد. این که برخی نمایندگان مجلس به قطع اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری ایراد می‌گیرند حرف اشتباهی است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: ما به دنبال کار زیرساختی جدی برای ایجاد یک سازمان سنجش و ارزیابی واحد هستیم که همه دستگاه‌ها در حوزه آموزش و پژوهش تابع آن باشند. فعلا گام‌های اولیه این مسیر را برداشته ایم و روند فعلی برگزاری آزمون سراسری را تغییر نخواهیم داد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
واقعا قطع اينرنت براي برگزاري كنكور بدون تقلب تنها راهكار باقيمانده در شرايط فعلي بود و واقعا متشكريم . سال 1399 كه دخترم كنكور داد اينقدر تقلب شده بود كه اشكمون جاري بود و هيچ كاري از دستمون برنيومد جز آه و ناله
لغو تاثیر قطعی معدل
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022