بازدید 36338

دلیل حذف حسن یزدانی مشخص شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران با ترکیب متفاوتی راهی جام جهانی کشتی آزاد در امریکا می‌شود. تیمی جوان و در غیاب ستاره‌ها که فقط برای کسب تجربه راهی جام جهانی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۴۹۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱ 06 November 2022

 

به گزارش  تابناک به نقل از همشهری آنلاین تیم ملی کشتی آزاد ایران با ترکیب متفاوتی راهی جام جهانی کشتی آزاد در امریکا می‌شود. تیمی جوان و در غیاب ستاره‌ها که فقط برای کسب تجربه راهی جام جهانی می‌شود. برخلاف گذشته این بار نتایج جام جهانی اهمیتی برای فدراسیون و کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد ندارد و قرار نیست که به بهانه حضور در امریکا نتایج این مسابقات در حد قهرمانی جهان اهمیت پیدا کند.جام جهانی کشتی آزاد تورنمنت درجه ۲ در سطح دنیا است و به همین دلیل از اولویت برنامه‌های فدراسیون کشتی خارج شده است.
هنوز مشخص نیست با توجه به شرایط سیاسی پیش آمده و حواشی فراوانی که سال گذشته برای این تیم به خاطر برگزاری مسابقه دوستانه با امریکا رخ داد، بتواند مجوز سفر به امریکا را دریافت کند. با این‌حال برخی از رسانه‌ها از سفر قریب‌الوقوع این تیم به دبی برای حضور در سفارت امریکا خبر دادند.

غیبت یزدانی و زارع
بر خلاف انتظار قرار است تیم ملی کشتی آزاد با ترکیب نفرات زیر ۲۳ سال خود در جام جهانی امریکا که به‌صورت تیم به تیم برگزار می‌شود، به میدان برود. شاید خیلی‌ها تصور می‌کردند که حضور ایران در امریکا این شرایط را به وجود بیاورد که باز هم حسن یزدانی با دیوید تیلور روبه‌رو شود اما حالا مشخص شده که یزدانی از ترکیب سفر به امریکا خط خورده است. این روزها حسن یزدانی به چهره خبرساز و پرحاشیه کشتی ایران تبدیل شده. به همین دلیل پنجشنبه به همراه پدرش راهی فدراسیون شد تا با وساطت هادی عامل با علیرضا دبیر دیدار کند و اندکی از حواشی را کم کند. علاوه بر یزدانی امیرحسین زارع هم در امریکا کشتی نمی‌گیرد. پژمان درستکار تصمیم دارد که به نفرات جوانتر میدان بدهد و به همین دلیل ستاره‌ها را کنار گذاشته است.

قاسمپور به آمریکا نمی رود؟
برخی از رسانه‌ها خبر از حضور کامران قاسمپور در ۸۶ کیلوگرم دادند. اتفاقی که دور از ذهن نیست چرا که کامران می‌خواهد در المپیک کشتی بگیرد و به همین دلیل علاقه دارد که باز هم به ۸۶ کیلوگرم برگردد. با توجه به دیسکالیفه شدن سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های امیدهای جهان، این کشتی‌گیر به امریکا اعزام نمی‌شود و حالا این شایعه وجود دارد که کامران قاسمپور یا علی سوادکوهی جایگزینش ‌شوند.

در صورتی که در ادامه قاسمپور به وزن ۸۶ کیلوگرم بیاید آن وقت حسن یزدانی احتمالا به وزنی بالاتر خواهد رفت.

تیلور در جام جهانی کشتی نمی‌گیرد
حضور احتمالی قاسمپور درجام جهانی کشتی آزاد این شائبه را به وجود آورده که او با تیلور هم در این مسابقات رودررو می‌شود اما این احتمال بسیار ضعیف
است. اول اینکه کامران در مسابقات قهرمانی جهان نزدیک به ۹۳ کیلوگرم بوده و کم کردن ۷ کیلوگرم و رسیدن به ۸۶ کیلوگرم موضوعی نیست که به این سادگی عملی باشد.
آن‌هم در شرایطی که بعد از جهانی صربستان هنوز کامران تمرین کشتی نداشته و این امکان وجود ندارد ۵ الی ۶ کیلوگرم را در چند هفته کم کند. ضمن این‌که تیلور هم الان برنامه‌ای برای حضور در جام جهانی ندارد و سعی می‌کند که با حضور در پان‌آمریکن و انتخابی تیم ملی امریکا برای قهرمانی جهان آماده شود.

اطری در امریکا
در وزن ۶۱ کیلوگرم با توجه به عملکرد ضعیف آرمان حبیب‌زاده در رقابت‌های امیدهای جهان، احتمال حضور رضا اطری در این وزن زیاد است.
هر چند که حضور در این مسابقات شاید برای رضا اطری هم مناسب نباشد. اطری هم باید اندکی وزن کم کند و این به سود اطری نیست. شاید بهتر باشد در این وزن هم یک جوان محک بخورد تا جانشینی برای اطری باشد.

حذفی‌های قرعه نحس در جام جهانی
یکی دیگر از تصمیمات کادرفنی اعزام امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی به مسابقات جام جهانی است. هر دو کشتی‌گیر در مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان و امیدها با قرعه رژیم صهیونیستی روبه‌رو شدند و حالا قرار است که به مسابقات جام جهانی اعزام شوند.
علاوه بر این دو حضور نفراتی مثل برادران فیروزپور، امیرعلی آذرپیرا و امیررضا معصومی که در رقابت‌های امیدهای جهان برای ایران به میدان رفتند، در جام جهانی امریکا قطعی است. همچنین احتمال حضور مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز وجود دارد.
رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر سال‌جاری به میزبانی امریکا برگزار می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس