بازدید 4351
۴

مرغ ارزان شد؟

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، در تشریح آخرین وضعیت بازار مرغ گفت: حدودا دو هفته‌ای می‌شود که قیمت مرغ ثابت و کمتر از نرخ مصوب (هر کیلو ۶۳ هزار تومان) است.
کد خبر: ۱۱۶۰۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳ 18 January 2023

به گزارش تابناک، مشاهدات حاکی از کاهش قیمت مرغ در بازار نسبت به هفته‌های پیش است.

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران و میادین تره بار قیمت هر کیلو مرغ گرم تازه ۴۹ تا ۵۶ هزار تومان است. این در حالیست که حدود دو هفته پیش قیمت هر کیلو از این کالای پروتیئنی ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان بود. قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

مهدی یوسف خانی - رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی - در گفتگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت بازار مرغ گفت: حدودا دو هفته‌ای می‌شود که قیمت مرغ ثابت و کمتر از نرخ مصوب (هر کیلو ۶۳ هزار تومان) است.

وی ادامه داد: قیمت هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی‌ها در حال حاضر ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی علت کاهش قیمت را کاهش تقاضا دانست و گفت: تقاضا کم و عرضه زیاد است و همین امر قیمت مرغ را کاهش داده است که البته تولیدکنندگان نیز در ضرر هستند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴
عرضه گوشت مرغ به قیمت ارزان زیر قیمت تمام شده است و تداوم این امر صنعت طیور را به بحران می کشد و تولید کنندگان توان تجدید دوره برای تولیدنداشته و نهایتا تداوم تولید کاهش معنا داری خواهد کرد شاید ارزانی باعث رضایت مصرف کننده نهائی باشد ولی تولید کننده در سراشیبی ضرر است در بالا دست این صنعت نیز بدلیل کاهش تقاضا برای جوجه ریزی قیمت جوجه یک روزه به نصف تا یک چهارم قیمت تمام شده رسیده و بحران به تولید کنندگان جوجه یکروزه نیز رسیده و باید گفت صنعت طیور در کشور دچار بحران است .
جالبه مرغ چهار ماه پیش نصف این قیمت بود
حالا برای هزار تومن که کمتر شده تیتر زدید مرغ ارزان شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینایی که میان تلویزیون میگن نرخ بازار کمتر از نرخ دولتی هست و مردم رو به خرید و انبار دو ماهه سفارش می کنند که مرغدار ها ضرر نکنند خیلی خوب است
اما به خودرو سازان که فاصله بازار با کارخانه زیاد است سفارش افزایش تولید نمی دهند
چرا چرا؟
؟
مرغ را از قیمت مصوب ارزانتر می خریم. آقایان اصلا کاری به قیمت هیچ چیز نداشته باشند.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی