بازدید 3608

ماجرای شلیک به افیون فروش قداره بند!

کد خبر: ۱۱۵۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸ 05 December 2022

جوان پرایدسواری که با قمه کشی در خیابان، موجب وحشت شهروندان شده بود، درحالی با شلیک پلیس جان باخت که مقدار زیادی مواد مخدر از نوع «گل» نیز از درون خودروی وی کشف شد.

به گزارش خراسان، فرمانده انتظامی مشهد شب گذشته در تشریح این ماجرا به «خراسان» گفت: حدود ساعت 19:30 (دیشب) برخی شهروندان در تماس با پلیس 110، از قمه کشی یک جوان در بولوار امامت مشهد ابراز ناراحتی و اظهار کردند از فریادهای این «قداره بند جوان» دچار وحشت شده اند.

سرهنگ احمد نگهبان افزود: در پی دریافت این خبر و با توجه به اهمیت موضوع، بی درنگ نیروهای گشت انتظامی کلانتری سجاد، به سوی بولوار امامت حرکت کردند و در نبش خیابان امامت 16 به جوان قمه به دستی رسیدند که با فریادهای وحشتناک، آرامش و آسایش محله ای را به هم ریخته بود.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: به محض این که خودروی ماموران انتظامی در محل متوقف شد، جوان «قداره بند» به سوی خودرو ی پرایدی دوید که در حاشیه خیابان پارک کرده بود.

در این هنگام نیروهای انتظامی با مشاهده پلاک مخدوش پراید که یکی از اعداد آن تغییر یافته بود، به جوان مذکور دستور «ایست» دادند تا از فرار وی جلوگیری کنند اما آن جوان با تهدید نیروهای گشت انتظامی، پشت فرمان خودرو پرید و مسافت کوتاهی را در حالی طی کرد که ماموران انتظامی با سرعت خود را به پراید رساندند و با شلیک تیر هوایی اخطار «توقف» دادند اما راننده جوان با پرتاب قمه به سوی افسران گشت، فرمان خودرو را به طرف آن ها چرخاند و برای گریز از چنگ قانون، از روی انگشتان پای یکی از نیروهای انتظامی عبور کرد و به فرار ادامه داد.

سرهنگ نگهبان با اشاره به شلیک آخرین تیر هوایی، گفت: در این هنگام بود که یکی از افسران گشت کلانتری سجاد، خودرو را هدف گرفت و گلوله ای را شلیک کرد اما این گلوله بر پیکر راننده فرود آمد و او در دم جان سپرد.

«کلیددار امنیت شهر» اضافه کرد: در بازرسی از داخل خودروی پراید، مقادیری مواد مخدر از نوع «گل» که به صورت بسته های آماده فروش جاساز شده بود، به همراه ترازوی دیجیتالی و 2 قبضه قمه کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مشهد با بیان این که با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی غلامحسن الوندی (قاضی شعبه اول دادسرای نظامی مشهد) جسد این جوان حدودا 27 ساله برای انجام معاینات دقیق، به پزشکی قانونی انتقال یافت، ادامه داد: تحقیقات پلیس برای ریشه یابی مواد مخدر کشف شده از متهم سابقه دار و همچنین ماجرای پلاک مخدوش پراید، آغاز شده است و بررسی ابعاد دیگر این حادثه زیر نظر مستقیم مقام قضایی ادامه خواهد یافت.

فرمانده انتظامی مشهد در پی وقوع این حادثه به قمه کش ها و مخلان نظم و امنیت مردم هشدار داد: دیگر دوران «قداره بندی» و «قمه کشی» به سر آمده است و پلیس در برابر هرگونه عربده کشی و اخلال در نظم و آسایش مردم، اقتداری وصف ناپذیر را به نمایش می گذارد. سرهنگ احمد نگهبان تصریح کرد: امروز باورمندان به «امنیت» چشم به «اقتدار پلیس» دوخته اند و هرگز اجازه نخواهیم داد عده ای سودجو یا مجرم خطرناک در آسایش مردم خلل ایجاد کنند.

وی به سارقان، سوداگران مواد افیونی و دیگر خلافکاران توصیه کرد: دست از ارتکاب جرم بردارند و مسیر درست زندگی را در پیش بگیرند تا رویارویی با قانون را شاید برای آخرین بار تجربه کنند.

سرهنگ نگهبان در عین حال تاکید کرد: فرمان پلیس برای «توقف»، یک اخطار قانونی است و سرپیچی از آن گاهی عواقب تلخ و جبران ناپذیری خواهد داشت بنابراین برخی خلافکاران یا مجرمان چنین تصور نکنند که با بی توجهی به اخطارهای پلیس، راهی برای فرار از چنگ قانون گشوده می شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل