بازدید 1649

سعید جلیلی: دشمنان درکی از قدرت نرم ایران ندارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: قدرت نرم مزیت نسبی و عامل حقیقی پیروزی ملت ایران در برابر توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان است.
کد خبر: ۱۱۴۸۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲ 04 November 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سعید جلیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر رضوی همزمان با روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار با بیان این مطلب افزود: دشمنان درکی و فهم از قدرت نرم ایران ندارند، در حالیکه این موضوع عامل شکست دشمنانی مانند آمریکا در کشورهای منطقه هم هست، به طوری که مقامات آمریکایی ۷ هزار میلیارد دلار در عراق هزینه کردند اما چیزی به دست نیاوردند.

وی بیان کرد: تمام تلاش امروز دشمن بر روی استفاده از جنگ نرم به دلیل این است که نتوانسته ملت ایران را در عرصه‌های اقتصادی و سخت افزاری شکست دهد.

جلیلی ملت ایران را امروز در نقطه‌ای توصیف کرد که در مسیر پیشرفت قرار دارد و موانع گذشته دیگر قادر به صف آرایی و فشار در برابرش نیست.

وی بیان کرد: تلاش امروز دشمن جلوگیری از عدم تکرار و تکثیر نسلی همانند نسل سالهای انقلاب است که در برابر قدرتهای استکباری ایستادگی کرد و درست به همین دلیل است که امروز دشمن علاوه بر فضای مجازی توسط ۲۵۰ شبکه ماهواره‌ای در مورد ایران برنامه ریزی کرده است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: تلاش امروز دشمن در عرصه جنگ نرم و فرهنگی را نشان از رسوایی و استیصال دانست و ادامه داد: نسل جوان پیروز در دهه ۶۰ توسط نسل دهه ۷۰، همانند شهید حججی‌ها و مدافعان حرم دوباره تکرار می‌شود و دشمن دقیقا به دنبال این است که این تکرار در نسل دهه های ۸۰ و ۹۰ رخ ندهد.

جلیلی تصریح کرد: دشمن به این حقیقت پی برده که جوانان و نوجونان این ملت بودند که باهمه وجود پیام انقلاب اسلامی را درک کردند و پای آن ایستادند، قدرت ملت ایران در جوانان و نوجوانانش بود به طوری که ۳۶ هزار شهید دانش اموز گویای این نقش آفرینی است که ۱۴۰۰ نفر آن در خراسان رضوی بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شهادت "آرمان علی وردی" از نیروی های بسیجی گفت: ایستادگی شهید در برابر عاملان دشمن ستودنی است و نشان از ریشه های عمیق انقلاب و توانمندیهای این ملت دارد.
وی تاکید کرد: ملت ایران در انتظار پیشرفت بزرگی است و نگرانی دشمن در این است که جوانان این ملت خودشان ایرادات و کاستی‌ها را برطرف کنند.

دشمن بدنبال انحراف ملت ایران از انتخاب خود است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دشمن به دنبال این است که ملت ایران را از انتخاب خود منحرف یا منصرف کند اما نمی داند که ملت ما انتظار چنین فتنه هایی را داشته و دارد.

وی با بیان اینکه ملت ایران پیروز نهایی است، گفت: دشمنی که می گفت حق ندارید سیم خاردار داشته باشید، امروز نگران صادر شدن جنگ افزارهای ساخت ایران است و زمانی که تاکید داشت ایران تحت فشار یک بشکه نفت هم به فروش نرساند، امروز می بیند که بالاترین روابط اقتصادی را در دنیا دارد.

جلیلی با بیان اینکه مناسبتهای رخ داده در روز ۱۳ آبان پاسخ روشنی به چرایی دشمنی کشورهایی مانند آمریکا با مردم ایران است، افزود: مصوبه مصونیت شهروندان آمریکایی در ۶۰ سال پیش توسط مجلس و دولت وقت ایران در حالی رقم خورد که آمریکا سرمست از پیروزی در جنگ جهانی دوم بود و برای کشورهای دنیا خط و نشان می کشید و در ایران نیز دخالتهای گسترده داشت، بنابراین در روند زیاده خواهی‌های خود تلاشهایی این چنین کرد.
وی ادامه داد: درآن زمان امام خمینی(ره) بذری از آگاهی را کاشت که ۱۴ سال بعد این بذر جوانه زد و ملت دعوت امام راحل(ره) را اجابت کرد و با انتخاب اسلام و پذیرش دعوت خدا و رسول خدا در مسیر جدید حرکت کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در آن زمان همه کشورها هرچه در توان داشتند به کار گرفتند، تا مانع بروز انقلاب اسلامی شوند،افزود: اما ملت ایران بود که گفت باید شاه برود و بالاخره هم رفت و نظام اسلامی در کشور برپا شد.

او در ادامه گفت: از فردای پیروزی انقلاب دشمنان تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا نظام اسلامی نتواند پای بگیرد و از همان روزهای نخست انقلاب، حرکتهای تجزیه طلبانه، ترورها، حرکتهای خشونت آمیز و غیره شروع شد تا به آنجا که ۲ سال تمام همه تلاش خود را به کار گرفتند تا نهال انقلاب را از بین ببرند و طی این مدت ۱۷ هزار نفر از مردم کوچه و بازار تا مسوولان عالی رتبه کشور را به شهادت رساندند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: این در حالی است که هرچه دشمنان بر دشمنی خود می افزودند، ملت استوارتر می شد و به موازات این حرکات در گام بعدی دشمنی هشت سال سخت‌ترین جنگ را به ملت ایران تحمیل کردند، جنگی که در اصل همه کشورها و نه تنها صدام در برابر ایران بودند.

جلیلی با اشاره به اینکه فشارهای اقتصادی و تحریمهای مختلف در مرحله بعدی رخ داد و تا آنجا ادامه یافت که آمریکا در سال ۹۷ رسما اعمال فشار حداکثری را اعلام کرد، گفت: این وضعیت با پایداری و مقاومت مردم ایران شروع شد تا بدانجا که در بهمن پارسال مقامات رسمی آمریکا اعلام کردند که در راهبرد فشار حداکثری بر علیه ملت ایران شکست فاحشی خورده‌اند.

وی با بیان اینکه همه مردم ایران این روند و دشمنی را طی سالهای گذشته لمس کرده‌اند، گفت: آنچه موجب ناکامی دشمنان ایران شد این بود که در ایران ملتی قیام کرد که اسلام را آرمان خود می دانست و زمانی که ایمان ضرب در آرمان می شود، قدرتی عظیم تولید می‌کند و علت پیروزی ملت ایران در جنگ سخت افزاری و اقتصادی همین حقیقت بود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی