بازدید 6942

حسن روحانی: تکریم زن در اسلام فضیلت است

رئیس‌جمهور سابق ایران تاکید کرد: ما اسلامی را قبول داریم که در آن، زن مایه مباهات جامعه است و می‌تواند برای زنان و مردان الگو باشد، چنانکه حضرت فاطمه اطهر (س) الگوی همه ما مسلمان‌هاست
کد خبر: ۱۱۵۶۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸ 27 December 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار با مسئولان دولت‌ سابق که در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) انجام شد، به نقش برجسته سه زن در تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: خدیجه کبری (س) در مقطع بنیانگذاری اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) در دفاع از امامت و به عنوان واسطه نبوت و امامت و زینب کبری (س) بعد از واقعه عظیم کربلا در تبیین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش نقش بسیار ارزشمندی ایفا کردند. این نشان می‌دهد که زن از دیدگاه اسلام چه جایگاه مهمی دارد.

وی با بیان اینکه ما اسلامی را قبول داریم که در آن، زن مایه مباهات جامعه است و می‌تواند برای زنان و مردان الگو باشد، چنانکه حضرت فاطمه اطهر (س) الگوی همه ما مسلمان‌هاست، اظهار داشت: ما اسلام رحمت و رحمانی را قبول داریم که مورد نظر پیامبر اسلام (ص) و ائمه هدی (ع) بود. اسلامی که در آن پیامبر (ص)، دخترکشی را رذیلت و تکریم زن را فضیلت می‌داند.

رئیس‌ دولت‌های یازدهم و دوازدهم در ادامه جلسات دوره‌ای خود با مسئولان دولت‌ سابق، روز گذشته با جمعی از استانداران کابینه‌های یازدهم و دوازدهم دیدار کرد.

اظهارات رئیس‌جمهور سابق در این دیدار در روزهای آینده منتشر می‌شود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی