بازدید 2900

آستین: جنگ اوکراین با مذاکره پایان می یابد

وزیر دفاع آمریکا می گوید واشنگتن انتظار دارد که اوکراین به زودی حملاتی را علیه مواضع روسیه صورت دهد.
کد خبر: ۱۱۶۵۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ 24 February 2023


به گزارش تابناک نقل از شبکه الجزیره، وزیر دفاع آمریکا مدعی شد روسیه با حمله به اوکراین جدی ترین تهدید امنیتی علیه غرب را رقم زد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز جمعه و به مناسبت اولین سالگرد درگیری نظامی میان روسیه و اوکراین مدعی شد که حمله روسیه به اوکراین، جدی‌ترین تهدید برای امنیت اروپا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون بوده است.

وزیر دفاع آمریکا، که کشورش سهم اصلی را در آغاز و در عین حال تداوم جنگ در اوکراین دارد، در قالب یک حامی مدعی شد که به احتمال فراوان درگیری در اوکراین با مذاکره پایان خواهد یافت. این ادعا در حالی عنوان شد که آمریکا یکی از موانع اصلی حضور اوکراین در پای میز مذاکره با روسیه است.

آستین در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» اعلام کرد که آمریکا انتظار دارد تا بهار اوکراینی ها حملاتی را علیه روسیه صورت دهند.

وزیر دفاع آمریکا پیش از نیز گفته بود که ایالات متحده با متحدان و شرکای خود انتظار دارند که اوکراین در بهار حمله‌ای انجام دهد.

مقامات آمریکایی، از جمله نمایندگان وزارت امور خارجه و دفاع ایالات متحده، بارها از ضدحمله قریب الوقوع نیروهای مسلح اوکراین در منطقه دونباس علیه پیشروی نیروهای روسیه در آنجا خبر داده‌اند که ظاهراً قرار است در بهار آغاز شود، اما در حال حاضر هیچ تأیید رسمی از این برنامه‌ها از سوی کیف وجود ندارد.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی