بازدید 2276

دریادار سیاری: ایران از گلوگاه‌های نفس‌گیر عبور کرد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر گذشته است، گفت: نیروی انسانی و تجهیزات به‌روز دفاعی و نظامی به‌عنوان دو مؤلفه اصلی قدرت بازدارندگی است.
کد خبر: ۱۱۶۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰ 14 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تقدیر از برگزیدگان سال ۱۴۰۱ سازمان صنایع دفاع ضمن گرامیداشت «روز بزرگداشت شهدا»، اظهار داشت: اعتقاد داریم رمز موفقیت ما پیمودن راه شهداست.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی و تجهیزات به‌روز دفاعی و نظامی به‌عنوان دو مؤلفه اصلی قدرت بازدارندگی است، گفت: افزایش توان بازدارندگی به معنای محدود شدن دشمن در تجاوز و تعرض به ایران اسلامی است و این موضوع جز با نیروی انسانی عالم، متعهد و متخصص و همچنین برخورداری از تجهیزات نوین و به‌روز دفاعی محقق نخواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با بیان اینکه سازمان صنایع دفاع با دارا بودن این دو مؤلفه مهم و ساخت تجهیزات پیشرفته دفاعی توانسته است بازدارندگی را به منصه ظهور رسانده و افزایش دهد، افزود: ضروری است که متخصصان صنعت دفاعی سازمان صنایع دفاع در تحقق بیش از پیش این موضوع، مسیر رشد و توسعه خود را با قوت ادامه دهند.

وی با تأکید بر لزوم همکاری نیروهای مسلح با مجموعه‌های دانش‌بنیان گفت: سازمان صنایع دفاع از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین سازمان‌های وزارت دفاع و نیروهای مسلح است که نقش مهمی در دوران دفاع مقدس و سال‌های پس از آن داشته است.

 امیر دریادار سیاری، افزود: می‌بایست توان و بازدارندگی را تا حدی بالا برد که با عدم قطعیت‌ها بتوان مواجهه و تقابل کرد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: عدم قطعیت آینده، دایره تنوع تهدیدات را بسیار گسترده می‌کند و ضروری است که پیشرفت‌های همه‌جانبه و پیش‌بینی‌های وضعیت منطقه و فرامنطقه‌ای را همواره مد نظر قرار دهیم تا برای مقابله با انواع تهدیدات از آمادگی لازم برخوردار شویم.
امیر دریادار  سیاری با بیان اینکه هر دستاورد دفاعی رشته وابستگی به بیگانگان را قطع می‌کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران از گلوگاه‌های سخت و نفس‌گیر عبور کرده است و تجهیزات دفاعی ما می‌بایست در سطحی ساخته و تولید شود که امکان تهدید علیه قدرت‌های زورگو و متجاوز را فراهم کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022