بازدید 3583

بایدن جمهوریخواهان را تهدید به وتو کرد

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد هر پیشنهادی را که جمهوریخواهان درباره مالیات‌ها ارائه دهند، وتو خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۱۴۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴ 27 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا  از گاردین، بایدن پنجشنبه به وقت محلی گفت: به آنان اجازه این کار را نخواهم داد و هر طرحی را که بفرستند وتو می‌کنم.

گروهی از جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا تلاش می‌کنند تا بسیاری از مالیات‌های فدرال از جمله مالیات بر درآمد را حذف کرده و به جای آن مالیات بر فروش را وضع کنند.

این طرح «قانون مالیات منصفانه» نامگذاری شده است. برخی کارشناسان مالیاتی هشدار می‌دهند که این طرح به نفع خانواده‌های کارگری نیست و بیشتر به نفع ثروتمندان آمریکا خواهد بود.

بایدن در واکنش به این طرح از دستاوردهای دو ساله دولتش دفاع کرد و گفت: این ملت چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته و راه درازی را طی کرده است.

این اظهارت در روزی بیان شد که وزارت بازرگانی آمریکا گزارش داده رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ حدود ۲.۹ درصد بوده است یعنی حدود ۰.۴ درصد بیشتر از رقمی که پیش‌بینی شده بود.

بایدن همچنین از کاهش آمار بیکاری به ۳.۵ درصد در ماه دسامبر دفاع کرد و گفت: ما حدود ۱۱ میلیون شغل ایجاد کردیم. بیکاری در میان کارگران سیاهپوست و لاتین تبار و افراد دارای معلولیت به کمترین میزان رسیده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی