بازدید 2557

امارات عید نوروز را به ایران تبریک گفت

 وزیر خارجه امارات در تماس تلفنی با همتای ایرانی، عید نوروز و آغاز ماه رمضان را تبریک گفت.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۴ 22 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از وزارت امور خارجه، در اطلاعیه وزارت خارجه ایران آمده است:

وزیران امور خارجه ایران و امارات در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و رایزنی کردند.

  در تماس تلفنی سه‌شنبه شب حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات متحده عربی، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مورد رایزنی و تبادل نظر قرار گرفت.

 امیرعبداللهیان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و ابلاغ سلام رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران به رئیس امارات، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مناسبات دو کشور در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری رو به گسترش است و گفت‌وگوهای سازنده اخیر انجام شده میان مسؤلان امنیتی و اقتصادی دو کشور نیز زمینه ساز ارتقا و توسعه بیش از پیش روابط خواهد بود.

وی همچنین از آمادگی تهران برای برگزاری نشست مشترک تجار و بازرگانان دو کشور خبر داد.

 امیرعبداللهیان همچنین توافق اخیر بین ایران و عربستان را در مسیر تقویت همکاری و همگرایی میان کشورهای منطقه توصیف کرد و از تقویت روابط میان سوریه و امارات نیز ابراز خرسندی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در  پایان تداوم و گسترش رایزنی ها میان تهران و ابوظبی را جهت توسعه مناسبات سازنده دو کشور حائز اهمیت ارزیابی کرد .

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، عید نوروز و همزمانی آن با ماه رمضان را به دولت و ملت ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه امارات تحول در روابط میان عربستان و ایران را مثبت و به سودمنطقه ارزیابی کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد روابط دمشق و ابوظبی در راستای تثبیت ثبات و امنیت در منطقه و مصالح کشورهای اسلامی به سطح مطلوب ارتقا یابد.

وزیر خارجه امارات  همچنین از حسین میرعبداللهیان جهت سفر به امارات دعوت کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی