بازدید 10126

خرید کدام نهال شما را میلیاردر میکند؟

کد خبر: ۱۱۶۳۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷ 14 February 2023

خرید کدام نهال شما را میلیاردر میکند؟

کاشت و خرید نهال بادام و نهال گردو، به علت سودآوری بی نظیر آن جزو اولین اولویت های کشاورزان و باغداران برای پرورش می باشد. همواره کشاورزان علاقه زیادی به کاشت این دو نهال مثمر ثمر در باغات خود دارند.

علت این موضوع نیز به خاطر قیمت تمام شده ی محصول، پرورش نسبتا آسان این دو درخت و مقدار باردهی بی نظیر آن می باشد. البته کشاورزان و باغداران باید بداند هر کدام از این نهال ها را در چه نوع آب و هوایی می بایست کشت نمایند تا بتوانند به درختی پربار به دست بیابند.

پرورش کدام نهال خشکبار پرسود تر است؟

در ابتدا لازم است بدانید قیمت انواع نهال بادام به نسبت انواع نهال گردو بسیار کمتر می باشد، اما از آن طرف مقدار باردهی درختان بادام هم تقریبا یک سوم درخت گردو به ازای هر درخت بالغ بادام می باشد. درختان بادام مناسب مناطق گرمسیر می باشند و درختان گردو در مناطق سردسیر رشد بسیار مناسبی دارند.

از همین روی پاسخ به این سوال که کدام یک از ارقام پرسود تر می باشد کاملا بستگی به آب و هوا و توانایی مالی برای خرید نهال می باشد. از همین روی در ادامه به برسی مختصر پرورش نهال بادام و گردو می پردازیم تا بتوانید تصمیم مناسبی اتخاذ نمایید.

خرید کدام نهال شما را میلیاردر میکند؟

راهنمای کاشت و خرید نهال بادام

بادام یک محصول بسیار پرخاصیت و محبوب در بین افراد می باشد. نوع تفت داده و هم نوع خام آن طرفداران خاص خود را دارد‌. خرید اینترنتی نهال بادام متقاضیان زیادی دارد‌. کشاورزان و باغداران تمایل دارند تا نهال درخت بادام را کاشته و در سریع ترین زمان ممکن نتیجه کار خود را ببینند.

 در هنگام کاشت نهال بادام افراد باید فاصله استاندارد بین نهال ها را رعایت کنند. بهتر است در هنگام کاشت نهال بادام فاصله‌ ای برابر با 2 متر را بین هر نهال رعایت کرد. عوامل بسیار زیادی نیز می‌ تواند بر روی رشد نهال بادام تاثیرگذار باشند.

 خاک لومی شنی، اب هوای گرمسیر و نور کافی جزو سه عامل اصلی و تاثیرگذار بر روی رشد نهال بادام می باشند. اگر این سه فاکتور برای نهال بادام لحاظ شوند باغدار و کشاورز می توانند محصول بسیار عالی برداشت کنند. شخم زدن و اصلاح نیز جزو یکی از موارد بسیار عالی برای رشد بهتر این نهال می باشد.

فصل مناسب کاشت نهال بادام

بهترین فصل برای خرید اینترنتی انواع نهال بادام فصل زمستان و پاییز است. بهتر است که نهال های بادام را در اوایل آبان تا اسفند ماه در زمین‌ های کشاورزی خود بکارید. اگر نهال شما از نوع نهال بادام دیرگل باشد می توانید آن را در مناطق سردسیری نیز کاشته و از محصولات با کیفیت آن استفاده کنید.

 البته تنها کاشتن نهال برای رسیدن به محصول پر بار کافی نیست. نگهداری از آن در حین کاشت و مراقبت های لازم تا زمان برداشت جزو موارد بسیار ضروری می باشند. بهتر است هرس مناسب برای درخت بادام انجام شود و نور کافی نیز به ریشه‌ ها و بدنه آن برسد. سمپاشی نیر برای از بین بردن انواع قارچ ها و کرم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مزایای خرید و پرورش نهال بادام

نهال بادام دارای مزیت بسیار زیادی برای کشاورزان می باشد. به عنوان مثال اگر زمین کشاورزی شما در منطقه گرمسیری است، بهترین انتخاب برای آن کاشت نهال بادام می باشد. زیرا این نهال نیاز کمی به آب دارد. همچنین اگر به صورت دیمی این نهال ها را آبیاری کنید می توانید با مقدار کمی آب درختانی جوان و بسیار پربار به دست آورید.

خرید کدام نهال شما را میلیاردر میکند؟

خرید نهال گردو یک انتخاب بسیار عالی برای مناطق سردسیری

خرید نهال گردو یک انتخاب بسیار عالی برای مناطق سردسیری محسوب می گردد.کاشت نهال گردو در زمین های کشاورزی که در مناطق سردسیر وجود دارند باید با دقت انجام شود.

ارقام نهال گردو دیرگل دوام بالایی در برابر عواملی مانند سرما دارد. مقاومت در برابر سرما یک مزیت بسیار بزرگ برای نهال گردو به حساب می‌ آید. زیرا افرادی که در مناطق سردسیری فعالیت می کنند همواره نگرانی زیادی در رابطه با سرمای دیر رس بهاره یا زمستانه دارند که درختان دیرگل این نگرانی را به طور کامل از بین برده است.

ارقام نهال گردو دیرگل همانند:

نهال گردو فرنور پیوندی فرانسوی

نهال گردوی چندلر پیوندی آمریکایی

نهال گردو کانادایی پیوندی اصل

و... مناسب کاشت و پرورش نهال گردو در مناطق سردسیر می باشند.

مراقبت های مورد نیاز از درخت گردو

آبیاری درخت گردو نیز باید به دقت انجام شود. بهتر است فصل پاییز و زمستان آبیاری درختان انجام نشود زیرا سبب سرمازدگی درخت گردو می شود. از مزیت‌ های دیگر مغز گردو ارزش غذایی بالای دانه آن می باشد.

گردو به دلیل روغن بسیار مغذی که دارد می تواند کلسترول بدن را پایین آورده و جزو یکی از وعده‌ های بسیار مغذی در انواع رژیم غذایی محسوب شود. افرادی که می‌ خواهند رژیم های غذایی درست و اصولی بگیرند، بهتر است چند دانه گردو را در رژیم های غذایی خود بگنجانند و از تاثیرات معجزه‌ آسای آن بهره‌مند شوند.

خرید اینترنتی انواع نهال بادام و گردو

در مطلب بالا سعی کردیم به بررسی پرورش و کاشت نهال بادام و نهال گردو بپردازیم. در نظر داشته باشید که نمی توان پاسخ دقیق و درستی برای پرسش اینکه آیا کاشت نهال بادام بهتر است یا نهال گردو ارائه داد. اما با توجه به موقعیت زمین کشاورزی و آب و هوای منطقه مورد نظر می توانید نهال های مناسب را انتخاب کرده و آن ها را در زمین‌ های خود بکارید.

 البته اگر در این زمینه نیز آگاهی و اطلاعات زیادی ندارید می توانید با افراد کاربلد و متخصصین حرفه ای همانند نهالستان آریا نهال که دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی می باشند مشورت کرده و همچنین خرید نهال با کیفیت خود را تنها با یک تماس تلفنی ثبت نمایید.

کافیست تنها با شماره تماس های قرار داده شده در زیر تماس بر قرار نمایید تا مشاوره ی رایگان جهت احداث باغ و خرید نهال خود را دریافت نمایید و یا واژه ی (آریا نهال) را در مرورگر گوگل خود جستوجو نموده و وارد وب سایت این نهالستان شوید تا به مشاهده مشخصات بش از 200 رقم نهال میوه بپردازید.

آدرس وب سایت: https://ariyanahal.ir/

شماره تماس کارشناسان مشاوره و فروش) ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۴ – ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۹(

نشانی: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 17 شهریور

 

انتهای رپرتاژ آگهی/ 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو