بازدید 24056
سه هزار و دویست‌ و بیست و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»

روایت وزیر علوم از دلیل اصلی ازدواج نکردن دانشجویان /هشدار فاضلی درباره خطر دوقطبی شدن جامعه/انتقاد یازده نماینده مجلس از عرضه خودرو در بورس: سفته بازی‌ و غیرقانونی است / طائب: ایران از قدرت‌های نوظهور جهان است

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: تورم مواد غذایی به ۶۴ درصد رسید/طائب: ایران از قدرت‌های نوظهور جهان است/هوای اراک در وضعیت بنفش قرار گرفت /قالیباف: آنقدر هزینه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا می‌بریم که کسی جرات این کار را نداشته باشد/سارا خادم الشریعه: پناهنده هیچ کشوری نشده‌ام و قطعا در زمانی مناسب به ایران بازخواهیم گشت ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۷۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶ 04 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

وزیر علوم: نبود درآمد حداقلی دلیل اصلی ازدواج نکردن دانشجویان است

زلفی گل وزیر علوم: تمام دانشجویان دکترا در دنیا از حقوق برخوردارند و این مساله از نقش بسزایی در ازدواج برخوردار است. می توان برای حداقل دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی و دکترا پروژه های نیازمحور تعریف کرد و از این طریق از آنها حمایت مالی کرد.باید برای ساخت خوابگاه های متاهلی در زمین های دانشگاه های کشور از خیرین یا بخش خصوصی حاضر به مشارکت اقتصادی، کمک گرفت./ایرنا

تورم مواد غذایی به ۶۴ درصد رسید

 فرهیختگان نوشت:طبق گزارش مرکز آمار، قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در آذرماه ۱۴۰۱ نسبت به آذرماه ۱۴۰۰ با تورم ۶۳.۶ درصدی، روند افزایشی داشته است. همچنین بر اساس گزارش هزینه-درآمد این مرکز، طی سال ۱۴۰۰ از کل هزینه‌های خانوارهای شهری کشور، حدود ۲۶.۷ درصد آن مربوط به هزینه‌های خوراکی بوده است.

طائب: ایران از قدرت‌های نوظهور جهان است

حجت الاسلام «حسین طائب» رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه با بیان این که امروز ایران به عنوان یک از قدرت‌های نوظهور در جهان به چالش دولتمردان امریکایی تبدیل شده است، گفت:‌ به استناد اسناد خود امریکایی‌ها، فتنه اخیر یک عملیات پدافندی از سوی استکبار جهانی برای مهار پیشروی انقلاب اسلامی در منطقه و فرامنطقه بوده است.

داستان گردنبند پیروز چیست؟

به تازگی تصویری از پیروز منتشر شده که گردن‌بند الیزابت بر گردن دارد. انتشار این تصاویر در فضای مجازی با نگرانی طرفداران توله‌ یوزپلنگ ایرانی همراه شده است. در این خصوص، غلامرضا ابدالی، سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این عکس مربوط به بیست روز پیش است و بستن موقتی گردن‌بند الیزابت به صلاح‌دید کارشناسان و بخشی از روند تیمارگری پیروز بوده است. وی با بیان اینکه این حجم از توجه هموطنان به پیروز و دغدغه‌مندی نسبت به یوزپلنگ ایرانی برای ما موجب مباهات است، تأکید کرد: حال پیروز خوب است و در سلامت کامل به سر می‌برد و هموطنان هیچ نگرانی بابت سلامتی توله یوزپلنگ ایرانی نداشته باشند. گفتنی است، این نوع از گردنبد برای محدود کردن حرکات حیوان مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان از آن برای جلوگیری از لیسیدن زخم و زبان زدن به مناقطی از بدن که بر روی آن دارو تجویز شده است، استفاده کرد.

اینترنت برای کنکور قطع می‌شود؟

مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، از قطع اینترنت در کل کشور طی ساعات برگزاری مرحله اول کنکور خبر داد. این آزمون ۲۹ و ۳۰ دی برگزار می شود. مروتی، در برنامه صبح بخیر ایران، گفت: در ساعات برگزاری مرحله اول کنکور (۲۹ و ۳۰ دی)، اینترنت در کل کشور قطع خواهد شد. وی ادامه داد: قطع نقطه‌ای اینترنت در زمان برگزاری کنکور طی سال گذشته نتوانسته جلو ارتباط داوطلبان را با بیرون بگیرد و به همین دلیل قرار است امسال اینترنت کل کشور در زمان برگزاری آزمون قطع شود.این اظهارنظر با واکنش وزیر ارتباطات همراه بود. زارع‌پور وزیر ارتباطات گفت: سازمان سنجش درخواست داده از آنجایی که ابزار و ادواتی پیدا شده که با اتصال به اینترنت می‌توان از آن‌ها در جلسات کنکور استفاده و تقلب کرد، برای حفظ حقوق شرکت‌کنندگان در کنکور، اینترنت در زمان برگزاری کنکور قطع شود. او گفت: این درخواست در حال بررسی است. هنوز چیزی مصوب نشده است. من تصمیم‌گیر نیستم و شورای امنیت کشور باید تصمیم بگیرد. همچنین زلفی‌گل وزیر علوم هم گفت: در حوزه هایی که کنکور برگزار می شود، اینترنت برای محل‌های برگزاری آزمون سراسری قطع خواهد شد تا فرزندانمان با خیال راحت به رقابت بپردازند.

هوای اراک در وضعیت بنفش قرار گرفت

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک صبح چهارشنبه به دلیل افزایش دی‌اکسید گوگرد پس از عبور از وضعیت قرمز به شرایط خطرناک‌تر و در وضعیت بنفش قرار گرفت. «علیرضا محرابیان» افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای اراک شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز (چهارشنبه) به ۱۶۵ رسید که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای تمام گروه‌های سنی بود. وی بیان کرد: آلاینده‌های هوای اراک بویژه دی‌اکسید گوگرد در بررسی شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا روند افزایشی دارد و این آلاینده در ساعت ۹ صبح امروز (چهارشنبه) به ۱۵۱ و در ساعت ۱۰ صبح به ۲۴۱ رسید که وجود این آلاینده بیش از چهار برابر استانداردهای زیست‌محیطی است. رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: همچنین شاخص آلاینده ذرات کمتر از دو و نیم میکرون در هوای اراک در ساعت ۱۰ صبح امروز (چهارشنبه) به ۱۶۵ رسید که این آلاینده نیز بیش از دو برابر حد مجاز است. اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۹ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

قالیباف: آنقدر هزینه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را بالا می‌بریم که کسی جرات این کار را نداشته باشد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال عادی سازی روابط با کشورهای اسلامی است. ما باید بتوانیم در خدمات عمومی با دنیا رقابت کنیم. ترسیم مرزهای دریایی بین رژیم‌صهیونیستی و لبنان، عظمت انقلاب و نظام اسلامی و جبهه مقاومت است. آنقدر باید هزینه های عادی سازی را بالا ببریم که کسی جرات این کار را نداشته باشد.

سارا خادم الشریعه: پناهنده‌ هیچ کشوری نشده‌ام و قطعا در زمانی مناسب به ایران بازخواهیم گشت

سارا خادم الشریعه- استاد بزرگ شطرنج کشورمان که حضور اخیرش در مسابقات جهانی قزاقستان حاشیه‌هایی را به همراه داشت، توضیحاتی را در واکنش به آن حواشی و صحبت‌های رئیس فدراسیون شطرنج ارئه کرد. خادم الشریه در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «اولین مسابقه‌ی جهانی پس از یکسال و نیم دوری از شطرنج (به دلیل بارداری و تولد پسر ده ماهه‌ام، سام) که با دعوت فدراسیون جهانی شطرنج و برگزارکنندگان مسابقه در آن شرکت کردم. شایعاتی در مورد پناهنده شدنم مطرح شده است که تصمیم دارم شفاف‌سازی کنم. من پناهنده‌ی هیچ کشوری نشدم! در حقیقت نیازی به این کار نبوده و سالهاست به دلیل موفقیت در رشته‌ام و همچنین چند ملیتی بودن همسرم چنین امکانی برایم فراهم بوده و هیچگاه دغدغه اخذ اقامت از طریق پناهندگی را نداشته‌ام.

موضوع مهاجرت ما یک تصمیم خانوادگی است نه سیاسی. هنوز هم ایران خانه اول ماست و قطعا در زمانی مناسب به ایران بازخواهیم گشت. سه سال گذشته تعدادی از مسابقات مهم که عمری انتظار حضور در آن‌ها را داشتم، به علت ممنوع الخروجی از دست دادم.

در مورد اینکه می‌فرمایند با هزینه‌ی دولت و فدراسیون یا بیت المال به اینجا رسیده‌ام هم خاطرنشان می کنم که از هشت سالگی با پول زحمت پدرم به مسابقات رفته‌ام و با جوایزی که در مسابقات بین المللی بدست آوردم، هزینه‌های هنگفت مربی خارجی را شخصا و از محل درآمدم پرداخت کرده‌ام و بیت المالی در کار نبوده است. البته سخنان اخیر رییس فدراسیون در ارتباط با حضور من در مسابقات با هزینه شخصی، گویای موضوع و مهر تاییدی بر صحبت‌هایم است. در پایان به فدراسیون و وزارت ورزشی که سال هاست خواسته‌ای از آن‌ها نداشته‌ام جوابگو نخواهم بود.»

ترانه علیدوستی با وثیقه سنگین آزاد شد

شرق نوشت: ترانه علیدوستی بازیگر سینما، امروز به قید وثیقه از زندان اوین آزاد شد.مینویی با اشاره به روند آزادی موکلش گفت: بعد از پیگیری‌های صورت گرفته ترانه علیدوستی آزاد شد.این ستاره سینمای ایران ۲۶ آذر ماه از سوی نیرو‌های امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت شده بود.پیش از این مینویی به اعتمادآنلاین گفته بود که برای آزادی او قرار وثیقه یک میلیارد تومانی تعیین شده است.

موسوی تبریزی: مردم چند بار می‌خواهند زندگی کنند؟

سید حسین موسوی تبریزی دادستان اسبق کل کشور و دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم به خبرنگار جماران گفت: این مردم چند بار می‌خواهند زندگی کنند؟ توقع یک مسلمان ایرانی بیشتر از یک انسان عادی نیست. جوانان، بزرگترها و حتی بچه‌ها را می‌بینیم که برای اولیات زندگی خود مشکل دارند و نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند؛ در مدرسه، دبیرستان، دانشگاه و... مشکل دارند، آقایان این‌ها را باید توجه کنند و بدانند که بیشترین مشکلات از شعار است.

شیرازی: احمدی‌نژاد اعتقادی به اینکه ما به سوریه برویم و بجنگیم تا داعش از بین برود نداشت

جانشین رئیس سازمان عقیدتی وزارت دفاع با بیان اینکه وقتی آقا به حاج قاسم می‌فرمایند به سوریه برو، بحث نمی‌کند، گفت: در آن زمان مسئولین کشور حتی آقای احمدی نژاد که رئیس جمهور بود، اعتقادی به اینکه ما به سوریه برویم و بجنگیم تا داعش از بین برود، نداشت. حضرت آقا فرمودند به سوریه بروید، رفت و محکم ایستاد و از همان روز اول مطمئن بود که مسیری که ولایت ترسیم می‌کند، به پیروزی می‌رسد و رسید. نهایتاً در سال ۹۷ انقراض و سقوط داعش را اعلام کرد./مهر

هشدار فاضلی درباره خطر دوقطبی شدن جامعه: طرفین، چندان ظرفیت گفت‌وگو ندارند

 محمد فاضلی، استادیار سابق دانشگاه شهیدبهشتی گفت: مطمئنم معترضین اکثریت بسیار زیادی از جامعه هستند اما اینکه چند درصد از معترضین در آن سوی قطب هستند، نمی‌دانم.مهمترین اظهارات او به نقل از هم میهن به شرح زیر است: وقتی «میانداری» فحش و تبدیل به «وسط‌باز» می‌شود، نشان می‌دهد در یک جریان طبیعی جامعه دوقطبی شده و در جریان سیاسی هم عده‌ای می‌خواهند از این جریان طبیعی استفاده کنند. بررسی و تحلیل توییتر و کامنت‌ها و نوع واکنش‌ها نشان می‌دهد جامعه دوقطبی شده است و طرفین چندان ظرفیت گفت‌وگو ندارند.من مطمئنم معترضین اکثریت بسیار زیادی از جامعه هستند اما اینکه چند درصد از معترضین در آن سوی قطب هستند، نمی‌دانم.دوقطبی شدن برای جامعه خطر است زیرا امکان مفاهمه و گفت‌وگو و صورتبندی کردن هر راهکار غیرخشونت‌آمیزی را غیرممکن می‌کند./هم میهن

واکنش وزارت کشاورزی به سیاست ارزی بانک مرکزی؛ اجبار نکنید

معاون توسعه بازرگانی وزرات جهاد کشاورزی در نامه‌ای به آرام معاون ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نکاتی را در خصوص امکان تأمین ارز کالاهای اساسی از کلیه منابع ارزی ارائه کرد. در این نامه آمده؛ احتراماً، عطف صورتجلسه مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۷ در محل آن بانک و صرفاً اجرایی شدن بند ۵ آن توسط بانک برای کالاهای اساسی موارد زیر به استحضار می‌رساند:

اجرای سیاست تثبیت نرخ ارز نیما برای کالاهای اساسی و مواد اولیه سیاست اصولی دولت برای تثبیت قیمت و بازار کالای اساسی است. اجبار واردکنندگان کالای اساسی به تأمین ارز از محل ارزهای بانک تجارت عراق TBI و یورو مالک بانک ترکیه که تأمین و انتقال ارز از مسیر آن‌ها با مشکلات و هزینه‌های سربار روبه‌رو است، در عمل سیاست دولت برای تنظیم بازار کالاهای اساسی را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد؛ لذا بر اساس توافق صورت گرفته مقرر گردید ۱. برای بند ۵ صورتجلسه مذکور منوط به مذاکرات هیأت اعزامی (نمایندگان بخش خصوصی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت جهاد کشاورزی) به کشور عراق به منظور بررسی امکان اجرای نقل و انتقال ارز، هزینه‌های انتقال و… گردد. بدیهی است اجبار تأمین ارز کالاهای اساسی از محل‌های مذکور بدون ارزیابی میزان امکان اجرایی شدن آن، سیاست دولت را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد و تبعیض علیه کالاهای اساسی به نفع سایر کالاهاست که بدون محدودیت قادر به تأمین ارز بازار نیما خواهند بود.

جهانی سازی قیمت نان مد نظر دولت نبوده و نیست

محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: قیمت نان به نسبت تورم هر سال افزایش پیدا می‌کند اما جهانی سازی قیمت مد نظر دولت نبوده و نیست. زیرساخت کارت‌خوان‌های هوشمند، فضایی را ایجاد می‌کنند که قیمت‌های نهایی شده در استان‌ها در لحظه‌ای که اراده می‌کنیم اعمال می‌شود.

تهرانی ها در صدر خرید خودرو از بورس

فروش خودرو در بورس کالا از مردادماه سال جاری آغاز شده و طبق آمار موجود تا کنون بیش از ۱۷ هزار و ۷۶۶ خودرو از این طریق به فروش رسیده است. بررسی آمار‌های موجود در این زمینه نشان می‌دهد تاکنون ۱۶ هزار و ۳۷۲ خودروی سواری، ۲۸۲ دستگاه کامیون و هزار و ۱۶۷ دستگاه وانت در بورس کالا معامله شده است. استان تهران با خرید ۶ هزار و ۲۶۰ دستگاه خودرو در صدر خریداران قرار داشته و استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، فارس و آذربایجان شرقی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. استان‌های خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد و سیستان و بلوچستان در انتهای این لیست قرار دارند.  

واکنش ایران خودرو به شاسی بلندهای جنجالی برای مدیران

روز گذشته تصاویر و اطلاعاتی منتشر شد که در آن به تخصیص و تحویل محصول هایما s8  به قیمت کارخانه (یک‌ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان) برای تعدادی از مدیران گروه صنعتی ایران‌خودرو اشاره شده و این گروه صنعتی مدیران خود را مورد لطف قرار داده بود. این موضوع با توجه به شرایط فعلی صنعت و بازار خودرو کشور، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد واکنش قرار گرفت و دستور ابطال آن را صادر کرد. پس از واکنش وزارت صنعت، معدن و تجارت، گروه صنعتی ایران‌خودرو اعلام کرد که به سبب اینکه این خودروها در فرآیند شناسایی ایرادهای کیفی و مونتاژی، دارای برخی مغایرت‌های کیفی در بخش‌های موتور، بدنه، رنگ، تزیینات داخلی و… بوده، قابلیت عرضه به مشتریان را نداشت؛ بر همین اساس با تصمیم و صدور مجوز هیات مدیره شرکت ایران‌خودرو مقرر شد، این خودروهای دارای نقص ِ نخستین سری از تولید اولیه محصول هایما ۸S،  به صورت‌های دیگری (جز سیستم عادی فروش)، حتی بدون اعطای گارانتی در اختیار مدیران شرکت قرار گیرد. حال امروز (چهارشنبه)، گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای دیگر اعلام کرده است که در راستای شفاف‌سازی و پاسخ‌گویی به افکار عمومی، نخستین خودروهای هایما ۸S که در مرحله آزمایشی راه اندازی خط مونتاژ این محصول تولید شده، از طریق مزایده به فروش می‌رسد. /ایسنا

سکه دوباره ۲۰ میلیونی شد

در حالی که در روز‌های گذشته بهای سکه با کاهش همراه شده و به کانال ۱۸ میلیون تومان نیز رسیده بود، در معاملات امروز بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به رقم ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان از جیب دلالان خودرو خارج شد

مدیر عملیات بازار بورس کالای ایران گفت: عرضه خودرو در بورس کالا مغایرتی با هیچ قانون بالادستی ندارد و طبق مصوبات شورای عالی بورس ادامه پیدا می کند؛ در این میان اصلی ترین شرط بورس برای عرضه خودرو، افزایش تعداد عرضه، زمان بندی مشخص و تضمین تحویل به موقع آن بوده که با سرعت با همکاری دستگاه های ذیربط و خودروسازان در حال انجام است. وی  اظهار داشت: با ثبت معامله بیش از ۲۵ هزار دستگاه خودرو در بورس، مصرف کنندگان معادل ۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان موفق به خرید خودرو ارزان تر از بازار غیر رسمی شده اند و به عبارت دیگر این مقدار از جیب دلالان خارج شده است.

انتقاد یازده نماینده مجلس از عرضه خودرو در بورس: سفته بازی‌ و غیرقانونی است

یازده نماینده مجلس در نامه ای به شورای رقابت اعلام کردند که شیوه فعلی عرضه خودرو در بورس غیرقانونی و ضدرقابتی بوده و بدلیل ایجاد سفته بازی و نوسانات غیرموجه در معاملات، عرضه باید متوقف شود. در بخشی از این نامه آمده است: هیچ قاعده و ضابطه‌ای در خصوص دستورالعمل تعیین قیمت در این شیوه لحاظ نشده و لذا شاهد سفته بازی‌های فاحش و نوسانات غیرموجه و بدون ضابطه در قیمت‌های معاملاتی خودرو در بورس کالا هستیم. همچنین اضافه درآمد حاصل شده برای خودروسازان در بورس کالا یعنی مابه التفاوت قیمت معاملاتی و قیمت تمام شده واقعی نباید تماماً به جیب خودروساز برود چرا که حاصل از عملکرد خودروساز نبوده و به دلیل ساختار شبه انحصاری بازار خودرو ایجاد شده است.

۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی برای سال آینده

در لایحه بودجه ۱۴۰۲ علاوه بر تأمین ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی، دولت در جهت حمایت از سفره مردم، ۱۰۴ هزار میلیارد تومان هم برای یارانه نان در نظر گرفته است؛ از سوی دیگر با کاهش تعرفه گمرکی نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی از چهار درصد به یک درصد، گام دیگری برای حمایت از معیشت مردم برداشته شده است.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۴
در انتظار بررسی: ۵۰
انتشار یافته: ۸۵
بیشتر کشورها بورس کالا دارند و چیز عجیبی نیست شما در مجلس به جای این حرف ها مالیات بر دلالی را تصویب کن آن وقت دلالان زیاد نمی توانند جولان بدهند و قیمت سازی هم دیگر کارایی ندارد چون تورم منطق می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
بله بیشتر کشورها بورس کالا دارند اما در شرایط کاملا رقابتی نه یک محصول انحصاری ا به حراج گذارند
علت اصلی ازدواج نکردن دانشجویان بیشتر به علت رواج بد حجابی و بی حجابی است که باعث می شود ما دانشجویان پسر رغبتی به ازدواج با این دانشجویان بی حجاب نداشته باشیم در نتیجه هم ما مجرد و بی زن می مانیم و هم آنها بی شوهر و مجرد می مانند
پاسخ ها
ناشناس
| Singapore |
۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
بله از سطح فکری و ادبیاتتون کاملا مشخصه که دانشجو و تحصیل کرده از دانشگاه های معتبر کشور هستید
تیزبین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
آقای محترم شما اگرقصدازدواج داشته باشید به اندازه ای که نیاز باشد دانشجوی محجبه در دانشگاه وجود دارد. پس بهانه الکی نیارید که آره مثلا ماهم متشرع هستیم.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
یعنی شما از لحاظ مالی در سطح خوبی هستی. با یک نفر خانمم هم رده خودت ازدواج کن.. چرا میخواهی همه را مثل خودت کنی؟
ناشناس
| Germany |
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
صلوات بفرست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
دنبال عفت باشید نه حجاب ظاهری.
برخی حجاب ندارند ولی عفیف هستند اما برخی حجاب دارند ولی عفت و وقار ندارند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
ما نه. فقط از طرف خودت حرف بزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
کسی که حجاب ندارد کمترین آن بی بند و باری را ترویج می کند و روی دیگران اثر می‌گذارد ولو خودش خوب باشد
خطاب به پاسخ دهنده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
خرج خودت رو پدرت داره میده ،یکی دیگه رو هم میخوای نون خور پدرت کنی؟
"تورم مواد غذایی ۶۴ درصد "
خدا خودش کمک حال مردم باشه ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
جدی می گویی. مقامات که میگویند ۸۳ درصد باحجاب هستند.خدا شفایت بدهد
طبیعی هست که اینطور نگاه کنند چون آموزش مادیات در دانشگاه می‌دهید هیچ تفکر زنان که خانه داری امل هست و کار بیرون در اولویت خیلی چیزها تغییر خواهد کرد
وگرنه از سال50به بعد تورم بوده و حتی در اوج جنگ کمتر این دو مورد بود زندگی ها عادی تر ولی از دهه 70 آن دو مورد رشد نجومی کرد به همان سرعت هم این مورد معکوس شد
ایران از قدرت های نوظهور در عرصه تورم سه رقمی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
ما به عنوان یک کشور نو ابر بنیاد بزودی همچون یک نو ابر اختر خواهیم درخشید به امید آن روز
بنا به گفته وزیر اقتصاد تورم کاهش پیدا کرده و ما هم حرف ایشون رو باور میکنیم پس الکی نرخ تورم رو بالا نبرید که هیچ کس باور نمیکنه!!
عرضه خودرو در بورس بدتر از قرعه کشی است.راه حل اختصاص صدرصد سهمیه فروش خودروسازان به دارندگان واقعی خودرو فرسوده است.کسانی که حداقل ۵ سال مالک خودرو فرسوده هستند و با ممنوعیت تردد قانونی مواجهه می شوند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
البته راه حل اساسی آن واردات خودرو است تا قیمت به قیمتهای واقعی نزدیک شود. این حق مردم است. واقعا جطوری میشه توی این وضعیت یک ماشین معمولی خرید؟
بله از نظر سیاسی و نظامی جز قدرت های بزرگ هستید چون روی خودمان تکیه کردید اما اقتصاد چون 20 سال هست روی دشمنان تکیه کردید و آنها شما را بازی می دهند درجا می زنیم وگرنه اقتصاد هم الان باید جز اقتصاد بزرگ و جز 10 کشور برتر و رفاه جز 10 الی 15 جهان می بودیم اما الان چی به زور بیستم جان و رفاه هم 100 و تورم هم که ماشالله هنوز دنبال آزمون و خطا هستید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
الان پنج سال است به خودمان تکیه داریم
دولت داره خودش دلالی خودرو می کنه
احمدی نژاد کارش درسته چون سوریه جز هزینه چیزی برا ایران نداشت و حتی تو قراردادمالی هم ایران را حساب نیاوردند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
وقتی از چیزی، سرت نمی شود بهتر است سکوت کنی
نقشه اصی آمریکا تجزیه کشور از جمله ایران هست و جنگ عراق و سوریه برای رو هوا درست نکردن و ایران هم باید دخالت می کرد تا شر به خود ایران نرسد
اگر احمدی نژاد در راس امور بود و مزاحم اولی نبود ، قطعا وضعیتمون بهتر و پیشرفته تر بود . همانطور که برنامه هسته ای رو پیش برد ولی امثال روحانی به نابودی رساندنش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
درسته،اون بنده خدا برای مردم خیلی کار کرد،همین مسکن مهر نبود ما هیچوقت خانه دارنمیشدیم،کسی هم بهمون سهام نمیداد
با سلام
عجیبه واکنشی ندارید!!!!!!....الان یک هفته است سایت تون فیلتر میشه و فقط با فیلتر شکن میشه وارد شد....البته اولین باره که کی بینم دامنه ir هم فیلتر شده....من از نت همراه اول استفاده می کنم
اقاي قالي باف تمام كشورهاي اسلامي با اسراييل ارتباط رسمي برقرار كردند
بفرماييد ديگر براي كدام كشور ميخواهيد هزينه بسازيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
قالیباف نگفت که هزینه اجرای اینکار را مسولان می دهند

یا طبق معمول ۴۴ سال گذشته فقط مردم باید هزینه مالی و جانی اش را بپردازند ؟
یک میلیارد تومان وثیقه برای ترانه علیدوستی .
جلل الخالق این رقم چه تناسبی با اتهام دارد . اجرای عدالت به شخصیت هیچ ربطی ندارد و تنها مربوط به نوع اتهام است .
از دولت جهادی و انقلابی درخواست می‌شود افرادی راکه در دولت‌های گذشته کارنامه‌های چندان قابل قبولی ندارند کنار بگذارند و از افراد توانمند و نخبه برای پیشبرد امور بهره ببرند. دیگر زمان آزمون و خطا نیست.
می‌توان ادعا کرد دانشگاه‌های ما با کار تا حدی غریبه‌اند اگرچه بسیاری از مشاغل تحصیلات آکادمیک لازم دارد ولی فارغ‌التحصیلان دانشگاه درکنار محفوظات علمی باید بتوانند کار انجام بدهند و من معتقدم کار را باید در کارگاه یاد گرفت.
پاسخ ها
ناشناس
| Austria |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
دوست عزیز این هم شد از اون حرفها و قاطی کردن مطالب با هم... محفوظات علمی شاید برای برخی رشته ها قابل اعمال باشه...ولی برای بیشتر رشته های دانشگاهی استنتاج هست که باید اموخته بشه... و دانشگاههای معتبر در این قضیه کمکاری نمیکنن... وقتی خود دانشجو دنبال اموختن بیشتر نیست و یا از درس در میره دیگه انتظار بیجا هم نباید داشته باشه... شما معدلهای افراد رو در دانشگاههای معتبر جک کنید.. میفهمید از اون ور خیلی مشکل نیست... مردم دنبال مفت تحصیل مال هستند...
وضعیت پوشش برخی خانم‌ها اصلا قابل پذیرش در نظام اسلامی نیست. راه‌های زیادی برای برخورد با این اقشار وجود دارد که یکی از آنها محرومیت از خدمات آموزشی، تحصیلی و اداری و... است.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
واسه اقا زاده ها نطری ندارق
شورای رقابت کنار زدن برا همین کارها شما به اون نامه میزنی ؟
مدیران ایران‌خودرو!!
اینا چه مدیرانی هستن که تولیدات خودشون رو قبول ندارن و در صف خرید خودرو خارجی هستن!!
آقای زلفی گل شماحتماًمیدانیدکه داشتن درآمدحداقل وکافی برای هرقشری چه دکترا وچه غیرآن لازمست البته هرکسی به فراخور حال وموقعبت وتلاشش ولی این دلیل نمیشودکه هرکه وضع مالی مناسب داشته باشدحتماًازدواج کند چون برای خیلی ازطبقه تحصیلکرده ازدواج مساوی داشتن فرزنداست وداشتن فرزند درنزداین طبقه اهمیت کمتری دارد تاداشتن امکانات تربیت خوب وسالم وآینده روشن برای فرزندش که بسیار سخت است تولید فرزندبسیارآسان تربیتش بسیارمشکل لذا شما اصل رادرست کنیدکه به آن اشاره شد جوانان ازدواج میکنند
آقای قالیباف شما به مشکلات مردم خودت برس بقیه دنیا پیشکش، شدی این احمدی نژاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
ایشون مشکل سیسمونی رو حل کرده و با آوردن دانش تولید سیسمونی به ایران کلی از خروج ارز جلوگیری کرده
ترانه علیدوستی اگر به مجازات متناسب با اقدامات ضد مردمی و ضد امنیتی اش برسد و همگان عاقبتش را ببینند درس عبرتی میشودکه دیگر هیچ کس جرات نمیکند فکر براندازی هم بکند فقط باید قاطعیت انقلابی داشت
بعضی از خودروسازهای خصوصی در بورس خود اقدام به قیمت سازی میکنند و هر دفعه در بورس قیمت صعودی تر از دفعه قبل میشود قیمت خودرو در بورس فاقد سقف قیمت مناسب است که در صورت عبور از قیمت فوق باید معامله باطل شود بازی بورس عملا برای خودروسازها دست را برای افزایش قیمت باز گذاشته و کلاه شرعی است که بر سر مردم میگذارند ،عرضه خودرو باید از تقاضا پیشی گیرد تا قیمتها رقابتی شود و اگر تولید داخل توان عرضه ندارد باید واردات تا تامین تقاضای واقعی آزاد باشد و هیچگونه محدویتی به غیر از استانداردها از لحاظ حجم موتور و غیره نباید باشد خودرو یک وسیله و کالای مصرفی با دوام است که مردم به آن احتیاج دارند و براحتی باید با هر سلیقه ای که مصرف کننده تشخیص دهد امکان تامین آن باشد
فرمایش جناب موسوی تبریزی کاملا درست و متینه.من به سهم خودم تشکر میکنم
کدام اسناد؟
یک حرف حساب از ۱۱ نماینده! تشکر
حقوق دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری در کشورهای دیگر بدون در نظر گرفتن پروژه ها حدود 2500-3000 یورو هست

میتونی بپردازی؟؟؟؟

یعنی ماهی 120 میلیون تومن! پس دیگه از این پوپولیستی بازی ها درنیار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
اونجا طرف میدونه برای چی دکتری میگیره چون اصلا براش منفعت مادی نداره و چه بسا یه تکنسین درآمدش بیشتر از یه استاد باشه
اینجا تمام مدارج تحصیلی رو بی ارزش کردن
جناب طائب ایران با داشتن یک صدم خاک و جمعیت دنیا

دارای ده درصد از ثروت دنیا میباشد و در بهترین نقطه

جغرافیایی و آب و هوایی متنوع و یگانه و ژئو پلیتیک

جهان و کریدور اصلی شمال و جنوب و شرق و غرب است

و دارای دو هزار کیلومتر مرز دریایی در دو طرف خود و

دارای ششمین جاذبه توریستی جهان است

و با جوانترین جمعیت تحصیلکرده و با داشتن عمر ۱۱۷ ساله

پارلمان و خیلی از ویژه گی های دیگر مانند معادن فلزات و

کانی های مختلف ارزشمند و دومین رتبه ذخایر نفت و گاز

جهان باید هم جزو ده کشور ثروتمند و قدرتمند دنیا باشد

حالا اگر بدلایل بسیار که عملکرد خود شما و همفکرانتان یکی از آنها هستید !!!!

نتوانستیم زودتر به مقام و مرتبه حقه خود برسیم را خدا و عاقلان بهتر میدانند !!!!؟

ولی قطعا به آن جایگاه و منصبی که حقمان است بزودی زود خواهیم رسید
انشاالله
احمدی نژاد از خاکی ترین رئیس جمهوران ایران و دنیاست باقی رئیس جمهورین ما بصورت اشرافی و یک تیم یکدست همراهشونه
سخنی با سردار قلم
حاج حسین شما روزی که رییسی بر مسند کار شد گفتی دوره شکوفایی اقتصادی شروع شد ؛ دوره ما می‌توانیم شروع شده ، شما که تک وزیران با توصیه جنابعالی بر پسند وزارت تکیه کردن حالا که دولت به روغن سوزی افتاده دنبال مقصر میگردی ، روحانی همان کسی بود که که تورم ۵۶ درصدی رو تک رقمی کرد
روحانی همان کسی بود که سایه جنگ رو از کشور دور کرد
روحانی همان کسی بود که امید رو به کشور برگرداند ولی شما اجازه ندادی
روحانی همان کسی بود که اجاره نداد با تمام مشکلات معیشت و سلامت جامعه آسیب ببیند
روحانی اگه ترامپ نمی آمد و شما اجازه مذاکره با ترامپ رو به او می‌دادید اولا ۴ سال ترامپ با گفتگو فرسایشی تمام می‌شد و برجام آسیب نمی‌دید و کشور دچار بحران نمیشد
آقای شریعت مداری خودت میدونی این دولت ۶ ماه دیگه دوام نمیاره پس الکی دست و پا نزن و دنبال مقصر نباش کشور به اندازه کافی درگیر بحران هست تو دیگه دنبال تفرقه اندازی نباش ،
در ضمن اجازه دهید دولت قبل هم از خودش دفاع کنه البته ببخشید صدا وسیما متعلق به گروه پایداری هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
این میرزا بنویس ها چه حقی دارن که در سیاست و مجلس دخالت میکنن ،چکاره مملکت هستن؟ حاج حسین پیر شدی. دیگه، برو مسجد معتکف شو و توبه کن
دولت ناکارآمد !!!
قدرت نوظهور به کشورهایی میگن که همیشه ضعیف بودن و اخیرا قدرت گرفتن. ایران برای هزاران سال یک امپراطوری قدرتمند بوده و در سده های اخیر و به ویژه بعد از قاجار دچار ضعف شده. قدرت گرفتن چنین کشوری بیشتر نوعی بازگشت به قدرت و بازیابی قدرت هست تا قدرت نوظهور. همون طور که در مورد روسیه امروزی هم نمیشه بهش قدرت نوظهور گفت چون در زمان شوروی بسیار قدرتمند بوده و بعد از فروپاشی یک ضعف مقطعی را تجربه کرده. این مدل کشورها به نظرم بیشتر کشورهایی هستند که قدرت خود را بازیافته اند.
وزیر علوم واقعا نابغه است چون چشم بسته غیب میگه
به این خانم خادم الشریعه بفرمایید
سر برهنه شدن شما در چه راستا بود؟
در راستای خدمت به شریعت؟
خدمت به ایران؟
یا خدمت به دشمنان؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
در این راستا که فقط به خودش مربوطه چی بپوشه و چطور زندگی کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
در راستای به خودش مربوطه
در بحث ازدواج ، مساله فقط درآمد داشتن نیست . بنده با داشتن مدارک تحصیلی لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک ، شغل و خانه در سن 43 سالگی هنوز ازدواج نکرده ام چون با این فقر ناشی از تورم که در این کشور می بینیم ازداج کردن جز پیشکش کردن فقر به همسری که ایثار می کند و با مردی برای یک عمر همراه می شود و مدیون شدن به مردم چیز دیگری نیست !!!!!!!!!!!!!! این را سران بدانند و امثال من هم در این جامعه کم نیستند .
دقت شود مشکل فقط شروع زندگی نیست بلکه اداره مطلوب زندگی مساله مهم است . اما در این کشور اولویت ها چیز دیگری است و اقتصاد و معیشت مردم همیشه در حاشیه بوده است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
تو فامیل نزدیکم ۷ نفر همسن شما هستن که ازدواج نمیکنن و حرف شما رو میزنن و حق میگن، من سالهاست ازدواج کردم ولی تمام این سالها گرفتار مشکلات مالی بودم
تازه فهمیدید دلیل ازدواج نکردن را ؟؟؟
ما آماده ایم آقای وزیر علوم. از ما بخش خصوصی بیشتر مالیات بگیرید تا زوجهاتون در دوره‌ی دکترا توی دانشگاههای دولتی بتونن ازدواج کنن!!!
نمی دانم تا کی مردم باید تاوان ناکارآمدی خودروسازهای داخلی رو بپردازن؟!
میشه اسامی این نمایندگان را اعلام کنند تا مردم بفهمند دلال و کاسب واقعی از این رانت عظیم چه کسی است.
کار نماینده انتقاد نیست . شما باید سوال کنید استیضاح کنید و از قوانین رفع اشکال کنید . واقعا تاسف آور است که نمایندگان بدلیل ناتوانی در برخورد با وزرا به انتقاد روی آورده اند .
فقط درآمد حداقلی؟
با درآمد حداکثری هم جوانان قادر به خریک یک متر مسکن در سال نیستند؟
خورد و خوراک و البسه و کفش و جوراب و درمان و بهداشت و اوقات فراغت و وسایل و لوازم منزل و خودرو و ایاب و ذهاب و دید و بازدید و سفر و کادو و هدیه و بچه داری و واکسن و ویزیت پزشک و پوشاک نوزاد و شیر خشک و تعمیر لوازم و روغن و برنج و حبوبات و گوشت و شوینده و اقلام بهداشتی و ... اینا هم بماند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
اصطلاح درستش اینه: درآمد بخور و نمیر
نمایندگان عزیز عده کمی از مردم
لطفا بگذارید قیمت‌ها آزاد شود. بعد مجبور شویم با دنیا ارتباط داشته باشیم و بعد تعرفه گمرکی حذف شود و بعد مثل مابقی کشورها این چند سال عمرمون را زندگی کنیم.
من پارسال خواستم خودرو بخرم هر چی ثبت نام کردم به نامم در نیومد. رفتم به یه نفر که شانسش خوب بود و خودرو به نامش در اومده بود ۱۰۰ میلیون تومن بیشتر از قیمت کارخانه پول دادم و خودرو خریدم. ایشون هم کلی خوشحال بود و به مملکت دعا می‌کرد برعکس من.

شما نمایندگان هم اگر لطف کنید و ساکت بمانید حداقل کارها خراب تر نمیشود.
درآمد حداقلی دلیل اصلی ازدواج نکردن جوانان است
با بیانات طائب باید قبول کرد که مسئولین واقعا در دنیای دیگری زندگی می کنند و باید فکری برای این قضیه کرد.
اعتراض حق مردم است. قرار نیست زندگی ملت فدا شود تا اینکه شاید بعد از صدسال پیشرفتی صورت گیرد.
چرا وقتی سکه ودلار در دولت آقای رئیسی اندکی پایین می آید صدا وسیما وتابناک غوغا می‌کنند ولی وقتی قیمت بالا می‌رود خبری نیست.
جناب طایب یکبار هم شده سند گفته های خود را ارایه کنید
بلکه ما هم روشن شویم
تورم مواد غذایی به ۶۴ درصد رسید

قطار پیشرفت دولت مردمی
دغدغه مردم فقط و فقط اقتصاده .... والسلام وضعیت اقتصادی بهتر و بهبود پبدا کنه مردم هیچ مشکلی ندارند .بیکاری روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و مردم محتاج اولیه خود را در کار و پیشه ی خود می بینند بیشتر طلاق ها از روی بیکاری و نبود استقلال مالی صورت می گیرد .مسئولان اگه راه حل مناسبی برای این وضعیت نابسامان پیدا نکنند وضعیت از این و آن بدتر می شود با قول و وعده ها نمی توان به افزایش فرزند آوری نتیجه ی مثبت داد .من خودرو نی خواهم من وام نمی خواهم ما ایرانی ها یک زندگی ملایمی و متعادلی میخواهیم که بتوانیم زندگی بدون دغدغه و بدون قرض و قوله و وام داشته باشیم .
اقاي وزير علوم خودت تنهايي به اين نتيجه رسيدي ؟!اصلا ترشي نخور برات ضرر داره،اينو كه همه ميدونن ،درامد ناكافي داره كسايي كه ازدواج كردن هم به طلاق ميكشونه
کشوری سرشار از اخبار بد و ناامیدی که یک جوون در حسرت یک ماشین میمونه چه برسه به خونه
خودرو باید به هر ایرانی به قیمت کارخانه با کارت ملی داده شود. بدون واسطه و بدون اجازه فروش تا ۵ سال
:‌ به استناد اسناد خود امریکایی‌ها
آقای طائب این اسناد خود آمریکایی ها کجاست که تا شماو هم فکران تان می‌خواهید به یک موضوعی حمله کنید از کشوی میز شما بیرون می اید بیایید برای یکبار هم که شده واقیعت ها را آنگونه که هست ببیند نه آنگونه که شما روایت می کنید
این طائب هم که اصلا تو باغ نیست ظاهرا!!
ایران یکی از ایالتهای امریکا است.
یکی طاعب یکی هم اون کانادایی ۹۰۰هزار میلیاردی اگه بگه راس گفته!
این فاضلی یه ۱۰۰ روز از زمان عقب است.
ما کشوری هستیم که در دنیا بهترین منابع رو دراختیار داریم : چه منابع خدادادی ، چه منابع انسانی و نیروی متخصص . چرا ایرانی باید در فقر زندگی بکند ؟
360هزار میلیارد تومان برای یارانه در نظر گرفته شده، اگر به تمام مردم ایران یعنی 85 میلیون نفر یارانه بدهند نفری بیش ازسیصد و پنجاه هزار تومان در ماه خواهد شد در صورتیکه 50 میلیون نفر را یارانه میدن و بقیه را محروم از حق منطقی و مسلم خود کرده اند. بقیه این مبلغ کجاست؟
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی